Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Televizoare CRT HD?

  1. #1 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar

    Televizoare CRT HD?

    Cam cat ar costa un televizor CRT HDTV in Romania?.Din cate am inteles acestea sunt mult mai ieftine decat LCD-uri,iar calitatea imaginii este una foarte buna.Desi ocupa foarte mult spatiu,o consola conectata pe un asemenea tv se vede extraordinar de bine.

    Multumesc

  2. #2 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    sunt generatie 2007. nu cred ca vei gasi. din pacate tot ce am gasit sunt 1080i nicidecum 1080p. poate nu am cautat destul. pretul oricum este mare

    sfat personal, ramai la lcd

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    CRT 1080I??? Eu stiam ca CRT-ul - ma refer la TV-ul clasic - poate maxim 640x480.

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    este vb de televizor cu tub slim HD.

  5. #5 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by SAY View Post
    Cam cat ar costa un televizor CRT HDTV in Romania?.Din cate am inteles acestea sunt mult mai ieftine decat LCD-uri,iar calitatea imaginii este una foarte buna.Desi ocupa foarte mult spatiu,o consola conectata pe un asemenea tv se vede extraordinar de bine.

    Multumesc

    don't bother , vorbesc din proprie experienta

    cat despre imagine extraordinar de buna...nu-mi dau seama , comparat cu un tv crt non-flat..poate

  6. #6 SP
    Member maniac360's Avatar
    Crt hdtv-urile (de calitate) sunt mai scumpe ca lcd-urile. Am avut ocazia acum vreo 2 ani sa testez un sony de 32" (sau 34", nu imi amintesc exact) care era full hd 1080p, si daca nu ma insel era singurul crt full hd produs de sony. Calitativ era mai bun decat orice lcd sau plasma la vremea aceea. Momentan le gasesti pe platourile de filmare si daca ai noroc pe ebay. Din pacate nu-mi aduc aminte modelul dar stiu ca era $1699.

    Ca un sfat si eu zic sa ramai la LCD.

  7. #7 SP
    SAY
    Member SAY's Avatar
    Ms mult baieti.Am decis ca pe viitor sa-mi achizitionez un LCD sau chiar plasma.Ma gandeam ca as fi iesit in avantaj cumparand un astfel de CRT HD ,dar,se pare ca nu se merita.
    Deocamdata imi tin consola(X360) pe un ditamai monitorul CRT de 21' din 1900 toamna cred...
    Macar,am placerea de a juca jocurile la rezolutie de invidiat,1920x1080.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Televizoare cu preturi bune By MonkY in forum HiFi
    Replies: 72 Last Post: 09-10-2022, 13:08
  2. Replies: 26 Last Post: 24-08-2017, 08:56
  3. Televizoare 3D fara ochelari de la Toshiba By chynagods in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 11-10-2010, 17:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts