Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 364 of 381 FirstFirst ... 264 314 354 362 363 364 365 366 374 ... LastLast
Results 7,261 to 7,280 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7261 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Singurul Store suportat si recomandat de Microsoft pentru Romania , este magazinul de Irlanda ! Am discutat eu cu ei pe chat anterior achizitiei mele si din Irlanda se poate procura , garantie si tot ce trebuie , dar daca sunt probleme , trebuie sa platesti transportul pana acolo . Asa ca am preferat o achizitie locala , caci preturile la noi (culmea) erau mai bune: ))

  2. #7262 SP
    Member flamer's Avatar
    Mersi pt raspuns. Credeam ca si pt uk este la fel avand in vedere ca de ceva vreme livreaza si in Ro.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    ---------- Post added 18-08-2016 at 06:21 ----------

    Si da, ai dreptate, preturile de Irlanda sunt foarte aproape de cele de la noi

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  3. #7263 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Are cineva experienta cu amazon.de legat de comenzi pentru Romania? Adica ma refer in primul rand la integritatea coletului, timpul de transport si eventuale alte probleme care pot aparea. Poate stie si cineva cu ce trimit coletele? Poate si vreo idee legat de garantie/retur?

    De exemplu urmatorul lucru as vrea sa il comand:
    https://www.amazon.de/Lenkrad-Thrust...er+f1+ferrari&

    EDIT: Sunt eventual si destul de interesat sa folosesc serviciu-ul express delivery, daca se merita

    Apreciez un raspuns rapid chiar si daca e scurt, ca vad ca daca comand in urmatoara ora si ceva, ar ajunge luni cu express.

  4. #7264 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    eu am comandat destul de multe chestii de pe amazon si in general ajung in conditie buna. daca alegi livrare rapida, asta va fi printr-un curier si eu pana acum ce am avut express au ajuns f bine. in schimb livrarile standard care ajung mai devreme au mai trziu la posta romana, au fost impartite. majoritatea au fost ok, dar vreo doua au avut coletul usor afectat. in general insa, s-au prezentat destul de bine.

    e si o chestie de noroc, sa stii. si conteaza si de pe ce amazon comanzi. eu am luat multe din SUA, dar nu erau electronice, ci editii de colectie la filme, unele jocuri si carti.

    din europa (de unde ai dat tu linkul) ar trebui sa fie si mai bine.

  5. #7265 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @raducosmin
    cat dureaza livrarea/standard express
    express e mereu prin curier?

  6. #7266 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Mersi pentru raspunsul, am dat comanda imediat dupa ce am vazut mesajul tau si am ales varianta express. Coletul a fost deja expediat si va ajunge luni garantat, sau macar asa spun ei.

    ---------- Post added 19-08-2016 at 11:06 ----------

    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    Mersi pentru raspunsul, am dat comanda imediat dupa ce am vazut mesajul tau si am ales varianta express. Coletul a fost deja expediat si va ajunge luni garantat, sau macar asa spun ei.
    Sunt foarte suprins de rapiditatea serviciului express, ca inloc de luni ar trebuie sa ajunga azi, find deja la curier in Bucuresti pentru a livra coletul

  7. #7267 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ai facut comanda ieri pe uk si azi ajunge?

  8. #7268 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Are cineva idee cat va costa tne last guardian collector's la Gamerland? In uk va fi 120£ si nu stiu daca sa il iau de aici sau de la ei....

  9. #7269 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    ai facut comanda ieri pe uk si azi ajunge?
    De pe Amazon.de (Germania), insa din ce am vazut de pe UPS tracker, a fost plimbat din Praga spre Köln in Germania si de dimineata a ajuns in Bucuresti la Aeroportul din Otopeni. Dar bine am platit transportul express in plus (in total 17 euro transportul, deci cam +10 euro mai mult).

    ---------- Post added 19-08-2016 at 12:30 ----------

    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    De pe Amazon.de (Germania), insa din ce am vazut de pe UPS tracker, a fost plimbat din Praga spre Köln in Germania si de dimineata a ajuns in Bucuresti la Aeroportul din Otopeni. Dar bine am platit transportul express in plus (in total 17 euro transportul, deci cam +10 euro mai mult).
    Fix 24 ore a durat ca am primit coletul acuma cateva minute. Super, pot sa recomand express delivery de pe amazon.de

  10. #7270 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    @raducosmin
    cat dureaza livrarea/standard express
    express e mereu prin curier?
    mai eu express am luat doar din state si canada. de doua ori. ambele ori a fost prin curier, o data prin usps si o data prin dhl parca. ambele au ajuns in vreo 3-4 zile. standard din us dureaza intre 20-30 de zile. din europa cam o saptamana. sau cel putin asa a fost in cazul meu.

    standard din jus dureaza mult din cauza ca dupa ce ajunge in europa e directionat catre posta germana (acum detinuta de DHL), si vine incet incet.

    ---------- Post added 19-08-2016 at 13:03 ----------

    Quote Originally Posted by Chazy90 View Post
    De pe Amazon.de (Germania), insa din ce am vazut de pe UPS tracker, a fost plimbat din Praga spre Köln in Germania si de dimineata a ajuns in Bucuresti la Aeroportul din Otopeni. Dar bine am platit transportul express in plus (in total 17 euro transportul, deci cam +10 euro mai mult).

    ---------- Post added 19-08-2016 at 12:30 ----------



    Fix 24 ore a durat ca am primit coletul acuma cateva minute. Super, pot sa recomand express delivery de pe amazon.de
    Bine de stiut. In acest context e de mentionat si subliniat ca primesti colete de la Amazon Germania mai rapid decat de la Altex sau Emag.

  11. #7271 SP
    Member Chazy90's Avatar
    @raducucosmin: Da cred ca 24 de ore te livrare exceptional, chiar si daca poate s-ar putea extinde la 48 ore, ca poate am avut eu noroc. Scria ca ar venii luni initial, de asta as zice ca e pana la 48 ore lucratoare. Am platit 10 euro mai mult pentru un colet mic, insa pentru mine a meritat, decat sa astepta vreo saptamana sau mai mult.

  12. #7272 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Chazy cu ce curier ti-a venit?

  13. #7273 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    Chazy cu ce curier ti-a venit?
    UPS, cred ca am mentionat sus.

  14. #7274 SP
    Member theSrN's Avatar
    Stie cineva de unde pot sa iau un card/cod PSN UK de 10£ sau 15£? La Robert Dinu vad ca sunt doar de 5£ ,25£ si 35£
    am gasit astea pe G2A:
    https://www.g2a.com/playstation-netw...n-card-uk.html
    https://www.g2a.com/playstation-netw...n-card-uk.html
    daaaaaaar nu stiu cat de incredere sunt, nu am mai folosit G2A.

  15. #7275 SP
    Member mircoid's Avatar
    Cdkeys.com

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  16. #7276 SP
    Member theSrN's Avatar
    asaaa, ca stiam ca mai e unul popular dar nu imi venea
    multam, am rezolvat!

  17. #7277 SP
    Member adin33's Avatar

  18. #7278 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ma, baieti, a mai cumparat cineva in ultima perioada de pe Zavvi? Am vazut ca nu mai au ca si acum cativa ani transport cu o lira, ci doar tracked delivery cu 10.99 euro. Totusi, am adaugat in cos produse de peste 90 de euro si imi apare ca e "free" livrarea.

    Daca da, cum a fost? In cat timp v-a ajuns, ati semnat de primire (sau doar v-ati trezit cu coletele aruncate peste gard/indesate in cutia postala/lasate pe pragul din fata usii/comandate iarna si gasite primavara dupa topirea zapezii), sunt seriosi cei de la DPD (care se presupune ca livreaza)? Vreau sa imi iau niste filme BluRay si par sa aiba printre cele mai bune preturi din UK.

  19. #7279 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu in ultimele 12 luni am facut 5 comenzi la ei, iar 3 dintre ele nu mi-au ajuns. Nu am comandat in Romania, dar citeam si pe Facebook (unde i-am si contactat pentru refund) ca mai erau si altii cu pachete neprimite. Cred ca au schimbat ei metoda de trimitere sau frima prin care trimit din depozite, pentru ca 2/5 rata de succes e cam jenant.

  20. #7280 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asta-i destul de nasol, mai ales daca sunt nevoit sa platesc cu cardul. Si macar cu refund-urile au fost OK, ti-au returnat banii, sau s-au facut ca ploua?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 364 of 381 FirstFirst ... 264 314 354 362 363 364 365 366 374 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts