Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Credeti sau nu ca trophies,achievements strica jocurile?

Voters
91. You may not vote on this poll
  • Da,strica gamerii din ziua de azi.

    9 9.89%
  • Nu,ma joc numai pentru ele.

    4 4.40%
  • Cand imi place jocul fac si trofeele,achievements.

    78 85.71%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Pareri despre Trophy & Achievements

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Pareri despre Trophy & Achievements

    Am facut acest poll pentru ca am citit in mai multe parti ca aceste lucruri distrug jocurile ne fac sa nu ne mai jucam din placere ci din dorinta de a avea niste castiguri virtuale asa ca vreau sa stiu si parerile dumneavoastra.

    Eu cred ca sunt foarte utile si ca ajuta la replay value sincer eu nu as fi jucat un joc de 2-3 ori daca nu ar fi ele.Prima data cand incep jocul prima mea tinta e sa inteleg povestea cat mai bine si dupaia ma axez si pe aceste lucruri.

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mda, pe mine ma distreaza enorm, la anumtie jocuri fiind chiar singurul lucru pentru care il joc...

    Again, un topic care cere poll

  3. #3 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Mai trebuia o optiune la poll..eu de exemplu daca imi place jocul..nu fac neaparat trofeele...Oricum...nu ma deranjeaza da nici nu ma chinui sa le iau..

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Imi plac la nebunie. Nu ma intereseaza catusi de putin Gamerscore-ul ci sa vad la un joc cat mai mult din 1000. Acest lucru ma face sa simt ca am jucat jocul acela ca am facut tot ce se putea. Probabil acest fapt vine si din faptul ca doar recent (~1 an) am inceput sa cumpar originale si prin aceste achievement-uri simt ca le valorific la plin valoarea .

  5. #5 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    mie imi place foarte mult sa fac achievementurile , cateodata ma intorc la un joc terminat numai ca sa le fac

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    ma scot din sarite achievementurile care ma pun sa joc jocul pe casual desi eu l-am inceput pe normal. Singurul joc la care am facut 1000/1000 a fost Enchanted Arms pentru ca n-aveai incotro, altfel nu terminai jocul, insa nu tin aproape deloc sa fac achievements.
    Cateodata mi se pare o provocare un anumit achievement si chiar imi petrec cateva ore sa incerc sa-l fac dar niciodata nu stau/nu ma dedic sa fac 1000/1000.

  7. #7 SP
    Member Vami's Avatar
    Mie mi se pare o idee buna chestia cu trophies si achievements. Dar nu le fac la orice joc.. doar in timp ce joc jocul daca se face vreunu bine daca nu ... Nu joc special pt un trofeu sau achievement..

  8. #8 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Daca era sa castigi ceva...De exaca faceai un trofeu platinum...LA PS3 castigai 2 euro pe PSN......Sau daca faceai 1000/1000 LA X360..iti dadea nu stiu cate puncte dalea pe LIVE...asa da....carora care le place....bv lor

  9. #9 SP
    Member slabunator's Avatar
    Nu m-au preocupat awardsurile niciodata,dar ocazional ma amuz pe seama lor. De exemplu la skate2, pt ca am iesit pe locul intai intr-un online event am primit trofeul cu titlul,(citez) "pwn some n00bs".

  10. #10 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    mie imi plac pt. simplul motiv ca uneori "din cauza lor" mai fac si unele chestii extra care nu le-as fi facut intr-un playthrough normal , deci se mai adauga un pic de challenge , ma enerveaza insa cele repetitive gen fa de 300 ori chestia x..samd

  11. #11 SP
    Member thegame's Avatar
    i love trophies / achievements

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    trophies si achievements sunt o parte importanta a jocurilor deoarece odata cu implementarea lor in jocuri, gamerii au devenit mult mai competitivi. la ce te uiti prima oara la un id de psn sau xbox live? la numarul de trophies sau gamescore pentru ca dupa numarul lor iti dai seama cat de mult se joaca.
    am observat ca daca un joc nu se ridica la inaltimea asteptarilor sau este prost facut, achievements si trophies te determina sa joci jocul pana la capat sau chiar sa-l rejoci pana a le debloca pe toate.

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu joc un joc numai pentru Trophies. Joc jocul pentru poveste. Daca pot sa fac si trofee atunci le fac, dar nu joc special pentru acest lucru

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Singurul joc de pe PS3 care nu mi-a placut, Far Cry 2, nu l-am jucat decat o data si nu m-am strofocat prea tare. La restul am facut Platinum!

  15. #15 SP
    Junior Member ArhiTecTu's Avatar
    De obicei joc ce este palpitant...joc ce ma fascineaza...ce ma atrage...nu ma deranjeaza trophies,achievements.

  16. #16 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    trophies sau achievements sunt destul de funny si cool,mai adauga un bonus mic la joc

  17. #17 SP
    Member andreips3's Avatar
    Nu prea ma pasioneaza, majoritatea trofeelor le deblochez ocazional sau mai bine zis accidental. Singurele jocuri la care m-am chinuit un pic au fost super stardust si bejewled 2 (puzzle mode complete = gold) si nici la astea nu le-am deblocatat pe toate. ... daca le fac bine daca nu, iarasi bine.

  18. #18 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Mie imi place sa fac trofee, doar ca la unele jocuri sunt ridicol de grele si atunci o las balta. Fac tot ce se poate.
    ex : Bad Company - Get 10002 kills online . In 2 luni abia am reusit sa fac 2400 si ceva ! No thanks !
    Si ma enerveaza faptul ca la unele jocuri, anumite trofee la obti jucand online.

  19. #19 SP
    Junior Member Nikku's Avatar
    Mie mi se par utile din punctul de vedere al producatorilor de jocuri. Dupa parerea mea ajuta jocurile mai mult decat sa le distruga. Pe langa asa zisele "recompense" care le primeste userul ca ca terminat un nivel, sau ca a omorat un boss la sf de nivel(si primeste diverse chestii, bani, iteme) obtinerea acestui tip de achievemnturi mareste experienta jocului si adauga un plus de multumire userului.Oricui ii convine dupa ce trece de un obstacol sa primeasca cat mai multe premii si pe langa itemele/banii etc primite de la joc...pac! mai apare in coltul ecranului acolo inca 5,10G sau cat or fi.Chestia asta mai schimba parerea userului despre joc in mai bine(cel putin pe moment)

  20. #20 SP
    Member DeianD's Avatar
    Imi place sa joc cam tot ce ma atrage si DA imi place sa fac si Trophy...consider ca sunt foarte bine venite.
    Cat despre ce ai spus tu Rockstar in postul de mai sus, eu cosider ca din contra ar trebui ca mai multe jocuri sa aibe Trophy care se obtin jucand online.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pareri PRO sau Contra despre PlayTV PlayStation 3 By Agresiv in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2013, 13:06
  2. Awards & Achievements By MonkY in forum Help Desk
    Replies: 8 Last Post: 20-01-2013, 12:28
  3. Pareri despre noul PS3 slim By G3ox in forum Console Club
    Replies: 79 Last Post: 02-11-2010, 12:15
  4. Command & Conquer: Red Alert 3 Demo - Pareri By nameless_fear in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 11 Last Post: 09-04-2009, 10:38
  5. Replies: 3 Last Post: 05-02-2009, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts