Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Sfat alegere consola

  1. #1 SP
    Junior Member Vlad00's Avatar

    Sfat alegere consola

    As dori si eu un sfat in legatura cu alegerea unei console pentru un copil de 5 ani.Ce ati alege,luand in considerare pretul consolei,jocurile specifice pentru aceasta varsta,usurinta in utilizare a consolei.Personal , m-am gandit la un Nintendo WII insa am ceva indoieli referitor la chestia cu ,controller-ul in sensul ca am auzit ca,la jocuri gen fifa sau NFS nu e prea comod sa joci cu ele si ca majoritatea jocurilor necesita efort fizic.

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Vlad00 View Post
    As dori si eu un sfat in legatura cu alegerea unei console pentru un copil de 5 ani.Ce ati alege,luand in considerare pretul consolei,jocurile specifice pentru aceasta varsta,usurinta in utilizare a consolei.Personal , m-am gandit la un Nintendo WII insa am ceva indoieli referitor la chestia cu ,controller-ul in sensul ca am auzit ca,la jocuri gen fifa sau NFS nu e prea comod sa joci cu ele si ca majoritatea jocurilor necesita efort fizic.
    iti recomand Xbox 360 cu kinect, mai ales ca in perioada urmatoare vor aparea multe jocuri pentru acest device.

  3. #3 SP
    Member Ares's Avatar
    in egala masura poti alege si ps3 (move)

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu cat de bun e Move in mainile unui copil de 5 ani, mai bine mergi pe xbox360+kinect si te asiguri ca nu sparge niciun controller lol...
    Sau iti poti permite oricand sa fi egoist si sa te alaturi partii intunecate, sa uiti de copil si sa-ti iei tu un PS3!

    just joking of course.

  5. #5 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Nu stiu cum e cu XBOX-ul dar sa stii ca pustiul meu de 5 ani se descurca foarte bine cu move-ul de la PS3. Atentie in schimb la alegerea jocurilor. Cred ca conteaza foarte mult si copilul. Al meu are energie foarte multa si Move + Sport Champions s-a potrivit de minune la el.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    nu e prea comod sa joci cu ele si ca majoritatea jocurilor necesita efort fizic.
    De aici inteleg eu ca userul nu cauta ceva sportiv, pe cand Sport Champions te cam stoarce. Pe xbox stiu ca sunt jocuri ceva mai lejere, mai accesibile, cum e de exemplu ala cu animale... nu stiu exact cum se cheama, dar zic ca se potriveste de minune cu un copil de 5 ani care nu e neaparat dornic sa zboare prin camera.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Wii clar, si asta din mai multe motive:

    1. E ieftin, Kinect costa cat un Wii, plus pretul consolei... dai de 2 ori mai mult.
    2. Nintendo s-a gandit mereu la copii, drept dovada exista destule jocuri (defapt cele mai bune jocuri ale lor) pentru copii (Mario, Zelda).
    3. Pentru un copil de 5 ani nu conteaza grafica HD.

    Cam pe toate consolele ai jocuri foarte bune, doar ca pe PS3/X360 au un target mai matur, iar Kinect si PS Move (desi sunt tehnologii mai noi, revolutionare/precise) inca nu au destule jocuri.

  8. #8 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Wii clar, si asta din mai multe motive:

    1. E ieftin, Kinect costa cat un Wii, plus pretul consolei... dai de 2 ori mai mult.
    2. Nintendo s-a gandit mereu la copii, drept dovada exista destule jocuri (defapt cele mai bune jocuri ale lor) pentru copii (Mario, Zelda).
    3. Pentru un copil de 5 ani nu conteaza grafica HD.

    Cam pe toate consolele ai jocuri foarte bune, doar ca pe PS3/X360 au un target mai matur, iar Kinect si PS Move (desi sunt tehnologii mai noi, revolutionare/precise) inca nu au destule jocuri.
    corect..insa eu as alege Xbox+Kinect...se joaca incredibil de simplu..nu ai controller..si are jocuri precum Kinectimals

  9. #9 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu i-as lua o minge, o racheta de tenis si niste carti de colorat... in loc de consola; doar o parere de parinte.

  10. #10 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Daca dispui de o suma mare de bani iti recomand si eu Xbox+Kinect, daca nu, poti sa achizitionezi un Wii cu cea mai mare incredere.

  11. #11 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Pt un copil de varsta lui, WII este alegerea perfecta,este cea mai ieftina consola,se poate moda,si sunt destule jocuri pt copii.

  12. #12 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Si eu tot Wii as recomanda. E mai ieftin, are foarte multe jocuri pentru copii, e usor de folosit... . Da, multe dintre jocuri necesita efort fizic, dar ce e rau in asta ?
    PS3 + Move si X360 + Kinect sunt mult mai scumpe si la ele spre deosebire de Wii, accentul e pus pe jocurile hardcore.

  13. #13 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    kinect jocuri hardcore? se promit multe, dar eu nu cred ca cineva va juca CoW3 cu kinect sau FM4

    OP nu a zis ca ar exista o suma de bani limita si a specificat ca nu este incantat de controlul de la Wii, dar toata lumea ii recomanda Wii... in plus el a dat exemple jocuri precum Fifa, NFS care se joaca mult mai bine cu un controller si se vad mult mai bine pe o consola HD.

  14. #14 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu sunt ferm convins ca l-ati "ajutat" foarte mult pe saracul parinte.

  15. #15 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    eu i-as lua o minge, o racheta de tenis si niste carti de colorat... in loc de consola; doar o parere de parinte.
    Sunt curios cam ce varste au cei care posteaza pe aici si cam cati copii au crescut. @nameless_fear v-a spus ce trebuie spus.

    @Vlad00: pai daca la 5 ani vrei sa-i distrugi copilaria, mai bine iti luai un PET, nu faceai un copil. Ce ai zice ca in loc sa scapi de copil punandu-l in fata televizorului sa stea cu orele, sa-l scoti afara si sa-l alergi pana adoarme de'an picioarelea?

  16. #16 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    eu i-as lua o minge, o racheta de tenis si niste carti de colorat... in loc de consola; doar o parere de parinte.
    Subscriu, alegerea ideala

  17. #17 SP
    Banned Miata's Avatar
    nu-i lua ps3 cu Move fiindca o arunca in tv lol mi-am adus aminte de o faza dar ala era cu WII, iti sugerez sa-i iei un Xbox 360 + Kinect asa mai face un pic de miscare

  18. #18 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    kinect jocuri hardcore? se promit multe, dar eu nu cred ca cineva va juca CoW3 cu kinect sau FM4
    Nu ziceam de Kinect, ziceam de X360 in general, pana acum Kinect-ul nu prea are multe jocuri.

  19. #19 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Wtf , i-ai luat consola la varsta asta , l-ai condamnat la Social Suicide ! Inscrie-l la un sport de echipa , ceva . Orice doar sa nu stea in casa !!!

  20. #20 SP
    Member zempty's Avatar
    For a five year old boy I recommend a five year old girl sau cel mai bine un Terminator sa inceapa ca noi toti de jos , si sa-si dezvolte singur instinctul de gamer

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed - sfat alegere colectie By Libris in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 27-11-2013, 16:01
  2. Sfat alegere telefon Blackberry! By Dell 17 in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 17-03-2013, 10:22
  3. Sfat achizitie consola! By sabinutzu99 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 20-12-2010, 10:56
  4. Alegere Consola Xbox 360 vs. PS3 !!! By DJ_Andrei in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 21-12-2008, 15:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts