Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 375 of 381 FirstFirst ... 275 325 365 373 374 375 376 377 ... LastLast
Results 7,481 to 7,500 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7481 SP
    Member PumaS's Avatar
    Multumesc

    Preferam solo dar worst case voi lua de pe emag


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #7482 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am verificat acum cele 2 noi site-uri de jocuri la preturi mai bune, gamers.ro si ozone.ro si am avut o surpriza neplacuta.

    ozone.ro si-au marit toate preturile - exact cum ziceam initial, ca nu-i sustenabil sa continue asa, iar preturile au ajuns mai mari decat la Altex and co - personal, dupa ce primesc precomanda la Mafia remake, pe care inca o am la 185 lei cu tot cu transport, nu voi mai cumpara de la ei.

    gamers.ro momentan vad ca si-au pastrat preturile, dar ma astept sa faca si ei pasul la marit preturi in viitorul apropiat, daca vor sa continue afacerea - asa ca hai sa profitam cat mai putem

  3. #7483 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Gamers.ro e clona/reprezentanta/filiala a unui magazin din Ungaria. De exemplu cand Cyberpunk Xbox X era la 1300 si ceva era pretul din Ungaria unde era promotia respectiva

  4. #7484 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ati avut experiente cu game.co.uk? Stiti cum e cu transportul?

  5. #7485 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Ati avut experiente cu game.co.uk? Stiti cum e cu transportul?
    Nu livrau în RO. Și-au schimbat regulile. Am luat dr multe ori de la ei la o adresă din UK și sunt serioși. Livrau peste tot internațional, mai puțin România și câteva țări din Africa

  6. #7486 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Daca o zici la trecut, sa inteleg ca acum o fac.

  7. #7487 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am incercat aseara de curiozitate si Romania nu se afla pe lista tarilor in care livreaza.

  8. #7488 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Pareri despre gamestore.ro ?Sunt ok cu garantiile daca iau o consola de la ei ?A cumparat cineva ?

  9. #7489 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Noua sau sh, ca am văzut multe sh pe acolo?

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  10. #7490 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ozone.ro si-au marit toate preturile - exact cum ziceam initial, ca nu-i sustenabil sa continue asa, iar preturile au ajuns mai mari decat la Altex and co - personal, dupa ce primesc precomanda la Mafia remake, pe care inca o am la 185 lei cu tot cu transport, nu voi mai cumpara de la ei.
    Deci sa inteleg ca tu desi ai fost de acord cu pretul cerut de 185 lei (doar ai facut precomanda), in semn de protest ca au trebuit sa isi mareasca preturile ca sa reziste pe piata, nu il vei cumpara la cei 185 lei? Adica un fel de: "Cum adica bă, nu vreți sa dați falimen!? No ia de aici ca nu mai cumpar de la voi!"

  11. #7491 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Chiar am zis acolo ca dupa ce primesc precomanda facuta la ei, nu voi mai face alte achizitii pe viitor.
    Si e si firesc - daca pretul e la fel sau chiar mai mare decat la Altex/eMag, dar copertile sunt in alta limba, de ce as vrea sa continui sa iau de la ei?

    Also precomanda respectiva nici macar nu a fost facuta la ei pentru ca este mai ieftin cu 4 lei decat la restu, ci ca sa vad cat de profesionisti sunt - dat fiind un magazin nou cu preturi ceva mai mici.
    Iar daca partea cu preturi ceva mai mici iese din ecuatie, atunci faptul ca este un magazin nou nu are de ce sa ma intereseze cat timp nu este la mine la bloc ca sa-mi faciliteze achizitia si mai mult (cum sunt magazinele de cartier de la scari de blocuri - dai 1 leu in plus, dar e acolo cand ai nevoie).

  12. #7492 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Voi de unde mai cumpărați credit PSN pentru US la un preț bun?

    Eu mai luam de aici, e vreun preț mai bun în altă parte?

    PlayStation Network Card 50$

    PlayStation Network Card 20$

  13. #7493 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Voi de unde mai cumpărați credit PSN pentru US la un preț bun?

    Eu mai luam de aici, e vreun preț mai bun în altă parte?

    PlayStation Network Card 50$

    PlayStation Network Card 20$
    Pe amazon.com măcar iei în dolari.

  14. #7494 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu am mai reușit sa cumpăr de pe amazon.com

  15. #7495 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Eu n-am avut probleme niciodată cu C&A Connect (jocurinoi.ro), au probabil cele mai decente prețuri de pe piață, dar în ultima vreme nu știu ce-au pățit, întârzie foarte mult cu livrarea comenzilor. Ultima oară a recunoscut tipa de la telefon, într-un final, că au mari probleme cu alimentarea stocurilor din cauza pandemiei. E ceva de genul, comanzi produsul azi, și-l primești peste 4-5-7 zile. Ca la loterie. Wtf.

  16. #7496 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Eu n-am avut probleme niciodată cu C&A,...
    C&A ca firma, este ceva fff ciudat. Am mai intrat eu in subiect, chiar si discutii pe fb cu "el jefe", o persoana foarte "speciala". Site-ul lor de jocuri digitale intra in acelsi gray market ca si g2a (cel mai probabil le cumpara din acelasi loc si le pun putin adaos).
    Iar acest jocurinoi functioneaza relativ la fel. Le cumpara din alte tari (Starlink spre exemplu e luat din tarile nordice ceva la super pret de dumping) si le vand ei mai departe. Problemele intampinate cu "pandemia" sunt pentru ca nu le iau pe cai oficiale - adica sa dea comanda la distribuitorul oficial si sa le vina transport - astfel ca pot aparea tot felul de intarzieri, pe care nu si le asuma si nici macar nu au bunul simt sa anunte cumparatorul ca va interveni un mic delay la comanda.

    Amatorismul de care dau dovada este efectiv penibil. Se vede asta in postarile de pe facebook unde-si fac reclama agresiv pe unele grupuri, iar adminii nu iau deloc masuri (probabil exista ceva incentives pentru ei) iar daca te iei de ei sau de site (cam ca evomag) iti dau report, ti se sterge comentariu sau ti se raspunde in bataie de joc, eventual si cu cateva litere lipsa.
    Ah, iar daca totusi nu au ce argumente sa-ti aduca, o baga p-aia cu avocatu si datu in judecata

  17. #7497 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Răzvane, nu înțeleg de ce te miră. Ai explicat (mai demult) faza cu produsele luate pe căi neoficiale. Ăsta e nivelul în România, atât se poate. Vezi bine că stam atât de bine precum o țară bananieră la capitolul ăsta. În țările din vestul EU, există în fiecare orășel de provincie cel puțin un magazin important specializat în vânzarea de jocuri/accesorii/console. Mi-a picat mufa când am văzut cât de bine pregătiți sunt vânzătorii în astfel de magazine pe acolo. Așa că repet, pe mine nu mă miră „amatorismul” C&A, amatorism răspândit în 99% dintre domeniile de activitate din România.

    Eu comand de la ei strict pentru prețurile mici, dar sunt perfect conștient că nu e ce trebuie. Deși tipa care răspunde la telefon e foarte amabilă și încearcă să rezolve atât cât se poate problemele.

  18. #7498 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe mine ma mira, si-ti spun si de ce.

    Am dat precomenzi la ozone.ro si gamers.ro. 2 magazine noi si destul de mici si totul a decurs foarte bine.
    Ca fapt divers, precomanda de la gamers.ro, la Ghost of Tsushima a ajuns cu o zi inainte, desi nu era tocmai "legal", eu am fost super incantat - si pret mai bun si produs ajuns la timp.
    La ozone.ro am avut Mafia Definitive Edition si i-am sunat marti ca sa ma asigur ca-mi ajunge produsu vineri si mi-au zis ca nu le-a venit si ca au fost instiintati de distribuitor ca vor livra joi din cauza unor probleme (eu ma gandeam ca face 2 zile pe drum, deci ar fi trebuit sa plece de la ei miercuri) dar ca verifica si revine cu un telefon. Iar in app 1h a revenit cu un telefon sa-mi confirme ca asa este, ca le vine joi dar ca vor trimite coletul cu prioritate fara extra cost, ca sa-l am eu vineri asa cum au promis.
    Astfel ca le-a venit marfa joi iar la ora 17 a plecat de la ei si vineri dimineata venise la mine.

    Astea sunt exemple de firme mici carora le pasa de clienti.

    Iar ca o paranteza despre jocurinoi, postasem aici (si vezi urmatoarele postari inclusiv pe cealalta pagina) ce am patit cu ei si cum debordeaza de profesionalism, inclusiv la schimbarea pretului cu 15 bani absolut degeaba.

  19. #7499 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Știu ce zici. Dar nu uita că C&A sunt o firmă amărâtă de cartier, nu cred că se pot compara vreodată cu firme precum Ozone sau Gamers, care înțeleg că sunt imense pe domeniul lor de activitate. Astea mari au lanțul de distribuție bine pus la punct. Ai comandat ceva, pac, garantat produsul se găsește în depozitele centrale.

  20. #7500 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Buna baieti, a cumparat cineva de pe Store Topia? au un steelbook I must have, si nu il mai gasesc nicaieri altundeva...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 375 of 381 FirstFirst ... 275 325 365 373 374 375 376 377 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts