Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 447 of 452 FirstFirst ... 347 397 437 445 446 447 448 449 ... LastLast
Results 8,921 to 8,940 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #8921 SP
    Member adin33's Avatar
    Este cazut, merge o zi si 10 nu.

  2. #8922 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Este cazut, merge o zi si 10 nu.
    Salut,

    site-ul a fost mutat pe un server performant si acum nu ne mai asteptam la probleme de functionalitate. Totul ar trebui sa fie operational.

    Multumim pentur intelegere.

  3. #8923 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am incercat acum sa fac o precomanda si am primit eroare de 3 ori.

  4. #8924 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am si eu o intrebare: precomenzile vor fi livrate in ziua lansarii sau va fi la fel ca la restul magazinelor, la 1-2 zile dupa?

  5. #8925 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Am si eu o intrebare: precomenzile vor fi livrate in ziua lansarii sau va fi la fel ca la restul magazinelor, la 1-2 zile dupa?
    Salut. Mai ai probleme in plasarea comenzii? Serverul a fost mutat si operatiunea finalizata.
    Precomenzile ar trebui onorare astfel incat sa ajunga in ziua lansarii.

  6. #8926 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am reusit sa plasez precomanda dupa multe incercari.
    Care e impedimentul de nimeni nu reuseste sa onoreze precomenzile in ziua lansarii? Pentru mine o intarziere de doar o zi inseamna sa cumpar versiunea digitala a jocului, in special daca ziua lansarii este vineri.

  7. #8927 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Am reusit sa plasez precomanda dupa multe incercari.
    Care e impedimentul de nimeni nu reuseste sa onoreze precomenzile in ziua lansarii? Pentru mine o intarziere de doar o zi inseamna sa cumpar versiunea digitala a jocului, in special daca ziua lansarii este vineri.
    Din punctul nostru de vedere - niciuna. Noi livram produsul la timp astfel incat comenzile sa fie livrate din orice magazin partener la timp si sa ajunga in ziua lansarii. Ar trebui si sa fie la raft in ziua lansarii si ceea ce am verificat noi se intampla - este si la raft. Daca este comanda online nu pot sa fac presupuneri referitoare la sistemul fiecarui magazin partener (poate necesita o confirmare telefonica sau e ingreunat usor depozitul/logistica/curierul). Insa livrarile de pe site-ul nostru si catre magazine sunt gandite astfel incat sa se respecte mereu data de lansare.

  8. #8928 SP
    Junior Member shinorbi's Avatar
    @RvsS

    Exista posibilitatea ca in viitorul apropiat sa aduceti carduri valorice pentru Nintendo eShop?

  9. #8929 SP
    Member Ramon's Avatar
    @rvss

    Ok, sunt curios de precomanda de la Metroid daca mi se livreaza pe 15 sep, vineri.

  10. #8930 SP
    Member biagyydog's Avatar
    @RvsS
    Veti aduce Yakuza 6: The Song of Life After Hours Premium Edition (PS4)?

  11. #8931 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    @rvss

    Ok, sunt curios de precomanda de la Metroid daca mi se livreaza pe 15 sep, vineri.
    Nu ar trebui sa fie probleme, banuiesc ca ai fost contactat telefonic.

    ---------- Post added 14-09-2017 at 16:45 ----------

    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    @RvsS
    Veti aduce Yakuza 6: The Song of Life After Hours Premium Edition (PS4)?
    Da, sunt sanse mari sa o aducem. Va fi pe site daca se va intampla asa.

    ---------- Post added 14-09-2017 at 16:47 ----------

    Quote Originally Posted by shinorbi View Post
    @RvsS

    Exista posibilitatea ca in viitorul apropiat sa aduceti carduri valorice pentru Nintendo eShop?
    Buna intrebare. Verific.

  12. #8932 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am primit jocul vineri, all good. Thanks!

  13. #8933 SP
    Member Ramon's Avatar
    RvsS, ne poti spune ce se intampla cu precomenzile la Super Mario Odyssey?

  14. #8934 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    RvsS, ne poti spune ce se intampla cu precomenzile la Super Mario Odyssey?
    Totul e ok, ajung maine, in ziua lansarii.

  15. #8935 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Black Friday la Gameshop?

    Datele esentiale:
    Durata: 7 ore.
    Cand incepe: maine in jurul orei 10:00. Se incheie in jurul orei 17:00.

    Ce va fi disponibil: aproximativ 30 de produse diferite, cu stocuri intre 3 si cateva sute de unitati.
    Cateva repere: PC de la 4.9 lei, PSP de la 9.9 lei, PS4 de la 49.9 lei.

    Mentionez ca nu sunt cele mai noi produse, insa exista editii de colectie si din categoria merchandise. Maine veti avea si produse foarte noi in promotiile partenerilor nostri din piata (toti cei cu care lucram). Urmariti si maine magazinele si site-urile partenerilor, vor fi jocuri lansate de putin timp cu reduceri frumoase.

  16. #8936 SP
    Member Ramon's Avatar
    @RvsS:
    Xenoblade Chronicles 2 apare pe 1 decembrie. Cei cu precomanda cand il primesc? Livreaza curierii vineri pe 1 dec? Mersi!

  17. #8937 SP
    Member Ramon's Avatar
    Legat de lipsa de profesionalism a celor de la gameshop.ro:

    Am facut saptamana trecuta o precomanda la Xenoblade, ce are data de lansare pe 1 dec.
    Am sunat miercuri, inainte de cele 2 sarbatori, sa ii rog sa trimita miercuri, cu livrare sambata sau luni, avand in vedere ca joi si vineri nu lucrau curierii.
    D-soara de la telefon mi-a zis ca ii este frica sa trimita, ca daca cumva curierii vor livra totusi joi, si ar fi ilegal sa primesc jocul inainte de lansare. Am inteles, ok... Pe de o parte mi-a zis ca joi si vineri nu livreaza curierii, dar totusi exista o temere ca ar putea livra si deci nu se poate.

    Astazi sun din nou, sa mi se confirme ca o sa trimita jocul astazi. Mi-au zis ca da, la ora 16:00 o sa preia curierul comanda mea. Trece ora 16:00, verific comanda mea pe site, si ce vad: adresa de livrare din factura e una de nu am mai folosit-o de 6 ani, alta decat cea aleasa de mine pentru livrare.
    Sun din nou si mi se zice: imi pare rau, persoana care se ocupa de comenzi a avut un deces in familie si s-a ocupat in schimb un alt angajat, care a facut ce a putut mai bine... Mai pe intelesul nostru, au pus femeia de serviciu sa trimita comenzile si nu a stiut sa citeasca adresa de livrare corecta, asa ca a ales una la intamplare din istoricul meu. A reusit sa nimereasca una de acum 6 ani. Bravo gameshop.ro!

    ---------- Post added 04-12-2017 at 18:43 ----------

    Le-am dat si un email. Va dau copy/paste la a doua parte a email-ului, intrucat in prima parte am repetat ce v-am povestit mai sus deja.


    Imi pare rau, dar nu sunt nevoit sa ma deprim acum pt ca cineva a avut un deces in familie. Sunt chestii personale si nu de impartasit clientilor. La fel, imi pare rau ca nu aveti suficienti oameni, iar daca va lipseste un om, toate comenzile o iau razna.

    Intarzieri peste intarzieri cu temeri nefondate si angajati care nu stiu sa trimita comenzile.

    Va rog eu ceva mult de tot. Nu vreau sa va cereti scuze cu un voucher etc. Va rog mult de tot sa intelegi ca cei care fac precomenzi vor produsul in ziua lansarii. Nu cu amanari cu temeri si angajati care nu au acces la baza de date.

    Daca jocurile au ajuns sa coste la fel ca in strainatate, macar luati lectii de la ei, puneti-va logistica la punct, si livrati jocurile in ziua lansarii.

    La noi in Romania am ajuns sa nu am unde face precomanda, ca peste tot imi vin jocurile la 2-3 zile diferenta in cel mai bun caz. Si sunt nevoit astfel sa cumpar jocurile digital. Cele mai multe jocuri apar in ziua de vineri, ca oamenii sa poata juca in weekend. Dvs le livrati abia marti-miercuri... Folositi-va de adaosul comercial si investiti in logistica va rog eu mult de tot.

    Ce faceti cu atata profit? Ca de livrat nu mai livrati in ziua lansarii, angajati nu aveti decat unul.

    Si inca o recomandare, cu ocazia de mi-am facut timp sa va scriu. Vorbiti cu Altex, emag sau alte magazine de le furnizati jocurile. Nici ei nu mai livreaza decat cu intarziere de 3-4 zile de la ziua lansarii. In plus, produsele noi sunt initial disponibile doar la comanda online. Nu exista sa ma pot duce in magazin in ziua lansarii sa mai gasesc jocul pe raftul de la Altex sau Media Galaxy.

    Sunt dezamagit ca nu ma pot duce in magazinele de la noi si sa iau jocul de pe raft in ziua lansarii. Trebuie sa fac comenzi online, sa astept dupa angajati si dupa curieri, dupa care sa dau retur pentru ca intre timp am fost nevoit sa imi iau versiunea digitala, ca sa nu ma uit pe pereti in weekend.

    Modernizati va rog logistica romaneasca la capitolul jocuri.

    Multumesc anticipat!

  18. #8938 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Fix pentru motivu mentionat mai sus am renuntat sa mai cumpar varianta retail la jocuri. La orice magazin "mare" toate jocurile cu pre order au doar comanda online si nu ai optiunea sa ridici din magazin in ziua respectiva. Comanda online e sub orice critica la capitolu livrare.

  19. #8939 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Legat de lipsa de profesionalism a celor de la gameshop.ro:
    Am facut saptamana trecuta o precomanda la Xenoblade, ce are data de lansare pe 1 dec.
    Salut. Multumesc pentru mesaj. Am verificat si intern situatia, am discutat cu colegii mei.

    Situatie:
    a. Comanda inregistrata inainte de lansare.
    b. Intr-adevar, 1 decembrie este o zi nationala in Romania si nu se poate livra comanda in acea data. La fel si 30.11.
    c. Prin urmare, prima zi in care poate pleca acest colet este 4.12, prima zi lucratoare, ceea ce s-a si intamplat.
    d. Comanda a plecat in 4.12 si a ajuns in 5.12, fiind prima zi in care se putea livra avand in vedere zilele nationale libere. Ceea ce s-a si intamplat.

    Problema cu adresa:
    a. Multumim pentru seizarea telefonica. Da, sistemul a luat automat o adresa anterioara in comanda.
    b. Am rezolvat acest lucru in momentul apelului telefonic, adresa s-a modificat imediat in sistemul curierului si nu s-a intarziat livrarea in acest moment.

    Actiuni efecutate pentru corectie:
    a. Am inactivat adresele vechi in sistem, astfel ca situatia nu se poate repeta.
    b. Adresa actuala va fi implicit cea de livrare.
    c. Schimbam o procedura interna care sa permita o verificare mai clara pe partea de adrese.

    Multumim pentru sesizare. Consider ca, in afara sarbatorilor legale, GS livreaza la timp toate precomenzile, ne asiguram de acest aspect si sper ca in afara acestei exceptii esti multumit de timpul de livrare.

    Toate cele bune.

  20. #8940 SP
    Member Ramon's Avatar
    Intrebarea ramane: de ce nu putem gasi jocurile pe rafturile din magazine in data lansarii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 447 of 452 FirstFirst ... 347 397 437 445 446 447 448 449 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts