Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 377 of 381 FirstFirst ... 277 327 367 375 376 377 378 379 ... LastLast
Results 7,521 to 7,540 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7521 SP
    Member adin33's Avatar
    A cumpărat careva de pe jocurinoi.ro? Jocurile au coperta în limba engleza?

  2. #7522 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt sanse fff mari sa nu aibe in engleza, dar nu este o limba anume. Ei iau de unde prind mai ieftin, inclusiv tari nordice.

  3. #7523 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    A cumpărat careva de pe jocurinoi.ro? Jocurile au coperta în limba engleza?
    Maine imi ajunge Little Hope (dupa ce astept de aproape 2 saptamani sa ajunga comanda de la eMag preplatita, care am si anulat).
    Din pozele ce am vazut pe pagina lor de FaceBook, jocurile au coperta in engleza. Jocurile de la JRC si Altex/MG au sanse mai mari in a avea coperta in limba straina...am patit cu unele jocuri de PSVR.

  4. #7524 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Jocurile de la Altex/MG au cele mai mici sanse sa fie in alte limbi decat engleza. Mai sunt exceptii cand vedem romana, dar cam atat. Stiu ca s-a mai intamplat la o editie de colectie sa fie alta limba, dar in general sunt cazuri rare pentru ca ei nu prea iau de la acei furnizori. Nu stiu daca la VR e diferit, eu vorbesc strict din punct de vedere al jocurilor non VR.

    De la JRC apoape in totalitate sunt in multi language d-ala "frumos", de aia nici nu cumpar de la ei. Bine, asta e un pitic de al meu pe creier, nu cumpar daca nu are coperta in engleza, desi astea cu "solo su" si uniquement sur" le gasesti mai ieftin mereu pe la magazinele online sau pe OLX.

  5. #7525 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Eu vorbesc din propria experienta. Cel putin 2 jocuri de PSVR au venit in limba straina (poloneza, maghiara, etc) de la Altex, Blood & Truth si inca un joc, ambele pentru PSVR.

  6. #7526 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Acolo (adica sectiunea VR) nu cunosc, de asta am zis. Eu am luat, in principiu, de la ei o mare parte din colectie, non VR. Fara probleme.

    M-am invatat ca atunci cand iau de pe un site mai putin cunoscut, sa intreb inainte pe chat in ce coperta vin jocurile. Asa ma scutesc de un du-te vino cu jocuri care au coperta "necorespunzatoare".

  7. #7527 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Sa stii ca si eu am pitici cu copertile jocurilor, dar asta e...
    Attached Images Attached Images a671d4e6-12b6-4d9b-93fc-7453c5bc053c.jpeg

  8. #7528 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mama, cum e asta...


  9. #7529 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    CoD WWII luat de la MediaGalaxy. Dual language: engleza si araba

    Game localized to Arabic. Also playable in English.

    Not big fans of ww2 games arabii astia

  10. #7530 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    A cumpărat careva de pe jocurinoi.ro? Jocurile au coperta în limba engleza?
    Am cumparat vreo 5 jocuri de la ei. Toate au coperta in engleza.

  11. #7531 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu 1 si era in Finlandeza. Nu mai zic de livrarea dupa 3 sau 4 sapt. Deci nu mai cumpar in veci de la ei.

  12. #7532 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pe tine te inteleg, ai un razboi personal cu respectivul patron. E alegerea ta ca moderator daca vrei sa creezi anumite curente de opinie pe forum. Ce mi se pare ciudat, e ca duci o lupta inutila cu un business mic (de familie, probabil), in loc sa te bati cu marile afaceri din domeniu.

    Eu ii prefer dintr-un motiv simplu. Au preturi excelente si imi dau (prin telefon) toate detaliile de care am nevoie. Fara sictireala. Iar faza cu 4 sapt. inarziere, da-mi voie sa nu te cred. Daca n-as fi cumparat de la ei mai ziceam. Cel mai mult a intarziat 7 zile.

  13. #7533 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai am documentat aici intarzierea, nu stiu despre ce vorbesti ca nu crezi. Comanda plasata pe 15.09 si livrata pe 05.10. Produs care aparea in stoc.

    Nu are importanta ce am eu de impartit cu patronul, ci faptul ca se tin de manarii pe unde pot, ca sa iasa pe profit.
    Din punctul meu de vedere, ca moderator sau simplu user aici sau oriunde vad ceva legat de ei, spun oricui sa stea departe de gluma asta de magazin. Dar oricum nu ma asculta nimeni si lumea ia de unde e cel mai ieftin - vezi cati comanda in continuare de la g2a si alte site-uri asemanatoare

    In cazul meu, cel mai probabil au luat cat mai multe comenzi si dupa ce au atins un numar x, au mers si ei la cautari unde era cel mai ieftin, le-au luat si au venit sa le vanda cu profit.
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-11-10-15.58.05.png

  14. #7534 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Comandat ieri, trimis astazi. Puteam sa astept mult si bine dupa eMag...
    Attached Images Attached Images a0bbacd0-f78a-45dc-a61c-57636b8a032a.jpeg

  15. #7535 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Salutare!
    Nu știu unde sa postez.
    Am un cod de reducere 20% valabil pt achiziția FIFA21 standard edition de pe PS store.
    Dacă a fost folosit, dați un semn!

    Trimis de pe al meu SM-G973F folosind Tapatalk

  16. #7536 SP
    Member jetssskii's Avatar

    Ce se intampla cu jrc.ro ??

    Am incercat sa cumpar si eu ps plus pe un an, deoarece am vazut ca e la reducere, si nu ma lasa sa aleg digital download, ca sa primesc si eu codul instant, si sa nu mai platesc 20 de lei la transport. De ce nu ma lasa? Sunt logat, doar ca nu pot selecta acel buton.

  17. #7537 SP
    Member mladin86's Avatar
    De unde ati dat precomanda?

    La jocurinoi si gamers au cele mai mici preturi eu am dat la jrc ca au si ceva steelbook ''cadou''

  18. #7538 SP
    Member parazitu86's Avatar
    De la jocurinoi(adicaC&A) am vb cu ei pe Facebook și mi-au garantat că jocul ajunge pe 10 , chiar posibil pe 9. Acum dacă nu ajunge in ziua lansării nu mai contează la cât de amânat a fost jocul , dar măcar o să știu să nu mai comand de la ei. Așa mi-sa întâmplat la watch dogs legion , precomandă venită după 6 zile de la gamers.ro( pa ura și la gară nu mai comand niciodată de la ei)

  19. #7539 SP
    Member mladin86's Avatar
    E bine de stiut cu gamers.ro .
    Eu va anunt cu jrc ... prima oara ce i incerc la precomanda
    Au inceput leak uri pe youtube am vazut si eu

  20. #7540 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E caz particular ca ti-a intarziat tie de la Gamers RO, mie tot ce-am comandat de la ei a venit day one.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 377 of 381 FirstFirst ... 277 327 367 375 376 377 378 379 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts