Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 107

Thread: Soul Calibur V

  1. #21 SP
    Member Mikael's Avatar
    yay, abia astept E3

  2. #22 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #23 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Un interviu interesant:



  4. #24 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Sper sa nu il faca preaaa ballanced. As prefera sa ramana un pic din Rock/Paper/Scisors dar caracterele sa se simta/joace complet diferit. Am vazut acele lovituri in stilul Street Fighter sau mai recent MK9. Nu prea imi plac, strica foarte mult fluiditatea jocului.

  5. #25 SP
    Member Mikael's Avatar
    Quote Originally Posted by Wickyz View Post
    Sper sa nu il faca preaaa ballanced. As prefera sa ramana un pic din Rock/Paper/Scisors dar caracterele sa se simta/joace complet diferit. Am vazut acele lovituri in stilul Street Fighter sau mai recent MK9. Nu prea imi plac, strica foarte mult fluiditatea jocului.
    sa stii ca un joc poate fi balansat si fluid in acelasi timp si caracterele vor avea acelasi feeling, dar numi convine cand eu dau cu Maxi o lovitura normala si dau 10 damage si Sophitia pe acelasi tip de lovitura de 20 damage, etc Astaroth, Night, Sieg, personajele astea cu lovituri grele, inteleg sa dea damage mai mare deoarece sunt mai slow, dar personajele rapide ar cam trebui sa fie balansate, si Hilde si Algol iarasi waste of space, Algol e cool and all, dar e prea overpowered, de Hilde sa nu mai zic, daca fac jocu sa merite jucat competitiv, poate o sa fie si scena de Soul Calibur mai populata

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  7. #27 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Poate la V se vor abtine developerii si nu vor mai baga personaje precum Darth Vader, care nu au nici o treaba cu universul Soul Calibur

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu vreau să revină Edge Master Mode

  9. #29 SP
    Member Mikael's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Poate la V se vor abtine developerii si nu vor mai baga personaje precum Darth Vader, care nu au nici o treaba cu universul Soul Calibur
    a fost o discutie despre asta mai sus , vedem, eu unu tot ce sper e sa fie balans si sa aiba succes ca joc competitiv

  10. #30 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Diesel View Post
    Poate la V se vor abtine developerii si nu vor mai baga personaje precum Darth Vader, care nu au nici o treaba cu universul Soul Calibur
    se zvonea ca in Soul Calibur V o sa o avem si pe Bayonetta. Momentan nu au confirmat nimic. Da eu zic, ca mai mult ca sigur vor fi niste bonus characters care nu sunt din universul SC.

  11. #31 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Povestea SOUL este una foarte complexă și poate atrage personaje din alte universuri fără probleme.

  12. #32 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu vreau să revină Edge Master Mode
    Ca ala din SoulBlade n-o sa fie.

    Hai spune ca iti placea.

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by darkr3surrecter View Post
    Ca ala din SoulBlade n-o sa fie.

    Hai spune ca iti placea.
    Ăla a fost best of Best. �ncă mai am salvările mele pe Memory Card-ul de PS1

    Cine nu știe, �NCĂ (doh!, helloooooow, și alte cele), Edge Master Mode-ul pentru Soul Calibur IV se numește Soul Calibur Legends și e pe Wii. Faza aia cu...să apară pe toate 3 consolele ca să fie publicul mulțumit.

    Eu, niciodată n-am privit jocurile din seria Soul ca pe niște jocuri versus. Mereu am pus povestea pe primul loc, o poveste de nota ZC.

  14. #34 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Povestea SOUL este una foarte complexă și poate atrage personaje din alte universuri fără probleme.
    Japonezii si povestile, don't get me started Poate inca nu ai vazut ce poti sa faci in Tekken pe Wii U. Imi mentin parerea ca japonezii nu au limite cand vine vorba de ridicol.

    Imi aduc aminte de Lost Planet 2, joc la care firul narativ deja era in toate partile. Cand au mai bagat in joc si personaje din Resident Evil, Killzone, Monster Hunter, ghiveciul a fost asigurat. Cam aceeasi chestie e cand apar in Soul Calibur personaje gen Yoda, Bayonetta, din francize consacrate.

  15. #35 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Soul Calibur V’s siblings now slightly less mysterious | VG247
    A couple of new details of Soul Calibur V’s new characters, Patroklos and Pyrrha, have surfaced.

    According to Game Watch, the two children of Sophitia haven’t had an easy life. Their mother was killed and their father died of illness.
    Worst of all, although both were born in Athens, Pyrrha doesn’t remember this. Kidnapped at a young age, the slightly older sister of Patroklos isn’t aware of her family ties.
    Patroklos knows his only surviving family member is out there somewhere; perhaps he’ll recognised Pyrrha as they both use a similar style of fighting – short sword and small shield.
    Hit the link above and auto-translate your way through a few more snippets, plus some sweet character sketches, like the Siegfried above.
    Former favourites Siegfried, Mitsurugi, and Ivy have also been confirmed. The game will feature up to 30 characters at least half of whom will be new.
    Soul Calibur V is due on PlayStation 3 and Xbox 360 in 2012.
    Banuiesc ca daca Siegfried apare in joc, cred ca putem presupune ca o sa il avem si pe Nightmare, nu? Daca o sa fie si Nightmare si Cervantes, atunci eu is happy de character list-ul jocului.

  16. #36 SP
    Member Mikael's Avatar
    My Maxi are sanse sal bage din moment ce a fost de la bun inceput, hed be like master level now, la 40 ani or so...dont really know his age , oricum as far as confirmed characters go:
    Siegfried... daca e Sieg e Nightmare
    Patroclus si Pyrrha copii Sophitiei
    Mitsurugi, daca e Mitsu sanse mari sa fie Taki si Setsuka
    si personajele immortals sunt sanse mari sa le bage: Astaroth, Amy, Raphael, Cervantes
    in general probabil ca personajele mai veterane or sa fie si dupa cum am zis mai devreme MAXI!!! give!

  17. #37 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikael View Post
    My Maxi are sanse sal bage din moment ce a fost de la bun inceput, hed be like master level now, la 40 ani or so...dont really know his age , oricum as far as confirmed characters go:
    Siegfried... daca e Sieg e Nightmare
    Patroclus si Pyrrha copii Sophitiei
    Mitsurugi, daca e Mitsu sanse mari sa fie Taki si Setsuka
    si personajele immortals sunt sanse mari sa le bage: Astaroth, Amy, Raphael, Cervantes
    in general probabil ca personajele mai veterane or sa fie si dupa cum am zis mai devreme MAXI!!! give!
    Maxi si Li Long i want!

  18. #38 SP
    Member Mikael's Avatar
    Li Long era putin cam aiurea dupa parerea mea, stiu ca era extra character in SC 3, din cauza faptului ca avea 2 nunchuncks, greu sa faci un movelist bazat pe 2 nunchucks, dar in schimb, Maxi care are 1 singur e mai usor de facut, oricum e personaj veteran asa ca ar face bine sa il bage!

    apropo din cate am inteles urmeaza Comic-Con unde probabil ca vor anunta ceva mai multe despre SC V si mai vedem acolo, si a mai fost o stire ca va fi un build de SC V la EVO for people to play freely, which is awesome! poate o sa streamuiasca ceva meciuri

  19. #39 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Desi avea doua nunchucks,erau putine miscari in care le folosea pe amandoua.In soulblade li long avea un singur nunchuck.
    Ar fi frumos sa-i bage pe amandoi.Mi-ar place sa-l bage si pe Hwang sau macar pe cineva cu stilul lui de lupta.
    Stiu ca este Yun Seong care seamana,dar nu prea pot eu sa joc cu el.
    In rest,toate bune.

  20. #40 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The Comic-Con event takes place this July on the 21st-24th in San Diego and Namco Bandai have released 2 Soul Calibur V silhouettes of characters that will be revealed at the event.
    Attached Images Attached Images 2132453637_full-630x488.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Soul Calibur 4 By alalalt in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 08-03-2012, 12:54
  2. Soul Calibur V e gold By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-01-2012, 20:32
  3. Soul Calibur 5 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 17-08-2011, 10:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts