Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 183 of 186 FirstFirst ... 83 133 173 181 182 183 184 185 ... LastLast
Results 3,641 to 3,660 of 3702

Thread: Destiny

  1. #3641 SP
    Member cosmins's Avatar
    In PVP da, dar eu folosesc hand cannon si in PVE si hawkmoon ma ajuta mai mult. Am zis si mai sus daca as gasi un imago loop ar fi minunat, vreau sa il folosesc impreuna cu zen meteor. Sa implementeze astia un sistem de trade ceva dau 100 de three of coins pe un imago loop sau mai stiu eu ce.
    Oricum la mine grenades si melee e baza , nu stiu daca e bine cum am facut dar ma bazez prea putin pe super, mi-am ales itemele astfel incat sa am peste 300 la discipline si la strenght si la intelect am 60 cred ( vorba aia "pumnii mei minte nu are") si am 2 grenade si doua charge pentru melee.

  2. #3642 SP
    Member bdevil's Avatar
    Cele mai mari sanse sa-ti pice Imago sunt atunci cand strike-ul este si weekly nightfall, drop-urile cresc cu cel putin 20 % din cate stiu la nightfall. Asa s-a farmat si pentru Grasp la Omnigul (cat a mers s-o arzi inainte de camera finala), si pentru Imago la fel. Sper sa prinzi strike-ul cand e nightfall, daca nu ... keep praying to RNG. Legat de Chaperone, daca nu esti completionist si nu te roade ca sunt unele arme pe care n-ai pus mana ... mergi mai departe. La momentul de fata shotgun-urile legendare fac legea. Party Crasher +1, Matador, Conspiracy Theory si shotgun-ul de la Trials of Osiris sunt cele mai bune si nu-ti ocupa slot exotic ... chiar si Last Ditch-ul de la vendor Dead Orbit e ok. Doar sa ai perk-uri de range si impact pe ele. Riffled Barrel, Rangefinder. Stabilitatea prea putin conteaza acum la ele. Spor la farmat. Iar ca si pistol din experienta mea umila de prin PVP, daca ai un Eyasluna cu perkuri de range / stabilitatate si un Hidden Hand acolo, te cam scoate din incurcatura. Si pistolul de Iron Banner e foarte misto, imi place mult.

  3. #3643 SP
    Member cosmins's Avatar
    Multam mult de sfaturi

  4. #3644 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Asa mi-a picat si mie 2 imago din 3 skeleton, am farmat strikeul cand era la nf, ca stiam ca ai sanse mai mari. Al doilea a picat cat de cat ok si m-am oprit: firefly, refiled barrel si danger close. Am range maxim si chiar daca scade reloadul mereu joc cu manusi fast reload pt hc, in plus cand intra danger close, animatia este extrem de rapida pentru incarcat.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #3645 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Lasa bre Imago Loop-ul ala, go for Eyasluna!

  6. #3646 SP
    Member cosmins's Avatar
    Am Eyasluna mi-a picat ieri intr-un meci la crucible dar Hawkmoon mi se pare mai ok decat Eyasluna, poate ma insel...

  7. #3647 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pai depinde foarte mult de perks si pentru ce vrei sa-l folosesti. Ca asa sa pice easyluna ests o chestie, dar ai nevoie de perkuri bune ca sa fie competitiv.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  8. #3648 SP
    Member cosmins's Avatar
    Pai am Hot Swap, Braced Frame sau Rifled Barel si ultimul e cam degeaba... Icarus

  9. #3649 SP
    Member bdevil's Avatar
    Cam nu e degeaba. Icarus e vanat de foarte multi jucatori competitivi, unii sa stii ca doar perk-ul ala il vaneaza la ultima coloana. Hidden Hand si Icarus sunt cele mai bune variante de ultima coloana pentru un Eyasluna din punctul lor de vedere. Si eu am doua, unul cu stabilitate foarte mare cu Braced Frame ca al tau, si celelalte cu stabilitate mica dar cu range foarte mare si Hidden Hand. Cu cel cu Braced Frame joc cel mai ok. Pana nu-ti pica vreun god roll, gen Braced Frame + Hidden Hand, al tau merge fara nicio problema in orice imprejurare competitiva. E un roll foarte bun. Sunt niste perk-uri care se activeaza permanent sper deosebire de alte perk-uri care puteau sa-ti scada gen Luck In The Chamber care e random si uneori nici nu apuci sa-l ''procesezi'' intr-un 1 vs 1 cu cineva care are o arma cu rate of fire mai mare si e in avantaj cat de cat. Asa ca ... pune-l la munca. Hawkmoon a fost super ok, dar la un moment dat o sa vezi ca tragi gloante in aer. Exemplu de ghost bullets ai mai jos:


  10. #3650 SP
    Member cosmins's Avatar
    Eu le am pe astea doua si la amandoua am icarus. Acum am facut screenshot-urile.
    La cel care am Braced Frame si Rifled Barel folosesc Rifled Barel dar daca selectez Braced Frame bara de Stability se duce aproape de max.
    Oricum eu as vrea un Hand Cannon sa il folosesc si in PVE m-am saturat de Zhalo
    Momentan am doar un warlock as vrea sa imi mai fac un caracter cu u Hunter dar nu mai am chef deocamdata sa fac din nou toate quest-urile si am abandonat. In plus in crucible imi place melee-ul de la warlock
    Si o observatie, nu stiu daca a fost doar o coincidenta dar de fiecare data cand terminam in crucible in primele 3 locuri nu primeam nimic, am primit o singura data o exotica, dar am folosit three of coins, in rest mote of light sau cate un rahat de arma si cei situati pe ultimele locuri mereu primeau cate o arma legendary si am schimbat tactica in 5 meciuri nu am facut nimic, alergam, mai aruncam o grenada, la sfarsit aveam 3-4 kill-uri si ma omorasera astia de 10-15 ori si de doua din 5 am primit eyasluna.
    Nu inteleg ideea, daca e asa inseamna ca te forteaza cumva sa joci prost poate totusi e o coincidenta.
    Attached Images Attached Images destiny_20161025230522.jpg destiny_20161025230611.jpg

  11. #3651 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Jocul ii recompenseaza pe aia care joaca prost ca sa nu se dea batuti si sa joace in continuare. Aia care ies pe primele locuri mereu sunt vazuti de Bungie ca "permanent players", care joaca oricum, indiferent de drop rate la rewards (sau care au deja ce le trebuie, de-aia ies pe primele locuri). Stiu, e busit sistemul, dar il inteleg de ce e asa.

    Pe tot parcursul jocului o sa vezi ca Bungie are "grija" mai mult de jucatorii slabi sau care nu joaca asa des, tocmai ca sa-i faca sa joace. Aia care joaca zilnic ore intregi sunt deja clienti fideli, Bungie a scos maximum din ei si ii cam doare-n cot. Pai eu cand am luat pauza vreo 4 luni in care nu am jucat deloc, in primele doua luni de cand m-am intors am primit reward-uri in prostie, legendare cu perk-uri bune si exotice de nu stiam ce sa fac cu ele.

  12. #3652 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    La ce bun atata analogie pentru o arma de pvp cand nu poti tine nici un KD de 1. Problema ta nu sta doar in armele care le folosesti cosmins , iar ca handcannon iti recomand palindrome.

  13. #3653 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^palindrome, am si uitat de acest cancer
    Forget eyasluna, go for palindrome.

  14. #3654 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu unu m-am indragostit de pulse-ul de la trials of osiris e fenomenal

  15. #3655 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Quote Originally Posted by LeicaBogdan View Post
    eu unu m-am indragostit de pulse-ul de la trials of osiris e fenomenal
    Same

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  16. #3656 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Acuma imi mai trebuie un matador full auto

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  17. #3657 SP
    Junior Member Andrei Gabriel's Avatar
    Neah e de caca, rangefinder si luck in the chamber e perf

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  18. #3658 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Am rangefinder pe asta care il am acuma. Luck in the chamber e degeaba pe matador oricum e one shot cu el asa normal. Vreau full auto pentru momentele cand dau rush intre 2-3 playeri dureaza mult pana trag urmatorul glont. Parca se blocheaza arma... prea mic rate of fire la el

    Sent from my SM-G531F using Tapatalk

  19. #3659 SP
    Member cosmins's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    La ce bun atata analogie pentru o arma de pvp cand nu poti tine nici un KD de 1. Problema ta nu sta doar in armele care le folosesti cosmins , iar ca handcannon iti recomand palindrome.
    Problema mea e ca eu joc de fun, nu ma intereseaza trofee, sau sa fiu cel mai bun sau sa fiu in nu stiu ce clan. Si mi s-a pus pata sa joc in PVE cu handcanon pentru ca asa mi-a venit , adica ce farmec mai are sa joci in PVE cu un Auto Rife, Zhalo, Red Death sau sa joci cu Bad Juju si sa faci macel pe acolo sa treci ca voda prin loboda fara sa mori deloc. Asa cu un hand cannon in PVE mai stai cu emotii mor acum, mor mai tarziu sau nu mor deloc, mai ai emotii ca ti se termina amo, mai esti nevoit sa folosesti si special weapon si heavy weapon.
    Si problema la palindrome e ca nu imi place cum arata parca e de jucarie adica uita-te la the First Curse sau la Ace of Spades cum arata si uita-te la palindrome, nu pot juca cu o arma care arata ca un pistol cu apa.

  20. #3660 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    O sa iti schimbi repede parerea cand ajungi in high end pve .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 183 of 186 FirstFirst ... 83 133 173 181 182 183 184 185 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22
  2. X-Men: Destiny By Nash in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 24-03-2011, 16:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts