Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 145 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 2881

Thread: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #1681 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @flavi nu inteleg daca ii aperi sau nu , dar pentru mine nu este acceptabil un joc de ps3 sa arate asa groaznic sincer.Uite cum arata AC Rogue , da nu o fi asa de complicat precum Mordor , dar totusi nici sa iti bati joc de oameni.Sunt care l-au cumparat day 1.Si Destiny arata foarte bine pe ps3/360.Degeaba compari , pentru mine este o mare bataie de joc ce au facut cu last gen la Mordor...Oki tai mai multe , dar nu vii cu joc cu grafica din 2006 si 10fps.

  2. #1682 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Battlefield 4 de exemplu, il am si pe ps3 si pe ps4, arata demential si pe ps3 fara discutie, diablo 3, far cry 4, gta v....cum de numai monolith a dat-o in bara???

  3. #1683 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    @flavi nu inteleg daca ii aperi sau nu , dar pentru mine nu este acceptabil un joc de ps3 sa arate asa groaznic sincer.Uite cum arata AC Rogue , da nu o fi asa de complicat precum Mordor , dar totusi nici sa iti bati joc de oameni.Sunt care l-au cumparat day 1.Si Destiny arata foarte bine pe ps3/360.Degeaba compari , pentru mine este o mare bataie de joc ce au facut cu last gen la Mordor...Oki tai mai multe , dar nu vii cu joc cu grafica din 2006 si 10fps.
    1. Nu ii apar, doar ca sunt foarte putini developeri care au chef/timp/resurse, sa optimizeze un joc pe ambele platforme. Cand un joc apare si pe current-gen si pe old-gen, sunt sanse foarte mari ca cel putin unul dintre ele sa fie naspa.
    2. Nu ai inteles exemplul cu Destiny, nu e vorba de cum arata pe old-gen, e vorba de sacrificiile pe care le-au facut pe current-gen. Spre exemplu, se zvoneste ca initial puteai sa distrugi si navele, ca in Halo, dar au renuntat la asta pentru ca old-gen nu era capabil de asa ceva. Nu doar jocurile de PS3 au de suferit, si cele de PS4. De-asta e mai bine sa apara pe o singura generatie.

    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Battlefield 4 de exemplu, il am si pe ps3 si pe ps4, arata demential si pe ps3 fara discutie, diablo 3, far cry 4, gta v....cum de numai monolith a dat-o in bara???
    Diablo si GTA au aparut inainte de current gen, nu au fost facute simultan, si Far Cry 4 e practic Far Cry 3.1, era culmea s-o dea in bara (desi ma astept la orice de la Ubisoft). Battlefield nu stiu, nu am jucat pe nicio platforma.

  4. #1684 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #98+Castlevania: Lords of Shadow 2 -100%[P] ( 3/10) Blood is Power!!! - Amazing game , desi nu se ridica la nivelul primului joc , este pe aproape.Din pacate au avut un om de rahat si si-au batut joc si de angajati.Chiar a si declarat ca jocul e slab , ceea ce nu este deloc adevarat.Singurile minusuri sunt portiuni stealth care nu isi au rostul , boss final slabutz si 2-3 inamici prea cheap pe ultima diff.Recomand tuturor acest joc si sincer kleidos challenges pe ultima diff. sunt usoare cu trial and error + faptul ca la majoritatea poti folosi relics.

    Attached Images Attached Images 1l9a3bc9.png

  5. #1685 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu ți-am zis să bagi Souls games dacă vrei boss battles. Dar tu nu, batman batman.

  6. #1686 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ma apuc de primul acum , Los 1 .I'll am 100% pe Xbox , dar dupa Los 2 plat , am asa un chef de el Demon souls nu mi-a placut , sper dupa plat 100 sa incep dark souls 1 , de 2 nu sunt interesat

  7. #1687 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Demon's Souls e cel mai epic.

    Când te apuci de ele să mă anunți, te mai ajut în co-op ca anu asta încă nu le-am rejucat.

  8. #1688 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Da man ofc , mersi de ajutor in avans.Dark Souls 1 chiar aata foarte bine + il voi juca si pentru Bloodborne sa fiu obisnuit cu gameplay.

  9. #1689 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Boghy, LoS 2 nu are si Dlc? L-ai facut? Cum ti s-a parut?

  10. #1690 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    @kragod , dlc este superb , 5 lire a costat si a meritat fiecare penny Alucard are niste miscari super , pe care devs nu au gandit sa le dea si lui za dragon
    LE: GG man , sa il folosesti cu placere si eu vroiam in februarie sa cumpar , dar au amanat witcher & batman si astept pana in aprilie - mai acum

  11. #1691 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ma tot gande sa il iau si asteptam sa se ieftineasca. Intre timp mi-am luat ps4

  12. #1692 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    1. God of War PS3 100% [P] (4/10)
    2. God of War II PS3 100% [P] (5/10)
    3. God of War III 100% [P] (4/10)
    4. God of War Chains of Olympus PS3 100% [P] (5/10)
    5. God of War Ghost of Sparta PS3 100% [P] (4/10)
    6. God of War Ascension 100% [P] (3/10)
    7. Mafia II 100% [P] (8/10) - Dureaza incredibil de mult sa aduni mile
    8. LA Noire 100% [P] (3/10)
    9. Brothers: A Tale of Two Sons 100% (3/10)
    10. NBA JAM: On fire edition 100% (5/10)
    11. Infamous Second Son 100% [P] (1.5/10)
    12. Dante's Inferno 83% [P] (4/10) Multiplayer... hell no!
    13. Infamous First Light 100% [P] (3/10) Sincer... mi s-a parut putin mai greu de platinat decat Second Son
    14. Assassin's Creed Freedom Cry PS4 Standalone Version 100% (1/10)
    15. Middle Earth: Shadow of Mordor 100% [P] (5/10) Initial credeam ca o sa fie o corvoada sa platinez jocul asta, dar a fost mai usor decat ma asteptam. Poate fi usor "time consuming" dar in afara de asta... l-am platinat intr-un singur gameplay. E fain ca platina se bazeaza doar pe single player si jocul nu are optiuni multiple de dificultate. Also, momentan e o platina Ultra Rare de 2.74%. Sigur, asta se va schimba in curand.
    16. Batman Arkham Asylum 100% [P] (7/10) Unele trofee din challenges sunt ceva mai greu de obtinut. Imi doream de mult sa-l completez dar uitasem de el.
    17. Batman Arkham City 100% [P] (7/10) Aveam din fericire mai mult de jumatate din trofee deja adunate de anul trecut. Iar din astea ramase am stat la Perfect Freeflow 2.0 aproape cat la restul trofeelor la un loc.
    18. Infamous 100% [P] (5/10) De fapt jocul in marea lui majoritate e de 3-4/10 dificultate. Mi-a fost putin mai greu la ultimul boss pe hard, dar chiar si asa ar fi fost de 3-4 daca nu erau shard-urile alea nenorocite.
    19. Infamous 2 100% [P] (3/10) Foarte tare jocul, o placere sa-l platinezi
    20. Infamous Festival of Blood 100% (1/10) Asa ca sa fie setul complet
    21. Uncharted: Drake's Fortune 100% [P] (5/10) Doar crushing mode e problematic, si multe trofee missable
    22. Tomb Raider: Definitive Edition PS4 100% [P] (5/10) In mod normal ar fi o platina relativ usoara, cu ceva timp petrecut in multiplayer (asa cum este pe PS3).
    Dar nu! Definitive Edition a fost pentru mine cea mai "pain-in-the-ass" de obtinut platina din 3 motive:
    1. Trofeul Chatterbox, pentru care din cauza unui glitch a trebuit sa fac un al treilea playtrough pe PS4. In conditiile in care jucasem jocul si pe PS3.
    2. Eroarea ce-34878-0 care mi-a corrupt salvarea la aproximativ 86% din joc, cu toate locatiile pana in acel moment complete 100%.
    3. Multiplayerul. Trofeele de multiplayer nu sunt neaparat foarte grele. Dar in contextual in care se afla MP ptr TR pe PS4, e aproape imposibil sa faci platina. Serverele sunt o mizerie, stai cu zilele pana sa poti juca macar un joc Ranked (ai nevoie de victorii in toate cele 4 tipuri de rank ptr un trofeu), iar cand nimeresti oameni ptr un joc ranked trei sferturi din ei sunt level 60 sau prestige, care topaie ca niste iepuri in continuu si dau headshot-uri cu arcul din saritura. Enjoy!
    In fine, conform PSN este si cea mai rara platina pe care o am: Ultra Rare la 0.7%
    23. Assassin's Creed Unity 100% [P] (3/10) Nu e greu de platinat. Dar optimizarea defectuoasa si zecile de glitch-uri si bug-uri pot afecta experienta. A, si cele nshpe mii de chest-uri. Altfel, un joc bun cu o poveste faina, dar cam scurta si cu un co-op multiplayer destul de ok.
    Mi-a placut finalul si totul suna mai bine in Franceza.


    24. Far Cry 4 100% [P] (3/10) Fun game, destul de usor de platinat. Probleme doar la multiplayer cu serverele si matchmaking-ul pe co-op. Si la co-op putin pana gasesti pe cineva cu care sa faci trofeul cu vehicle takedown.


    + sa zicem 25. Assassin's Creed Dead Kings 100% (2/10) Ar fi fost 1/10 daca nu era trofeul Defender of the Franciade glitched din cauza weapon pack-urilor instalate anterior. Dupa multiple incercari, a trebuit sa reinstalez jocul cu totul ca sa reusesc. In rest, aceleasi probleme tehnice ca la Unity

  13. #1693 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    Nu prea am vazut in listele voastre GTA V, asta e primul joc la care ma chinui sa-l fac platina sunt eu singurul nebun sau e chiar foarte mult de munca la el?

  14. #1694 SP
    Junior Member Shiro's Avatar
    Sau....mai este optiunea ca la o buna parte din completionistii de aici, nu le place GTA V :3

  15. #1695 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sau nu ne place MP-ul. Eu am partea de SP 100%, dar nu am suportat sa joc in MP.

  16. #1696 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Update:
    1. Infamous Second Son 100%
    2. Middle Earth Shadow of Mordor PS4 84%
    3. Infamous First Light 100%
    4. Prototype 2 100%

  17. #1697 SP
    Junior Member Nandy001's Avatar
    InFamous First Light (dificultate 3/10)

    Lucrez la AC-Unity, un joc frumos dar controlul personajului lasa de dorit...

  18. #1698 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UPDATE:


    #99+Castlevania: Lords of Shadow - 100%[P] (5/10) Dark Times needs a Dark Hero - Masterpiece , eu am facut jocul pe 360 1 oara 100% si cu 100% acum este a 7 a oara cand il joc si pot spune ca nu m-am plictisit.Jocul are de toate , story , gameplay , sountrack superb , boss battles epice , plot twists.Singurul minus la joc este ca au bagat adevaratul final in dlc , care pentru mine e o magarie.Ii dadeam nota 3 ca difficultate , dar ultimul dlc pe Paladin e destul de greu si platforming acolo este jenant din pacate.
    Acum incep drumul spre #100 cu Ninja Gaiden Sigma 2 , wish me luck guys

    Attached Images Attached Images 1laed705.png

  19. #1699 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    26. Uncharted 2: Among Thieves 73% [P] (4/10) About time, fara DLC

  20. #1700 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar



    27. Uncharted 3: Drake's Deception 51% [P] (4/10) Also about time... si tot fara DLC. I love ND, dar trofeele astea sunt absurde. E bine ca poti platina fara ele, dar cam strica peisajul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 85 of 145 FirstFirst ... 35 75 83 84 85 86 87 95 135 ... LastLast

Similar Threads

  1. Trophy Boosting By k1du in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 541 Last Post: 16-06-2015, 09:56
  2. 100% Completionists Thread (PC) By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 31-07-2013, 02:27
  3. Trophy By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 464 Last Post: 12-06-2013, 23:38
  4. Ajutor MC: L.A Trophy By morea2love in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-01-2010, 22:13
  5. Far Cry 2 Achivements By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 17-09-2008, 14:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts