Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 25 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast
Results 321 to 340 of 500

Thread: Mass Effect: Andromeda

  1. #321 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    j75fkqj.jpg

  2. #322 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu o sa-si ceara nimeni niciodata scuze si nici nu trebuie, fiindca EA nu vine sa-ti fure banu din portofel ca sa-ti deie jocul. Il cumperi de buna voie si nesilit de nimeni. Pt asta exista review-uri si enspe mii de videouri pe net sa-ti dai seama singur daca vrei sa cumperi un joc sau nu, indiferent daca e cu buguri sau nu.

  3. #323 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    corect bre, corect..
    dar totusi , ME2-3 din punctul meu de vedere arata mai bine pe partea de animatii faciale fata de cel nou si personajele par mai umane nu de plastelina , tot asa in bf4 nu am intalnit skinuri aiurea pe arme sau soare ce straluceste si te orbeste prin pamant / pereti si resetari pe fiecare clasa la o noua harta,meniuri laghii.. si altele .. si atunci na, te astepti la o evolutie din punctele astea de vedere , nu la o involutie.. in fine , discutii , ca asa ii sta bine unui forum

  4. #324 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    corect bre, corect..
    dar totusi , ME2-3 din punctul meu de vedere arata mai bine pe partea de animatii faciale fata de cel nou si personajele par mai umane nu de plastelina , tot asa in bf4 nu am intalnit skinuri aiurea pe arme sau soare ce straluceste si te orbeste prin pamant / pereti si resetari pe fiecare clasa la o noua harta,meniuri laghii.. si altele .. si atunci na, te astepti la o evolutie din punctele astea de vedere , nu la o involutie.. in fine , discutii , ca asa ii sta bine unui forum

    aproape in fiecare dimineata insorita patesc faza cu bold in drum spre birou pe o anume strada din orasul meu. E atat de grav incat incetinesc pana la 15 km/h sa nu lovesc pe cimeva, aproape ca nu mai vad nimic.

  5. #325 SP
    Member sweetohmygod's Avatar
    a trecut cineva de 20-30 h de gameplay? sau a terminat jocul? cam de pe 5 martie daca ma intrebai era instant purchase la lansare, acum o sa astept discount sau ceva. Sunt curios daca story wise e bun

  6. #326 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Exista 2 variante. O continuare, ca sa se spele de pacate, sau modelul Medal of Honor, serie pusa pe "hold' sau moarta.
    Mai degraba depinde de vanzari. EA a scos la pensie francizele MoH si Dead Space mai mult pentru ca nu au atins limita asteptata de vanzari. Ca daca era pe principiul notelor proaste date in recenzii si de calitate , francize precum Sims, FIFA sau NFS erau "ingropate" de multi ani.
    Pe principiul ala, nu se mai continua seria Dragon Age dupa cel de-al doilea titlu care a fost catastrofal.

    Daca jocul isi scoate banii din precomenzi (si cred ca isi va scoate pentru ca sunt multi fani overhyped care il vor adora chiar si in stadiul actual), atunci vom avea un Mass Effect 5 prin 2020, indiferent ca are un userscore de 3 pe metacritic sau ca IGN ori Gamespot i-au dat note mici.




    Parerea lui Total Biscuit despre multiplayer (sper ca nu s-a mai postat)



    ---------- Post added 23-03-2017 at 02:11 ----------

    Gata, s-a lansat si in Europa!

    Obosit fiind, abia am putut testa o partida in multiplayer. Deci tot ce faci trebuie sa rezisti la vreo 7 valuri, timp in care la inceput omori carcolaci, pe urma vin oponenti mai puternici, sa dezactivezi una alta si apoi sa evadezi (coechipierii au scapat, eu nu , m-au lasat sa mor singur pe planeta)
    In single-player am inceput cu Sara Ryder si m-am oprit in momentul in care am vazut-o cum fuge prin nava atacata de zici ca n-a mai fost la toaleta de.... 600 de ani cat a fost in incubator.
    Acum nu stiu, nu are rost sa ma intreb cum naiba au supravietuit 20 000 de colonisti umani in stare de hibernare la bordul unei nave imense timp de 600 de ani masurati pe Pamant (ca Galaxia Andromeda e la o distanta de 2,54 milioane de ani lumina). Inteleg , in universul Mass Effect, navele spatiale calatoresc de 1 mlion de ori mai rapid decat viteza luminii ca sunt pe baza de energie intunecata, si totusi, mi-e greu sa cred ca ai putea parcurge o distanta de 2 milioane de ani lumina in numai 600 de ani.


    Meh, pana una alta, observ din multiplayer ca in secolul 28, oamenii si celelalte rase extraterestre inca mai folosesc aceleasi arme din secolul 22 cu cu propulsie electrică care generează particule de căldură ce se comprimă în proiectile. Asta in vreme ce noi , in numai 30 de ani de ani de doua razboaie mondiale, am trecut de la muschete la mitraliere si rachete nucleare.




    O sa mai joc si revin cu pareri. Grafic, arata binisor, dar expresile si animatiile faciale sunt ca si in Dragon Age Inquisition: ca la 2010 toamna.

  7. #327 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Azi se implineste fix o saptamana de cand joc Andromeda si am ajuns la o concluzie: au lansat jocul NEterminat.
    Trist dar rezolvabil prin patch. Ideea in sine e ca nici nu stim daca lucreaza la vreun patch, DLC ori altceva.
    Animatiile faciale pot fi rezolvate, lag-ul si freeze-urile din multiplayer la fel. Majoritatea problemelor care deranjeaza in timpul jocului sunt probleme care ar fi intarziat lansarea cu maxim 6 luni. Dar probabil niste dead line-uri de kko au facut sa lanseze jocul cu mult inainte de a fi gata...
    LE mda, se gandesc sa aduca prin multe patch-uri ceve remedieri... http://www.vg247.com/2017/03/22/mass...port-the-game/

  8. #328 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Avand in vedere la ce stadiu se afla, cred ca jocul va fi terminat si jucabil abia peste 2 ani. Si nu, la animatiile faciale chiar nu mai au ce sa faca.






    Si acum haideti sa rezolvam o problema elementara de matematica/fizica:
    cu ce viteza trebuie sa calatoresti pentru a ajunge in Galaxia Andromeda in doar 634 de ani?

    Nota:
    *distanta Caleea Lactee-Andromeda e de 2,54 milioane de ani lumina
    *viteza luminii e de 299.792.458 m/s

  9. #329 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Intr-un joc in care ti-o poti trage un alieni de diferite rase, galaxia noastra a fost invadata de Reaperi mecanici de dimensiunea cladirilor si saltul intergalactic se desfasoara in secunde, s-au autosesizat savantii forumului ca nu prea se poate ajunge in galaxia Andromeda chiar asa de repede.

  10. #330 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Se pare ca altii ar ajunge mult mai repede




    Am jucat 15h, am dat de cateva bug-uri dar imi place foarte mult. Probabil sunt eu mai subiectiv .
    Pe Pro cu HDR in 4K se misca si arata mult bine decat pe Xbox.

  11. #331 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    LOL, chiar ca Falcon is the best.


    Pana una alta, am jucat o ora si 20 de minute.
    Cred ca demult n-am mai cascat asa de bine la un joc. Jur ca Mass Effect Andromeda e cel mai bun produs anti-insomnie. Parca zici ca a fost facut de aia care au dezvoltat Dragon Age 2.





    Si cand ma gandesc ca blamam inceputul lui ME3 pentru ca mi se parea copiat din War of the Worlds si Independence Day.

    Sa nu mai spun de inceputul lui ME2 care era o capodopera pe langa jocul asta nou care are o poveste sforaitoare.

  12. #332 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Stie careva daca baietii de la EA vor primi jocul asta in curand? Ma asteptam sa se umple bazarul/olx-ul de oferte cu Mass Effect astazi, dar nimic. Am renuntat la precomanda, gandindu-ma ca poate mai scutesc niste bani.

  13. #333 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Analiza PC/PS4/XOne

  14. #334 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Stie careva daca baietii de la EA vor primi jocul asta in curand? Ma asteptam sa se umple bazarul/olx-ul de oferte cu Mass Effect astazi, dar nimic. Am renuntat la precomanda, gandindu-ma ca poate mai scutesc niste bani.
    Vad ca acum o jumatate de ora a aparut primul anunt pe olx,deci probabil ca zilele astea se umple.

  15. #335 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cam asta se întâmplă după mintea celor de la Bioware, după 600 de ani de hibernare mi-se pare normal să sufere de o oarecare formă de retard, zici că sunt pe pastile toți și Ryder e numai un zâmbet Abea aștept să o fac poștă cu tot echipajul.

    Sent from my EVA-L09

  16. #336 SP
    Member MultiAmSaPopesc's Avatar
    Arme cu propulsie electrica care genereaza particule de caldura ce se comprima in proectile! Amuzant.

  17. #337 SP
    Member Clau23's Avatar
    Da va ti pus pe el rau! Astept sa il primeasca si baietii de la EA si atunci o sa il cumpar. Daca povestea este ok sigur nu o sa ma intereseze animatiile and sh*t.

  18. #338 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MultiAmSaPopesc View Post
    Arme cu propulsie electrica care genereaza particule de caldura ce se comprima in proectile! Amuzant.

    Asta spune aici:

    https://www.nowgamer.com/mass-effect...-with-science/
    These gun are effectively ammo-free, as they house a block of metal that is then shaved to create a round about the size of a grain of sand. That round is then propelled at high velocity using the gun’s on-board mass effect field.

    So essentially, what happens is the round is jettisoned at lethal speed using electrical propulsion, which in turn generates a ton of heat. Once the heat builds up too much, the gun can no longer fire, which is why you must collect thermal clips to cool each gun down.

    This – rather worryingly – is pretty close to new innovations in future warfare. So called ‘Hypervelocity weapons’ are based on the same electromagnetic propulsion used in Mass Effect, and the most popular real-life equivalent is the Rail Gun.

  19. #339 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Abea aștept să o fac poștă cu tot echipajul.

    Sent from my EVA-L09
    La asta ma gandeam si eu

    Cand am ales-o, intentionam sa pun de niste show-uri lesby.
    Attached Images Attached Images masseffectandromeda-2017-03-23-14-49-11-49.jpg masseffectandromeda-2017-03-23-19-37-15-96.jpg

  20. #340 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Ok....Jucat pana acum vreo 7 ore (cu pauze mari) , cu Sara Ryden in default , terminat cu planeta Eos....cred ca in niciun alt joc nu am atipit si cascat asa cum am facut la asta. Nu doar ca e intr-o stare deplorabila, dar e si plictisitor de-a dreptul, gol, prost optimizat, neterminat, plin de buguri, lipsit de provocari, personaje captivante si dialoguri de-a dreptul retarde (cred ca scenaristii sunt pustani fanboy). Arata bine si atat, dar cu animatii faciale de duzina. Sistemul de crafting, inventarul, skill tree, Nomad, motorul frostbite 3 nu prea il salveaza. Nici nu stiu ce-i RPG la el......este un action-adventure cu dialoguri si eleemente de cover third person shooter toata ziua!

    Nu-mi vine sa cred ca spun asta, dar Mass Effect 3 a fost o "capodopera". FFS, ala l-am jucat timp de 3-4 zile, cate 10 ore fara pauza, in continuu. Asta nou imi provoaca asa dezgust de ma determina sa-l joc in pauze mari.
    Iar in pauzele respective stau cu capul pe masa, cu mainile pe cap ori dorm si imi tot spun ca traiesc intr-un cosmar din care nu m-am trezit.



    Mai are rost sa avansez in poveste? Se intampla ceva interesant dupa Eos? Tind sa abandonez campania single pana la urmatoarele patch-uri si sa ma axez mai mult pe multiplayer (macar ala e fun, omori valuri dupa valuri de inamici, evadezi din baze, debochezi ca sa te poti juca cu un krogan...yeay)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 25 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2012, 10:51
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts