Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 50 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast
Results 601 to 620 of 992

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim / Anniversary Edition

  1. #601 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ieri am inceput misiunile Dark Brotherhood. Pana acum am investit destul de mult in Heavy Armor, One Hand + Magic si stau destul de slab la sneaking, light armor etc. Voi putea face misiunile mergand in continuare pe combinatia heavy armor + one hand sau trebuie neaparat sa ma axez pe light armor?

  2. #602 SP
    The Insane One Telperion's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ieri am inceput misiunile Dark Brotherhood. Pana acum am investit destul de mult in Heavy Armor, One Hand + Magic si stau destul de slab la sneaking, light armor etc. Voi putea face misiunile mergand in continuare pe combinatia heavy armor + one hand sau trebuie neaparat sa ma axez pe light armor?
    Nu e nici o problema, si eu eram heavy armor, one hand + shield si le-am facut fara problema, nu e ca la Thieves Guild, unde aveai nevoie de un sneak bun, aici atata timp cat iti omori tinta e ok. Good luck

  3. #603 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Inca un cantec de la Malukah - Skyrim, Age of Aggression:

  4. #604 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ^ Only a true imperial can request this song... . tare melodia in orice caz

  5. #605 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Cum de nimeni nu a postat live action trailer+Malukah:




  6. #606 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Imi pare rau, dar "the real music of Skyrim is":




    On dusty roads I walked
    And over mountains high
    Through rivers running deep
    Beneath the endless sky

    Beneath these jasmine flowers
    Amidst these cypress trees
    I give you now my books
    And all their mysteries

  7. #607 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bethesda a anuntat ca odata cu patch-ul 1.4, care urmeaza a fi lansat in curand, probleme de lag vor fi rezolvate in totalitate.

  8. #608 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Bethesda a anuntat ca odata cu patch-ul 1.4, care urmeaza a fi lansat in curand, probleme de lag vor fi rezolvate in totalitate.
    imi place cum au formulat cei de la PSLS : Skyrim 1.4 Patch to Send PS3 Lag Into Oblivion | PlayStation LifeStyle

  9. #609 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Abia astept!

    Eu l-am amanat pentru ca ma enervau la culme acele FPS drops. Chiar si cu acceleration layer mergea aiurea. (In orase...in Dragonsreach for example)

  10. #610 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Eu abia astept sa apara creation kit odata...

  11. #611 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    De cateva zile n-am mai avut nici un "dragon encounter", oriunde am fost... La inceputul jocului apareau frecvent, in mai toate locurile pe care le exploram. E vreun bug sau e normal sa se intample asa?

  12. #612 SP
    Member cobain's Avatar
    Eu nu m-am mai luptat cu un dragon de nu mai tin minte.... Ii vad zburand pe deasupra, dar nici unu nu coboara sa ma atace. Nu stiu sigur daca are legatura cu faptul ca am inceput seria de questuri la Greybeards si n-am mai continuat-o. M-au trimis undeva si i-am ignorat pentru moment

  13. #613 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Niciun quest nu afecteaza comportamentul dragonilor fata de jucator. Trebuie doar sa te "observe" ca sa zic asa .

  14. #614 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    De cateva zile n-am mai avut nici un "dragon encounter", oriunde am fost... La inceputul jocului apareau frecvent, in mai toate locurile pe care le exploram. E vreun bug sau e normal sa se intample asa?
    Asta pentru ca este un numar finit de dragoni, 47 sau ceva de genul. E un item care contine harta cu toate locatiile, il primesti la inceput se numeste Dragonstone parca.

  15. #615 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu unde ai citit asta cu 47 de dragoni, dar te asigur ca am omorat mult mai multi.

  16. #616 SP
    Member cobain's Avatar
    si eu te asigur ca am omorat vreo 3-4

  17. #617 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    vreo 30-35 am omorat si eu si tot vin . La 5 minute dupa ce am omorat unul dintr-un oras (nu mai tin minte care), a mai atacat inca unul si dupaia la 10 minute am mai dat de unul. Acuma omor mai des dragoni decat omor lupi . Apropo e vreun shout cu care pot sa atrag dragonii sa vina la mine? la unu de exemplu am stat cred ca vreo 5 minute ca sa il fac sa ma atace.... tot se invartea ca tembelul si nu ma ataca. Daca nu ataca pe nimeni atunci macar sa nu ma tachineze si sa tot survoleze zona

  18. #618 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by cobain View Post
    Eu nu m-am mai luptat cu un dragon de nu mai tin minte.... Ii vad zburand pe deasupra, dar nici unu nu coboara sa ma atace. Nu stiu sigur daca are legatura cu faptul ca am inceput seria de questuri la Greybeards si n-am mai continuat-o. M-au trimis undeva si i-am ignorat pentru moment
    Nu sunt limitati, singurii dragon care nu re-apar sunt cei care au nume prestabilit. In rest toti au re-spawn.

  19. #619 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Unde naiba gasesc Daedra Hearts de vanzare? Din cate am citit, Enthril din Winterhold vinde asa ceva, dar cand initiez o conversatie cu el ma intreaba doar daca e ceva in neregula fara a avea optiunea de a cumpara ceva de la el....Are legatura cu faptul ca sunt Arch Mage?? Am mai incercat la Alchemy Store in Markarth, nimic... In Whiterun la toate magazinele:nimic!! WTF? Help?!?!

  20. #620 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Unde naiba gasesc Daedra Hearts de vanzare? Din cate am citit, Enthril din Winterhold vinde asa ceva, dar cand initiez o conversatie cu el ma intreaba doar daca e ceva in neregula fara a avea optiunea de a cumpara ceva de la el....Are legatura cu faptul ca sunt Arch Mage?? Am mai incercat la Alchemy Store in Markarth, nimic... In Whiterun la toate magazinele:nimic!! WTF? Help?!?!
    Exista sanse ca orice alqemy trainer sa aiba de vanzare daedra hearts. De asemenea pot fi obtinute in urma unor questuri si apoi farmate. Daca faci questul cu Museum of Dawnstar in urma caruia poti sa faci rost de 4 hearts. De asemenea daca revizitezi locatia acei daedra se vor re-spawna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 50 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 41 Last Post: 14-05-2021, 18:51
  2. Replies: 4 Last Post: 21-06-2017, 08:55
  3. Replies: 0 Last Post: 29-10-2011, 22:29
  4. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 15:46
  5. Replies: 7 Last Post: 08-08-2011, 09:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts