Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 279 of 381 FirstFirst ... 179 229 269 277 278 279 280 281 289 329 379 ... LastLast
Results 5,561 to 5,580 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5561 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Dupa 21 de zile.

  2. #5562 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    Azi e 16 si inca nu am primit al doilea joc.... 13 zile de la dispatch... in cat timp pot sa ii intreb de sanatate pe zavvi?
    Eu am o comanda de 2 produse tot de la Zavvi pe 31 decembrie, un produs a ajuns saptamana trecuta, al doilea inca nu. Mai astept...

  3. #5563 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Daca e fara tracking poate sa faca si 30 zile pe drum

  4. #5564 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Eu am intampinat alta dificultate ... stiti ca la multe site-uri aveti 2 randuri pt a da adresa ... eh cand se printeaza pe un sticker ... exista sanse sa nu se printereze adresa complete ... si atunci e o problema cu ajunsul lui voi

    Eu am patit una si mai funny ... ma suna azi postasul ca cica vezi ca am ceva pt tine ... dar daca eram in concediu nu stia altcineva ca pt tine este ... Seller-ul de pe ebay a trecut numele meu + stradata si partial din nr ei ... si atat

  5. #5565 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am eu impresia sau nu mai functioneaza metoda?
    Am incercat atat de pe tableta cat si de pe pc dar dupa ce selectez modalitatea de livrare, imi da eroare.


    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    @LucKos: Da, inca mai functioneaza. Aici este postul cu metoda gasita de mine: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post954035



    Insa, asa cum spuneam si aici, daca valoarea comenzii depaseste 75 lire nu mai este nevoie sa aplici metoda de mai sus, comanzi normal si transportul este gratuit.

    Din pacate, nu se poate face sticky postul. Baga linkul la Bookmarks sau salveaza-l intr-un fisier din calculator.

    P.S.: Am gasit o solutie ca sa poate fi gasit cu usurinta linkul. Mi-am permis sa editez primul post al threadului astfel incat sa includa si metoda mentionata.

  6. #5566 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Poate cineva sa simuleze o comanda la zavvi (prin metoda cu transport 1 lira) si sa imi spuna daca ajunge pana la confirmarea platii prin paypal?
    Multumesc anticipat!

  7. #5567 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    se pare ca nu mai functioneaza

  8. #5568 SP
    Member TocSyk's Avatar
    mi-a ajuns azi coletul Dispatched in 6 ianuarie

  9. #5569 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Nu mai merge metoda cu o lira transportul,fuk it

  10. #5570 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Mie inca nu mi-a ajuns Beyond Two Souls cu dispatch pe 2 ianuarie. Am facut plangere si au zis ca au trimis un replacement. Sa vad daca va ajunge...

  11. #5571 SP
    Member eneea's Avatar
    Of...si vroiam sa-mi iau de pe zavvi Dark Souls 2 + Comic book:
    Dark Souls II (Includes Graphic Novel - Pre-order Incentive) Xbox 360 | Zavvi.com
    anuntati daca gasiti o metoda sa coste posta mai putin, cred ca apelez la Robert Dinu pana la urma

  12. #5572 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Salutare,imi puteti zice daca acest cablu Playstation 3 � Cablu VGA HD Playstation 3 este bun sa conectezi ps3 la monitor vga sau la laptop. Are cineva asa?

  13. #5573 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    anuntati daca gasiti o metoda sa coste posta mai putin, cred ca apelez la Robert Dinu pana la urma
    Daca valoarea comenzii depaseste 75 lire transportul este gratuit. Stiu ca nu este ideal, dar poate mai ai alte jocuri la care vrei sa faci precomanda si le poti combina cu Dark Souls 2.

  14. #5574 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Cand cumparati jocuri de la MediaGalaxy/Altex sa le desfaceti in magazin in fata vanzatorului pentru verificare. Reclamatiile ulterioare nu se iau in calcul daca nu faceti asa....
    Attached Images Attached Images wp_20140203_002.jpg wp_20140203_001.jpg

  15. #5575 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by bodobaza View Post
    Salutare,imi puteti zice daca acest cablu Playstation 3 � Cablu VGA HD Playstation 3 este bun sa conectezi ps3 la monitor vga sau la laptop. Are cineva asa?
    ia mai bine asta cu 55 lei
    Attached Images Attached Images adaptor-hdmi-vga-cu-sunet.jpg

  16. #5576 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Cand cumparati jocuri de la MediaGalaxy/Altex sa le desfaceti in magazin in fata vanzatorului pentru verificare. Reclamatiile ulterioare nu se iau in calcul daca nu faceti asa....
    ce e mai grav ca e valabil si la achizitiile online, astfel daca ajunge cumva la tine discul zgariat fiindca e sarit in interiorul carcasei desi jocul e sigilat, e problema ta...

  17. #5577 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Cand cumparati jocuri de la MediaGalaxy/Altex sa le desfaceti in magazin in fata vanzatorului pentru verificare. Reclamatiile ulterioare nu se iau in calcul daca nu faceti asa....
    fii sigur ca s-au gasit niste destepti sa zica ca nu le-a mers codul sau ca nu era in carcasa discul, crezand ca o sa dea teapa ca dupa modelul paypal (unde comandau jocuri fara confirmare din uk si dupa ce le ridicau de la posta le declarau pierdute si cereau full refund).
    cu transportul cred ca se poate cere verificare de colet la receptie si daca jocul e avariat, refuzi comanda.

  18. #5578 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    fii sigur ca s-au gasit niste destepti sa zica ca nu le-a mers codul sau ca nu era in carcasa discul, crezand ca o sa dea teapa ca dupa modelul paypal (unde comandau jocuri fara confirmare din uk si dupa ce le ridicau de la posta le declarau pierdute si cereau full refund).
    cu transportul cred ca se poate cere verificare de colet la receptie si daca jocul e avariat, refuzi comanda.
    in cazul in care e sarit e simplu, poti refuza coletul si fara sa deschizi, ideea e ce te faci daca nu mai au altul pe stoc...

  19. #5579 SP
    Junior Member slaxco's Avatar
    Am o intrebare, poate mai neavizata, cei de pe amazon vad pe ipul meu ca sunt roman si egalizeaza preturile de pe site cu cele din tara (mai mari) sau au ajuns sa egalizeze romanii preturile cu cele din occident? sau a fost asa din totdeauna si nu stiu ce vorbesc? in fine sunt unele produse care sunt o idee mai ieftina pe amazon de ex unele jocuri (cele publicate de EA mai ales) dar sunt de asemenea multe articole care au pretul de magazin din romania si aici nu ma refer numai la jocuri. ce e drept nu m-am mai uitat de mult pe amazon sau sa fac item hunting.. de ex ps4 e 400 de lire versus 18 milioane cat e in altex

  20. #5580 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    nu egalizeaza nimeni nimic in functie de IP-uri...alea sunt preturile pe care le practica

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts