Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 610

Thread: Console Games - Donatii

  1. #21 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Eu zic ca ar trebui sa te interesezi man si de varianta cu donatii prin telefon , imi vine greu sa cred ca comisionul e mult mai mare ca la paypal , in conditiile in care sistemul e folosit pe multe trackere , pt. cumpararea de mp3-uri legale , sunt chiar si artisti mai underground care isi vand albumele electronic cu aceeasi metoda la noi , sunt foarte putini cei care au paypal ( si poate prea putini care se deranjeaza sa isi faca doar pt. a dona aici ) si trebuie sa tii cont si de asta..pe cand un telefon mobil..are chiar oricine in ziua de azi.

    ps. dupa cum ziceam si in alt post pe aceeasi tema , eu am vreo 40 de eur de folosit in fiecare luna din care utilizez maxim 20...si nu cred ca sunt singurul cu telefon platit de firma..etc.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    muggs, am vorbit la Vodafone. Cred ca mi-au cerut sa estimez si cati bani vor castiga copiii mei, eventual si numele nepotilor, ca sa stie la cine apeleaza daca noi nu vom avea indeajuns de multe tranzactii. O sa fac o prezentare si o estimare... si le trimit din nou. Poate cu o pila in plic de data aceasta

  3. #23 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Monky daca ar fi cu telefon as dona si eu minim 10 E,iubesc acest site dar daca nu am card nu am ce face,oricum ma voi interesa si poate voi reusii sa donez prin cineva cu PayPal.
    Donatile de 10 E trebuie facute constant in opinia mea la 3 luni.

  4. #24 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    I-am gasit pe astia : mobilpay.ro - microplati prin sms , si cred ca mai e inca un operator care face chestii similare , ma interesez si revin , comisionul e relativ maricel ,
    Comisionul este fix : 1.40 Euro pe tranzactie, indiferent de valoarea acesteia sau numarul de tranzactii efectuate intr-o perioada de timp. Ce inseamna asta : dintr-un tarif de 10 Euro vei incasa fix 8.60 Euro (transformati in RON la cursul oficial).
    dar...dupa cum ziceam e cea mai simpla metoda pt. toata lumea.

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    "Cu tarife cuprinse intre 2 si 9 euro, fara tva...". Deci din cei 10 eur de la tine, daca ma taxau cu 9 euro + tva, trebuia sa le mai dau si bani

  7. #27 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    eu zic ca se poate face gen cine are cont de paypal sa stranga depuneri de la cei care nu au si sa specifice userul si suma. ma gandesc ca si asta ar fi o varianta

    mai multe conturi de paypal mai multi bani deodata

    cheers

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    "Cu tarife cuprinse intre 2 si 9 euro, fara tva...". Deci din cei 10 eur de la tine, daca ma taxau cu 9 euro + tva, trebuia sa le mai dau si bani
    ...oh!

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ooooo. 50 EUR de la GreyhounD ! Fara numar, sa traiasca nasu' mare !

  10. #30 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ooooo. 50 EUR de la GreyhounD ! Fara numar, sa traiasca nasu' mare !
    Doar e "hand of law" nu ?
    E clar, trebuie sa-mi fac si eu cont de PayPal. Ar fi singurul mod in care v-as putea ajuta si eu, de la distanta.

  11. #31 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ooooo. 50 EUR de la GreyhounD ! Fara numar, sa traiasca nasu' mare !
    Bogatii astia ...

    PS: multumim Grey si richardm27

  12. #32 SP
    Member richardm27's Avatar
    Thanks Darkie, macar atat deocamdata !

  13. #33 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Conteaza gestul.

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx richardm27, GreyhounD, muggs, rodarkone, RonanN1 ! Respect !

  15. #35 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Multumim tuturor celor care au donat !! We love u guyz

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Love is in the aaaaair... si prin urmare, la cerere, am adaugat si custom donations. Adicatalea daca vrei sa donezi 11,48 EUR, go for it ! Hai ca putem !

  17. #37 SP
    Member darcangel's Avatar
    Mda, pana la urma este nevoie sa punem umarul cu totii si asa cum stiu comunitatea noastra, nu ma indoiesc de felul cum vom raspunde la apelul lui Monky.
    PS: cardul cu care cumpar de pe PSN este bun pt. plati PayPal ?

  18. #38 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Trebuie sa imi fac un cont de PayPal first of all si o sa ajut si eu

  19. #39 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Trebuie sa imi fac un cont de PayPal first of all si o sa ajut si eu
    Same here...

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma bucura inca ceva legat de partea asta cu donatiile. Practic facand tranzactii prin PayPal, ajutam un picut si la imaginea noastra, a romanilor... after all, nu toti romanii suntem niste carderi si hackeri cum eram vazuti de PayPal pana nu demult. Cu cat mai multe tranzactii ok, cu atat mai bine vom fi vazuti. So, it's mgooood

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. If console games would be pr0n... By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 01-07-2011, 00:52
  2. Console Fighting Games By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 22-01-2009, 19:06
  3. Primul post pe Console Games... By MonkY in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 03-08-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts