Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 381 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 369 ... LastLast
Results 6,361 to 6,380 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6361 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mi-a venit mie astazi. Macar am invatat ceva. Va sfatuiesc pe toti sa nu mai platiti cand faceti precomanda, cum am facut eu

  2. #6362 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Mi-a venit mie astazi. Macar am invatat ceva. Va sfatuiesc pe toti sa nu mai platiti cand faceti precomanda, cum am facut eu
    Stai linistit eu am avut jocul in ziua lansarii de la Emag,asa ca adio Altex cu precomenzi..

  3. #6363 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ok... Incep sa ma ingrijorez in legatura cu Altex. Am facut si eu la ei o precomanda la The Crew luna trecuta prin 5-6. Am vazut ca tot mai multi cumpara de pe Gamerland. Nu ma deranjeaza ca platesc 20 Lei pentru transport dar prefer sa il primesc in ziua lansarii, daca nu, macar a 2-a zi. Din pacate, pe Emag nu il gasesc. Vorbesc de varianta pentru PC.

  4. #6364 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Dar de ce nu ti-l iei de la "baieti"? Ca doar e joc de la Ubisoft, o sa-l gasesti la 100 lei in prima saptamana.

  5. #6365 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    macar atat sa profitam si noi din industria asta... preturi mici pt Ubisoft si EA!

  6. #6366 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    EA cam slăbuț, Dragon Age nu prea...

  7. #6367 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    eh, nostalgia dupa bioware si pt ca, macar la nivel declarativ dragon age e succesorul lui baldur's gate...
    ce vremuri!

  8. #6368 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    macar atat sa profitam si noi din industria asta... preturi mici pt Ubisoft si EA!
    Ieftine poate pt PC.
    Voi uitati ca magazinele online au si o Taxa pe Valoare Adaugata, de 24 la suta.
    Spre ex., Far Cry 4 de PS 4 este 249 de lei pe Altex (din care 48 de lei este TVA ul).
    Asa ca pt cei care cumparati un joc "la liber", daca dati mai mult de 200 de lei e oarecum mai scump ca in magazine.
    Dar pana la urma totul tine de cerere si oferta, disponibilitatea jocului etc.

    Eu mai de graba as fi vrut sa profit si sa fi avut si noi Store sau Marketplace, ca tot sunt si "colosii" astia aici.

  9. #6369 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    cred ca ne refeream la "baietii veseli" de la ubi si ea... deci ce treaba are tva-ul? ei primesc copii gratuit de cele mai multe ori si le vand.

    astfel ajungem sa luam si luam si noi in loc de 270, la preturi mai omenesti, foarte apropiate de 100.

  10. #6370 SP
    Member Aliosa's Avatar
    De baietii aia vorbeam si eu.
    Ce bine ar fi daca ai da 100 de lei pt un joc de PS4, dar ele mai degraba se vand pe la 150-180.
    Voi comparati pretul platit pe produs cu cel din magazine, eu incerc sa va fac sa ganditi si Out of the box.

  11. #6371 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Si cum dau de "baietii veseli"? Sper doar sa nu creasca pretul dupa ce apare...

  12. #6372 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai aici pe forum, sau pe la vecini.
    am luat aseara far cry 4 xboxone, sigilat, cu 130... daca mai negociam scadeam si mai mult...
    dar mi-a fost mila de om ca a venit prin frigul de afara

  13. #6373 SP
    Member Aliosa's Avatar
    130 e un pret bun, dar nu toti sunt atat de "de treaba".

  14. #6374 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    poate nu negociati voi indeajuns... daca e sa le iau asa: fifa2014 - 80 ron, watch dogs - 80 ron... etc...
    trebuie sa mai si trageti de ei

    marja lor de negociere este foarte mare, pentru ca au primit "cadou" jocurile... deci...

  15. #6375 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ok, merci de info. Am de deschid thread "Cumpar The Crew de la "baieti". " Poate asa le atrag atentia, poate sunt mai rapizi decat magazine cand vine vorba de livrare.

  16. #6376 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    De baietii aia vorbeam si eu.
    Ce bine ar fi daca ai da 100 de lei pt un joc de PS4, dar ele mai degraba se vand pe la 150-180.
    Voi comparati pretul platit pe produs cu cel din magazine, eu incerc sa va fac sa ganditi si Out of the box.
    Eu am zis 100 lei pentru ca se referea la PC. Pentru PS4 se dau cu 150-160, un pret super pentru un joc nou.

  17. #6377 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Multa imbecilitate se poate ascunde in sediul Altex... pe langa ca le-am zis de trei ori ca renunt la precomanda cu GTA V, azi, dupa 9 zile de la aparitia jocului, primesc telefon de la curier ca a ajuns. L-am refuzat frumos, saracul nu avea nicio vina si s-a vazut ca e obisnuit cu astfel de situatii.

  18. #6378 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    E vorba de principiu . Incearca sa prosteasca in client pe fata ,asta ma doare ... daca nu sunt eu poate fi un altul chiar vreau sa rezolv situatia nu sa o las la voia intamplarii
    Dupa multe e-mailuri , telefoane , amenintari etc m-au sunat astazi sa vin cu produsul sa mi-l inlocuiasca . JOB DONE !

  19. #6379 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by thedeadman14 View Post
    Multa imbecilitate se poate ascunde in sediul Altex... pe langa ca le-am zis de trei ori ca renunt la precomanda cu GTA V, azi, dupa 9 zile de la aparitia jocului, primesc telefon de la curier ca a ajuns. L-am refuzat frumos, saracul nu avea nicio vina si s-a vazut ca e obisnuit cu astfel de situatii.
    Am patit exact aceeasi chestie. Joi dimineata am primit mesaj de la curier, l-am sunat si vorba ta, se vede ca era obisnuit. A ras politicos cand i-am spus ca nu ridic produsul.

  20. #6380 SP
    Member legokid220's Avatar
    Baieti, am dat si eu comanda de black friday la CEL.ro pt un sistem audio.
    Am asteptat......am zis "eh .. or fi si ei ocupati"
    Acum o saptamana primesc mail :
    "Comanda dvs a fost expediata prin intermediul Fan Courier (www.fancourier.ro).
    Numarul de AWB este 2331440630018 .

    Va rugam sa verificati integritatea coletului in prezenta curierului Fan Courier.
    Factura se afla sub AWB iar certificatul de garantie va fi trimis pe email in maximum
    patru zile (2014-12-01)."
    Am tot verificat AWB'ul sperand ca o sa vad ceva miscare ..NIMIC!
    A 2 a zi primesc si garantia prin mail ... am zis "pana la urma sunt oameni seriosi si isi fac treaba" Am asteptat iarasi .....
    Le dau un mail astazi (mai exact acum o ora) si primesc si raspuns

    "Buna ziua,
    Stocul acestui produs a fost epuizat. In consecinta comanda nu a fost expediata.

    Cu respect,

    corsar online srl
    Mihaela Bucur

    Am niste nervi de nu mai pot...nu mai inteleg nimic.
    Ce as putea eu sa le fac la oamenii astea nenorociti si neseriosi?
    Ceva sugestii? va rog !!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 319 of 381 FirstFirst ... 219 269 309 317 318 319 320 321 329 369 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts