Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 365 of 381 FirstFirst ... 265 315 355 363 364 365 366 367 375 ... LastLast
Results 7,281 to 7,300 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7281 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Nu recomand zavvi de nici o culoare. Sure, the price is good si daca ai noroc iti ajunge si comanda ok, dar fix asta e problema, e loterie. Faceam intr-o vreme constant comenzi la ei, pana au luat-o razna. Asa ca am avut
    a) comenzi pe care le-am platit ca dupaia sa aud ca nu au produsul in stoc si ca-l cauta ei
    b) carcase de blu rayuri ajunse praf
    c) comenzi pe care nu au luat banii, dar nici nu m-au anuntat ca a fost payment failure (eu ma stiam cu cardul ok- asa cum dealtfel si era) si n-au trimis nici produsul
    d) comenzi cumparate de la ei, livrate din insule, care mi-au ajuns in 1 luna+ si le-am platit si vama

    Deci nu, daca diferenta nu e chiar enorma, go amazon.

  2. #7282 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ce idiotenie. Merci de informatii, insa diferenta de pret e destul de mare. Am mai comandat de pe Amazon UK si m-am trezit la checkout ca shipping-ul ma costa undeva la 30-40% din valoarea comenzii, ceea ce mi se pare exagerat.

    Edit : Ah, da, si am uitat sa mai intreb o chestie. In cazul in care ati comandat multiple produse, vi s-a intamplat sa trimita mai multe colete sau au trimis toate produsele intr-unul singur? Stiu ca acum vreo 4-5 ani, comandam mai multe jocuri si imi ajungeau in zile diferite, in functie de cat de repede actualizau stocul.

  3. #7283 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Banii mi-au venit inapoi in maxim 5 zile calendaristice.

  4. #7284 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Colete diferite daca nu au totul in acelasi timp in stoc.

  5. #7285 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Multumesc. Ma voi reorienta catre altceva.

  6. #7286 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nu e graba, asteapta amazon-ul (UK) cu ofertele sale la BD, au des oferte gen 5+2, 10+5, etc. Mai ales ca ziceai ca e o suma mai mare, deci probabil vrei mai multe bucati.

  7. #7287 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Da, cam 10 filme m-ar interesa.

  8. #7288 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Amazon.co.uk au cam umblat ceva la costurile de shipping si sunt in favoarea noastra.
    De ex. pt. The Last Guardian Collector's Edition platesti asa:

    Order Summary
    Items: £104.99
    Postage & Packing: £4.32
    Order Total: £109.31
    Si mai avem si un mic noroc cu Brexitul, caci lira se invartea la un moment dat pe la 6 lei.

    Este vorba de Standard Delivery (5 to 8 business days)

  9. #7289 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Daca fac precomada pe amazon pt livrare in UK , primesc la data specificata ? https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01...rch&th=1&psc=1

  10. #7290 SP
    Member Clau23's Avatar
    Stie cineva daca iponcomp.ro este ok?

  11. #7291 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am prins in timpul acestui Black Friday oferte foarte bune pe Amazon UK si mi-am comandat produsele care ma interesau.
    Observ, insa, la shipment details ca scrie : "Carrier - Royal Mail". Deci sa nu ma astept la un curier, o semnatura de primire sau treburi in genul asta? Colete aruncate peste gard si atat?

  12. #7292 SP
    Member dani20's Avatar
    Pachetele venite cu Royal Mail ajung la oficiul poștal de care aparții și o să primești un aviz în cutia poștală, dar asta depinde de cât de conștiincios e poștașul... Mai bine ar fi să mai treci din când în când pe la oficiu să vezi care-i treaba.

  13. #7293 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Guys, care era smecheria ca sa comanzi in Romania de pe zavvi fara a plati transport 20EUR? Voiam sa iau acum DOOM si pentru Romania imi ia 20EUR transport, dar stiu ca intr-o vreme era o gaselnita sa comanzi cu 1EUR livrarea.

  14. #7294 SP
    Member dani20's Avatar
    La 365games.co.uk e acum 2,99 lire per item transportul în România. S-a scumpit și acolo; ultima dată când am luat de la ei era sub 2 lire...

  15. #7295 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai intrebam de zavvi, unde spui tu e de aproape 2x mai scump jocul despre care vorbeam mai sus.

  16. #7296 SP
    Member dani20's Avatar
    Eh, nu m-am uitat la prețul jocului, doar la transport

  17. #7297 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Guys, care era smecheria ca sa comanzi in Romania de pe zavvi fara a plati transport 20EUR? Voiam sa iau acum DOOM si pentru Romania imi ia 20EUR transport, dar stiu ca intr-o vreme era o gaselnita sa comanzi cu 1EUR livrarea.
    Nu mai functioneaza faza cu 1EUR transport de vreo 2 ani incoace.

  18. #7298 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiam asta, am mai comandat de pe zavvi iin ultimul an, insa nu in Romania.

  19. #7299 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #7300 SP
    Member nutzule's Avatar
    expediere in 5-7 saptamani, ptr doom ps4, amazon.de

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 365 of 381 FirstFirst ... 265 315 355 363 364 365 366 367 375 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts