Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast
Results 321 to 340 of 356

Thread: Dragon Age: Inquisition

  1. #321 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Bine ca nu ti-ai luat Shadow Of Mordor pe ps3. Acolo chiar plangeai. Asta e acum. Jocul e prea mare si prea complex pentru ps 3.
    incearca sa il vinzi si sa il mai iei o data pe ps4 sau xone cand iti iei

  2. #322 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Care este cea mai bună personalizare de skiil la warior,.

  3. #323 SP
    Junior Member BlackS0ull's Avatar
    Salutare,

    Eu tocmai am intrat ieri in posesia jocului si dupa ce am instalat ultimul update am zis sa intru putin in el (mda...stiu stau prost cu timpul) si mi-am facut repede un Elf Warrior Male (shield + sword) ....sper sa fie OK.

    Nu am ajuns inca la skill tree ...de fapt am jucat doar 20 minute ....am batut 2 monstrii si cam atat. Astazi in schimb o sa vreau sa ii acord o atentie mai mare

  4. #324 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Care este cea mai bună personalizare de skiil la warior,.
    Nu exista "cea mai buna" ...in principiu vrei sa te decizi la inceput ce fel de warrior vrei sa fii (tank sau damage), ce fel de arma vrei sa manuiesti(1H and shield or 2H) etc. Spre exemplu daca vrei sa ai un warrior care sa fie pure damage : 2H cu specializare Reaver e probabil cea mai buna optiune cu cateva skill-uri la 2H weapons (in principiu cele care dau damage) si cateva la vanguard ca sa nu mori in 2 secunde.
    Uite si un channel in care sunt prezentate o varietate de build-uri pentru fiecare clasa in parte: https://www.youtube.com/channel/UCss...fT25Juty3UDsNg
    Nu uita cel mai important lucru ...Have fun!

  5. #325 SP
    Member Gigi Kent's Avatar

    Dragon Age: Inquisition

    Salutare jucatorilor de Dragon Age!
    Am cateva curiozitati depre cum jucati voi DA:I si m-am gandit sa deschid o discutie aici.
    • Pe ce va cheltuiti voi gold-ul? Eu sunt la nivelul 20, am aproximativ 55k gold si nu nu cred ca am cheltuit mai mult de 10k pana acum.
    • Faceti crafting? Eu personal nu ma omor cu asta.
    • Aveti recomandari in legatura cu craftingul?

  6. #326 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Da craftingul este foarte important mai ales pentru arme, mi-am facut un dual blade cu resurse de dragon si am obtinut damageul maxim pentru clasa respectiva si se vedea efectul in batalii mai ales in mark of the death . La inceput, nu te ajuta asa mult, dar dupa ce avansezi va fi de mare folos. Iar ca recomandare depinde de clasa si ce tip de razboinic ai.

    Iar cu goldul sincer nu mai tin minte la ce-l foloseam, am terminat jocul in ianuarie

  7. #327 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Intr-adevar merita craftingul.
    Pentru ca nu am prea facut crafting pana acum am stoc bun de materiale si am putut sa fac cateva experimente.
    Probabil multi stiti dar eu acum am aflat ca daca folosesti silverite cand faci heavy armor armura respectiva poate fi folosita si de catre magi.

    Intrebare: Nu vi se pare un pic dezechilibrat un build de Mage Knight-Enchanter fata de restul claselor fie el rogue sau warrior? Mie mi se pare invincibil

  8. #328 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Asa am inteles si eu ca build respectiv este OP si in momentul acela jocul isi cam pierde din farmec, la sfaturilor unor colegi am facut un dual blade si a fost fenimenal de fun si daca faci un build bun cu specializarea asasin si skillurile potrivite poti sa dai un damage foarte mare dar trebuie sa te pozitionezi mereu bine si sa ataci din spate sau flancuri

  9. #329 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    A incercat cineva sa face romance cu doua personaje?

  10. #330 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    Intrebare: Nu vi se pare un pic dezechilibrat un build de Mage Knight-Enchanter fata de restul claselor fie el rogue sau warrior? Mie mi se pare invincibil
    Am incercat din curiozitate Nightmare mode cu un Knight-Enchanter ...80% din joc nu cred ca murea cineva in afara de rogue-ul meu din cand in cand (reusea sa ia aggro-ul), apoi am lasat-o balta era prea usor.
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    A incercat cineva sa face romance cu doua personaje?
    Da am incercat ... nu merge

  11. #331 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Astazi la Altex Dragon Age: Inquisition Deluxe e mai ieftin decat cel simplu.
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  12. #332 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    A mai pățit cineva la lupta cu Corypheus ca după ecranul de încărcare pentru lupta cu dragonul, jocul să o ia razna?
    După ecran de încărcare a apărut tot Corypheus dar nu ma mai ataca... Am reluat auto salvarea câteva ori dar la fel. Problema s-a rezolvat abia după ce am reluat jocul din Skyhold cu alt party. "Upload Studio 8.mp4": http://1drv.ms/1PJg5E0

  13. #333 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Vreau sa ma apuc de platina la Dragon age origins si vreau sa stiu ordinea trofeelor care se pot rata . Va rog cei care au deja platina sa-mi raspunda .

    Playthrough the main story on Nightmare Difficulty During the main story make sure you get the following trophies BEFORE you complete the main story
    Belle of the Ball
    On Burning Wings
    The Brightest of their Age
    Beloved and Precious
    People Person

  14. #334 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu mai țin minte exact ordinea, verifică cel mai vine un trophy guide. Oricum, ultima dificultate e banala, nu prea ai de ce sa îți faci grijă.

  15. #335 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Pai intr-un trophy guide e exact ordinea de sus . Dar vrea ca cineva sa-mi confirme ca e asa .

  16. #336 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu am jucat partea a doua, e o problemă mare? Vreau sa ma apuc de Inquisition. Nu am avut răbdare deloc cu doiul, mi s-a părut sub Origins

  17. #337 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu am jucat partea a doua, e o problemă mare? Vreau sa ma apuc de Inquisition. Nu am avut răbdare deloc cu doiul, mi s-a părut sub Origins
    Nu este o problema foarte mare... dar vei pierde cateva chestii relativ importante. Inquisition face referire si la Origins si la DO2, deci daca esti genul care vrea o poveste completa din toate punctele de vedere eu zic ca ar trebui sa termini partea a 2-a. Daca iti pasa doar de gameplay si vei trece prin poveste ca "rata prin apa" atunci poti sa sari peste partea a 2-a lejer.

  18. #338 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Intră pe Dragon Age Keep. Îți va face un rezumat și vei putea să îți pregătești alegerile din primele două jocuri pentru Inquisition.

  19. #339 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Subtitrarea aia obosita nu se poate pune in alta parte? Mi se pare aiurea in partea de sus a ecranului, parca imi dau ochii peste cap

  20. #340 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aia mi s-a parut cea mai mica problema a jocului. Personal le-am oprit, daca folosesti casti e mai ol fara subtitrari.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 LastLast

Similar Threads

  1. Dragon Age Inquisition - Multiplayer By Crosy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 4 Last Post: 11-02-2016, 17:34
  2. EA anunta Dragon Age 3: Inquisition By Sadismek in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 18-09-2012, 12:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts