Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 73 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast
Results 481 to 500 of 1460

Thread: Battlefield 4

  1. #481 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Se mai blocheaza in multiplayer , mai da consola chix cu BF4?

  2. #482 SP
    Member Dante's Avatar
    da, se mai blocheaza dar parca nu mai e asa des ca inainte. eu problemele le aveam cumulate, blocaje + deconectari de la psn. de cand am bagat in dmz e mult mai bine

  3. #483 SP
    Member cipvas's Avatar
    Update aseara la joc pe PS4. Rubber banding si lagul imens au ramas acolo, ba parca si mai pronuntate...

  4. #484 SP
    Member miami's Avatar
    Eu pe Xbox One am avut doar de vreo cateva ori lag, am iesit dupa serverul respectiv si s-a rezolvat. In rest nu am avut probleme (lucky me ). La mine problema e la avioane nene, e jale si nu altceva. Deabia zbor drept

  5. #485 SP
    Member excess's Avatar
    Se mai blocheaza dar parca mai rar, cu lagul...uneori am si eu dar dispare, nu tine mult.

    IAr cu avioanele si elicopterele, habar n-am sa le pilotez

  6. #486 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ăștia strică jocul în loc să-l repare! Cum să scoți un update care aduce și mai multe probleme?

    Respawn issues hit Battlefield 4 PC in wake of server update | Polygon

    Eu deja mă gândesc foarte serios dacă mai investesc în următorul Battlefield. Asta în caz că mai au curaj să producă încă un episod după dezastrul intitulat BF4!

    DICE, sunteți grozavi, am investit extraordinar multe ore în franciza Battlefield, dar din păcate EA vă trag în jos și asta nu face nimic altceva decât să vă disperseze fanbase-ul

  7. #487 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Come on , se rezolva problemele in timp...nici BF3 nu era parfum cand sa lansat.

  8. #488 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Problema este alta. Ei fac aceleasi greseli in fiecare an (a se citi fiecare lansare). EA pune presiune pe ei sa lanseze jocul intr-o anumita perioada pentru a concura cu cine stie ce adversari imaginari si ei se conformeaza chiar daca stiu foarte bine ca produsul lor este departe de a fi finisat. Este absolut stupid sa dai niste bani pe ceva neterminat si care iti mai face si nervi pe deasupra de la cate buguri si probleme are. S-a facut analogii nenumarate pe baza acestui lucru, sunt pline forumurile lor si cele publice in care lumea este dezamagita de cum trateaza ei situatia. E ca si cand ai cumpara un frigider care are merge doar in anumite momente, iti mai vine un reprezentant Gorenje sa il mai tweakuiasca un pic, cat sa nu ti se strice ciorba, dar nu esti sigur daca si pilaful va rezista. Si mai aveau si tupeul sa ne vorbeasca de DLC cand unii oameni nu pot sa ruleze vanilla in conditii optime. Cum poti sa-i ceri unui om peste 100 de euro pentru un joc (plus premium) facut pe genunchi? (vorbesc de pretul pentru PC pe platforma lor mirobolanta, si anume Origin). Este pacat de DICE ca se preteaza la chestii d-astea, nu este in totalitate vina lor, dar nici ei nu-s usa de biserica, sa fim seriosi. Inteleg ca totul este o afacere si money makes the world go round, dar macar atunci cand ai pretentii ca oamenii sa-ti dea banii lor munciti, sa fii sigur ca you're up to par. Si partea cea mai trista vine abia acum: sunt oameni care considera toata treaba asta OK, lasa ca rezolva ei, si BF 3 era la fel.Probabil o sa fie jucabil pentru toti in toamna, cand ei anunta BF5. Nu este deloc in regula. Cand cumperi un joc, te astepti sa poti sa il joc atunci, nu peste 6 luni.

  9. #489 SP
    Member cipvas's Avatar
    Chestie ciudata. Pe serverele cu ping bun, adica cu 5 liniute, am rubber banding maxim, de nu pot juca. Pe serverele cu 1 singura liniuta la ping mai pot juca cat de cat, iar daca aleg servere mari, de 64 jucatori, trebuie sa am grija sa nu fi pline, de fapt trebuie sa fie aproape goale, caci daca sunt mai mult de 20 de jucatori(10 vs 10) incepe rubber banding-ul. Pana in 20 de jucatori pot juca relativ ok, dar dupa ce se depaseste aces numar, devine din ce in ce mai pronuntat lag-ul lui "peste".
    Sincer nu inteleg...

  10. #490 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Come on , se rezolva problemele in timp...nici BF3 nu era parfum cand sa lansat.
    De curiozitate, mai are lagul ala penal la control sau l au reparat? (ma refer la bf3)


    Vroiam sa intreb daca se merita cumparat BF4 dar din cate vad doar pe ultima pagina cred ca mi am raspuns singur la intrebare.

  11. #491 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    De curiozitate, mai are lagul ala penal la control sau l au reparat? (ma refer la bf3)


    Vroiam sa intreb daca se merita cumparat BF4 dar din cate vad doar pe ultima pagina cred ca mi am raspuns singur la intrebare.
    Ai aceleasi standarde ca si mine cand vine vorba de gameplay Mariusik. Eu unul inca ma joc Bad company 2 deoarece e singurul care ruleaza decent pe console, am sarit total peste bf3. Eu sugerez sa faci ca mine, asteapta pana prin vara sa vezi daca bf4 pe ps4 ajunge sa fie jucabil (btw shoot si aim e blocat pe L2/R2 si nu se poate schimba momentan). Daca nu, astepti urmatorul Battlefield . Pacat ca Dlc China Rising aduce harti similare cu cele din Bad company 2/Vietnam, vezi video cateva pagini in urma.

  12. #492 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pe PS4 se misca perfect din punct de vedere al controlului, am ramas foarte impresionat. Nu exista comparatie cu Bf3 Ps3, insa nu stiu cum se comporta Bf4 pe lastgen.

  13. #493 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    +1 , Am reinceput sa il joc si eu si numai sunt acele probleme de la lansare. ( MP )
    SP inca este stricat si corupe salvarile foarte usor.

  14. #494 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mda, am jucat ieri vreo 4 ore de campanie si acum cand am vrut sa merg mai departe SURPRIZE SURPRIZEEEE: nu mai am saved data, ma pune sa incep campanie noua. Incredibil.... PS4 btw.... Am citit ca foarte multi au aceasta problema, nu exista solutie momentan.

  15. #495 SP
    Member cipvas's Avatar
    Stai linistit. Eu am re-început campania de 5 ori. Si tot nu am terminat-o. Si acum in consola am Start new Campaign.
    No coment.

  16. #496 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Soluția la dilema asta este să joci campania cap-coadă într-o singură sesiune.

  17. #497 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Si daca iti da freeze ?

  18. #498 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am rejucat in aceasta seara primele 2 capitole, am iesit din joc si cand am reintrat normal ca nu am mai avut nici un save. Este absolut ridicol, n-am patit asa ceva in viata mea de gamer.... Am incercat sa downloadez din cloud save-ul salvat fara nici un rezultat. Chiar nu exista nici o solutie? Este o bataie de joc cum rar intalnesti....

  19. #499 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Soluția la dilema asta este să joci campania cap-coadă într-o singură sesiune.
    Neee...nu merge nici asa. La penultima misiune am avut freeze si bineinteles ca am pierdut salvarile.
    ....Si am luat-o de la capat.

  20. #500 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cica nextgen gaming fmm de imbecili sony si ea si mama lor! Graft, ar insemna sa ma intorc vreo 25 de ani in timp, atunci jucam asa, cap-coada deoarece nu aveam cum sa salvez.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 73 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts