Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15
Results 281 to 287 of 287

Thread: The Evil Within

  1. #281 SP
    Member snpz's Avatar
    astept si eu varianta completa de ceva timp

  2. #282 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    L-am cumparat de pe PSN si mi se intampla o chestiune ciudata cu jocul. In prima sesiune am jucat pana la capitolul 3 fara niciun fel de problema, doar cateva frame-rate drops nederanjante.
    Aseara am intrat in joc sa-l reiau de unde a ramas si este aproape imposibil de jucat, aproximez 10-15fps plus input-lag. Il joc pe PS4.
    A mai patit cineva asa ceva cu acest joc?

  3. #283 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Jocul asta e printre cele mai prost optimizate de pe console. Cauta pe YouTube analiza celor de la Digital Foundry si o sa vezi...

  4. #284 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    L-am cumparat de pe PSN si mi se intampla o chestiune ciudata cu jocul. In prima sesiune am jucat pana la capitolul 3 fara niciun fel de problema, doar cateva frame-rate drops nederanjante.
    Aseara am intrat in joc sa-l reiau de unde a ramas si este aproape imposibil de jucat, aproximez 10-15fps plus input-lag. Il joc pe PS4.
    A mai patit cineva asa ceva cu acest joc?
    Eu l-am jucat pe PS4 cumparat la aparitie (modelul OG), varianta digitala dar si de pe disc. Nu am avut niciodata astfel de probleme.

  5. #285 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Are probleme, imi dădea dureri de cap framerate-ul scăzut. Poate tu nu ești asa sensibil. Bine, chiar 10-15 nu cred sa scada, dar 20 sigur in multe momente, mai ales la început in satul ala unde este multa ceata (pana acolo am rezistat doar). Urmează sa-i mai dau o sansa pe Pro cu boost mode on, poate are careva frame-uri in plus.

  6. #286 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Exact pana in sat am reusit Si eu sa joc si am renunțat. E cel mai prost optimizat joc ever. Am ajuns sa ma uit pe youtube la rezumatul jocului doar ca sa pot juca parte a 2-a care ruleaza perfect btw .

  7. #287 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Abia acum am reușit să-l termin, după ce pe generația veche reușisem să termin abia vreo 5 capitole.

    E interesant și unic datorită ciudățeniei poveștii, dar nu prea mi-au plăcut trecerile nefirești de la un capitol la altul. Ruvik, ultimul boss e neașteptat de ușor de învins, cam toată lupta e scriptată. În joc sunt boss fights mult mai grele decât cele cu Ruvik.

    Una peste alta, e un joc bun, m-a surprins prin originalitatea poveștii, dar foarte frustrant/enervant pe alocuri, cu multe momente cheap în care jocul îți întinde inutil capcane doar ca să să-ți dovedească că e mai deștept ca tine. Genul de poveste care se bazează exagerat de mult pe tactici de tip trial&error.

    Grafica e dezamăgitoare pe actuala generație, zici că e joc produs undeva prin 2002-2003. Nici măcar pe vechea generație nu arăta bine. Mă rog, e un aspect mai puțin important.

    Mi-a plăcut, e un joc de nota 8 în opinia mea, dar inferior părții a doua care mi s-a părut un joc mult mai bine închegat din multe puncte de vedere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 15 FirstFirst ... 5 13 14 15

Similar Threads

  1. The Evil Within anuntat By Dant3 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-04-2013, 13:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts