Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 358 of 381 FirstFirst ... 258 308 348 356 357 358 359 360 368 ... LastLast
Results 7,141 to 7,160 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7141 SP
    Member esop's Avatar
    Salutare tuturor!

    Am si eu o intrebare, sper ca este sectiunea buna si nu trebuia sa postez in alta parte.
    1. A cumparat cineva pana acum o consola (fie ea Xbox1/360/Ps4,Ps3) in rate, dobanda zero..? Gen card avantaj, etc..
    Daca da, ati avut ceva surprize neplacute cu magazine gen Altex, Mediagalaxy la cumparare? Sau a mers totul ok?
    Ati fost multumiti de alegerea facuta?

    2. Acum ca a trecut Blackfriday si am vazut ce oferte au fost la console, cu reduceri de 400 respectiv 650lei la ps4 si xbox1; credeti ca o sa mai fie o oferta asemanatoare in luna ce urmeaza? Sau in preajma Craciunului?

    Motivul pentru care intreb acestea, este ca am aplicat pt un card de rate fara dobanda la banca X si am avut o surpriza neplacuta... si creditul nu mi-a fost aprobat in timp util ca sa apuc sa cumpar ceva de blackfriday. Si am pierdut toate ofertele.
    Si ma gandeam serios daca nu cumva am facut o greseala sa aleg acesta varianta si daca totusi o sa mai prind macar o oferta buna spre Craciun.

    Multumesc

  2. #7142 SP
    Member musat's Avatar
    1. Toate magazinele (inclusiv Altex/MG/Emag, etc) accepta plata cu cardul in rate. Nu este nici o problema ce produs cumperi. Trebuie sa spui la casa cate rate vrei. Asta este tot.
    2. Reduceri o sa mai fie, cum tot sunt de ceva vreme, trebuie sa ai rabdare.

  3. #7143 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Dant3
    Nu este vorba ca nu te crede nimeni (tot de la tine daca nu ma insel, pe un alt post, am aflat acest lucru).
    Ma gandeam ca ar fi bine sa stie lumea daca este obligatoriu sau nu din partea lor sa dea certificat de garantie (in conditiile expuse mai sus) pentru ca (tot ai mentionat) cei de la magazin mie de exemplu mi-au zis ca NU dau, si sa venim cu bonul.
    Totodata iti poti da seama ca nu prea am cum sa stiu tot ce se scrie pe forum
    Multumiri de info oricum.

    @musat @razvanrazy @Se7en Fury
    Multumiri de asemenea.
    Aparent si aici este "dupa cum se nimereste". Unora li se schimba cu totul, altora doar controller.

    Concluzionand, pentru cel venit la pachet este necesar certificatul de garantie al pachetului, consola + controller inclus (2 ani).
    Problema ramane insa la cel cumparat separat, se da bon in loc sa dea certificat de garantie, este obligatoriu sau nu ?
    Pentru ca aparent unora se dau, altora nu.
    Revenind la experienta personala, cand mi-au dat bonul NU mi s-a zis ca am garantie oricum, daramite sa primesc alte detalii (cate luni garantie are).

  4. #7144 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by esop View Post

    2. Acum ca a trecut Blackfriday si am vazut ce oferte au fost la console, cu reduceri de 400 respectiv 650lei la ps4 si xbox1; credeti ca o sa mai fie o oferta asemanatoare in luna ce urmeaza? Sau in preajma Craciunului?
    In Afi Bucuresti se deschide un Altex si au promotie la PS4 Star Wars - 1400
    Attached Images Attached Images afi.png afi-2.png

  5. #7145 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am fost in seara asta la Altex in Ploiesti si am vazut un Ps4 hdd 1TB + 1 controller +fifa 16 1800 sau 1900. E bun la pret? Chiar daca vroiam Xbox one !! Sunt intr.o mare dilema. HELP!!!

  6. #7146 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dacă nu poți să cumperi versiunea cu Star Wars, da, eu zic ca e un preț bun. Încearcă totuși să apelezi la un amic din București pt pachetul pe care îl vezi un pic mai sus.

  7. #7147 SP
    Member solaru's Avatar
    Sau in Timisoara la deschiderea noului MG in 26 noiembrie - PS4 bundle cu Uncharted Trilogy la 1199 lei. Cantitate disponibila 50 buc.

  8. #7148 SP
    Member dragosbc's Avatar
    De unde aveti catalogul de la timisoara?

    Trimis de pe al meu HTC Desire 510 folosind Tapatalk

  9. #7149 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Nu stiu ce sa fac? Sa imi iau Ps4 sau sa caut un Xbox one??

  10. #7150 SP
    Member musat's Avatar
    Iar incepem: SPUNETI-MI SI MIE CE SA CUMPAR !!!!!! Parerea mea este sa cumperi si un PS4 si un XBOX, sa fie acolo, nu se stie niciodata de care ai nevoie.

  11. #7151 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Comunitate mare , exclusivități multe = PS4 .

    P.S ce le plac la unii sa faca spam...

  12. #7152 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    @Encman

    La un DS4 luat anul trecut online de la Altex n-am primit şi garanţia în colet, doar factura; am mers în magazin şi mi-a făcut un şef de raion certificat de garanţie. Ce-i drept, a încercat să se fofileze şi să-mi dea doar pe un an, dar i-am atras atenţia că face parte din categoria produselor cu garanţie pe doi ani şi s-a conformat, după ce a strâmbat puţin din nas . Menţionez că am sunat înainte la Altex şi am întrebat care-i faza cu garanţia lipsă şi ei m-au îndrumat în magazin pentru rezolvare.

  13. #7153 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post

    P.S ce le plac la unii sa faca spam...
    Nu este asa? La fiecare 2-3 pagini de thread mai se trezeste cate unul sa intrebe: vreau sa cumpar o consola dar nu stiu de care, spuneti-mi voi de care sa iau! Si trebuie sa ajutam omul cu sfaturi pentru ca este tare greu sa se decida.

  14. #7154 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Un post in plus nu strica, este ? Atata timp cat nu ajuti cu nimic , nu înțeleg de ce raspunzi la post .

  15. #7155 SP
    Member esop's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    "In Afi Bucuresti se deschide un Altex si au promotie la PS4 Star Wars - 1400 ...."
    Multumesc!

  16. #7156 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Vid
    Ahaa..deci asa stau lucrurile ba chiar sunt 2 ani garantie

    Multumesc, cu prima ocazie (sper sa nu uit) ma voi prezenta la un Media Galaxy sa-mi iau certificatul de garantie.
    Daca stiam o faceam de la inceput.. aparent uit ca inca nu e cazul la noi sa fii mereu relaxat si sa iei de buna ce-ti zice "baiatu de la garantie" la iesire (chiar daca vorbim de ditamai retailerul).
    E vina mea ma gandesc ca nu imi cunosc drepturile.

  17. #7157 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Vreau si eu o parere despre Magazin de jocuri, console si accesorii :: GameStore.ro
    A mai cumparat cineva de la ei? Ma intereseaza sa stiu daca e un magazin serios sau nu.

  18. #7158 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    da, sunt seriosi... cu traditie, ca si gameshop

  19. #7159 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu nu ma prind asta e raspuns sarcastic?

  20. #7160 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu, gameshop e un site foarte serios

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 358 of 381 FirstFirst ... 258 308 348 356 357 358 359 360 368 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts