Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 144 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 ... LastLast
Results 2,341 to 2,360 of 2864

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2341 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    The Game Bakers ofera 30% discount la merchandise-ul Furi tuturor celor care au obtinut platina. Eu o sa imi comand coloana sonora, pentru ca vine pe doua vinyluri foarte aratoase, daca cineva mai doreste ceva redus de la ei sa imi dea PM si voi adauga la comanda mea pentru reducere. Transportul pana in Romania e 6 euro.

    Sursa: 30% discount on Furi merch - PlaystationTrophies.org
    Magazin: http://furi.hitpoint.tv/

  2. #2342 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Assassin's Creed Syndicate - {P} 100% - Destul de reusit comparativ cu mizeria de anul trecut, povestea e decenta si unele din elementele noi sunt destul de interesante (grapling = love). Din pacate in Jack DLC au dat-o in bara grav, nu inteleg cum chestii care functioneaza in jocul principal se buguiesc in DLC.
    Attached Images Attached Images 20160805211555.jpg 20160805211613.jpg

  3. #2343 SP
    Member sahara's Avatar
    Guacamelee STCE. Unele trofee destul de grele, in special ca sunt discromat. Noroc cu nevasta-mea care imi zicea la ultimu boss..ca la ala nu aveam timp de ma gandesc ce culoare este

    Attached Images Attached Images cpmssnjxeaauar-.jpg-large.jpg

  4. #2344 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Guacamelee STCE. Unele trofee destul de grele, in special ca sunt discromat. Noroc cu nevasta-mea care imi zicea la ultimu boss..ca la ala nu aveam timp de ma gandesc ce culoare este

    Esti tare omule, eu urasc platformerele si ele pe mine dar pt ca l-am inceput cind era gratuit si imediat am si luat un achievement, m-am decis sa-l termin si cu walkthrough si filmuletze ajutatoare am reusit sa ajung pina la cele 10 camere unde imi trebuie gold la fiecare challenge si acolo m-am impotmolit de citeva luni bune... Asa ca respect maxim pt realizare!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2345 SP
    Member sahara's Avatar
    Mersi. Mie mi-au crescut peri albi la alea si altele cateva LE: sunt 17 camere.

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  6. #2346 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Prima platina pe ps4, Bf4.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1470670974450.jpg

  7. #2347 SP
    Member sahara's Avatar
    FF Type-0

    Attached Images Attached Images agito.jpg

  8. #2348 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar


    + Need for Speed - {P} - Ultimele curse m-au facut sa urasc jocul asa ca... no comment...
    Attached Images Attached Images 20160810181152.jpg need-speed-_20160810180233.jpg

  9. #2349 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    The Walking Dead - Michonne [100%] cam bataie de joc fata de celelalte titluri de la Telltale Games, extrem de scurt jocul.

  10. #2350 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    + Need for Speed - {P} - Ultimele curse m-au facut sa urasc jocul asa ca... no comment...
    Eu nu am avut nicio problema cu ultimile curse... Am avut probleme chiar cu primele curse.
    Sa ne dai de veste cand termini si prestige mod-ul.

  11. #2351 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Never nici nu mă obosesc cu el, am șters de tot jocul.

  12. #2352 SP
    Member b615dub's Avatar
    /\ Quiter Lasa ca e mai bine o sa fie eu primul cu 100% la NFS

  13. #2353 SP
    Member AzFaust's Avatar
    27. God of War: Ascension - 100% [P]
    Cam stresant pe hard pentru ca mori destul de repede. Jocul mi-a placut, are lupte epice de la inceput pana la final. Este mai slab pe partea de poveste fata de celelalte. 20h

    28. Trine 2 - 100% [P]
    Jocul a fost terminat cu inca 2 prieteni si a fost distractie maxima, pe urma am inceput la trofee, care sunt foarte usoare. 6-7h



    Attached Images Attached Images 20160812215038.jpg 20160813102509.jpg gfdrt.png

  14. #2354 SP
    Junior Member shumy1804's Avatar


    Salutare, actualizez si eu putin lista:

    17. Far Cry Primal - 100% - [P] - Joc suprinzator de bun pentru Ubisoft, in sensul ca misiunile secundare nu au fost atat de obositoare precum la alte jocuri scoase de ei.

    * Gone Home - 100% - Trofee usoare (utilizand ghidul, evident) pentru un joc gratuit oferit de PS Plus.

    18. The Walking Dead - Season 1 - 100% - [P]

    19. Watch Dogs - 87% - [P] - Dupa cateva luni de pauza (mai aveam nevoie de 2 trofee pentru platina), mi-am refacut curaj sa ma reapuc de el. Cert e ca trofeul "Disk Space Full" mi-a dat multe batai de cap. Mie personal nu mi-a placut prea mult, main story neinteresant, misiunile secundare numeroase si obositoare. eh, bine ca e gata.

    20. The Wolf Among Us - 100% - [P]

    21. Need for Speed - 93% - [P] - Nu sunt eu mare fan al jocurilor racing, insa platina se face destul de usor, si jocul e ok.

    22. Until Dawn - 100% - [P] - Daca inca nu l-ati jucat, il recomand din suflet.

    23. Life is Strange - 100% - [P]

    24. Hitman GO: Definitive Edition - 100% - [P] - Fun indie game.

    25. Uncharted 4: A thief's end - 100% - [P] - Jocurile initiale m-au captat mai mult (cu siguranta intrucat au fost primele jocuri jucat pe PS3, prima mea consola), cu toate acestea e o capodopera. Daca primele Uncharted le-am terminat legit pe crushing, din lipsa de timp recunosc cu rusine am apelat la mici "trucuri" prezentate pe net pentru a-i dat de capat.


  15. #2355 SP
    Member sahara's Avatar
    Oddworld: New n' Tasty
    Attached Images Attached Images abe.jpg

  16. #2356 SP
    Member b615dub's Avatar
    #70 Homefront: The Revolution (3/10) - 100% This is our Town, NORK. Am crezut ca nu o sa fac platina, am renuntat de 2x dar cum nu prea pot lasa un joc pana nu-l platinez am mai incercat si pana la urma am reusit. Am fost surprins ca jocul asta nu are un Troophy Guide se pare ca n-a avut nimeni rabdarea sa-l faca . Primul run a inceput frumos cu un glitch dar neimportant cand in run-ul pe dificultatea cea mai mare am observat ca progresul continua si la New Game. Apoi a urmat o serie de Corrupt Save Data, adica delete si start over again pentru a 3x. In mare parte jocul mi-a placut, atmosfera superba, grafica chiar ok, gameplay-ul cam greoi, storyline decent. Multiplayer-ul chiar mi-a placut cu un party decent te distrezi bine.
    Jocul are destule probleme ce n-ar trebui sa mai existe in secolul asta dar cum toti acum fac numai indie's nu mai stiu sa fac un joc AAA.





  17. #2357 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cea mai usoara platina , nfs 2015
    Attached Images Attached Images 14022173_1088371474564049_1092067760096824486_n.jpg

  18. #2358 SP
    Member AzFaust's Avatar
    29. Game of Thrones - 100% [P]
    Destul de buna povestea, m-a tinut mult timp in suspans . Abia astept sezonul 2

    30. Mirror's Edge - 83% [P]

    Cand a aparut, l-am jucat de 4-5x fara sa imi pese de trofee. Acum cand am revenit la el ca sa ii fac platina, imi place la fel de mult. Daca povestea vi se pare scurta, atunci incercati platina. O sa dureze undeva intre 30-35h cu frustrarile de rigoare. Daca la speedrun mai ai voie la o mica greseala, la time trials trebuie sa iti iasa aproape perfect. Pana si o aterizare care nu iti da viteza mare te costa cel mai bun timp. La final am ramas cu 48 stele din 50 pentru trofeu si nu stiam de care sa ma apuc pentru ca la toate time trials am scos cat am putut de bine. Frustrare maxima la jocul asta sa vezi ca ai pierdut cel mai bun timp pentru 12 sutimi , insa cand apare trofeul pe ecran, creste inima in tine .



    Attached Images Attached Images 20160822162822.jpg game-thrones_20160819163947.jpg ddg.png

  19. #2359 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Adaug si eu NFS 2015 [P]

  20. #2360 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    43. The Last of Us Remastered - 100% [P]
    Aspecte cheie: peste 100 de colectibile, grounded difficulty este mai mult enervant decat greu, mai ales in capitolul in care esti foarte vulnerabil (spoiler free), multiplayerul e un grind interminabil cu un sistem prost: trebuie sa joci aproape 200 de online games, dar se contorizeaza si leave-urile, ceea ce influenteaza pe multi sa intre in joc si sa dea leave game dupa o secunda ca sa ajunga mai repede la platina; am avut prea multe astfel de matchuri.
    Timp: in jur de 60 de ore, dintre care 40 sunt multiplayer.

    44. God of War 3 Remastered - 100% [P]

    Aspecte cheie: colectibilele pot fi luate fara ghid, sunt aproape de 2 ori mai multe decat ai nevoie sa colectezi pentru trofeu, jocul nu trebuie terminat pe cea mai grea dificultate, exista un glitch prin care poti da skip la 80% din joc dar mai intai trebuie sa termini jocul pe o dificultate inferioara, personal nu cred ca merita, oricum nu e foarte grea campania.
    Timp: sub 10 ore.

    45. Minecraft PS4 Edition - 100% [P]
    Nu e nimic greu, o lista de trofee interesanta si creativa, insa exista unul pentru a te juca 33 de ore. Se poate obtine lasand consola in idle peste noapte fara elastic pe L si R, jocul contorizeaza timpul chiar daca nu faci nimic.
    Timp: sub 10 ore pentru toate trofeele in afara de Passing The Time.
    Attached Images Attached Images capture.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 118 of 144 FirstFirst ... 18 68 108 116 117 118 119 120 128 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts