Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 31 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #201 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai de fapt hosting-ul costa 10 euro, cu restul se duce MonkY in concediu. Hai sa nu aberam, sa tii tu un forum/site cu jdemii de accesari pe hosting de 100 de euro.
    Pai daca imi dati backlinks tin Nu vroiam sa sune rau post-ul, eram doar curios...

    P.S. Am crezut ca aveti shared nu dedicat, my bad.

  2. #202 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Din pacate, nu dispun de lichiditati, ca as fi ajutat cu drag comunitatea, dar am pus un joc in aria: Licitatii ( cu ocazia asta imi fac si reclama si poate se vinde mai repede). Habar nu aveam ca s-au facut credite pentru a mentine acest forum si din partea mea, aveti tot respectul meu. O sa fac si eu tot posibilul sa donez ceva banuti.

  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks goes to shorinnn, cipvas, D3evil, cristi-dinu si kobayashi! Respect!

    De strans: 3000 EUR + TVA
    Stransi: 1197 EUR
    Ramas: 2523 EUR
    Attached Images Attached Images money_collector.jpg

  4. #204 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    daca punem in contul de la banca, banuiesc ca trebuie sa-ti dam un PM cu numele si suma depusa, right? se poate pune si in RON?

  5. #205 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca punem in contul de la banca, banuiesc ca trebuie sa-ti dam un PM cu numele si suma depusa, right? se poate pune si in RON?
    Da, va rog sa-mi dati datele (macar banca la care ati depus) ca sa pot verifica si sa trec manual in sistemul de Donatii (convertesc in EUR la cursul BNR). Si da, se poate depune si in RON la orice banca (de preferat Raiffeisen ca sa nu platim comisioane mai mari). Thx!

    P.S. Daca este cineva care doreste sa ramana anonim, sa-mi spuna si se rezolva

  6. #206 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    O mica recomandare din partea mea,nu ar fi mai bine sa fie la fel ca anul trecut licitatii la mai multe jocuri si preturile de plecare sa fie ceva mai mari?

    A fost super ok anul trecut ai strans foarte multe jocuri pentru licitatie si o mare parte din ele au plecat spre anumiti useri printre care ma numar si eu.

    Asta este doar o parere de a mea,sper ca nu am deranjat,dar atunci cand ai de unde alege iti spun eu ca se vor strange mai multi banuti.

    Stima!

    Spor La LICITATII!!!!

  7. #207 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fallout: cred ca noi nu avem nici-un drept asupra dorintei fiecaruia de a dona/licita. La fel cum nu putem impune preturi de plecare mai mari sau mai mici. Totul tine de cum si cat doreste fiecare. Daca doreste, desigur.

  8. #208 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    MonkY, te-ai gandit sa vorbesti cu cei de la Procesare plati online cu Card, Internet Marketing | ePayment si sa incerci sa bagi donatii prin SMS ? Ar fi mult mai simplu pentru multe persoane. Poti face pachete de 3 EUR, 6 EUR si 10 EUR (cred ca si mai multe). Ei isi percep x% din fiecare donatie, insa oricum este foarte avantajos. Se poate dona prin Orange, Vodafone, Romtelecom, asa ca foarte multi ar putea dona, fiind rapid si usor.

  9. #209 SP
    is the man! trickz's Avatar
    S.a mai discutat de plata prin sms. Nu este chiar atat de acceptabil comisionul lor, din cate imi amintesc.

  10. #210 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Si cu ce ar iesi in pierdere ? Practic nu se plateste decat comisionul acela. Poate nu e rentabil sa ai pachet de 3 EUR, dar de 6, 10, 12, da. Sa zicem ca din 10 EUR ramai cu 5, tot ar fi foarte bine - cred ca ar dona mai mult de 1000 de useri.

  11. #211 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    - cred ca ar dona mai mult de 1000 de useri.
    Nu ar dona nici 50. Unora nu le pasa deloc.

    Ideea este ca nu e rentabil. Daca donez 10 euro, de ce sa nu primeasca site-ul 10 euro? De ce sa se piarda 5 euro? Nu e rentabil pentru ca vrem sa strangem bani pentru site, nu pentru alte firme care faciliteaza metoda asta de plata.

  12. #212 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu nu vad ce e asa dificil sa mergi la o banca sa depui niste bani intr-un cont! Cine vrea sa doneze nu are nici o scuza ca nu poate dona,e simplu ca bunaziua,nu-ti trebuie card,nu-ti trebuie paypal...doar un set de picioare sa te deplasezi pana la orice banca.

  13. #213 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    @tudyniuz: pai, daca vrei sa strangi (sau sa strangeti - nu inteleg de ce vorbesti la persoana a doua) bani incerci mai toate posibilitatile, oricum 75% din comision il ia operatorul. Si daca ar dona 50 tot ar fi ceva. Daca vor sa doneze sume mai mari, o pot face la banca.

    @kobayashi: nu prea cred ca te duci la banca: "vreau sa depun 10 EUR in cont"... donatiile prin SMS sunt ideale pentru sume mici.

  14. #214 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    A deci sa inteleg ca ti-e rusine sa debui "doar" 10 euro intr-un cont si deaia nu mergi la banca?
    Banii is bani,nu conteaza cati is,daca chiar vrei sa ajuti,dai la oparte rusinea.

  15. #215 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu vorbeam de persoana mea, daca vreau sa donez o fac prin Internet Banking, oricum. Vorbeam de altii, pentru care ar fi mult mai simplu sa doneze prin SMS - care poate nu au bani in momentul ala si ar vrea sa ajute site-ul (donatia vine pe factura) sau poate care nu au timp sa treaca pe la banca (nu stiu daca exista cazuri).

  16. #216 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    aici ii dau dreptate la GS0Ls: un sistem prin SMS ar fi super. Chiar daca 25-50% nu merg la site, tot merg o parte din bani. Oamenii nu merg la banca sa depuna "the old fashioned way":
    1.Poate le e rusine sa doneze doar 3-4 Euro si chiar nu au sau nu vor sa doneze mai mult
    2.Multi oameni is comozi si le este lene sa mearga pana la banca sa doneze 10 lei (si cred ca asta e motivul principal).

    Prin SMS ai confortul ca donezi de acasa. Doar tastezi un nr, trimiti si ai donat. Easy as that. Metoda asta spun ca ar fi destul de eficienta, chiar daca nu primeste site-ul 100% din castig.

  17. #217 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Stiu un site care are pachete de donatii de 6, 9 si 10 Euro. Scot cam 2.000 Euro / luna - la 50.000 useri (nu stiu daca 30% sunt donatori).

  18. #218 SP
    Member Mariush's Avatar
    Mie sincer mi se pare o discutie fara nicio directie. Asa-i la noi, la romani in general, preferam ca cautam motive pentru care nu se intampla ceva (in cazul de fata nu se strang bani). Dam vina pe lipsa unui X sistem prin care sa ajutam site-ul. This is bull****.

    Daca vrei sa ajuti ai o gramada de variante: Paypall, Internet Banking, Depunere direct la banca.

    Monky, nu vrei sa treci pe la fiecare user pe acasa cu traista si sa ceri bani? Cred ca asa ar fi multumita toata lumea.

    Get over yourselves people. Daca cineva vrea sa ajute comunitatea o face prin optiunile date, nu cauta scuze si variante ocolitoare....

  19. #219 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Uff... Va axati pe comoditate si chiar nu va uitati la faptul ca altii se imbogatesc pe problema noastra. E ca si cum te duci si pui benzina, platesti 200 de ron dar in rezervor ai benzina de 100 si restul se duc la masina patronului pompei... Zi-mi sincer ca nu ai avea o problema cu asta...

    Din 10 euro sa intre 5... chiar este stupid. Am avut si eu o varsta cand nu aveam bani de buzunar si mai faceam cate o surpriza pe factura si tocmai de asta stiu ca e inutil sistemul prin SMS. Pierdeti si voi banii si nu primeste nici forumul nimic, pentru ca iti garantez ca mai mult de 20 de oameni nu or sa vrea sa dea un SMS de valoarea asta... nici macar atat.

  20. #220 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    @trickz: am zis niste sume, nu cred ca se ia chiar atat. Mai bine ar discuta MonkY cu cei de la ePayment.
    @mariushcrm: nu cred ca ai inteles nimic. Nu e varianta ocolitoare - e o ALTA optiune. Cel mai bine e ca optiunile sa fie diversificate. Eu am venit si cu niste exemple si o alta varianta. Tu esti in stare sa faci altceva in afara de a critica ? Vorba ta... "asa-i romanu'".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 31 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts