Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Guardians of Middle-Earth

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Guardians of Middle-Earth

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...et-de-lansare/

    Guardians of Middle-earth video profiles Eowyn and Mozgog | VG247



    Guardians of Middle-earth has a new video available featuring Battle Profiles for Rohan�s favorite daughter Eowyn and the orc chief Mozgog. Watch it below. Game�s out December 4 in the US and on December 7 in the UK via PSN and XBLA.

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Do not buy this game!
    I REPEAT: DO NOT BUY THIS GAME!

    Acest joc a fost cea mai regretata achizitie din viata mea, nu il recoamnd nimanui sub nici o forma.
    Grafica: majoritatea jocurilor de PS2 au grafica mai buna decat acest joc;
    Gameplay: prost, lag, stai jumatate de ora sa gasesti human players, daca te bati vs AI pierzi garantat, ai-ul tau nu va ataca, iar cel advers se concentreaza toti pe tine, nu exista conceptia de balans, etc

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Trebuia sa zici ceva gen: Cand vine vorba de acest joc, run you fools !

  5. #5 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Sau...YOU shall not pass by my wallet.

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    One does not simply enjoys this game.

  7. #7 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu o sa ma risc sa-l cumpar Am citit multe articole si ce ai spus tu pe acolo postul tau se apropie de adevar. Dar asta e genul de joc care devine stabil si balansul apare dupa numarate patch-uri sau pachete extra.
    In schimb din cate am inteles nu e doar o clona de DOTA. Are multe elemente noi si originale iar gameplay-ul are potential. Si notele pe site-uri de gaming se invarte pe la nota 8 cu toate probleme enumerate de tine mai sus.
    Bafta.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Guardians of Middle-Earth

    A luat cineva jocul pana acum de pe psn? Daca sunteţi interesaţi add toghy23

  10. #10 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    A luat cineva jocul pana acum de pe psn? Daca sunteţi interesaţi add toghy23
    Bafta la joc, asta daca o sa poti baga ceva.

    Eu unul prefer sa imi dau cu ciocanu peste ... decat sa mai bag jocul asta.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Guardians of Middle-Earth

    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Bafta la joc, asta daca o sa poti baga ceva.

    Eu unul prefer sa imi dau cu ciocanu peste ... decat sa mai bag jocul asta.
    Am vazut ca e gratis...deci e clar, chiar asa rau e? Am citit si eu pe net c�teva recenzii care spun ca e bunicel, dar daca spui ca e varza, nu ma mai obosesc, il sterg

  12. #12 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Am vazut ca e gratis...deci e clar, chiar asa rau e? Am citit si eu pe net c�teva recenzii care spun ca e bunicel, dar daca spui ca e varza, nu ma mai obosesc, il sterg
    Poti sa incerci sa il joci sa vezi cum este. Eventual baga de pe alt cont, care nu e principalul, sa nu iti futi profilul.

    Eu sunt fan destul de mare Tolkien si am vrut sa incerc jocul ca sa vad cum e (din pacate chiar am dat bani pe el). Mai jos cam tot ce am observat pana acum:
    • Grafica este jenanta comparativ cu orice joc de PS3, inclusiv cele de la lansare;
    • Controlul este cam prost impelmentat, te chinui chiar mult cu caracterele (desi aici chiar nu stiu ce imbunatatiri ar fi putut aduce);
    • Ai la dispozitie caractere gratis in fiecare saptamana iar unele poti sa le cumperi cu gold castigat in joc. Dar deja am vazut ca au bagat caractere pe bani, in afara celor din season pass;
    • Sistemul de upgrade-uri din joc, iteme, etc e o gluma, e ca si cum nu ar fi;
    • Balansul dintre caractere este o gluma, plus ca nu se respecta mai deloc rolurile.
    Eh, si acum urmeaza partea care doare cel mai tare:
    • Numarul jucatorilor este praf, daca ai noroc o sa incepi un joc dupa vreo 5-10 min pe battleground normal. 30+ min pana sa incepi jocul pe un Elite (numai cu human players);
    • Dupa un timp vei avea norocul sa intri cu cativa jucatori umani, restul spoturilor fiind umplute de catre bots (care au un stil de joc foarte marlanesc);
    • Dar chiar si atunci te vei trezi cu lag in draci, deabia poti sa te misti sa sa dai abilitati, daramite sa mai termini si jocul;
    • Mai sunt si foarte mari sanse sa te deconectezi tu sau sa iti fie deconectati restul jucatorilor umani din joc. Asa te trezesti ca esti tu versus un bot sau chair tu singur vs minioni.

    Chiar am incercat sa ii dau sanse dar din pacate jocul acesta este cea mai mare dezamagire pentru mine. Chiar si dupa cele doua patchuri de vreo 500+MB toate problemele se pastreaza. Am bagat aproximativ 40-50 meciuri (fara sa pun la socoteala toate fail-urile creeate de lag/conexiune).

    Ideea jocului in sine este ok. Si poate pe un custom numai cu prieteni poate sa iasa multa caterinca. Dar toate problemele il trag in jos grav.

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Guardians of Middle-Earth

    Il păstrez in lista si poate ii voi da o şansa cu c�ţiva colegi forumişti, poate il mai repară, desi nu cred... In acest caz ma re�ntorc la trine si outland

  14. #14 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar

    Guardians of Middle-Earth

    Eu nu am putut juca niciun meci pt ca nu a gasit unul si am asteptat destul. M-am multumit cu Training sa vad cum e mecanica de joc. Pare ok dar un Mmoa trebuie sa fie cursiv, sa ai meciuri consecutive fara asteptare lunga


    Sent from my iPad2

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce pacat ca nu merge jocul cum trebuie, pentru ca are atat de multe personaje din universul Tolkien (multe dintre ele fiind doar mentionate in cartile sale). Exemplu: Guardians of Middle Earth DLC adds Gimli’s dad Glóin to roster | VG247

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  17. #17 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Nu inteleg ce nu va place.Jocul este foarte frumos.Singurul inconvenient = timpul de asteptare.

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Middle-earth: Shadow of Mordor By eagle-eye in forum Console Club
    Replies: 391 Last Post: 25-11-2018, 17:19
  2. Replies: 0 Last Post: 27-12-2012, 08:38
  3. Replies: 0 Last Post: 09-12-2012, 13:23
  4. Replies: 5 Last Post: 10-11-2012, 15:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts