Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 381 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #1981 SP
    Member freezy's Avatar
    Si TheHut la fel procedeaza.

  2. #1982 SP
    Junior Member ysac_cosmin's Avatar
    Multumesc pentru raspunsuri
    Pe shopto.net am obs ca ai variante de livrare: with tracking (destul de scumpa aprox 10 euro) si not tracking (undeva la 3-4 euro)... care varianta este recomandabila ?
    Mentionez ca as doresc sa folosesc paypal si adresa de livrare sa fie diferita de cea pe care este inregistrat cardul.
    Multumesc anticipa!

  3. #1983 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Ambele sunt Royal Mail First Class diferența e că aia mai ieftină (3 lire) nu oferă tracking și e NOT signed. Pt. 8.5 lire ai și tracking e și SIGNED.
    Pt. diferențe �ntre signed și not signed citește puțin mai �n spate �n topic. Dacă vrei să ai siguranță sporită alege-o p-aia de 8.5 lire.
    Deasemenea dacă ești la prima comandă pe ShopTo nu poți alege o altă adresă de livrare. Vine automat la cea a cardului �nrolat.

  4. #1984 SP
    Junior Member nadirlaz's Avatar
    Cei care au facut comanda de pe zavvi. Unde zice free delivery, e valabil pentru orice tara sau doar U.K.? Pe site zice taxa de transport 99p. E taxat pe produs sau pe greutatea coletului, stiu ca pe site zice " per item ", dar vroiam sa ma asigur, sa nu fie alte taxe ascunse p-acolo... Vreau sa comand o pereche de casti..

    Inca ceva. Comanda ajunge acasa, sau trebuie sa-l ridic de la oficiul postal? Si pot sa bag alta adresa de livrare in afara de cea de pe card? E prima data cand fac comanda.

  5. #1985 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Zavvi/TheHut au o promoție prin care toate comenzile efectuate �n luna Februarie beneficiază de transport gratuit (internațional).
    �n rest costul este de 0.99 lire per item.
    Comanda ajunge �n sau pe cutia poștală. Dacă ai tu �nțelegeri cu poștașul o poți ridica de la OP sau de la el, altfel nu.

  6. #1986 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Buna!Maine imi vand xbox-ul.Vreau sa imi achizitionez un psp 3004.Cum credeti ca este mai bine..sa il iau din magazin cu garantie(dar risc sa fie firmware-ul prea mare si nu o pot moda) sau second-hand(aici as risca o eventuala defectiune).As vrea sa intreb care sunt bundle-urile care vin cu acel card de 2gb?Este vorba de editia aceea cu Gow Ghost of Sparta, Gow Chains of Olympus sau Tekken?
    Este prima data cand vreau sa imi iau asa ceva.
    Inca ceva:daca ar fi sa il iau din magazin as dori sa imi dati niste exemple mai ieftine decat la Altex, Flanco sau alte magazine de genul.Sunt din Arad, pacat ca nu am Media Galaxy.

  7. #1987 SP
    Junior Member nadirlaz's Avatar
    Poate sa-mi spuna cineva, care este taxa vamala pentru comanda de pe zavvi ( joc sau o pereche de casti ). Nu stiu, cum sta treaba cu lucrurile astea fiind prima data cand dau comanda

  8. #1988 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Nu exista taxa vamala

  9. #1989 SP
    Banned Drazzy's Avatar
    Am o nedumerire daca apare kinect pentru pc (din cate se observa) sa iau adaptor de acum ? sau atunci ? am bundleul slim+kinect si ma gandesc ca o data cu aparitia suportului oficial pe PC se vor vinde la preturi mult mai mari decat se vand acum

    p.s si eu care mi-am luat xbox special pentru kinect

  10. #1990 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    Daca din greseala am uitat sa pun orasul la adresa de livrare la o comanda de pe zavvi dar am pus codul postal o sa intampin vreo problema la livrare?

  11. #1991 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu, am facut si eu prostia asta odata si a ajuns OK Judetul/Sectorul l-ai pus?

  12. #1992 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    Da, am pus sectorul doar orasul nu l-am trecut. Thanks

  13. #1993 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Atunci stai linistit ca ajunge... tot la zavvi am facut si am trimis unui prieten din sectorul 6 fara sa pun Bucuresti.

  14. #1994 SP
    Junior Member Whoswho69's Avatar

    Zavvi / Thehut

    Recomand retinere la comenzile pe zavvi/thehut.
    La thehut am avut o singura comanda, care n-a ajuns niciodata. dupa 1 luna de asteptare mi-am recuperat banii pe produs, dupa inca 2 saptamani banii pe transport. Intre timp multe mailuri si multi nervi.
    Fara sa am habar ca zavvi (care au falimentat in 2009) au fost preluati de thehutgroup, ma apuc si fac comanda...Assassins creed Brotherhood, comandat pe 14 decembrie 2010, in speranta ca poate ajunge de Craciun, sau macar de anul nou.
    Aiurea... a ajuns pe 11 ianuarie, la 27 de zile de la livrare.
    Nu m-am invatat minte si fac pre-comanda pe 31 ianuarie la killzone 3. Pe 24 februarie primesc mail ca jocul a fost trimis si mi s-au luat banii din card. Pana azi n-a ajuns inca. Am fost sfatuit sa astept pana pe 26 martie, data la care se vor apuca ei sa faca investigatii sa vada unde si daca s-a pierdut jocul. probabil undeva prin aprilie-mai o sa am si eu jocul sau banii inapoi pe card. Recomand zavvi si thehut.... doar daca n-aveti alta treaba.
    Amazon.co.uk si shopto.net - n-am avut nicio problema, niciodata in 3 ani de cand fac comenzi la ei.

  15. #1995 SP
    Member freezy's Avatar
    Eu in ultimele 3 saptamani am facut 4 comenzi, una pe zavvi si 3 pe thehut, neavand nicio problema.
    Toate comenzile mi-au ajuns in fix 5 zile, ultimele doua chiar ieri.

  16. #1996 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Ca fapt divers, �n Decembrie, toate magazinele au probleme (�nt�rzieri) cu comenzile.

  17. #1997 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu de la amazon.co.uk am asteptat 6 saptamani pentru un Rockband 2 + instrumente in perioada Craciunului (anul trecut, nu anul asta). Iar de pe ShopTo.net ultimele 2 comenzi nu mi-au venit. Am mai facut una acum pt DA2 Signature poate poate a treia e cu noroc.

    Incercati sa faceti plangeri cu privire la calitatea serviciilor lor, insa cand singurul vinovat pentru astfel de intarzieri e sistemul de transport nu poti sa blamezi magazinul online. Daca nu vor sa-ti dea banii inapoi dupa ce nu-ti vine un produs - atunci poti sa-ti manifesti nemultumirile insa in alte conditii nu vad cum ar fi vina lor.

  18. #1998 SP
    Member muski's Avatar
    Eu am facut precomanda la killzone3 de pe zavvi si mi-a ajuns in 6 zile... , + alte jocuri care tot in jur de maxim 10 zile au venit...

  19. #1999 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    cand singurul vinovat pentru astfel de intarzieri e sistemul de transport nu poti sa blamezi magazinul online.
    Corect. Nu uitati ca de obicei pachetele se trimit ca scrisoare SIMPLA, adica nu ti se ofera nicio garantie ca produsul ajunge la tine. Ma si mir ca v-au dat banii inapoi in conditiile astea, ei n-au cum sa verifice daca un produs a ajuns sau nu - postaul vine si va lasa coletul PE cutia postala (de unde poate sa-l ia absolut oricine) - cel putin la mine asa face.

  20. #2000 SP
    Junior Member Whoswho69's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Corect. Nu uitati ca de obicei pachetele se trimit ca scrisoare SIMPLA, adica nu ti se ofera nicio garantie ca produsul ajunge la tine. Ma si mir ca v-au dat banii inapoi in conditiile astea, ei n-au cum sa verifice daca un produs a ajuns sau nu - postaul vine si va lasa coletul PE cutia postala (de unde poate sa-l ia absolut oricine) - cel putin la mine asa face.
    Nu se-ntampla deloc asa... cum sa-ti lase coletul PE cutia postala?
    Am discutat cu postarita si nici nu se mai oboseste sa vina cu coletele. Cand am ceva de primit imi lasa in cutie un mandat postal si ma duc si-mi ridic coletele personal. Deci este exclus sa-mi ia cineva coletele.
    Cum sa-mi explic faptul ca primesc in continuare la timp coletele cu produse comandate pe alte situri, cu exceptia zavvi de la care primesc coletele in 3-4 saptamani? Poate am avut eu ghinion dar raman la pararea ca sunt neseriosi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 100 of 381 FirstFirst ... 50 90 98 99 100 101 102 110 150 200 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts