Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25
Results 481 to 500 of 500

Thread: Mass Effect: Andromeda

  1. #481 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva intrebari pentru cei mai experimentati ca mine:

    Nu se pot explora "la pas" toate planetele ? Unele pot fi doar scanate din spatiu ?

    Pe o planeta (cea in care investigai prima crima din Andromeda) mergeam cu Rover-ul prin mediul toxic din punct in punct pentru recharge, dar nu aveam probleme nici cu Rover-ul, nici cu personajul, chiar daca era toxic, pana am ajuns intr-o zona (la iesirea dintr-o pestera) unde e mult mai toxic si nu pot merge nici cu Rover-ul prea mult, iar cu personajul nu pot sta mai mult de 10 secunde ca moare.

    Exista upgrades pentru costum/Rover pentru aceste medii mai toxice ? Am cum sa fac asta acum, ca sa pot continua pe planeta, sau trebuie sa revin acolo dupa ce mai avansez in joc ?

    Am mai gasito chestie care ma super enerveaza. Cand esti cu Rover-u si dai peste inamici, nu numai ca nu reactioneaza si de multe ori doar ii impinge sau trece prin ei, dar mi se pare penibi ca nu-i omoara si nici macar nu le scade viata. Destul de penibil.

    Oricum, meniurile alea intortocheate ma termina psihic. La fel si faptul ca sunt aceleasi puncte de upgrade, pe care le poti pune in 3 sectiuni diferite. Ar fi trebuit sa fie 3 genuri de puncte de upgrade, pentru fiecare sectiune in parte. Era mai fair.

  2. #482 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    1. Nu poti explora la pas toate planetele, doar vreo 6-7 cred, nu mai stiu cate sunt.
    2. Mediile alea foarte toxice se vor duce in timp, dupa ce faci questul de terraforming si revii un pic mai tarziu.
    3. Eu am reusit sa ma obisnuiesc cu meniurile dupa un timp, dar da, sunt cam varza. Acum, daca iti mai si dadea 3 feluri de puncte diferite, era si mai haotic, nu rezolvau nimic asa. Plus ca nu era fair deloc, pentru ca exista posibilitatea sa primesc puncte pe un branch care nu ma intereseaza sub nicio forma si le-as fi primit degeaba.

  3. #483 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Cu meniurile te obisnuiesti in timp sa apesi pe option si x ca sa intri direct in harta, uneri mai este si buguit dar nu e o problema atat de grava si trebuie sa ai rabdare sa o iei pe rand cu fiecars quest si planeta si iti recomand sa NU pleci de pe o planeta pana nu rezolvi fiecare quest de acolo, eu asa am facut si petreci si 10 ore pe o planeta fara sa pleci. E simplu, intri pe harta si vezi toate markurile pt misiuni si le faci. Ca daca iei un quest si vrei sa-l termini pe ala o sa innebuesti sa te tot plimbi prin galaxie.

    Eu asa fac pe fiecare planeta, vad toate punctele de fasttravel, ma duc sa le activez, dupa verific monolighturile si incep sa fac toate misiunile folosindu-ma de fast travel si in drum ma opresc si pentru resurse sa fac minning

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  4. #484 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta incercam, sa fac tot ce era de facut pe EOS, dar din pacate m-am lovit de faza cu radiatiile si nu pot avansa, asa ca am plecat de pe planeta si acum am intrat iar intr-o "bucla" d-aia idioata, de vorbit cu ala si cu ala si cu ala si cu ala si mai caut si planeta pe care sa pot merge si de vreo ora doar asta fac. Mi se pare absolut oribil de plictisitor ca mai mult timp pierd cu mizeriile astea decat cu actiunea jocului.

    Si da, poate ai dreptate cu punctele, dar as prefera sa am posibilitatea sa pot creste mai multe odata, la cat de zgarciti sunt in a mi le da. Asa, am 1000 de optiuni si cate 1-2 puncte aruncate in scarba dupa 4-5h de joc si nu stiu ce sa fac mai intai.

  5. #485 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O sa ajungi la un moment dat sa nu ai in ce sa bagi puncte, trust me. Eu de la jumatatea jocului deja stiam cu ce vreau sa joc si cum sa-mi fac buildul si punctele primite nu prea aveam in ce sa le mai bag, la cheltuiam aiurea

  6. #486 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Weekend-ul acesta puteți juca 10 ore de Mass Effect: Andromeda gratuit. Free trial-ul este disponibil aici: http://bit.ly/2uqi51K

  7. #487 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sunt 10 ore gameplay sau doar multiplayer? Btw, jocul este la promo pe live, cu dlc etc, 35 $ si 29,90 varianta standard.

  8. #488 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cred ca singleplayer. Mi s-a descarcat o parte din el (cel putin asa vad bara de download). O sa revin cu un reply dupa ce intru in joc.

  9. #489 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Doar prima planeta și MP
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Sunt 10 ore gameplay sau doar multiplayer? Btw, jocul este la promo pe live, cu dlc etc, 35 $ si 29,90 varianta standard.

  10. #490 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    M-a prins trial-ul. O sa il cumpar, dupa ce termin alte jocuri care stau la rand.

  11. #491 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Si asa s-a cam terminat epopeea tumultoasa Andromeda.. cumva nesurprinzator. Pacat, ce putea fi si ce-a iesit. Dar ma gandesc ca ne-am lamentat destul pe marginea subiectului.
    Anunt oficial:
    https://www.masseffect.com/news/mass...rom-the-studio
    Ceva mai multe detalii:
    https://arstechnica.com/gaming/2017/...layer-content/

    Scurt pe 2, dupa dizolvarea studioului ce-a livrat acest joc in.. halul "acela", aparent nu mai sunt planuri pentru partea de single player/campaign/story/patches. Parca ar mai fi niste comic books, ce ar continua cumva povestea, si ar inchide niste capitole ramase "in aer".. wow.

    PS: intelegem insa ca multiplayer-ul va fi in continuare "sustinut", cu DLC, tot tacamul, ca deh, bani. Bravo EA! Tot asa!

  12. #492 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    MEHdiocru
    astia de la EA parca nu sunt sanatosi la cap. nimic interesant de la ei. sug la FIFA acolo si atat

  13. #493 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Publisherii sunt de vina. Strica totul.. e o nevoie de o revolutie in industria asta.
    In acest ritm o sa ne ia naiba cu microtranzactii, season pass-uri, collector's edition fara joc! re-impachetari a-la Battlefield: Revolution, jocuri neterminate la data lansarii (ca poate cu asta trebuia sa incep). Nu mai stiu cum sa cioparteasca ceva si sa scoate niste bani (in avans de cele mai multe ori).
    In fine, deja sunt off-topic, cu alta ocazie.

  14. #494 SP
    Member tudort's Avatar
    Eu m-am cam învățat minte să nu mai iau la lansare nimic ea sau ubisoft. Doar titluri exclusive dependente de platformă gen halo pentru Xbox sau uncharted pentru PlayStation.
    Andromeda e un must have pentru mine că fan al seriei și cu toate astea am așteptat și l-am luat abia după ce a venit patch pentru expresii.

    Sent from my LON-L29 using Tapatalk

  15. #495 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Așa a vomitat ăsta inepții și despre Mass Effect...E la moda sa fii hater.
    Scuze ca-ti spun asta , dar Mass Effect Andromeda chiar e o VOMA de joc!

    Ca s-a lansat cu o gramada de buguri incat ca EA l-a abandonat dupa doar 5 luni de la lansare nu-ti spune nimic?
    Faptul ca milioane de fani s-au plans ca e cel mai prost joc din seria Mass Effect nu-ti spune nimic?
    Faptul ca il lanseaza nefinisat , buguri si cu expresii faciale de cacao in 2017 nu ti se pare INADMISBIL dupa ce au cheltuit 40 milioane de dolari si s-a ocupat de dezvoltarea sa cica "5 ani", avand si mega-publicitate si sute de angajati de la BioWare si ditamai suportul de la EA?
    Si toate astea pentru a scoate un joc cu o poveste plictisitoare!

    Depinde ce intelegi tu prin "hater", desi din ce observ, tu esti editor pe aici, deci poate ne spui si noua diferenta dintre "hating" si "critica de bun simt"....si poate si despre "fanboysm".

  16. #496 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Altceva decat sa vomiti pe threaduri mai stii man?

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  17. #497 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ma amuza sumele fantoma care le scoate si cum stie numaru de angajati Bioware ca erau cu sutele, cand de fapt cred ca era invers, avand in vedere ca au fost enjpe mii de stiri ca multi de la BioWare Mass Effect au fost mutati pe Anthem. Macar de ar avea o critica constructiva sau cat de cat bazata pe ceva tangibil fata de "voma, buguri cu tona, voma" etc.

  18. #498 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Eu am jucat demo-ul putin si pot zice ca a fost destul de ok, dar controlul execrabil, chiar ft mare delay-ul. S-a schimbat ceva in versiunea finala @PS4 ?. Da stiu tot timpul ma plang de control si input lag, am si eu o problema vis-a-vis de chestia asta destul de mare etc, asta e ...

  19. #499 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai poate ai input lag mare pe TV, daca tot timpul te plangi de asta. Mie mi s-a parut ca gameplay-ul a fost punctul forte al jocului, neavand nicio problema de input lag.

  20. #500 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Da e de vina si tv-ul putin, dar efectiv in jocul asta era de-a dreptul jenant, de abia puneam tinta pe extrateresti aia. In schimb Doom e ok, Bf 1 cel mai ok dintre toate care le-am jucat pana acuma pe ps4. Ma rog, probabil ca in versiunea finala a disparut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2012, 10:51
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts