Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 324 of 381 FirstFirst ... 224 274 314 322 323 324 325 326 334 374 ... LastLast
Results 6,461 to 6,480 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6461 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Eu chiar nu stiu de ce discutam de produse cu pret 0 cand clar nu e asa . Apare zero pe site dar cand il pui in cos apare cu pret necunoscut nu zero si dupa cum a mai postat cineva aici la total comanda la fel apare . Acum daca pretul e necunoscut atunci e necunoscut nu zero . Pierd eu ceva din vedere ?

  2. #6462 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Eu nu am fost greedy , am comandat doar Bats AO CE si asta zice la mine:
    Total 1 buc produs, 0,00 Lei.
    Dintre produse de pe stoc 1 buc produs, 0,00 Suma de Lei se plăteşte la preluarea comenzii prin metoda aleasă de dumneavoastră.
    Total 21,90 Lei
    Livreaza bine , nu asta e

  3. #6463 SP
    Member nutzule's Avatar
    Puteti incepe, va dau eu tonul:

    "Buna dimineata la Mos Ajun! Ne dati ori nu ne dati! Ne dati ori nu ne dati! Ne dati! Ne dati! "

    Ce ne mai place, pleasca, chiar si de sarbatori!

  4. #6464 SP
    Junior Member Enkidu's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    Puteti incepe, va dau eu tonul:

    "Buna dimineata la Mos Ajun! Ne dati ori nu ne dati! Ne dati ori nu ne dati! Ne dati! Ne dati! "

    Ce ne mai place, pleasca, chiar si de sarbatori!
    La jocurile astea la 0 ron nu se da si 1kil de zahar/1kil de ulei?

  5. #6465 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Eu chiar nu stiu de ce discutam de produse cu pret 0 cand clar nu e asa . Apare zero pe site dar cand il pui in cos apare cu pret necunoscut nu zero si dupa cum a mai postat cineva aici la total comanda la fel apare . Acum daca pretul e necunoscut atunci e necunoscut nu zero . Pierd eu ceva din vedere ?
    Pierzi din vedere EXACT esentialul. Se numeste reclama mincinoasa ! Pentru ca nu e un pret la intamplare, cum a explicat si cineva mai sus (dar de, multi vad putini pricep) au PAGINA SEPARATA cu "oferta" asta ! Aaa, daca era doar un produs, da, mai ziceam, a tastat unu gresit. Dar cand e vorba de vreo 10 produse, la categorii DIFERITE (vita, ps3, ps4, xbox) asta ti se mai pare greseala? Nu prietene, se numeste reclama mincioasa de cea mai joasa speta, pentru ca "te loveste" direct in ochi de cum accesezi site-ul.
    Normal ca nu o sa onoreze nicio comanda, ar inseamna faliment instant. Nu asta e problema aici. Problema e atitudinea unora de aici, care ii fac pe altii pomanagii ca vezi doamne au dat asemenea comenzi. Oameni buni, in capitalism greseala se plateste scump, in orice domeniu. V-ati gandit ca pe site-ul asta sau pe site-ul lor intra si copii care nu au bugetul unora care muncesc pe bani multi? Hai sa-i judecam pe "ticalosi" ca au dat comenzi de 0 lei si nu sustin site-ul.
    Cei care detin site-ul merita o amenda usturatoare pentru reclama asta ordinara. Asta fara discutie. O sa intrebe unii "cum domne, ce reclama e asta, daca nu onoreaza oricum comenzile?". Pai e dragilor, ganditi-va cat trafic au avut ei in astea 2 zile. Lumea o sa intre pe viitor sa vada daca mai apar asemenea "greseli", o sa vada o promotie reala (ex: COD Ghost la 70 de lei sa zicem) si o sa cumpere, ca e mai ieftin ca la altii. E fix aceiasi tactica ca in tabloide: orice "vedeta" apare in presa de scandal beneficiaza de o expunere enorma. Scazi si expunerea negativa si ramai cu un capital imens de publicitate.

  6. #6466 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Eu chiar nu stiu de ce discutam de produse cu pret 0 cand clar nu e asa . Apare zero pe site dar cand il pui in cos apare cu pret necunoscut nu zero si dupa cum a mai postat cineva aici la total comanda la fel apare . Acum daca pretul e necunoscut atunci e necunoscut nu zero . Pierd eu ceva din vedere ?
    De fapt apare necunoscut cand il pui in cos, dar dupa ce primesti mailul de confirmare iti apare "Total: 0 Lei / Total (inclus curier): 21,9 LEI".

    Si nu e vorba de nici o pomana, s-a gresit sau nu, se respecta sau nu, merita incercat. Daca s-a gresit, sigur au ceva polita de asigurare pt human errors, daca refuza sa le onoreze asta e. Nu vad de ce nu ai incerca sau de ce ai ataca oamenii care au plasat. Fingers crossed pt. onorarea livrarilor.

  7. #6467 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Art. 1665 Noul Cod Civil cu privire la contractul de vanzare (se aplica raporturile civile si comerciale in absenta unor alte prevederi contrare care ar fi prevazute in legi speciale):
    Preţul fictiv şi preţul derizoriu:

    (1) Vânzarea este anulabilă atunci când preţul este stabilit fără intenţia de a fi plătit.

    (2) De asemenea, dacă prin lege nu se prevede altfel, vânzarea este anulabilă când preţul este într-atât de disproporţionat faţă de valoarea bunului, încât este evident că părţile nu au dorit să consimtă la o vânzare.

  8. #6468 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Pierzi din vedere EXACT esentialul. Se numeste reclama mincinoasa ! Pentru ca nu e un pret la intamplare, cum a explicat si cineva mai sus (dar de, multi vad putini pricep) au PAGINA SEPARATA cu "oferta" asta ! Aaa, daca era doar un produs, da, mai ziceam, a tastat unu gresit. Dar cand e vorba de vreo 10 produse, la categorii DIFERITE (vita, ps3, ps4, xbox) asta ti se mai pare greseala? Nu prietene, se numeste reclama mincioasa de cea mai joasa speta, pentru ca "te loveste" direct in ochi de cum accesezi site-ul.
    Normal ca nu o sa onoreze nicio comanda, ar inseamna faliment instant. Nu asta e problema aici. Problema e atitudinea unora de aici, care ii fac pe altii pomanagii ca vezi doamne au dat asemenea comenzi. Oameni buni, in capitalism greseala se plateste scump, in orice domeniu. V-ati gandit ca pe site-ul asta sau pe site-ul lor intra si copii care nu au bugetul unora care muncesc pe bani multi? Hai sa-i judecam pe "ticalosi" ca au dat comenzi de 0 lei si nu sustin site-ul.
    Iti spun eu care ma uit in mod regulat pe site-ul lor ca pagina cu oferta speciala este de mai mult de 6 luni la ei pe site, nu a aparut ieri. In schimb de ieri doar s-au busit preturile.
    A gresi este omeneste si, fiindca suntem in perioada Craciunului, ar trebui sa fim mai intelegatori.

  9. #6469 SP
    Member enemigo's Avatar
    La modul general nu sunt de acord. E un business, gresesti, platesti.

    In cazul de fata, daca nu le vor onora, asta e. Voi da unu doua mailuri in care sa-mi exprim nemultumirea si vedem ce se intampla.

    Oricum, nu se pune problema de nervi sau alte cele, mai degraba sunt curios de politica lor.

  10. #6470 SP
    Member razu's Avatar
    @mad 158/2008 sau reclama mincinoasa via vorbe din popor se aplica in cazul in care consumatorului ii este afectat comportamentul economic, cu mentiunea ca dintr o comanda pe un site nu deriva obligatie contractuala. mai pe intelesul tau, nu sunt pasibili de amenda.

  11. #6471 SP
    Member madskills's Avatar
    serios?? Bai sa fie, da exact in perioada Craciunului s-a intamplat. Ce coincidenta domnule Auzi, dar daca tu sa zicem greseai ca nu ti-ai platit rata la banca, la fel ziceau si aia? "hai ma sa-l iertam, ca e perioada Craciunului". Eu raman la parerea mea cum bineinteles oricine are dreptul sa ramana la parerea lui. Am motivat in postul de mai sus de ce nu cred in greseli din astea. Si nu la unu, la o gramada de produse!!

    @razu eu am zis ca MERITA o amenda. dpdv moral. Nu am zis nimic de legal, ca o sa si primeasca, pentru ca stiu si eu ca nu au ce sa le faca. Toate site-urile sunt puse la adapost de asa ceva, chit ca e greseala umana sau doar reclama mincinoasa (imi mentin parerea).

    ps: eu de aia nici nu am comandat macar un joc, pentru ca nu sunt atat de naiv sa cred ca o sa onoreze comenzile

  12. #6472 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Enkidu View Post
    La jocurile astea la 0 ron nu se da si 1kil de zahar/1kil de ulei?
    La următoarele alegeri vin si alea într-o punga cu sigla PSD

  13. #6473 SP
    Member nutzule's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    La modul general nu sunt de acord. E un business, gresesti, platesti.

    In cazul de fata, daca nu le vor onora, asta e. Voi da unu doua mailuri in care sa-mi exprim nemultumirea si vedem ce se intampla.

    Oricum, nu se pune problema de nervi sau alte cele, mai degraba sunt curios de politica lor.
    Pai nu au gresit cu nimic, si au facut reclama, iar prin intermediul vostru ii stie toata lumea acum. Politica lor din cate am inteles e una destul de buna, la pret si la jocuri editii speciale, console, etc.
    "Politica" ta, lasa insa de dorit, chiar daca nu ti au luat banii pe comanda si stii 100% ca e vrajeala si primesti "ciu ciu", tot nu te lasi, le mai trimiti ceva mesaje de nemultumire poate poate te a pomeni cu ceva, un cod, o maslina, un covrig.
    Ce le spui in mesaj? Ca nu ti au trimis cele 50 jocuri cu 0 lei si esti "tale tzupalat"?
    Oricum daca te "onoreaza" sa le spui Bogdaprosti!!!

  14. #6474 SP
    Member enemigo's Avatar
    Prietene, lucrez in vanzari, la o companie din UK si cam stiu cu ce se mananca customer satisfactionul. Daca sunt suficient de "sofisticati" raspunsul la mailul care va urma sa il trimit ar trebui sa fie in favoarea mea. Daca nu, nu e nici o problema. Prost sa fii, sa nu incerci.

    O companie cand greseste, plateste, e regula de aur. Ca ti se par tie baieti faini, si etc, nu ma intereseaza. La fel cum nu ma intereseaza nici remarcile tale. Nu e cazul sa faci pe simandicosul.

    S-a postat, aici, aceasta eroare de pricing si foarte bine s-a facut. Cine a comandat/incercat bine, cine nu si mai bine.

    Si tu, nutzule, presupun ca esti genul care nu isi ia nici cei 30 de bani rest de la butic, ca pica naspa. Lasa-i la altu. Pana nu vom depasi momentul asta cu "ne facem de ras daca X sau Y" bine nu ne va fi.

  15. #6475 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Vad ca unii m-au citat pe mine... eu in nemernicirea mea ziceam ca nu prea le poti imputa mare lucru din moment ce apare pret necunoscut , daca era un leu era o treaba asa pare un pret resetat . Nu m-am grabit sa judec pe nimeni indiferent de ce parte s-ar afla dar nu mi s-a parut un caz similar cu cel al eMag si din moment ce iti apare pret necunoscut nu prea mai poti afisa buna-credinta . Nu-s de judecat nici cei ce au facut comanda dar ii dau dreptate celui de a zis ca-i curios cum o sa se termine toata tarasenia . Pana atunci ...Merry Christmas tuturor userilor ,,,

    ---------- Post added 24-12-2014 at 21:06 ----------

    Quote Originally Posted by madskills View Post
    Pierzi din vedere EXACT esentialul. Se numeste reclama mincinoasa ! Pentru ca nu e un pret la intamplare, cum a explicat si cineva mai sus (dar de, multi vad putini pricep) au PAGINA SEPARATA cu "oferta" asta ! Aaa, daca era doar un produs, da, mai ziceam, a tastat unu gresit. Dar cand e vorba de vreo 10 produse, la categorii DIFERITE (vita, ps3, ps4, xbox) asta ti se mai pare greseala? Nu prietene, se numeste reclama mincioasa de cea mai joasa speta, pentru ca "te loveste" direct in ochi de cum accesezi site-ul.
    Normal ca nu o sa onoreze nicio comanda, ar inseamna faliment instant. Nu asta e problema aici. Problema e atitudinea unora de aici, care ii fac pe altii pomanagii ca vezi doamne au dat asemenea comenzi. Oameni buni, in capitalism greseala se plateste scump, in orice domeniu. V-ati gandit ca pe site-ul asta sau pe site-ul lor intra si copii care nu au bugetul unora care muncesc pe bani multi? Hai sa-i judecam pe "ticalosi" ca au dat comenzi de 0 lei si nu sustin site-ul.
    Cei care detin site-ul merita o amenda usturatoare pentru reclama asta ordinara. Asta fara discutie. O sa intrebe unii "cum domne, ce reclama e asta, daca nu onoreaza oricum comenzile?". Pai e dragilor, ganditi-va cat trafic au avut ei in astea 2 zile. Lumea o sa intre pe viitor sa vada daca mai apar asemenea "greseli", o sa vada o promotie reala (ex: COD Ghost la 70 de lei sa zicem) si o sa cumpere, ca e mai ieftin ca la altii. E fix aceiasi tactica ca in tabloide: orice "vedeta" apare in presa de scandal beneficiaza de o expunere enorma. Scazi si expunerea negativa si ramai cu un capital imens de publicitate.
    Am vazut , am inteles ( nu e chiar asa complicat cum zici tu ) si nu ai dreptate. Ei nu au stoc epuizat sau ceva de genul si apare zero , de asta iti apare ca iti va fi comunicat pretul in loc sa stea ca Altex timp de 1an cu un pret foarte atractiv la ceva dar vesnic stoc epuizat . Abia asta e reclama mincinoasa daca ma intrebi pe mine ... Ca sa-ti incerci norocul e una dar sa faci tambalau e cu totul altceva nu mai zic sa bagi si placa cu moralitatea . Fiecare poate sa faca boicot personal si sa nu cumpere de la ei daca le convine si sa ramana apoi cu "tonete" gen 4games si alte pseudomagazine de jocuri.

  16. #6476 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Cat mai costa transportul de la Zavvi pana in RO?

  17. #6477 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    £9 pentru valoare < £75
    £0 pentru valoare >= £75

    Tracked in ambele cazuri .

  18. #6478 SP
    Member bdevil's Avatar
    Daca mai aveati nevoie de confirmare ca a fost o greseala de sistem.

    Stimati Cumparatori,

    Asa cum a-ti putut observat, pe pagina noastra de gamerland.ro au aparut niste produse cu preturile eronate, din cauza unor probleme cu sistemul nostru care au condus la aceste neintelegeri !
    Fiind plecati in mini vacanta de craciun (din 23 decembrie 2014. pana in data de 27 decembrie 2014) eroarea a fost observata cu intarziere.
    Dupa descoperirea erorii pagina a fost oprita pana la rezolvarea defectiunii.
    Eroarea din sistem putea fi observata si din emailurile de confirmareunde aparea la produs (Pret necunoscut deocamadata) care sunt trimise dintr-un program automat si nu sunt prelucrate manual.
    Dorim sa atragem atentia aspura Termeniilor si a Conditiilor de pe pagina noastra.
    Cumparatorul trebuie sa consulte pagina Termeni si Conditii, accesibila la sectiunea "Termeni si Conditii" al site-ului, inainte de lansarea unei comenzi. (La sectiuneaLimitarea Raspunderii”)
    Care se refera la problemele si erorile aparute de pe pagina noastra fiind cauzate de o eroare de sistem , si la datele eronate aparute.
    Prin plasarea comezii a-ti acceptat automat Termenii si Conditiile site-ului.

    Limitarea raspunderii- Informatii necesare:
    Folosirea datelor si a informatiilor.
    Datele si informatiile prezente pe pagina noastra cum ar fi ( poze, text,video etc) sunt informative, si ele pot fi modificate oricand!
    Nu ne asumam raspunderea pentru erorile aparute (preturi si date gresite)
    Utilizarea acestor informatii vor fi suportate si va fi responsabilitatea utilizatorilor.
    Compania noastra nu isi asuma nici o responsabilitate pentru daunele rezultate din utilizarea datelor eronate! Nu putem sa ne asumam raspunderea nic in cazul unor erori sau date gresite postate pe alte site-uri.

    Drepturile de autor:
    Pagina principala,pagina site-ului, sectiunile care sunt afisate in ecran, propriile informatii, imagini, video, materiale audio (cum ar fi nume, fraze, logo-uri, grafica) si alte legi privind drepturile de autor al Gamerland.ro sau produselor specifice detinute de catre editor prin urmare sunt supuse normelor de protectie a proprietatii intelectuale.
    Incalcarea dreptului de autor este considerata infractiune si se pedepseste comform legii.
    Compania noastra isi rezerva dreptul de a cere despagubire celor ce aduc prejudicii de orice nautra.


    Excluderea răspunderii:
    Nu ne asumam raspundereapentru functionarea defectuoasa, virusi, daune cauzate de erori de sistem, urmarea a accesari paginii noastre.

    Am doriisava informam ca erorile aparute vor fi remediate in cel mai scurt timp posibil.
    Ne cerem scuze pentru neintelegerile aparute in urma erorii de sistem!
    Va multumim anticipat pentru intelegere!

    Cu stima,
    Gamerland.ro

  19. #6479 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Toata lumea a primit mesaju asta, banuiesc, eu le-am si raspuns la el. Sincer, eram 100% sigur ca nu vor onora comenzile, dar nu mi se pare ok cum au procedat. Cred ca era mai usor sa spuna ca nu-si permit sa onoreze comenzile, bla bla bla, decat sa "invoce" mizeriile alea.

    + de asta, nu mi se pare ok sa ai asa ceva scris pe site.

    Cum ar fi sa-mi fac eu un magazin online si sa ma apuc de vanzare, plata DOAR in avans cu cardul, toata bune si frumoase, dar sa pun in termenii si conditiile linia "eu imi rezerv dreptul de a nu livra niciun produs, chiar daca primesc banii, pentru ca sunt barbat si pentru ca nu am chef". Asta inseamna ce ? Ca am voie sa fac lucru asta ?

    Si nu mai zic de "confirmareunde", "raspundereapentru" si "doriisava" (si poate mai sunt dar nu am citit 100% textu).

  20. #6480 SP
    Member razu's Avatar
    prin mizerii te referi la termene si conditii in baza carora nu s a facut livrarea?

    exemplul dat de tine este exagerat peste masura, cred ca stim amandoi asta...

    magazinul nu a luat bani in avans, astfel nu deriva obligatie contractuala dintr o simpla comanda.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 324 of 381 FirstFirst ... 224 274 314 322 323 324 325 326 334 374 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts