Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 330 of 381 FirstFirst ... 230 280 320 328 329 330 331 332 340 380 ... LastLast
Results 6,581 to 6,600 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6581 SP
    Junior Member Ryan1's Avatar
    Hehe, chiar vreau sa-mi cumpar, dar parca nu ma lasa sufletul sa dau 1800 + 150 pe FIFA15. Prefer un bundle, si daca nu-mi place jocul sa-l dau a schimb. Am xbox360, pe care ma joc rar, din lipsa de timp, si atunci doar FIFA15 cu gasca. Asa ca, o sa astept sa se mai linisteasca preturile.

  2. #6582 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Ryan1 View Post
    Sa iau PS4 de la ALTEX, cu 1800RON ? (doar pachet consola, fara joc) sau sa mai astept ?
    Sa aștepți ce? Prețul asta va mai rămâne destul de mult timp.

  3. #6583 SP
    Junior Member Ryan1's Avatar
    A fost 1749, 1699. Vreau macar bundle cu joc la 1799.

  4. #6584 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by Ryan1 View Post
    A fost 1749, 1699. Vreau macar bundle cu joc la 1799.
    A fost 1600 cand cursul usd-euro(leu) era mai mic.

  5. #6585 SP
    Junior Member Ryan1's Avatar
    Toata lumea imi zice sa astept. Asa ca o sa mai astept sa scada preturile.

  6. #6586 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Salut.Am gasit pe ebay o oferta de Fifa15 in format digital la aproximativ 20 de Euro
    Code:
    - The language is English, Spanish - Latin and French.
    
    - It is a digital game , not physical. It is exactly the same and the online mode included. You will download directly from the ps store or library and you can only play on the account that you provide. ( Need psplus to play online )
    
    - You can download the game whenever you want and in any PS4 , but not play simultaneously on 2 PS4 .
    
    - You need to be permanently connected to the internet to play.
    
    -After Buying handed over wasap or email your username and password and steps.
    E pe bune sau e teapa?

  7. #6587 SP
    Junior Member amehaissable66's Avatar
    Eu am cumparat multe jocuri de pe ebay - codul digital si n-am avut probleme. Vezi rating pe ebay al vanzatorului, daca are rating peste 95% pozitiv e destul de safe. Daca nu primesti codul rapid poti deschide un caz la paypal si iti recuperezi banii.

  8. #6588 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Userul are 99.5% calificative pozitive...mi-a dat adresa de email si parola iar acum descarc Fifa15.Intrebarea este: il voi putea juca de pe profilul meu,sau trebuie sa fiu logat pe contul de pe care descarc Fifa?

  9. #6589 SP
    Junior Member amehaissable66's Avatar
    Ce trebuie sa cumperi este un cod care il introduci in la profile -> redeem code pe xbox.com. Astfel, jocul va fi al tau cat timp ai codul.

    De exemplu
    Xbox One Loco Cycle Redeem Code from Xbox Live Digital Game Download Brand New | eBay

    iti va da un cod de genul ABCD-EFGH-IJKL-MNOP. Intri pe xbox.com, te loghezi, si te duci la My account - redeem code.


    Daca ai cumparat un cont cu jocul e mai complicat - ar trebui sa ii schimbi adresa de email si secret password si tot restul - altfel ar putea fi resetat contul si luat inapoi. Daca nu incearca sa il recupereze cine l-a vandut trebuie sa te loghezi pe acel cont cand vrei sa joci cu contul tau. De aceea recomand sa fie cumparate doar "digital full games" sau "digital redeem code" si nu tot contul - vanzarea si cumpararea de conturi e impotriva TOS-ului, deci niciodata sa nu spui cuiva de la support ca ai cumparat un cont - poti ramane fara acel cont si contul tau. Daca nu te-am lamurit lasa-mi un id de skype sau nr de telefon si vorbim maine, acum gtg...

    ---------- Post added 19-01-2015 at 22:16 ----------

    Ca sa raspund mai scurt - contul care l-ai cumaparat are jocul atasat. Te loghezi pe acel cont si apoi pe al tau si probabil o sa poti juca.

    Dar intra pe xbox.com cu acel cont si schimba tot ce poti - email, secret password, etc, ca sa nu poata altcineva sa il ia inapoi.

  10. #6590 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Eu am PS4,mi-a dat adresa de email si parola...deci contul este secundar,apoi am vazut ca mai avea o varianta a jocului mai scumpa pt cont principal.Daca alegeam varianta cu contul principal in cazul formatarii hdd-ului nu se pierde jocul? merge refolosit redeem code? Ce servere au Sony? Am viteza de download de 200 kb(et 70 ore),desi real este de 10 mb,iar prin share play se misca sacadat

  11. #6591 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Daca contul cumparat este secundar nu vei putea juca doar de pe contul respectiv si nicidecum de pe profilul tau.

  12. #6592 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Cred ca ai vrut sa zici: '' ïl vei juca..."

  13. #6593 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de ce ai da 20euro pe un cont cu fifa, cand pe olx il iei cu aprox 100ron?

  14. #6594 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Pune un link de pe olx cu Fifa 15(Ultimate team) pt PS4 la 100 de ron...eu mai jos de 150 de ron nu am vazut..suma exacta pentru cont a fost de 68 de ron

  15. #6595 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    toti vrem de-a gata... vorba aia
    vezi unde e un pret de 120-130 si te apuci de negocieri cu omul... pana il lasa la cat vrei tu.

    la preturi afisate de 140 le-am luat si cu 80.
    un pic de determinare!

  16. #6596 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Ryan1 View Post
    A fost 1749, 1699. Vreau macar bundle cu joc la 1799.
    Eu in locult tau mi-as lua unu' sh cu garantie in Romania....just sain'

  17. #6597 SP
    Junior Member Ryan1's Avatar
    N-am de unde, cu garantie in Romania. Nu gasesc. Plus ca vreua sa platesc jumate cash, jumate card avantaj.

  18. #6598 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar

  19. #6599 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Am dat o comanda pe gamerland si nu am primit nici o confirmare. Nu am mai luat de la ei de vreun an, stiti care mai e procedura. De asemenea nici plata online nu am putut face - nu exista aceasta optiune. Comanda plasate folosing Google Chrome.

    Cum se face confirmarea comenzii la ei? Telefonic sau pe email?

    Merci anticipat de raspuns.

  20. #6600 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Iti trimit ei un mail, daca ai noroc. Eu mi-am primit comenzile de la Gamerland dar a cam durat...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 330 of 381 FirstFirst ... 230 280 320 328 329 330 331 332 340 380 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts