Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 107

Thread: Soul Calibur V

  1. #81 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  2. #82 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #83 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cei de la shopto incep deja sa trimita yay!

  4. #84 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    SOUL CALIBUR 5 DAMPIERRE CHARACTER DLC
    Attached Images Attached Images 20120131193941.jpg

  5. #85 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Hai cu jocu neamuleeeeeeeeeeeeeeeee ca nu mai am rabdare
    Sa ma spameze aia toti online numa cu aparcati de la petarda aia de tekken character. Can't wait.

  6. #86 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Review GameTrailers ->

  7. #87 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #88 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  9. #89 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mi-a ajuns jocul add RonanN1 @XBL

  10. #90 SP
    Member Mikael's Avatar
    still effin waitin' for this game!!!grrrr
    teamspooky au streamuit Savage Saturdays 3 unde a fost si un turneu de Soul Calibur V, incepe pe la minutu 50 si mai jos sunt linkuri la urmatoarele vids just follow the date and time
    http://www.twitch.tv/teamsp00ky/b/307565133

    @M.D. superul lu Nightmare e counter

  11. #91 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Da, are niste proprietati cam ciudate, de exemplu daca intrunesti every counter bonus damage condition in the game, iti iei oneshot. In principiu airborne counter hit si parca si clean hit iti da 100%, dar trebuie sa fii cel putin drogat ca sa fii lovit de asa ceva.

    Pe counter GI superul face putin dmg, hardly worth it. Scoti mai mult dintr-un combo cu 33B BE 4BB GSK BE JF frametrap.
    O well, poate o avea si alte folosinte, vedem dupa un timp de jucat

  12. #92 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Soulcalibur V Pre-Order Exclusive Art Cards [HQ]



    Proaspat scanate pt. fani
    Attached Images Attached Images ezio-auditore.jpg mitsurugi.jpg siegfried.jpg tira.jpg voldo.jpg

  13. #93 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Al 2-lea joc pe anul asta in care vad Romania | asa mai discutam! Woooooooo!

    Later edit

    Si ceva si mai tare! Cluj, frate Cluj! (poza 2)

    Klausenburg = Cluj Napoca
    Attached Images Attached Images 20120207124802.jpg 20120207130936.jpg

  14. #94 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    O intrebare am: Cum sta treaba cu kilik? Am vazut pe internet ca are toate stilurile cum are mokujin in tekken. Se poate juca cu el si sa aiba doar stilul lui? Sau ramane doar asa?

  15. #95 SP
    Member Mikael's Avatar
    inlocuitorul lu Kilik e Xiba, e si Kilik din ce am vazut, doar ca e ca un mokujin, cand imi ajunge jocu si daca ii dau unlock iti voi zice care e treaba cu el, chestia e ca daca planuiesti sa joci competitiv, la turnee linia de jos unde sunt kilik, elysium, omega patroklos, omega pyrrha probabil vor fi banati

  16. #96 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Momentan regulile oficiale 8WR de tournament specifica si Soul of Devil Jin banat pentru turnee, nu din cauza ca ar avea moveset imba dar din cauza ca se mentin pe regula veche de CaS Characters Banned (Create a soul).
    Daca nu se excretau pe ei si il faceau personaj pe tabela, toate sansele erau sa nu fie banat deloc.

    Desi sunt o gramada de controverse pe forumul lor cu oameni plini de raeg, decizia finala este ca pentru turneele sustinute de cei din comunitatea 8WR acest stil va fi banat.


    Alte impresii dupa ce am jucat un pic jocul : mi se pare foarte diferit de soul calibur 4. Modificarile asupra guard impactului parca sunt facute special pentru a forta jucatorii sa foloseasca quickstepul mai mult. Nu vad bine deloc sa arunci 50% din meter pt un GI de fiecare data cand se iveste ocazia.

    Just Guard-ul a fost pus ca un replacer, dar din ce am testat mi se pare mai dificil de facut nu din cauza ca are fereastra de active frames aproape dublu mai mica ca la un GI, ci din cauza controllerului. Pe controllerele de ps3 / xbox un short tap pe G nu mi-a fost suficient, ratand 5/10 JG-uri. Am observat cel putin la mine o imbunatatire majora mapand G pe thumb triggers (LB/ RB pt xbox sau L1/R1 ps3) . Deasemenea jucand pe stick merge excelent daca butonul este de calitate.

    Asta ma face sa cred ca incurajeaza mult mai mult spamul de block strings. Probabilitatea de a primi un GI sau JG ar trebui sa fie mult mai mica. Cred ca majoritatea vor prefera sa pastreze acel meter pentru un BE care le castiga runda, decat sa riste un GI. Desigur, asta nu inseamna ca spam away. Jucand putin online era un Mitsu care prefera sa foloseasca foarte des 4KB. Un GI pe B urmat de un ring-out facea sa merite foarte bine acel 50% meter.

    Mi se pare mult mai rapid jocul fata de SC4, si se pare ca a revenit damage-wise la cel din SC3. Rundele dureaza mult mai putin, si majoritatea combourilor pe counter-hit iau in jur de 40-50% hp. Nu este problema de personaje imba, tot jocul este asa. Cei care au jucat SC3 poate isi aduc aminte ca si acolo Taki sau Astaroth te puteau termina in 10-12 secunde daca nu erai atent. Aici cumva am impresia ca asta s-a extins la toata tabela.

    Mie unul imi place mult, de-abia astept sa joc mai mult si sa joc vs amicii mei de SC4, sa vedem ce mai descoperim.

  17. #97 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by Mikael View Post
    inlocuitorul lu Kilik e Xiba, e si Kilik din ce am vazut, doar ca e ca un mokujin, cand imi ajunge jocu si daca ii dau unlock iti voi zice care e treaba cu el, chestia e ca daca planuiesti sa joci competitiv, la turnee linia de jos unde sunt kilik, elysium, omega patroklos, omega pyrrha probabil vor fi banati
    Aha, multumesc. Eu nu am jocul inca, mai astept sa scada pretul si oricum din ce am vazut pe internet nu prea ma atrage asa mult ca inainte. Dupa mine cele mai bune din serie au fost SoulBlade>SoulCaliburII>SoulCaliburIII. La astea noi mi se pare prea multa agitatie cu Finisherele astea si toate efectele, iar Character Creation nu ma pasioneaza deloc. Ma cam enerveaza cum evolueaza jocurile in ultima vreme, dar parerea mea conteaza putin, voi jucati acolo pana dimineata daca va place. Ce mi-a placut in SCV ca este mai rapida miscarea, asta din ce am vazut pe internet, poate mi se pare.

  18. #98 SP
    Member Mikael's Avatar
    pai daca tia placut soul 3...SCV e facut ca 3ul doar ca au adaugat Critical Edge(super move) si Brave Edge Moves(ex moves) gameplay e ok, si sidesteppingu e improved datorita la acel quick move, deocamdata urasc jocu ca e schimbat mult fata de 4 si trebe sa reinvat and practice makes perfect, dar in rest imi place, singura chestie care numi place e damageul mare...

  19. #99 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #100 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Soul Calibur 4 By alalalt in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 24 Last Post: 08-03-2012, 12:54
  2. Soul Calibur V e gold By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-01-2012, 20:32
  3. Soul Calibur 5 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 17-08-2011, 10:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts