Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 357 of 381 FirstFirst ... 257 307 347 355 356 357 358 359 367 ... LastLast
Results 7,121 to 7,140 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7121 SP
    Member musat's Avatar
    Dar este bine ca in timpul anului sunt destule oferte la console si jocuri la diverse magazine online sau fizice. Trebuie sa fi pe "faza". Iar smecheria numita Black Friday este doar pentru o mare parte din cumparatori care nu stau toata ziua pe internet si se uita la preturi (cunosc o gramada dintre cunoscuti). Culmea este ca chiar functioneaza ! Aceleasi reduceri sau chiar mai mari o sa fie si dupa BF (de obicei inainte de sarbatori) . Spor la cumparaturi de BF !

  2. #7122 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Are careva idee dacă mai merge serverul la Bad Company 2 PS3, este la ofertă pe store şi aş dori să îl cumpăr.

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  3. #7123 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Am verificat acuma jocul si serverul este online / functional

  4. #7124 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Au intrat ofertele de BF sau alea vor fi doar de vineri?

  5. #7125 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    la romani tin de o luna intreaga... mai putin la cei care au uitat sa mareasca preturile anterior "reducerii"

  6. #7126 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Pe PSN voiam sa zic. Scuze ca nu am fost mai specific

  7. #7127 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    cele de pe PSN or sa apara pe 27, ca atunci este adevaratul BF

  8. #7128 SP
    Banned Messi2015's Avatar
    Atentie cei care cumparati accesorii pentru console ( controllere, casti wireless etc.) de la Altex/MediaGalaxy ca le declara termenul mediu de utilizare de 6 luni si se acorda doar 6 luni garantie de conformitate si comerciala. Ceea ce este perfect legal conform art. 16 cu 2 din legea 449/2003.

    A luat eu de la ei casti wireless Sony la 370 lei.

  9. #7129 SP
    Member musat's Avatar
    Si la ce trebuie sa fim atenti? Sa dea certificatul de garantie ? (oricum il da la cumpararea produsului) Sau ca da numai 6 luni?

  10. #7130 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am si eu vreo 2 nelamuriri (pana nu demult, am aflat tot de pe forum, aveam impresia ca nu se da garantie la controllere, tocmai pentru ca de-alungul vremii nu imi amintesc sa fi primit un certificat de garantie pentru ele).

    1. Nu am certificat de garantie la un controller cumparat separat de la Mediagalaxy (am doar bonul, dar a fost cumparat la comun cu alte produse).
    Ma sfatuiti sa merg la ei si sa cer acest ceritificat de garantie ?

    2. Pe certificatul de garantie al consolei apare doar consola nu si controllerul aferent, cum procedez daca acest controller mi se strica ? (fara ca a mea consola sa aiba ceva, in principiu vreau sa stiu cu ce ma duc la garantie in cazul in care mi se strica controllerul).
    Inca o data nici aici nu am nimic separat, un certificat de garantie pentru controller.

    PS: astept raspuns si eu la intrebarea lui Musat.

  11. #7131 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    A cumparat cineva de pe gamestore.ro? Vreau sa stiu cat ma costa transportul si in cat timp livreaza produsele.

  12. #7132 SP
    Member AzFaust's Avatar
    @encman
    Cand am cumparat controller PS3 (200 lei), astia de la Altex au zis ca pot sa ma duc doar cu chitanta pentru garantie(in caz ca se strica).

  13. #7133 SP
    Member musat's Avatar
    De obicei la Altex (la casa) asa spun cand cumperi diferite produse (cred ca de lene sa nu mai scrie certificatul de garantie). Asta in timpul anului nu acum cu perioada asta incarcata.

  14. #7134 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cred ca nimeni nu doreste sa i se strice un lucru cumparat / sa ajunga la garantie odata facuta achizitia.
    Ca tot am inceput discutia, cred ca e bine de stiut daca se da sau nu certificat de garantie pentru controllere.
    Este norma, obligatie din partea vanzatorului sau "merge si-asa".

    Nu ne cramponam de o hartie pana la urma, dar nici sa stea omul cu bonul aiurea, sa se "duca scrisul", iar apoi cand te duci lei si sa se duca la ei sa comenteze (in conditille in care n-au avut chef sa scrie un certificat, urma pauza de cafea pentru casiere sau a fost mai aglomerat).
    Nu stiu nici cum este legea ca poate puteam vorbi altfel.
    In ceea ce ma priveste oricum am platit cu cardul, se vede clar ce si cand am cumparat (se poate face cross-check cu sistemul lor).
    Prin urmare nu au cum sa-mi comenteze fara sa se trezeasca cu reclamatie. Ei nu au avut chef sa dea certificat de garantie eu nu am avut chef sa tin un bon in vid ca sa nu se stearga.

    In plus cum sta treaba cu un controller venit la pachet ? acela nu intra pe niciun bon "separat".
    De exemplu pe bonul meu scrie PS4blabla (ce referinta au cei de la Media Galaxy / Altex pentru acel produs) -- se considera ca aceasta referinta priveste atat consola cat si controllerul la pachet ?

    PS: a nu se intelege ca am ceva cu Altex / Media Galaxy, nu am avut probleme niciodata cu ei (ba din contra). Intrebarile mele vizeaza general, retailerii, magazinele din Romania in ceea ce priveste "practica bonului si nu a certificatului de garantie".

  15. #7135 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am mai spus o dată și mă repet, Altex oferă certificat de garanție pt controller. O să fac și o poza, vad ca nu ma crede nimeni.

    uploadfromtaptalk1448276595292.jpg

  16. #7136 SP
    Member musat's Avatar
    Ok, dar Encman intreba despre controlerul aflat in cutia consolei daca are garantie.

  17. #7137 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca se strica cel venit cu consola, se schimba consola cu totul (fiind vorba de un pachet complet). Cum nu poti pastra nici gamepadul daca se strica consola, samd.

  18. #7138 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am mai spus și chestia asta, dar degeaba, câteodată vorbesc degeaba. Controllerul care vine în pachet are 2 ani garanție. Pt el nu primiți certificat separat. Aveți certificatul consolei. Anul viitor fac pariu ca vine cineva cu aceeași ''problemă". Când cumpărați consola întrebați și voi pe băiatul din magazin. Dacă el nu știe, știe inspectorul ANPC cu siguranță.

  19. #7139 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca se strica cel venit cu consola, se schimba consola cu totul (fiind vorba de un pachet complet). Cum nu poti pastra nici gamepadul daca se strica consola, samd.
    Nu se schimbă consola cu totul, doar controllerul, a avut un prieten problemă cu stickul din stânga, un controller alb din bundle Destiny şi la lăsat în service după 15 zile i-au dat altul nou.

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  20. #7140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Good to know. Mie la eMag mi-au schimbat un X360 in urma cu cativa ani, din cauza gamepad-ului defect.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 357 of 381 FirstFirst ... 257 307 347 355 356 357 358 359 367 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts