Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 329 of 381 FirstFirst ... 229 279 319 327 328 329 330 331 339 379 ... LastLast
Results 6,561 to 6,580 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6561 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    S-ar putea sa fie și asta o posibilitate, dacă e reala, înseamnă că sunt măgari.

  2. #6562 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Mai mult ca sigur nu este stoc, xbox nu e oficial in ro si nu cred ca ii intereseaza pe ei daca se vinde xbox sau ps4, vor sa vanda cat mai mult

  3. #6563 SP
    Member cr0c0's Avatar
    pai dolarul e 3.8 lei (toate importurile de electronice sunt in USD) deci daca ar cumpara acu ps4 de la distribuitori pretul la end user ar fi de approx 2100 lei !!!

  4. #6564 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Este o problema reala cu stocul. Vorbisem cu niste tipi de prin retail, chiar si Sony venea in magazine sa isi ia consolele pentru ca nici eu nu mai aveau.

  5. #6565 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Cursul dolarului a crescut considerabil,dar vad ca Sony a scazut preturile,parca la data lansarii consola era 399$,acum pe ebay am gasit-o la 359$

  6. #6566 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Ce se intampla cu Ps4 in magazinele din Ro? Vad ca la toate magazinele online mai serioase apare stoc epuizat,iar la cele care il au pe stoc pretul este de 1800 ron+.In schimb vad ca au xbox one la un pret tentant.Oare este o strategie de marketing,avand in vedere vanzarile slabe xbox one, vor sa scape de ele de pe stoc?
    Stocul de PS4 pentru Europa s-a epuizat. Probabil in Februarie o sa revina pe stoc.

  7. #6567 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Ca sa fim corecti au anuntat inainte de sarbatori ca vor relua livrarile si comenzile incepand cu data de 06.01.2015 si cred ca au plecat in vacanta . Sa nu inteleaga cineva ca le tin palma dar e bine ca n-au renuntat la romanica sa le mai faca ceva concurenta astora cu "magazine in domeniul gaming" de la noi care , my god , sucks . Daca ar mai veni si altii ( din Polonia , din Cehia de unde vor ei ) ar fi perfect . Unii se plang de bariera lingvistica dar eu ma lovesc de asta zi de zi cu unii care-s romani cica asa ca pot trece usor peste ea , chiar daca ei folosesc google translate macar incearca .
    Eu nu ziceam de vacanta lor, in caz ca la asta te-ai referit...ci la faptul ca am facut comanda in 11.12.2014, prin 19-20 dec. le-am trimis un mail sa-i intreb care-i situatia comenzii (aparea storno pe contul meu de pe gamerland) si mi s-a raspuns ca au produsul in stoc si il pot trimite a doua zi cu livrare pana in 23 dec. daca doresc...le-am raspuns ca normal ca doresc (nu stiu de ce a trebuit sa reconfirm comanda), i-am inteles ca probabil e nebunie de sarbatori etc....dar pe urma (nu stiu exact cand au inceput problemele lor cu produse la 0 lei) nu am mai primit nici un email, desi dupa craciun evident ca le-am scris (bine, erau probabil in vacanta)...dupa 5 ianuarie din nou le-am scris dar nimic. Nici produsul nu l-am primit desi in 19decembrie le scrisesem ca doresc sa mi se livreze....aici m-am referit eu ca nu mi-a placut lipsa de comunicare...dar sunt de acord cu tine ca e bine ca nu au renuntat la romania, si eu comandam de la ei si voi mai comanda (Zelda WiiU preorder, i'm looking at you)

  8. #6568 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Corect , te-au cam suntat de 2 ori si cred ca foarte bine ai facut ca ti-ai cumparat din alta parte . O mica lectie de seriozitate nu le strica si nu consider a fost lipsa de comunicare ci chiar te-au dus cu presul , e de inteles ca esti suparat ( nu stiu cine n-ar fi ) .

  9. #6569 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Am si eu o intrebare, acuma ca tot avem PSN si in Romania, putem sa cumparam direct cu cardul si de pe magazinul din America?

  10. #6570 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    nu, decat in RO merge cu cardul.

  11. #6571 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    nu, decat in RO merge cu cardul.
    Merge si cu cont de UK, cumpar de o luna jocuri de pe PSN UK cu un card bancar romanesc fara probleme.

  12. #6572 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Şi dacă se trezeşte vreun deştept de acolo să îţi închidă contul ?

  13. #6573 SP
    Member Darku's Avatar
    de ce sa il inchida, eu arunc cu bani in ei si ei sa imi inchida contul?

  14. #6574 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi ai contul pe UK şi faci plata din RO.

  15. #6575 SP
    Member Darku's Avatar
    eu nu vad care e problema, atata timp cat platesc si nu piratez nimic, nevermind.

  16. #6576 SP
    Member ovydik's Avatar
    Si iti functioneaza plata cu cardul cu adresa din alta tara la billing address?eu nu am reusit

  17. #6577 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Am incercat si eu sa cumpar de pe magazinul din US cu adresa care o aveam pe cont si nu mi-a facut plata.

  18. #6578 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    de ce sa il inchida, eu arunc cu bani in ei si ei sa imi inchida contul?
    s-a mai intamplat. pentru ca teoretic contentul de pe store-ul de UK este legal disponibil ptr UK. e adevarat ca mare parte din contentul respectiv e si in romania, si cu atat mai mult acum ca exista store romanesc, dar... asta e legislatia. si teoretic, noi n-ar trebui sa putem avea conturi pe UK.

    apropos, ca billing address ce adresa ai pus? ca pe un cont de UK poti folosi card doar cu billing address pe UK (sau ma rog, macar tara si postal code-ul de uk).

  19. #6579 SP
    Junior Member Ryan1's Avatar
    Sa iau PS4 de la ALTEX, cu 1800RON ? (doar pachet consola, fara joc) sau sa mai astept ?

  20. #6580 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Depinde de cat de tare te arde. Ideea e sa-ti iei oricum si un joc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 329 of 381 FirstFirst ... 229 279 319 327 328 329 330 331 339 379 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts