Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 201 to 204 of 204

Thread: Resident Evil 6

  1. #201 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Deap, 4 și 5 nu m-au deranjat așa mult, au avut chestii interesante la vremea lor.

  2. #202 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Il luasem si relativ aproape de lansare dupa ce am jucat demo-ul care m-a prins.
    Eu in demo-ul ala cred c-am murit de 100 de ori la ceva faza (cred ca spre final) unde trebuia sa fug de ceva zombie urias, ca si cum am murit de 6-7 ori cu Leon atunci cand fuge de explozia aia (chiar la inceput). Pai eu stiam ce tre sa fac...dar m-au incurcat controalele alea aratate pe ecran wtf...bai ce m-am enervat )))

    ...controalele + acel delay intre cutscene si movment si tutorial. Pai el fuge automat (ca asa-i filmu') imi arata controalele pe ecran, ok ma uit la ele imi dau seama si eu le apas. In continuare el fuge automat...pai si normal ca eu cand apas si vad ca nu se intampla nimic ma intreb daca le apas bine sau nu. Le las...vad ca incepe sa se miste (cum il misc eu) apas butoanele din nou si mor.

    Problema asta am regasit-o si in jocurile: Damnation si Turning Point: Fall of Liberty si se putea evita usor (sau mai bine zis...se putea repara problema cu delay-ul) prin implementarea de quick time events. Nu-s fan quick time events dar macar elimini problema spusa mai sus si asa stii o treaba. Slow motion (baga efect cum bate inima sau ceva - ca asa-i in toate) apare primul buton...jucatorul il apasa...jocul revine la normal...leon fuge...apare urmatorul buton...sare peste un butoi/masina, 2-3 explozii, o combinatie de 2 butoane si salut. Incepe urmatorul cutscene (dintr-un alt unghi) il arata cum sare prin geam...etc. Greu, foarte greu.

  3. #203 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Stai că o să ai niște faza din astea mai încolo... Până nu înveți secvența pe dinafară turbezi... Am înjurat fazele astea din 6 la maxim.

  4. #204 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Si eu am murit cu Leon de zeci de ori la faza cand explodeaza avionul. Nu stiam ca trebuie sa tin apat X (PS), eu apasam ca idiotul si cand trebuia sa ma feresc de masina aia, ramaneam pe loc si ma invarteam in cerc. Am zis ca sparg controller-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11

Similar Threads

  1. Resident Evil 5 By istrategie in forum Console Club
    Replies: 539 Last Post: 29-08-2012, 18:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts