Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 339 of 381 FirstFirst ... 239 289 329 337 338 339 340 341 349 ... LastLast
Results 6,761 to 6,780 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6761 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    dar nu vad de ce ai cumpara de acolo

  2. #6762 SP
    Member party_man's Avatar
    Tare as vrea sa-i vad pe cei ce au luat jocul cu 12 lei, cu cat il vor vinde dupa ce se vor fi saturat de el...5 lei?

  3. #6763 SP
    Banned Templier's Avatar
    sugestii?^

  4. #6764 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    Tare as vrea sa-i vad pe cei ce au luat jocul cu 12 lei, cu cat il vor vinde dupa ce se vor fi saturat de el...5 lei?
    De ce? Tu cu cat o sa-l dai? Cu 6 lei? lol...

  5. #6765 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pai sunt deja pe forum la vanzare, cu 130 de lei.
    Si pe olx sunt cam la aceleasi preturi.

  6. #6766 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă îl primesc, îl dau la schimb pe TLoU

  7. #6767 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Flanco, Flanco, ca la Altex este mai ieftin

    Atat de mare este volumul discutiilor despre magazinele astea, deja o luam razna. Eu am ajuns sa ma uit zilnic cateva minute bune pe site-urile lor, doar doar oi mai gasi vreo pomana "electorala". Constientul i-mi spune sa ma linistesc, sa nu mai pierd timpul, dar subconstientul ma tine in priza la vanatoare de "dinozauri".

  8. #6768 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Atat de mare este volumul discutiilor despre magazinele astea, deja o luam razna.
    Mai, eu zic sa nu participi la ele ca ti se mai intampla ceva, doamne fereste, si te mai avem pe constiinta !
    ATENTIE celor care au rau de la unele discutii, se intampla frecvent intr-un forum. In cazul acestora se recomanda, de ex, pt a nu o lua razna, tehnica tai-chi (din yoga) sau privitul norilor, descrisa cam asa:
    "Privitul norilor si al cerului este una din cele mai simple metode de relaxare psihica. Focalizarea privirii la distanta, corelata cu o relativa imobilitate, ne schimba starea de spirit. Contemplarea vreme de 10 minute, a norilor si a cerului induce o stare de calm si detasare fata de grijile cotidiene."

    Succes !

  9. #6769 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Bătaie pe PS4!
    I love it! :-D

    P.S. Singurul dezavantaj la Orange (pentru unii) poate fi că nu acceptă plată cu card de rate fără dobândă. La alte produse de la ei merge, la PS4 nu vor. :-)

  10. #6770 SP
    Member Striker09's Avatar
    Cardul de la ING transforma orice tranzacție în rate. Deci se poate...

  11. #6771 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by 3stripes View Post
    Bătaie pe PS4!
    I love it! :-D

    P.S. Singurul dezavantaj la Orange (pentru unii) poate fi că nu acceptă plată cu card de rate fără dobândă. La alte produse de la ei merge, la PS4 nu vor. :-)
    Ba accepta. BRD, Transilvania si Credit Europe Bank (card avantaj).
    La card avantaj insa nu extrag toti banii acum, pt ca ulterior sa platesti ratele la Credit Europe Bank, ci impart suma in 12 rate (aprox. 25 de euro/luna).

    Eu nu mai sunt abonat Orange, dar am intrat pe contul vechi pe care il aveam (recover password). Mai apareau in cont 96 de puncte Orange Thank You, adica o reducere suplimentara de 9,6 Euro. Ar fi trebuit sa platesc 1298 de lei (cu tot cu livrare), dar m-a nedumerit faza cu cardul avantaj si am anulat comanda inainte de a merge la siteul procesatorului de plati.
    Acum cand intru nu mai apar punctele Thank You, cred ca s-a updatat contul si cum apar client Digi nu le mai da cu virgula.

  12. #6772 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Eu astept urmatoarea revizie hardware pt ca nu am avut bafta cu primele revizii la console (incepand cu ps2/xbox)

    Edit: Poate cineva care a cumparat de la Orange sa posteze ce model e consola ? CUH-11xxA cumva ?

  13. #6773 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asteapta linistit. Eu am PS3 cumparat la lansare. PS2 la fel. Wii, Wii U, Xbox, Xbox One, PSV, PSP la fel. Singura exceptie a fost Xbox 360, care a fost crima si pedeapsa cu al sau RRoD. Insa avand 2 ani garantie (si in ziua de azi ai optiuni prin care poti lua cu extindere de garantie la 4 sau chiar 5 ani)... ce poti sa-i ceri mai mult? Anyway suntem off-topic. Postati va rog daca gasiti console si accesorii la preturi bune... pentru toate celelalte, aveti threaduri dedicate!

    Multumesc!

  14. #6774 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Ba accepta. BRD, Transilvania si Credit Europe Bank (card avantaj).
    La card avantaj insa nu extrag toti banii acum, pt ca ulterior sa platesti ratele la Credit Europe Bank, ci impart suma in 12 rate (aprox. 25 de euro/luna).

    Eu nu mai sunt abonat Orange, dar am intrat pe contul vechi pe care il aveam (recover password). Mai apareau in cont 96 de puncte Orange Thank You, adica o reducere suplimentara de 9,6 Euro. Ar fi trebuit sa platesc 1298 de lei (cu tot cu livrare), dar m-a nedumerit faza cu cardul avantaj si am anulat comanda inainte de a merge la siteul procesatorului de plati.
    Acum cand intru nu mai apar punctele Thank You, cred ca s-a updatat contul si cum apar client Digi nu le mai da cu virgula.
    Eu am făcut o simulare acum 1-2 săptămâni când a mai fost la reducere (varianta cu joc) și dispărea opțiunea. Am încercat atunci o simulare cu un alt produs (smartwatch Sony) și reapărea opțiunea de rate. Ciudat...

    De altfel și pe pagina produsului apare pictogramă doar pentru "livrare din stoc" și "garanție 24 luni". La alte produse ai și o a treia ... "disponibil în rate".

  15. #6775 SP
    Member nutzule's Avatar
    , pret bun la jocul The Order 1886, pe site ul CG, aria bazar, variaza intre 90-199
    vad ca toti userii il au, cel putin jumatate de pagina "vanzari jocuri" e plina cu The Order

    acum va intreb, cat de ipocrit sa fii, sa postezi jocul cu peste 100 lei, cand s-a cumparat initial cu 12 lei?

    bravo lor , celor de la emag, s-au tinut de cuvant pana la urma (in majorit cazurilor, cred)
    bravo lor, celor care au impartit cu alti colegi din comanda lor
    rusine voua, celor care aveti in cap doar bisnita

  16. #6776 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Subscriu. As da si eu 20-30 ron pe el, cuiva care l-a luat de la emag si l-a terminat, urmand sa-l dau cu tot atat imediat ce-l termin.

  17. #6777 SP
    Member b615dub's Avatar
    Banu' tata banu' ca sa manance si gura lor carne de miel

  18. #6778 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Voi sunteţi cei care nu l-aţi prins, poate pe mulţi nu îi interesează jocul, dacă pot să îl vândă şi să îşi ia altul care le place foarte bine, de altfel dacă nu eşti colecţionar nu ai la ce să îl ţi. Sa făcut varză topicul asta.

  19. #6779 SP
    Member nutzule's Avatar
    si eu am prins jocul, dar nu ma bisnitaresc, mai bine il pastrez, sau il dau cadou mai departe unui prieten

    nu vb de cei care au comandat 1 joc, vb de cei care au comandat la kg

  20. #6780 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Voi sunteţi cei care nu l-aţi prins, poate pe mulţi nu îi interesează jocul, dacă pot să îl vândă şi să îşi ia altul care le place foarte bine, de altfel dacă nu eşti colecţionar nu ai la ce să îl ţi. Sa făcut varză topicul asta.
    Subscriu , si da eu fac bisnita , si il vand la peste 100
    Si ghici ce , nu imi este rusine

    Si sa atat ( atzatz ) niste spirite care se bat cu pumnul in piept ca nu sunt bisnitari si ei nu au vandut jocuri la pret mai mare ... Eu va astept pe voi sa va vindeti stocul la 80 sau mai putin , ca sa pot eu si alti bisnitari ca mine sa le vindem la preturi de peste 100 .
    E simplul principiul , nu doresti sa cumperi de la bisnitari acelasi joc ca in magazin , i-al de acolo cu X pret mai scump ...
    Trebuie sa te gandesti , ca si noi , BISNITARII , luam acele jocuri ( exclud acum The Order ) cu un pret si il vindem oricum mai jos ca in magazine , si acest lucru vad ca nu deranjeaza pe nimeni , ca sa ne scoatem niste bani ... e acelasi rahat ... doar ca acum s-a stiut suma de achizitie ...

    Ulterior , dupa citirea acestui post , rog stergerea lui , pt ca nu isi are rostul pe acest thread ...

    Multumesc si Sarbatori Fericite tuturor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 339 of 381 FirstFirst ... 239 289 329 337 338 339 340 341 349 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts