Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 24 of 77 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #461 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt oricand pentru o amanare, decat pentru un joc cu potential distrus de probleme tehnice.

    Poate din cei care l-au primit la review s-au plans de anumite lucruri si atunci au decis sa le indrepte.

    Nu este un lucru rau, oricat de dezamagiti suntem noi ca nu-l putem juca mai repede

  2. #462 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Mai mult timp sa termin Spider-Man, Demon Souls si AC Valahia , good times.

  3. #463 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Apropos, au afirmat ca jocul a devenit gold, nu-i asa? Ce sa inteleg de aici, ca CDPR a mintit (din nou)?

    Si-au bagat angajatii in perioada de crunch 6 zile/saptamana, si nici asa nu sunt in stare sa-l lanseze la timp. Oare cat ar fi durat daca ar fi lucrat in ritm normal de 5 zile/sapt.?

  4. #464 SP
    Member theusher's Avatar
    Ieri :
    Attached Images Attached Images elwya5wx0aaaoo6.png

  5. #465 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Apropos, au afirmat ca jocul a devenit gold, nu-i asa? Ce sa inteleg de aici, ca CDPR a mintit (din nou)?
    Nu au mintit, jocul e gata, amanarea e pentru Day 0 patch.

    GOTY 2021:

  6. #466 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Apropos, au afirmat ca jocul a devenit gold, nu-i asa? Ce sa inteleg de aici, ca CDPR a mintit (din nou)?

    Si-au bagat angajatii in perioada de crunch 6 zile/saptamana, si nici asa nu sunt in stare sa-l lanseze la timp. Oare cat ar fi durat daca ar fi lucrat in ritm normal de 5 zile/sapt.?
    Ca fapt divers, jocul e gold de cand este trimis pentru rating, mai exact jocul asta e gold de prin Aprilie, probabil pentru lansarea planificata initial.
    Asa se procedeaza in industrie.

    Acolo este jucat complet de cine da acel rating, povestea cap-coada si side missions si decide unde se incadreaza.

  7. #467 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by theusher View Post
    Ieri :
    Am citit de cateva ori, am crezut ca m-a lasat vederea.

    Inca vreo doua "minciuni" d-astea si usor-usor vor deveni noii bufoni favoriti ai industriei de gaming. Stiu ei mai bine ce si cum, chestia e ca la partea de comunicare au stat mereu prost.

  8. #468 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai probabil decizia s-a luat azi la nivel inalt, iar restul oamenilor nu stiau toate lucrurile astea, inclusiv cine se ocupa de PR.
    Sigur nu a fost rea vointa, ci lipsa de informatii.

  9. #469 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ca fapt divers, jocul e gold de cand este trimis pentru rating, mai exact jocul asta e gold de prin Aprilie, probabil pentru lansarea planificata initial.
    Asa se procedeaza in industrie.

    Acolo este jucat complet de cine da acel rating, povestea cap-coada si side missions si decide unde se incadreaza.
    Hai, totusi, sa nu mai dezinformam aiurea. Daca jocul ar fi fost gold din aprilie, aveau timp sa il lanseze de doua ori pana acum.

    In general, un joc devine gold cu aproximativ o luna inainte de lansare, timp in care este trimis catre presa pentru reviews. In tot acest timp, developerii lucreaza la un patch pentru day one.

  10. #470 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu au mintit, jocul e gata, amanarea e pentru Day 0 patch.
    De bezna mintii.

    Cum adica, jocul e gold dar cica trebuie testat pentru cele 9 platforme. Un joc netestat nu are cum sa fie gold, comunicatul ala e o prosteala incredibila cum rar mi-a fost dat sa vad.

    Nu vreau sa cobesc sau ceva de genul, cred ca cel mai bine ar fi ca jocul sa se lanseze la anul, prin primavara.

  11. #471 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    As fi de acord cu amanarea pana la anul, prin primavara ca atunci cand il primit sa fie direct versiunea cu de toate pentru PS5/XSX . Nu sa asteptam cine stie cat pentru patch.

  12. #472 SP
    Member dtancu's Avatar
    Presimt un demo Cyberpunk 2021.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  13. #473 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Hai, totusi, sa nu mai dezinformam aiurea. Daca jocul ar fi fost gold din aprilie, aveau timp sa il lanseze de doua ori pana acum.

    In general, un joc devine gold cu aproximativ o luna inainte de lansare, timp in care este trimis catre presa pentru reviews. In tot acest timp, developerii lucreaza la un patch pentru day one.
    Nu am niciun interes sa dezinformez aiurea.

    Chiar am cautat acum din nou si am gasit aici acest paragraf - deci e posibil sa ai dreptate:
    When a publisher plans to release a game, they submit an application to the ESRB. Then they send a video of footage from the actual game, including the most extreme examples of potentially offensive content and overall game play. The raters view this footage -- they never actually play the game -- and assign it an ESRB rating (for example, E (Everyone) for a game that is suitable for ages 6 and over).
    Dar poate este valabil doar la ESRB...

    Asa ca am cautat unde am citit in urma cu cativa ani, unde explica tot procesul - e chiar interesant de citit toate capitolele si chiar citisem atunci ca vor sa se uneasca cu ESRB cumva.
    Uite un raport PEGI din 2015 unde citisem (dureaza ceva pana se incarca, pt ca e la archive.org pagina, a fost stearsa de pe internet de atunci).
    La pagina 8 e descris procesul, dar vezi si pagina 9 - iar la pagina 17 e componenta boardului.

    Ideea e ca din momentul in care este trimis la aprobare de rating acea varianta, ei nu mai au voie sa o modifice - adica poveste, continut grafic, intamplari, obiecte, dialog etc - practic dupa ce trimit pt rating pot face doar number tuning, balancing sau bugfixing, atat.

    Si la un joc atat de mare, dureaza enorm de mult astfel de lucruri - tine totusi cont de faptul ca inital trebuia sa se lanseze in Aprilie parca, deci cu siguranta aveau jocul gata de atunci.

  14. #474 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Hai sa luam lucrurile mai simplu: ai afirmat ca jocul este gold inca din aprilie - Fals, deoarece atunci cand un joc devine gold este trimis spre multiplicarea pe discuri si devine gata de livrare, in decurs de zile, respectiv saptamani.

    Nu stiu ce intelegi tu prin "cu siguranta aveau jocul gata de atunci". Aveau gata povestea principala, side-questurile si inregistrasera toate liniile de dialog? Posibil, dar asta nu inseamna ca jocul era gata si clar nu era gold.

    E atat de greu sa verificam o informatie inainte de a o raspandi ca pe un adevar? Sau e atat de greu sa recunoastem dupa ca am dat-o in bara?

  15. #475 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok. Este cum zici tu. All good

    Eu am gresit si am dezinformat cu intentie.

  16. #476 SP
    Member iErvin's Avatar
    A mai primit cineva anulare la Collector's Edition de la JRC?

  17. #477 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Decembrie 10 ! Sa ma p#$÷ pe ei ! Au lalait-o sa aiba exclusivitate!

  18. #478 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Daca avem noroc ne jucam de craciun. Hype-ul pt jocul asta a scazut considerabil din cauza lucrurilor de genul... E de prost gust sa zici ca "the game went gold" si dupa cateva zile sa ne trantesti "o ce veste minunata". Bine, asta nu inseamna ca va fi un joc prost, din contra... Vina management-ului ca are comunicarea la pamant. Mai bine nu ziceau nimic sau dadeau un launch window noiembrie-decembrie...

  19. #479 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stau si ma intreb ce bug-uri groaznice o avea jocul de l-au amanat in punctul asta.

  20. #480 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Poate au lasat prea mult content in el si nu mai au pt dlc. Si cand au incercat sa scoata l-au stricat.

    Tinfoil hat off.

    Buguri pt platina nu au fost ca oamenii l-au terminat deja.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 77 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 74 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts