Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 381 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 176 ... LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1501 SP
    Member Atrium's Avatar
    Cred ca initial trebuie sa o treci pe cea care este inscrisa si la banca. Altfel, cand vei cere sa faci transferul se poate ca banca sa refuze tranzatia pentru ca nu sunt toate datele complete.

    Stiu ca unii trimit la inceput doar pe adresa cardului, iar apoi iti vor permite sa trimiti si catre alta adresa.

    Quote Originally Posted by ShopTo
    Can I ship to a different address from the billing address?

    Yes! Due to popular demand we have recently introduced this option. You can set the delivery address from the "My Account" section of the website or when you checkout you can click "change delivery address" before confirming the order. Due to the speed with which we have to process orders to ship them the same day we are unable to change the delivery address of an order AFTER the order has been placed.
    http://www.shopto.net/page.php?page=info&topic=delivery

  2. #1502 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Un nou record personal.Comanda marti la Shopto si sosit chiar acum (Si locuiesc in Ploiesti).Doamne apara si pazeste,asta inseamna ca s-au miscat si cei de la Posta Romana
    Cred ca secretul este ca am optat pentru transportul de 2.5 lire ca pana acum il foloseam pe celalalt mai scump

  3. #1503 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am avut o comanda pe shopto de un move controller de luni si mi-a ajuns vineri,dar de zavvi sunt cam dezamagit am dat comanda de move starter pack+subcontroller vineri pe 24.09 cu despatch in aceeasi zi si nu mi-a ajuns nici astazi.
    Astept si eu un joc expediat pe 22.09 si inca nimic. Mai am emotii si in privinta unui Move Starter Pack de pe 28.09. De obicei primeam coletele de la ei in 7-10 zile, dar acum vad ca au luat-o pe aratura. Sper macar sa ajunga in cele din urma, ca pe urma va trebui sa astept o gramada pana le vor retrimite.

    Cred ca o sa migrez si eu catre Shopto. I-am evitat de cand au fost acele probleme cu cardurile blocate(m-am aflat si eu printre norocosi), dar acum ca au introdus Paypal nu mai imi fac probleme. Transportul e putin mai scump decat la zavvi, dar macar stiu pe ce dau banii in plus.


    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Cred ca secretul este ca am optat pentru transportul de 2.5 lire ca pana acum il foloseam pe celalalt mai scump
    Mersi pentru pont. lol

  4. #1504 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dap trimit foarte repede cei de la shopto..recordul la mine e comanda data vineri dimineata...ridicat de la posta luni (deci 3 zile cu tot cu weekend).

    dar din nefericire am dat comanda de Halo Reach vinerea trecuta...azi dimineata cand am plecat la munca tot nu aveam biletel in cutia de scrisori. Ori nu mi-au trimis cei de la posta, recomandata ori ceva ciudat s-a intamplat cu jocul meu .

  5. #1505 SP
    Member crazyquark's Avatar
    A mai cumparat cineva de pe gamepointsnow.com de curand? Eu nu mai pot plati, dau pe "checkout" si imi zice sa aleg metoda de plata si nu am nicio optiune, e un bloc gol. Am incercat pe mai multe browsere. Imi lipseste ceva ?

  6. #1506 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by crazyquark View Post
    A mai cumparat cineva de pe gamepointsnow.com de curand? Eu nu mai pot plati, dau pe "checkout" si imi zice sa aleg metoda de plata si nu am nicio optiune, e un bloc gol. Am incercat pe mai multe browsere. Imi lipseste ceva ?
    La fel si la mine, casuta goala, si am incercat cu Opera, Firefox si chiar saracul Internet Explorer... O fii ceva de la ei?

    Intrebarea mea, Fan Curier livreaza duminica?

  7. #1507 SP
    Member MihaY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post

    Intrebarea mea, Fan Curier livreaza duminica?
    Din pacate, nu.

  8. #1508 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Este vreo diferenta semnificativa intre modalitatile de livrare "Royal Mail": "signed for" si "not signed for", din Anglia pana in Romania?

  9. #1509 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Vorbesc de shopto acum:
    Odata ca bani.2.5 lire (Not signed for) fata de 4.8 lire (Signed for) Avantajul la Signed For ar fi ca poti urmari traseul coletului cu numarul de ordine pe care ti-l furnizeaza pe site shopto http://www.posta-romana.ro/track_trace si ca trebuie sa semnezi pentru colet (teoria zice ca poti sa verifici intai coletul inainte de a semna.Posta romana nu procedeaza corect cand te pun sa semnezi intai.Normal este sa verifici intai coletul,daca sunt probleme nu semnezi,se intoarce la ei.Daca ai semnat inainte si sunt probleme o sa fie greu sa demonstrezi ca este din vina postei)
    La "Not signed for" postasul trebuie sa puna coletul in cutia postala .Daca e mai lenes din fire sau nu incape in cutie o sa-ti puna aviz.
    Sper ca e clar acum

  10. #1510 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Vorbesc de shopto acum:
    Odata ca bani.2.5 lire (Not signed for) fata de 4.8 lire (Signed for) Avantajul la Signed For ar fi ca poti urmari traseul coletului cu numarul de ordine pe care ti-l furnizeaza pe site shopto Track & trace - Posta Romana si ca trebuie sa semnezi pentru colet (teoria zice ca poti sa verifici intai coletul inainte de a semna.Posta romana nu procedeaza corect cand te pun sa semnezi intai.Normal este sa verifici intai coletul,daca sunt probleme nu semnezi,se intoarce la ei.Daca ai semnat inainte si sunt probleme o sa fie greu sa demonstrezi ca este din vina postei)
    La "Not signed for" postasul trebuie sa puna coletul in cutia postala .Daca e mai lenes din fire sau nu incape in cutie o sa-ti puna aviz.
    Sper ca e clar acum
    Mersi, chynagods. Stiu ce inseamna serviciul "signed for", dar nu stiam daca Posta Romana il respecta.

  11. #1511 SP
    Junior Member mycro93's Avatar
    nu stiti de unde pot sa iau si eu un hdd de 250gb pentru xbox360 slim si cam cat ar costa

  12. #1512 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    La "Not signed for" postasul trebuie sa puna coletul in cutia postala .Daca e mai lenes din fire sau nu incape in cutie o sa-ti puna aviz.
    Sper ca e clar acum
    Te inseli amarnic si induci lumea in eroare.

    "Signed for" inseamna recomandata si acolo se intampla cum zici tu : vine postasul, te cauta acasa, daca nu te gaseste iti lasa aviz si mergi sa ridici scrisoarea/coletul. Ideea e ca trebuie sa semnezi si e garantat ca ajunge la tine.

    "Not signed for" inseamna scrisoare simpla - postasul vine si lasa scrisoarea in posta sau PE posta - bye, bye scrisoare/colet. N-are nicio obligatie sa ti-o dea, poti pierde foarte usor pachetul. Vorbesc din experienta proprie si din documentare la posta - daca se pierde un colet "not signed for" nimeni nu te va despagubi, nu poti face reclamatie.

  13. #1513 SP
    Member Atrium's Avatar
    RaverX aici cum ti-am mai spus depinde si de norocul tau si de omul care aduce "scrisorile".

    In principiu daca postasul este cat de cat om normal, isi da seama ca nu va incape acolo in posta pachetul si va lasa aviz. Eu unul inainte ti-am spus ca primeam aviz si pentru "Not signed for".

    Adica trebuie sa fii cel putin cretin ca postas sa vezi ca nu incape in posta "scrisoarea" si sa o lasi acolo pur si simplu. Ce se intampla in cazul celor care stau la casa ? Unde lasa pachetul ? Pe strada ? Normal ca te gandesti pana la urma sa lasi un aviz, pentru ca este absolut imposibil sa indesi asa ceva intr-o cutie postala.

    Ia intreaba-i la posta, este legal sa lase "scrisoarea" pe unde le arde ? In acelasi sens ar putea sa o lase la intrarea in bloc pentru ca stie clar ca nu va incapea in cutie.

    Inca o data sustin, aici nu e vorba de procedura, este vorba de bun simt din partea factorului postal, care in 2 secunde ar putea sa scrie pe o foaie sa te prezinti la oficiul postal de care apartii. Nu inteleg cum altii primesc aviz si tu nu. Daca ar fi asa, ne-am afla cu totii in situatia ta.

    Cred ca cel mai bine sa nu ramai indiferent la asta.

    Astfel, dupa cum vad eu, ai 2 situatii pe care poti merge :
    1. Faci scandal monstru sa te tina minte;
    2. Te intelegi cumva cu postasul, asa cum ti-am recomandat mai sus. Ceva pe sistemul : Fa-te frate cu dracu pana treci podul.

    Daca ramai neutru nu stiu daca te va ajuta cu ceva si vei fi nevoit in final sa speri ca-l schimba pe individ din functie sau sa apelezi la cei de pe forum + curier pentru jocuri.

    Preferi sa dai la curier 20 RON de fiecare data decat sa discuti cu postasul pe tema asta ? Mi se pare totusi pagubos. No, ce sa-ti zic, o sa spui ca e spaga, ca sa-si faca treaba, etc. Ok atunci. Puteti cu totii sa asteptati pana la urmatoarea revolutie referitor la tema asta. Plus, ca daca ar fi de acord sa faca ceva in afara actiunilor sale obisnuite de munca pentru a te ajuta, nu vad ce e rau in a-l recompensa cu 5 RON o data la 2-3 pachete. Ma rog, voi stiti cum doriti sa va gestionati banii/jocurile.

    Din nou, sa nu intelegi gresit post-ul meu (asa cum ai facut-o aproape de fiecare data). E doar cu scopul de a te ajuta.

  14. #1514 SP
    Senior Member boga's Avatar
    2. Te intelegi cumva cu postasul, asa cum ti-am recomandat mai sus. Ceva pe sistemul : Fa-te frate cu dracu pana treci podul.

    Recomand varianta de mai sus, mai ales acum pe criza

    Eu personal asa fac, ii mai dau cate 5 lei la 2-3 pachete aduse si e totuk ok. Ma rog, in cazul meu banuiesc ca ajuta si faptul ca mama e administrator si o cunoaste destul de bine /pe langa pensie, ii aduce aproape saptamanal diverse facturi/.

    Mi-a mai facut omul figuri cu pachete desfacute si bagate /jocul de PS3 sau Blu-ray-ul/ putin fortat in cutiuta de scrisori de sorginte sovietica pe care o am la bloc, dar au fost cazuri izolate si i-am lasat de inteles ca nu e tocmai ok sa-mi rupa tipla la produse

  15. #1515 SP
    Member novi's Avatar

  16. #1516 SP
    Member roberte's Avatar
    Am si eu o problema cu o comanda pe zavvy si nu prea stiu cu cine sa ma cert am avut precomanda la fifa s
    i pes fifa a plecat spre mine pe 29 si nu a ajuns nici acuma iar pes a plecat pe 4 si a ajuns

  17. #1517 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Ia intreaba-i la posta, este legal sa lase "scrisoarea" pe unde le arde ? In acelasi sens ar putea sa o lase la intrarea in bloc pentru ca stie clar ca nu va incapea in cutie.
    Am intrebat : e perfect legal.

    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    este vorba de bun simt din partea factorului postal, care in 2 secunde ar putea sa scrie pe o foaie sa te prezinti la oficiul postal de care apartii. Nu inteleg cum altii primesc aviz si tu nu.
    Bun simt in Romania ? Interesant punct de vededere. Man, intelege ca si eu primeam tot timpul aviz la scrisorile simple - TOT TIMPUL. Apoi brusc - bye, bye. M-am trezit cu ele pe cutia postala. Probabil depinde de postas, nu stiu.

    Ideea de a mitui postasul nu e rea pentru mine (sau postas), dar e FOARTE nociva pentru societate. Vezi tu... tu il mituiesti pe postas. Dar pun pariu ca te plangi ca Romania e tara corupta, etc. Ia analizeaza un pic situatia, nu-ti "pute" ceva a putred ?

    Dar asta e o alta discutie, nu tine de jocuri, ar merge mai bine in alt topic.

    Ah, mai e o chestie - sa zicem ca-l mituiesc pe postas. Trec peste faptul ca asa contribui la coruptie (da, si o mica atentie tot in categoria coruptie intra - eu dau o mica atentie postasului, altul da o mica atentie judecatorului, un parinte da o mica atentie profesorului, un bolnav da o mica atentie doctorului si tot asa, se strang multe mici atentie si se formeaza o tara putreda). Dar sar peste asta. Ce-mi garanteaza mie ca la un moment dat postasul ala n-o sa plece in alta parte. Crezi ca o sa ma anunte ? Poate da, poate nu...

  18. #1518 SP
    Member Atrium's Avatar
    Iti spun sincer, nu pot sa inteleg atitudinea asta a ta de a primi orice sfat cu o negare. Ai solutia in fata si refuzi totusi sa o abordezi, mai ales cand este asa de simpla. Atatea principii va umplu inima pentru ce ?

    Consideri spaga faptul ca il recompensezi pentru ca el face ceva in afara indatoririlor sale ? Te rog frumos sa ma ierti dar consider ca nu este asa. In acest caz, mica atentie din punctul meu de vedere nu intra in limitele coruptiei. Sa extrapolam in acelasi sens, o doctorita care primeste un pachet de flori de la un pacient este corupta ?! Hai te rog. Desigur, exista situatiile astea in care oamenii sunt corupti, dar exista totusi o limita. Citeste mai jos...

    Ar trebui sa diferentiezi conditionarea actului pe care e obligat sa-l faca, de oferirea acestei mici atentii din proprie vointa pentru ca te ajuta cu ceva. Exista o mare diferenta. Desigur, nu esti obligat sa-i dai ceva, asta e clar dar se pare ca nici el nu este obligat sa-ti lase pachetul asa cum trebuie. Ei bine in situatia asta ce faci ? Fa-i atunci scandal daca asta iti "unge" principiile, sau nu mai apelezi la ei si platesti pentru fan courier + comisioane aferente. Pentru ce, nu stiu. As intelege sa spun daca i-ai da ceva ca-si faca slujba pe care e obligat sa o faca.

    Normal, e posibil sa se mai schimbe postasul, si nu vad care este problema in acest sens ? Discuti pur si simplu si cu acesta, poate ai noroc si prinzi unul cu mai mult bun simt.

    Nu stiu, ce mai poti face daca ai cum sa schimbi cutia postala cu una cu o fanta mai mare, poate asa intra pachetul, macar sa nu mai fie asa la vedere.

    Ca nota de final. Da, exista bun simt in Romania. Uite, chiar postasul care inainte iti punea aviz la fiecare colet. Acum e clar ca ii este lehamite sa faca asta. E normal ca e de strans de gat, dar ce sa-i faci daca tu spui ca e perfect legala metodologia asta ?

    Si nu ma plang ca Romania este o tara corupta la nivelul functionarului. Tu chiar crezi ca asta e problema ? Individul cel mic care primeste 5 RON de la mine o data pe luna si care umbla zeci de km/zi pentru 500 RON ?! Pai sincer daca este baiat de treaba si ma ajuta i-as da si mai mult, mai ales ca am ajuns sa ma imprietenesc cu el si stiu ca merita pentru ca ma ajuta si imi usureaza viata din punctul asta de vedere. Problema e de fapt sila asta pentru muncitorul la stat, ca e considerat clar spagar. Tara nu este putreda din cauza acestor mici atentii, tara este putreda din cauza marilor atentii oferite pe seama celor ce dau micile atentii

    Ma rog, faci ce vrei. Chiar nu stiu de ce am incercat iar. Probabil ca astept o mica atentie din partea ta ca te ajut, intrucat sunt in sistemul public.

    Si da, exista bun simt in spitale, ca sa fiu un pic pe tema ta. Iti garantez eu asta.

  19. #1519 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by roberte View Post
    Am si eu o problema cu o comanda pe zavvy si nu prea stiu cu cine sa ma cert am avut precomanda la fifa s
    i pes fifa a plecat spre mine pe 29 si nu a ajuns nici acuma iar pes a plecat pe 4 si a ajuns
    Eu astept de pe 22 un joc. Macar Move-ul expediat pe 28 de mi-ar ajunge...

    Poti sa le trimiti un mesaj(Order History > Query), dar o sa ai de asteptat pana ti-l vor retrimite. Pentru comenzile facute din afara UK ei considera ca o intarziere acceptabila e de ~30 de zile.

  20. #1520 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    O veste excelenta pentru cei care nu locuiesc in Romania si alte tari 3rd rate :

    Amazon.co.uk Announces Free Delivery for Customers in 17 Countries Across Europe

    SLOUGH, England , October 11, 2010 /PRNewswire/ -- SLOUGH, England, October 11, 2010 / PRNewswire / -

    - Millions of Products Eligible for Free Delivery With a Spend of Over GBP25 at Amazon.co.uk - Millions of Products Eligible for Free Delivery With a Spend Over GBP25 or at Amazon.co.uk

    Amazon.co.uk today introduced its free delivery service for customers in 17 European countries. Amazon.co.uk ITS Introduced today free delivery service for customers in 17 European Countries. Millions of items from Amazon.co.uk's stores are eligible for free delivery which is available on all orders over GBP25 . Millions of items from Amazon.co.uk 's stores are Eligible for free delivery Which is available on all orders over GBP25.

    In October 2009 , Ireland became the first country outside the UK to benefit from free delivery at Amazon.co.uk. In October 2009, Ireland Became the first country outside the UK to benefit from free delivery at Amazon.co.uk. The countries in which the service will also be available from today include: The Countries in Which the Service Also Will be available from today include:

    - Italy - Greece - Norway

    - Spain - Belgium - Luxembourg

    - Poland - Sweden - San Marino

    - Netherlands - Denmark

    - Portugal - Finland

    "Free delivery has been an important part of the great value Amazon shopping experience for many years and we are delighted to announce its availability to even more European customers in time for Christmas," said Brian McBride , Managing Director of Amazon.co.uk Ltd. "Free Delivery Has Been an important part of the Amazon shopping experience great value for many years and we are delighted to announce ITS availability to more European customers just in time for Christmas," said Brian McBride, Managing Director of Amazon.co.uk Ltd. . "The aim is for European customers to be able to purchase anything they want to buy online at a low price from a vast selection of products. Now, tens of millions of customers in Europe can also benefit from delivery to their door, absolutely free of charge." "The AIM is for European customers to purchase anything to be bootable They Want to buy online at a low price from a solid selection of products. Now, chains or millions of customers in Europe can-Also to benefit from delivery by Their, absolutely free or charge. "

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 76 of 381 FirstFirst ... 26 66 74 75 76 77 78 86 126 176 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts