Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 346 of 381 FirstFirst ... 246 296 336 344 345 346 347 348 356 ... LastLast
Results 6,901 to 6,920 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #6901 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu, nu expira

  2. #6902 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am jocul descărcat prin intermediul acelui cod
    uploadfromtaptalk1435248997717.jpg

  3. #6903 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    cred ca se referea la perioada de redeem a key-ului
    nu la expirarea jocului o data activat

  4. #6904 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by ovydik View Post
    Am impresia ca jocul digital are o anumita data de expirare.cam 14 iulie +ceva zile probabil
    Exprimarea lasă de dorit dacă se referea la ce spui tu

  5. #6905 SP
    Member ovydik's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Ma refeream la expirarea jocului odata activat
    Daca nu expira,atunci e super.

  6. #6906 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am apasat si eu pe banerul de la gameshop.ro, eram curios de pretul la care se vinde Batman Arkham Knight, 315 ron cica. Astia chiar is gasesc clienti, astia chiar vand la preturile alea? Este cu aproape 100 de ron mai scump ca si in MG/Altex/Emag

  7. #6907 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu mai supăra mă partenerii

  8. #6908 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu vreau eu sa supar pe nimeni dar la preturile pe care le practica e hotie pe fata. Sunt unele jocuri le pret dublu decat la Altex, nu mi se pare corect. In fine, daca isi gasesc clienti asa, ce sa mai zic.

  9. #6909 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eh, unii se supara, nu stiu de ce, stiu doar ca Altex nu a mai luat Batman prin Best Distribution.

  10. #6910 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Am apasat si eu pe banerul de la gameshop.ro, eram curios de pretul la care se vinde Batman Arkham Knight, 315 ron cica. Astia chiar is gasesc clienti, astia chiar vand la preturile alea? Este cu aproape 100 de ron mai scump ca si in MG/Altex/Emag
    Ei sunt distribuitorii directi ai MG/Altex. Banuiesc ca au o clauza care le impuna sa vanda la preturi (mult) mai scumpe decat ei ca sa nu le faca concurenta. Ce vand ei pe site-ul lor cred ca sunt doar chestiile ce le mai raman pe stoc sau pe care nu le iau retailerii autohtoni. Bottom line, intr-adevar discount-ul de membru premium aici pe forum nu mai este tentant pe site-ul lor.

    My 2 cents...

  11. #6911 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Salut.Cei de la Sony(banuiesc ) mi-au schimbat psn id si nu ma mai pot loga pe acest cont(este un cont secundar achizitionat de pe ebay).Mi-au trimis mail pe ambele adrese(cont principal,cont secundar) prin care ma informeaza acest lucru,dar nu mi-au dat niciun nume nou de id sau parola.Cand incerc sa ma loghez cu oricare din id-uri nu imi da voie.Am solicitat ajutor si la support center la Sony,dar tipul de acolo mi-a cerut tot felul de detalii ca mai apoi sa inchida conversatia fara niciun motiv.Pe acest cont mai intra un prieten pt a se juca,iar el nu a modificat nimic

  12. #6912 SP
    Banned Templier's Avatar
    de ce ai cumparat cont de pe ebay?

  13. #6913 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu ai ce să faci, acele conturi sunt vândute ilegal, au banat contul, l-au dezactivat, nu ești singurul. E un tip care a avut peste 1000 de clienți cu așa ceva, de la update-ul 2.50 au început să facă treabă asta. Bineînțeles ca acum îl caută lumea la telefon pt lămuriri...

    Am observat ca și noi avem pe forum un astfel de vânzător, atenție mare!!!

    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1270353

    Citește discuția de aici
    http://psx-scene.com/forums/f308/ps4...update-128327/

  14. #6914 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Foarte bine, asa va trebuie.
    Daca nu prea mai merge cu pirateria va apucati de alte magarii?

  15. #6915 SP
    Junior Member Yulba's Avatar
    Man,esti total pe langa. Nu consider piraterie un joc cumparat,iar treaba asta cu banatul conturilor trebuia aplicata de la inceput de cei de la Sony,asa cel putin imi recuperam banii.Nu dai in cel care cumpara,ci in cel care vinde ilegal.Vad ca la jocurile cumparate pe contul principal nu se aplica aceasta regula.P.S-Abia astept sa iasa modarea pt PS4

  16. #6916 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Quote Originally Posted by Yulba View Post
    Man,esti total pe langa. Nu consider piraterie un joc cumparat,iar treaba asta cu banatul conturilor trebuia aplicata de la inceput de cei de la Sony,asa cel putin imi recuperam banii.Nu dai in cel care cumpara,ci in cel care vinde ilegal.Vad ca la jocurile cumparate pe contul principal nu se aplica aceasta regula.P.S-Abia astept sa iasa modarea pt PS4

  17. #6917 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Si ce legatura are faptul ca ti-au banat tie conturile, cumparate ilegal de pe ebay in contradictie cu regulamentul PSN (cu care ai fost de acord cand ai actuvat serviciul) cu faptul ca abea astepti sa fie modabila consola ?

    Stiu ca multi considera ca pirateria software este doar o forma de "rebeliune" vs system insa de fapt este o infractiune si eu abea astept sa devina penala

    Deci sper ca am satisfacut pe toti cei care vor sa-l combata pe Yulba si am incheiat subiectul ... keep it on-topic ... OR ELS
    Attached Images Attached Images else.jpg

  18. #6918 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am si eu o intrebare, sper ca am postat unde trebuie.

    Vreau sa-mi iau Uncharted Golden Abyss, cat mai repede, la promotie. Am cont de RO, si cand vreau sa platesc cu un card Visa de la Banca Transilvania, imi da urm. mesaj: "Please enter a valid credit card number"

    Cardul are bani destui, contul e pe RO, de ce nu merge ?

    edit: nevermind..am gasit raspunsul pe forum, am nevoie de un drum pana la banca sau de internet banking

  19. #6919 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Și dacă tot bați drumul până la bancă, spune-le celor de la Transilvania că trăim în anul 2015 când oamenii, chiar și în România, plătesc online cu cardul mai mult de 10 lei pe lună. Din câte îmi dau seama după forum, sunt singurii care sunt atât de stricți cu chestia asta.

  20. #6920 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La BT ai doua opțiuni: sau iti activezi internet banking și iti modifici singur limita la tranzacțiile pe net fara CVV (e setata la 0 din start) sau faci doar o cerere la BT sa iti schimbe ei limita. Eu mi-o schimb singur de fiecare data cand plătesc pe Store-ul romanesc, dar o las valabila doar o zi ca sa n-am surprize in caz ca sparge iar PSN-ul careva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 346 of 381 FirstFirst ... 246 296 336 344 345 346 347 348 356 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts