Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 51

Thread: Xbox Kinect VS PS3 Move

  1. #21 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Niste rahaturi both of them dupa primele ore...Move taking the icing from the cake tho.

  2. #22 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dudes, n-am idee ce aveți de �mpărțit, dar stricați threadul aiurea.

  3. #23 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Presimt ca o sa fie thread closed lol...

  4. #24 SP
    Member justamodel's Avatar
    Sa te orientezi si dupa cat spatiu ai in camera. Kinectul necesita destul de mare spatiu liber.

  5. #25 SP
    Junior Member roberto28's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    The clash of titans aici live...

    ---------- Post added 02-01-2011 at 11:54 PM ----------

    si sa zici ca PS3 nu are cine stie ce exclusivitati e ca si cum ai zice ca manelistii nu sunt cine stie ce tigani... vrei sa le enumar: Uncharted 1,2 si 3 coming soon, Killzone 1,2 si 3 coming soon, GT5, Resistance 1 si 2 si 3 coming soon, etc etc...
    dar poate te refereai la move vs kinect, unde nu sunt cine stie ce exclusivitati in nicio tabara...
    Nu uita de God of war 1,2,3 si Little Big Planet (Little Big Planet 2 in curand).

  6. #26 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Bai frate, va place sa va luati la palme virtuale pe fiecare thread...

    On-topic:

    Mi se pare mai interesant Kinect prin conceptul sau. Move nu ofera ceva nemaivazut (Wii).
    Acum depinde cum isi valorifica produsul fiecare companie.

    Daca e sa te iei dupa exclusivitatile de pana acum, as zice ca PS3 e in avantaj, dar asta nu inseamna ca la fel o sa stea situatia si in lupta Kinect vs Move. Pana nu o sa apara cateva titluri solide care sa puna in evidenta adaptarea fiecarui sistem la diversele genuri de jocuri, toate parerile sunt pur speculatii..

    Cat despre consola in sine, gandeste-te ce ai vrea sa joci din exclusivitatile aparute pana acum:

    X360: Alan Wake, Splinter Cell Conviction, Gears of War, Fable, Forza, Halo, Left 4 Dead, etc..
    PS3: Uncharted, Killzone, God of War, Heavy Rain, Gran Turismo, inFamous, MAG, etc..

    Si ce te atrage din urmatoarele exclusivitati:

    X360: Gears of War 3, Forza 4, Forza Kinect, Star Wars Kinect, ...
    PS3: Uncharted 3, Killzone 3, inFamous 2, Resistance 3, ...

    Also, cei de la Microsoft sustin ca X360 este capabil de 3D, dar ca interesul inca prea mic..
    Sursa: Xbox 360
    Greenberg added: "I think right now we're unsure what level of interest there is from consumers to really want a 3D experience in the living room. Many, many years from now when it becomes a reality, we absolutely can support it, we do support it today.
    FullHD suporta, doar ca nu prea apar acum jocuri in 1080p.

  7. #27 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Mersi mult. Pacat inca, din jocurile de X360 nu imi plac toate, la fel ca si PS3. Unele jocuri imi plac de pe PS3, iar unele X360 spre ex: Splinter Cell Conviction si Uncharted.

    Code:
    X360: Gears of War 3, Forza 4, Forza Kinect, Star Wars Kinect, ...
    PS3: Uncharted 3, Killzone 3, inFamous 2, Resistance 3, ...
    Astea sunt exclusivitatile cele mai bune ? Vad ca unele sunt kinect, unele nu.

    AS ALEGE 60% XBOX DATORITA KINECT, 40% PS3 PENTRU EXCLUSIVITATI SI Platforma Online Gratuita. Acum nu stiu ce sa fac. Ma refer cum sa joc un joc gen: 'Gears of War' de pe Kinect ? De pe Move este clar -> controllere-le.

    Sau asta vorbeam si cu tata aseara: OARE VOR APAREA JOCURI CU ARME PENTRU KINECT ?

    Imi place x360 din cauza design-ului, iar acum ma fascineaza noul kinect. Momentan observ ca PS3 are BlueRay in schimb, dar nu stiu ce sa fac totusi -> nu-mi place Move System.

  8. #28 SP
    Member i.gamer's Avatar
    ^Daca nu-ti place Move-ul ia Xbox-ul atunci.Oricum,cel mai bine e sa le iei pe amandoua!

  9. #29 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Nu am bani de ambele. De unde atatia ? Da -> m-am uitat la exclusivitati: PS3 sparge X360 in exclusivitatile de jocuri de pe Joystick. Acum: dupa cum am spus:

    1. Vor aparea Shootere pentru Kinect ?
    2. PS3 > la un joc de Soccer sau chiar la un Fihgt -> Daca vrei sa dai cu piciorul poti ? Sau daca nu ai Move in mana nu ia camera ?
    3. Cum joci un joc de masini dupa Move ?

    Uitati o serie de 3 intrebari foarte interesante...

    Momentan exclusivitatile Kinect VS Move sunt cam egale, dar dupa parerea mea Kinect are exclusivati mai bune.

  10. #30 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by PSPGo View Post
    Nu am bani de ambele. De unde atatia ? Da -> m-am uitat la exclusivitati: PS3 sparge X360 in exclusivitatile de jocuri de pe Joystick. Acum: dupa cum am spus:

    1. Vor aparea Shootere pentru Kinect ?
    2. PS3 > la un joc de Soccer sau chiar la un Fihgt -> Daca vrei sa dai cu piciorul poti ? Sau daca nu ai Move in mana nu ia camera ?
    3. Cum joci un joc de masini dupa Move ?

    Uitati o serie de 3 intrebari foarte interesante...

    Momentan exclusivitatile Kinect VS Move sunt cam egale, dar dupa parerea mea Kinect are exclusivati mai bune.
    1.putin probabil
    2.Cum sa dai cu picioru cand Move-ul il tii in mana ?camera Eye te detecteaza dupa senzorul din Move(pe care il tii in mana)...si nu, daca nu ai Move-ul in mana nu te poate detecta..
    3.deocamdata nu se poate..si personal nici nu cred ca se vrea acest lucru..de ce sa te complici cu Move-ul cand poti sa-ti cumperi un volan..

  11. #31 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Move are un avantaj pentru viitor, privind jocurile bune (din ce observ, si cele care te intereseaza pe tine). Vor fi lansate jocuri ca Dead Space: Extraction, Killzone 3, No More Heroes, Little Big Planet 2, Infamous 2 sau SOCOM 4. Exista deja jocuri destul de bune pentru PS Move, de exemplu Heavy Rain, Resident Evil 5 sau MAG (am inteles ca are un control groaznic). La aceasta lista se mai adauga si jocurile lansate special pentru PS Move (The Fight, Sports Champions etc.) si jocuri de tenis care vor fi lansate in viitor (Virtua Tennis 4, Grand Slam Tennis).

    Kinect are o lista mai subtire de titluri disponibile, iar majoritatea sunt jocuri casual. Pentru viitor nu se anunta titluri importante (Star Wars Kinect, Forza 4 - va avea insa doar suport partial pentru Kinect), inca niciun shooter serios (sunt zvonuri ca va fi un Gears of War, dar nimic sigur), oricum va fi aproape imposibil sa joci un shooter cu acest controller.

    Ca PS3 vs Xbox 360 depinde de ce jocuri vrei, de online, de capabilitati multimedia. Depinde foarte mult de dorintele tale. Tine insa cont de faptul ca multe jocuri de X360 apar si pe PC, iar multe dintre ele (trecute ca exclusivitati pe acest thread) pot fi jucate pe PCuri foarte slabe (de exemplu Left 4 Dead, chiar si Mass Effect).

    Personal iti recomand PS3/Xbox 360 (am vazut ca te atrage ceva mai mult PS3ul) si Wii, asa ai o consola HD cu MP bine dezvoltat si ultimele titluri, plus o consola bazata pe jocurile de tip "motion". Wii-ul are insa la momentul actual mult mai multe titluri decat au Sony/Microsoft pentru Move/Kinect.

    Edit: Jocurile cu masini (valabil cam pentru orice gen) se joaca exact cum se joaca pe Wii, doar ca inca n-au aparut jocuri compatibile.

  12. #32 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Move are un avantaj pentru viitor, privind jocurile bune (din ce observ, si cele care te intereseaza pe tine). Vor fi lansate jocuri ca Dead Space: Extraction, Killzone 3, No More Heroes, Little Big Planet 2, Infamous 2 sau SOCOM 4. Exista deja jocuri destul de bune pentru PS Move, de exemplu Heavy Rain, Resident Evil 5 sau MAG (am inteles ca are un control groaznic). La aceasta lista se mai adauga si jocurile lansate special pentru PS Move (The Fight, Sports Champions etc.) si jocuri de tenis care vor fi lansate in viitor (Virtua Tennis 4, Grand Slam Tennis).

    Kinect are o lista mai subtire de titluri disponibile, iar majoritatea sunt jocuri casual. Pentru viitor nu se anunta titluri importante (Star Wars Kinect, Forza 4 - va avea insa doar suport partial pentru Kinect), inca niciun shooter serios (sunt zvonuri ca va fi un Gears of War, dar nimic sigur), oricum va fi aproape imposibil sa joci un shooter cu acest controller.

    Ca PS3 vs Xbox 360 depinde de ce jocuri vrei, de online, de capabilitati multimedia. Depinde foarte mult de dorintele tale. Tine insa cont de faptul ca multe jocuri de X360 apar si pe PC, iar multe dintre ele (trecute ca exclusivitati pe acest thread) pot fi jucate pe PCuri foarte slabe (de exemplu Left 4 Dead, chiar si Mass Effect).

    Personal iti recomand PS3/Xbox 360 (am vazut ca te atrage ceva mai mult PS3ul) si Wii, asa ai o consola HD cu MP bine dezvoltat si ultimele titluri, plus o consola bazata pe jocurile de tip "motion". Wii-ul are insa la momentul actual mult mai multe titluri decat au Sony/Microsoft pentru Move/Kinect.

    Edit: Jocurile cu masini (valabil cam pentru orice gen) se joaca exact cum se joaca pe Wii, doar ca inca n-au aparut jocuri compatibile.
    dap..corect..dar a spus ca nu are bani de 2 console..ci doar de una..si desi nu are asa multe titluri lansate Move-ul este mult mai precis ca Wiimote-ul..cat despre jocuri Sony pregateste multe jocuri de Move pentru anul acesta..ai enumerat chiar in postul tau o parte..

  13. #33 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Da, si eu as opta pentru PS3 datorita jocurilor foarte bune, atat move cat si jocuri normale. Pe cand xbox 360, atat kinect cat si jocuri normale nu au niste exclusivitati atat de bune. Pe deasupra, la move este urat deoarece stai cu el in mana, pe cand la 360 totul este simplu -> iti folosesti mainile/picioarele. Mai am o mica serie de intrebari ->

    1. Daca imi prind Move-ul de mana oare mai merge ? Daca joc Fighting va fi greu sa ma bat cu alea in mana.
    2. Daca sa zic ca am 4 move-uri -> doua pentru picioare+doua pentru maini: Camera Eye ar vede cand dau cu piciorul ? Daca dau in cadrul ei desigur...
    3. Momentan pentru PS3: Shooterele se joaca 50% move - 50% butoanele dupa move. Correct ?

    Pe mine ma intereseaza jocuri serioase, cum ar fi: Resident Evil 5, MAG, Killzone 3, Heavy Rain, insa si cele de: fotbal etc. Sunt un mare fan al fotbalului, insa nu mi-as lua Kinect pentru cateva jocuri, numite 'tiripliciuri'. La PS3 am observat acele jocuri 'serioase', pe cand la xbox -> mi-am facut o parere foarte proasta in ceea ce priveste exclusivitatile.

    erik95, darkpaul13 -> va multumesc pentru raspunsuri.

    EDIT: SINGURA SANSA CA SA MI LE IAU PE AMBELE AR FI: SA-MI IAU LUNA ASTA XBOX+KINECT/PS3+MOVE+Camera Eye, iar peste 2-3 luni sa-mi iau cealalta consola sau la anul.

  14. #34 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu cred ca un accesoriu gen Kinect/Move e bun pentru party-uri cu prietenii. Am prieteni cu Wii, care acum se joaca doar cand vine cineva pe la ei.. Asa o sa fie si cu Kinect/Move. Jocurile serioase tot cu controller-ul normal o sa se joace, mai ales shooterele.

    Daca planuiesti sa-ti chemi des prietenii pe la tine, as zice Kinect, are un "wow factor" mai mare.
    Pt single player, cred ca esti mai castigat cu exclusivitatile de pe PS3. Cum a zis si erik95, multe din exclusivitatile de pe Xbox apar si pe PC.

    Pentru intrebari:
    1. Da, normal ca merge. Dar la un fighting game tot o sa tii pumnul strans, nu incomodeaza deloc controller-ul.
    2. Nu cred ca a incercat cineva sa-si lipeasca controller-ele pe picioare. lol

  15. #35 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Pai teoretic ar trebui sa mearga. Altfel ar fi ciudat: In mana de ce ar merge, iar in picior nu -> 90% imi cumpar PS3 si voi deschide un topic sa va anunt daca merge da-cati lipesti controller-ele pe picioare.

  16. #36 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Teoretic ti-l detecteaza.. Dar practic nu stiu daca o sa lanseze jocuri pentru care sa-ti poti lipi controller-ul pe adidas.. Desi ar fi o idee, ar putea face niste suporturi speciale si ar mai scoate un ban.

  17. #37 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Sincer nu-l lipeam cu scoci, dar sunt o gramada de chesti cu ce le poti atasa de picioare, deja ma gandesc la ceva, insa: imi sta pe limba acum. Spre ex: il poti inveli in ceva si il poti lipi cu banda adeziva ca sa nu il lipicesti...

    @Andy - vad ca tu ai Xbox 360 -> ai cumva kinect ? as vrea sa stiu daca merita ...

    @kinect - din ce am vazut ar merita, insa daca nu apar jocuri este in zadar -> sa joc doar ce au acum, intradevar imi place fotbalul, dar pun pariu ca ma voi satura de atata fotbal + ca nu este Fifa, si pun pariu ca la anul vor veni cu cine stie ce invoatie si PS3.

  18. #38 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Deocamdata n-am Kinect, nici nu prea ma atrage ideea..

  19. #39 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Trebuie sa intelegi un singur lucru: nu toate jocurile de PS3/X360 merg cu Move/Kinect. Vezi listele pe Wikipedia (nu stiu daca s-au actualizat).

    1. Jocuri de fighting nu prea exista, e posibil sa apara in viitor.
    2. Nu se poate, Move-ul poate fi atasat doar la mana (si daca ti-l pui la picior, va crede ca ai 4 maini).
    3. N-am jucat inca, oricum nu exista foarte multe.

  20. #40 SP
    Member theste99's Avatar
    L4D e exclusiv Xbox ? Am trait s-o aud si p'asta.
    EXCLUSIVITATILE SUNT ALEA CARE APAR DOAR PE O PLATFORMA.

    Oricum, jocurile de la valve au fost portate cu curu, si se vede clar ca favorizeaza PC-ul in principal datorita platformei Steam.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ai Move sau Kinect ? Lasa o parere By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 04-01-2011, 11:17
  2. Kinect/Move - Some Questions By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 04-01-2011, 10:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts