Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 145 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 ... LastLast
Results 2,061 to 2,080 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2061 SP
    Senior Member Danny's Avatar


    100%
    #1: Unmechanical: Extended (1/10)

    Foarte usor de facut 100%, eu l-am terminat repede pentru ca l-am jucat si pe PC. Puzzle-urile sunt destul de usoare, unele sunt mai complicate dar nu exagerate.

    P.S: Cum fac sa imi scrie in loc de "spoiler", Platinum Games?
    Attached Images Attached Images 064e596a52d0fef7b948738a1992240615dbc7c8.png 123.jpg

  2. #2062 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Pentru ca cica multi(maxim 10 am vazut) folosesc tapatalk si nu le apare ca schimbi nume la 'spoiler', doar asa apare 'spoiler'

  3. #2063 SP
    Member cristi-dinu's Avatar


    157. Dragon's Crown (VITA) #127 (4/10) - O platina destul de usoara, dar consumatoare de timp (aprox. 70 de ore)
    Attached Images Attached Images dragon-crown.png

  4. #2064 SP
    Member b615dub's Avatar
    #59 Batman Arkham Knight (7/10) - 74%, THIS IS HOW THE BATMAN DIES, un joc foarte resuit, grafica excelenta si un story line reusit. Foarte bine venit Batmobilul a adus ceva nou in serie. Riddler-urile au fost chiar rezorvabile pentru mine, mai putin faza in care trebuiau sa ajung la ele dar cam multe dpmdv. Challenge-urile destul de dificile la prima vedere dar cu calm si o strategie se pot face chiar lejer. Si partea cu Joker chiar mi-a placut la nebunie, de fiecare data cand aparea Joker stateam si ascultam ce povesteste era haios rau foarte bine jucat.

    Au fost si parti rele, camera Batmobil-ului cand te urmareste un inamic, te arata de parca esti in avion. Nu puteam, eu cel putin, sa selectez in ce inamic vroiam sa lovesc. Cand vroiam sa folosesc batclaw in loc sa se prinda de locul in care ii aratam eu, el se agata de nu stiu cladire la km distanta.

    Abia astept continuarea

    Attached Images Attached Images 1ld0bfbe.png

  5. #2065 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    The walking dead - sezonul 2

  6. #2066 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Prince of Persia The Forgotten Sands - 100% [P]

    L-am jucat de 3 sau 4 ori pana sa ma uit la trofee si cand am vazut ca mai am de facut decat 5, am zis ca este timpul pentru platina
    Foarte bun jocul, in special platforming-ul. Imi place ca s-au apropiat de prima parte in privinta printului, care face niste remarci foarte amuzante. Are trofee foarte usoare.


    Attached Images Attached Images ryuhk.jpg ggg.jpg pop_tfc_pc_4.jpg

  7. #2067 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    #6 PS Vita: Uncharted Golden Abyss - (7/10)
    Foarte penibil in unele momente, cred ca are cel mai prost combat mode. Cel putin la Steel Fist Expert m-am chinuit ore intregi sa il bat pe tipu' cu shotgun. Pur si simplu e magnet in arm-to-arm. Esti la 2m de el si te trage spre el, get over here!!!
    Overall, jocul e frumos si te tine multe ore lipit de Vita.


    100%
    #1 PS4: Unmechanical: Extended (1/10)
    #2 PS Vita: Kung Fu Rabbit (3/10)
    Foarte tare jocul, unele levele sunt penibil de usoare dar am murit de 100 de ori..
    Attached Images Attached Images 1.png d54779c67fef8bfda43b6a74ef38f9a6232df577.png

  8. #2068 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    bioshock 1 (P)
    bioshock infinite (P) din pacate la nici unu 100%. trb sa cumpar dlc-urile

  9. #2069 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Facute de tine?

  10. #2070 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    ) da

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  11. #2071 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    38. Assassin's Creed Syndicate 100% [P] (2/10)


    Destul de usurel, doar trofeul Without a Grudge e mai enervant. In rest, jocul e mai bun decat Unity dar mai slab decat Black Flag. Povestea si jocul in sine aveau potential enorm (la fel ca Unity), dar evident esueaza in a crea personaje principale sau story line pentru acestea care sa fie atractive, interesante... compelling. Au scos cei de la Ubi cateva din tipurile de misiuni nasoale si din cerintele tembele pentru platina (desi aici nu intra trofeul absolut retardat de mai sus), si au bagat cateva elemente pozitive. Orasul arata superb si atmosfera creata uneori este potrivita perioadei si locatiei. In rest... mediocritate. Daca nu va exista o adevarata revolutionare a seriei, acesta va fi ultimul joc AC pe care il cumpar. Sau cel putin ultimul la care fac preorder sau il iau day 1. Le-am mai dat o sansa dupa Unity. Nici nu consider ca am gresit dar nici o alegere pe care sa vreau sa o repet nu am facut.
    Attached Images Attached Images 1lb1d6ab.png

  12. #2072 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar


    Update:
    32. Mad Max - 100% [P] (5/10) - Un joc destul de bun, singura lui problema fiind aceea ca devine repetitiv dupa primele 10h. Grafica este foarte buna, gameplay-ul de asemenea, dar story-ul este inexistent, producatorii mizand pe activitatile secundare. Pentru a obtine platina trebuie sa termini toate aceste activitati secundare, care nu sunt deloc putine. Cred ca am investit 75h in el, dar a meritat efortul.

    Attached Images Attached Images mad-max-platinum.png

  13. #2073 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar


    7. Witcher 3 84% [P] - PS4 - (5/10) - Joc foarte bune, recomand. Sincer, nu merita jucat decat pe "Death March" difficulty, pentru a fi cat de cat challenging. Trofeele sunt in mare parte usoare, daca sunteti ca mine, si faceti toate questurile, marea majoritate a trofeelor vor veni de la sine. Am facut Platinum in 6 zile si 3 ore jucate. Enervant e probabil doar Master Marksman, 10 kills cred ca erau de ajuns.


  14. #2074 SP
    Member AzFaust's Avatar
    God of War - 100% [P]

    Cam tampita ultima runda din Challenge of the Gods. Am incercat de atatea ori fara rezultat, incat am fost nevoit sa ma uit pe net la recomandari si apoi am terminat din prima . Pentru 'speed run' a fost foarte usor, am terminat in 3h. Trebuie sa mai zic ca jocul este ?


    Attached Images Attached Images fghf.jpg index.jpg

  15. #2075 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Încă o platină pe gustul meu
    uploadfromtaptalk1447763315054.jpg

  16. #2076 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Remember Me - 100% [P]

    Nu inteleg cum acest joc nu a vandut multe unitati, nici macar 1 milion . Povestea este foarte buna pentru un joc de acest gen (sf, viitor etc). Sistemul de lupta poate pare repetitiv, insa avem customizare + puterile pe care le primim pe parcursul jocului care ofera varietate. Neo-Paris este foarte frumos prezentat din punct de vedere grafic si este o placere sa mergi prin el. Si Nilin este

    Remember you soon!


    Attached Images Attached Images 1ldb367f.png njk.jpg url.jpg

  17. #2077 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    a aparut pe ps4? remaster? sau pe ps3 l-ai terminat? chiar vreau sa ma apuc si eu dar astept remaster-ul ca stiu ca iese asta si heavy rain, pachet gen

  18. #2078 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Remember Me si Heavy Rain sa iasa la pachet, gen? Te inseli, Beyond Two Souls si Heavy Rain vor iesi in bundle.

  19. #2079 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    inseamna ca am retinut eu gresit

  20. #2080 SP
    Member b615dub's Avatar
    1ST

    #60 Need for Speed (1/10) - 100%, You need to know that i'm a rider. Bun bun deci asteptarea a luat sfarsit, imi dorea de mult inca un joc marca NFS si se pare ca n-am asteptat degeaba In primul rand chiar mi-a placut asa zisa poveste din joc, actorii au cam exagerat cu interpretarea dar asta e. Grafica este superba in gameplay dar cea din Garage e stearsa rau, nu inteleg la ce sa laudau producatorii ca au cel mai complet tunning dar e extrem de limitat, nici pe departe la fel de bun ca cel din NFS Pro Street (cel mai bun tunning IMO) in schimb modificarile aduse asupra controlului masinii chiar se simpt poti sa-ti perfectionezi controlul pe placul tau. Super dar Super evervat luminiile din joc mai ales cand te urmareste politia si cand scapi aproape ca nu mai vezi nimica in fata ta si in plus iti rup ochii in doua. Si nu stiu daca a fost numai in cazul meu dar cand vroiam sa fac Daily Challenge cele cu politia cautam in prostie o masina de politie dar nimic in jur. Allways online e RAHAT, esti si tu intr-un drift perfect si BANG din fata vine un nebun si in 99.99% din cazuri exact in tine . Wrap editorul cu care se laudau producatorii nu este ceva nou sau WOW mai ales ca e fost folosit si in NFS World unde functioneaza perfect.
    Per total 2 ani de aspeptare pentru nimic in mare parte. Acum vedem ce mai scot la anul sau poate le mai trebuie inca un an de pauza.

    Attached Images Attached Images 26l717a4c.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 104 of 145 FirstFirst ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts