Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Joc vechi pe consola noua

  1. #1 SP
    Member shorinnn's Avatar

    Joc vechi pe consola noua

    Salut.
    Incep prin a cere scuze daca mai exista un thread asemanator - citesc de ceva timp forumul si inca nu am dat de un thread similar (nu am gasit nici dupa search).
    As vrea sa stiu ce joc vechi (jucat pe console vechi sau pc) ati dori sa fie refacut pentru consolele din ziua de azi (story original - grafica moderna).
    Eu as vrea sa joc Tomb Raider 4 (jucat pe ps1) pe consola actuala (xbox 360). Trebuie sa recunosc totusi, in prezent, o parte din farmecul jocului se datoreaza faptului ca personajele erau construite cu triunghiuri imense, peretii erau niste pixeli uriasi si ca obiectele se puteau misca doar pe axa OX sau OY - funny times...
    In final, imi cer scuze pentru abuzul de paranteze.
    Multumesc

  2. #2 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Foarte interesant acest topic dar din pacate sunt foarte putine sanse sa se refaca jocurile vechi care ne plac noua cu grafica & gameplay de ultima ora.
    Eu as vrea ca incet incet toate jocurile sa aiba achivemnets(pop series,hitman series,max payne...) si sa se faca pentru xbox360.Eu personal as vrea sa se faca cu grafica next-gen hitman 2, hitman 3 ,prince of persia 1 ,2 ,3...

  3. #3 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Hmm. As vrea sa vad sau sa joc mai bine zis un Vagrant Story, un Dino Crisis refacut, un Tomb Raider 4 The Last Revelation vorba ta. Dar va ramane la stadiul de vis.

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nice topic!

    Sunt deja cateva jocuri refacute, redesenate HD, ca de ex. Street Fighter 2 Turbo, 1942: Joint Strike, Prince of Persia sau Bionic. Incercati-le!

  5. #5 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Tomba 1&2 de pe PSX.

    nu neaparat refacute pt ca au farmecul lor asa cum sunt. o continuare ar fi binevenita. din pacate studioul nu mai este asa ca nu cred ca va prelua cineva sa continue story (cine nu a jucat sa il incerce)

    Chrono Cross : de asemenea o continuare ar fi binevenita.

    cheers

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Medal of Honor 1 & 2.
    Resideny Evil 2, 3, Code Veronica.
    Dino Crisis 1 & 2.
    Soul Blade(Edge).
    etc...

    ...oh...sunt o tonă!

  7. #7 SP
    Member slabunator's Avatar
    mortal kombat 2 sau 3

  8. #8 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Interesant topic.
    Cu siguranta as vrea sa le vad refacute,final fantasy VII si Parasite Eve 1 si 2.

  9. #9 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu as vrea sa rejoc Metal Gear Solid si Shenmue pe consolele actuale si cu grafica actuala.Multumesc lui Kojima pt levelul surpriza din MGS4

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    TMNT - toata seria actualizata precum s-a facut cu Mega Drive Ultimate Collection.
    Ok ok si un HD remix pentru TMNT 1 de pe NES pentru ca jocul ala are nevoie

  11. #11 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Toate Final Fantasy, Chrono Trigger, Chrono Cross, Xenogears si o gramada de multe alte jocuri exceptionale care au fost facute in vremuri demult apuse

  12. #12 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nu cumva e o sectiune dedicata pt jocurile mai vechi?

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Toate Final Fantasy, Chrono Trigger, Chrono Cross, Xenogears si o gramada de multe alte jocuri exceptionale care au fost facute in vremuri demult apuse
    Chrono Trigger si primele Final Fantasy sunt deja refacute pe DS si PSP

  14. #14 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Chrono Trigger si primele Final Fantasy sunt deja refacute pe DS si PSP
    Corect. Ma gandeam totusi sa fie refacute pe o consola next gen, cu grafica next gen

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    n-au nici un farmec asa. Farmecul lor e in 2D si modul in care au fost gandite in 2D. A fost o moda intre 98 si 2003 cand se faceau remake-uri 3D la o groaza de titluri bune si au iesit multe jocuri proaste cum ar fi Prince of Persia - facut de Red Orb nu de Ubisoft - , Simon the Sorcerer 3D, Earthworm Jim 3D (care in 2D e genial) si asa mai departe.

    Remade cu grafica 2D slefuita - de asta e nevoie.

    Poate ar trebui sa vedem jocurile astea pe PSN si XBLA totusi

  16. #16 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    n-au nici un farmec asa. Farmecul lor e in 2D si modul in care au fost gandite in 2D. A fost o moda intre 98 si 2003 cand se faceau remake-uri 3D la o groaza de titluri bune si au iesit multe jocuri proaste cum ar fi Prince of Persia - facut de Red Orb nu de Ubisoft - , Simon the Sorcerer 3D, Earthworm Jim 3D (care in 2D e genial) si asa mai departe.

    Remade cu grafica 2D slefuita - de asta e nevoie.

    Poate ar trebui sa vedem jocurile astea pe PSN si XBLA totusi
    Eu sunt MARE fan Prince of Persia si sunt de acord ca nu trebuie refacute alea 2d cu grafica 3d,asa cum este Prince of Persia Classics de pe arcade care pur si simplu nu ma atrage.Eu si acum joc Super Mario Bros si este mai mult decat genial.3d nu cred ca ar avea farmec.

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca ar fi sa aleg un joc vechi, ca sa fie refacut pe o consola nou, as alege cu siguranta Goal3. un joc foarte amuzant (cand vezi banana cum intra in poarta ) si foarte bun pentru a juca cu prietenii.

  18. #18 SP
    Member Solozaur's Avatar
    eu asi vrea sa rejoc Little Big Adventure 2, joc vechi de pe Pc dar a fost cred primul joc care m-a prins

  19. #19 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Mi-ar place cel mai mult sa vad Mario

  20. #20 SP
    Senior Member huber's Avatar
    cu siguranta mi-as dori sa vad seria Rome Total War pe consola sau daca nu macar pe PC .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 44 Last Post: 24-07-2010, 10:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts