Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 11 of 77 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #201 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    CD Projekt Claim Cyberpunk 2077 is Still on Track for September Release

    CD Projekt RED have reaffirmed their commitment to releasing Cyberpunk 2077 on 17th September 2020.
    Nu vreau sa va stric petrecerea, eu zic că o sa fie amânat din nou

  2. #202 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ar avea de ce sa-l amane din nou dpdv productie. Iar daca se ajunge in acelasi punct ca in cazul TLOU2, atunci o sa se intample la fel cu absolut toate jocurile.

    So, parerea mea e ca nu va mai fi amanat.

  3. #203 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    #Dant3 -> Posibil...
    Lucrand in industria asta niste ani (pe cand tanar eram si 41 cutreieram), nu vad cum poti lucra la development & testing-ul unui joc de acasa.
    Nu vad, cu toata tehnologia, cu toate posibilitatile de meeting si share screens si all that bull****. Nu vad cum...
    Iti trebuie dev kit cu tine acasa, iti trebuie niste tool-uri, ai nevoie ca fiecare om sa aiba laptop ca nu-si pot cara tower-urile de la munca toti, ai nevoie sa stai cu biciu' pe ei de multe ori pentru ca altfel o ard dubios si scade calitatea ... etc... sunt multe constrains.

    Cred ca in perioada asta cand nu e clar daca iesim afara in mai sau in octombrie (tinand cont ca mor oameni carora le vine testul pozitiv la 2 zile dupa ce au murit, cred ca mai degraba in octombrie, 'if any'), mai toata lumea care moare de foame in industrie pastreaza un optimism din asta perfid si fals pentru ca vrea sa isi umple conturile cu bani din preorders pentru ca apoi sa zica 'sorry-covid'.

    Nu spun ca asa va fi in toata cazurile dar sincer, stiu ce inseamna 'facerea' unui joc de la A la Z ca si lifespan, si chiar nu vad cum mai lucreaza ei la joc eficient de acasa.
    Am bold-uit eficient pentru ca a scoate o mizerie plina de buguri e usor dar nu asta e ideea...

  4. #204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca e chiar asa, pentru ca ei nu vad niciun ban din precomenzi, iar in caz de amanare, Sony e obligata prin lege sa faca refund (cum s-a intamplat cu TLOU2) si nu este negociabil.

    Deci daca banii din precomenzi ies din discutie, nu inteleg de ce ar fi dat complet random acest comunicat prin care ne spun ca data lansarii ramane in picioare, daca sunt sanse destul de mari (si sigur nu e nicio sansa sa scapam de covid-19 pana atunci) sa amane din nou.

    Refereitor la work from home, sigur se pot face multe lucruri cu lucru remote, in majoritatea departamentelor, iar pentru QC/testing sa se lucreze in ture, foarte putini angajati si distantati unu de celalalt.

  5. #205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Așa să fie cum spui tu Răzvane. Eu cred că jocul este într-o stare nu prea buna dpdv tehnic și vor avea scuza perfectă că au pierdut câteva luni din cauza virusului asta nenorocit.

  6. #206 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eu sunt de parere ca au anulat lansarea pt a finisa jocul.Dar asta e parerea mea.

  7. #207 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au amanat. Si da, asta a fost motivul oficial. Iar acum au confirmat, doar, ca vor respecta termenul.

  8. #208 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  9. #209 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Super, excelenta veste!!

  10. #210 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    #Dant3 -> Posibil...
    Lucrand in industria asta niste ani (pe cand tanar eram si 41 cutreieram), nu vad cum poti lucra la development & testing-ul unui joc de acasa.
    Nu vad, cu toata tehnologia, cu toate posibilitatile de meeting si share screens si all that bull****. Nu vad cum...
    Iti trebuie dev kit cu tine acasa, iti trebuie niste tool-uri, ai nevoie ca fiecare om sa aiba laptop ca nu-si pot cara tower-urile de la munca toti, ai nevoie sa stai cu biciu' pe ei de multe ori pentru ca altfel o ard dubios si scade calitatea ... etc... sunt multe constrains.

    Cred ca in perioada asta cand nu e clar daca iesim afara in mai sau in octombrie (tinand cont ca mor oameni carora le vine testul pozitiv la 2 zile dupa ce au murit, cred ca mai degraba in octombrie, 'if any'), mai toata lumea care moare de foame in industrie pastreaza un optimism din asta perfid si fals pentru ca vrea sa isi umple conturile cu bani din preorders pentru ca apoi sa zica 'sorry-covid'.

    Nu spun ca asa va fi in toata cazurile dar sincer, stiu ce inseamna 'facerea' unui joc de la A la Z ca si lifespan, si chiar nu vad cum mai lucreaza ei la joc eficient de acasa.
    Am bold-uit eficient pentru ca a scoate o mizerie plina de buguri e usor dar nu asta e ideea...
    Iti zic eu ca poti ca asta facem de 3 saptamani. Intr-adevar e mai tricky la testare ca le trebuie devkits dar din cate stiu li s-au adus acasa. Pana si pentru restul productiei era o optiune sa ti se aduca PC-ul acasa la tine daca aveai probleme sau nu te satisfaceau remote access tools.
    In unele cazuri chiar a crescut productivitatea pentru ca, for better and worse, lumea pare sa nu-si mai ia asa multe pauze sau sa lucreze peste program ca deh, esti in chiloti acasa si pierzi notiunea timpului. Dar asta duce si la burnouts mai dese si psihic scazut. Culmea, majoritatea spun ca ar prefera sa se intoarca la birou pentru ca e mai putin stresant, dar calitatea muncii n-a scazut sub nicio forma.

  11. #211 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Intr-adevar e mai tricky la testare ca le trebuie devkits
    Aia e, iar daca nu ai noroc de oameni de calitate iarasi dai intr-o problema, pentru ca testarea este extrem de importanta si daca se face pe genunchi ... crede-ma ca erau (mai sunt?) si oameni care lucrau eficient doar atunci cand aveau biciul pe spinare.

  12. #212 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    crede-ma ca erau (mai sunt?) si oameni care lucrau eficient doar atunci cand aveau biciul pe spinare.
    .... si paralele in mana.

  13. #213 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    https://www.ign.com/articles/cyberpu...-before-launch

    Cyberpunk 2077 will receive additional DLC post-launch, including a multiplayer mode. During a recent investors call reviewing the company’s most recent financial quarter, CD Projekt president Adam Kiciński revealed additional details about Cyberpunk’s DLC including potential length and announcement window.
    During a Polish-language meeting with investors, Kiciński was asked about DLC for Cyberpubnk 2077 which is set to be released on September 17. Kiciński was asked how big the DLC will be and when they’ll be announced.
    As translated by IGN Poland, Kiciński revealed that players can “expect no less than Witcher 3 [expansion size].” Considering that the Blood and Wine and Hearts and Stone DLC combined to at around 40 hours of extra content, give or take, that’s quite a bold statement.

    As for when players can expect an announcement for the DLC, Kiciński told investors “expect a similar scenario [to what] we had for The Witcher 3.” CD Projekt famously announced both Witcher 3 expansions a week before the game’s launch, meaning CD Projekt could potentially announce DLC for Cyberpunk shortly before the game is released.

  14. #214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cyberpunk 2077 For PS5/Xbox Series X Won't Release On New Consoles When They Luanch

    Partea asta e ciudata si confuza:
    However, when it comes to a proper, full-blown next-gen version, that's going to come later, we haven't announced when and I don't have a new comment here on that.
    Basically, inteleg de aici ca planul lor ar fi ca pe langa acel patch/update de next gen pe care-l va primi jocul, poate chiar la lansarea generatiei, vor lansa si o versiune exclusiva next gen, un fel de remaster.

    Ar fi bine sa avem ceva detalii despre asta, in cazul in care current gen + patch pt next gen ≠ proper, full-blown next-gen version

  15. #215 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Iti dai seama ca daca ar spune asa ceva si-ar afecta singuri vanzarile (intr-un numar mai mic, dar probabil destul cat sa se simta). Nu ar recunoaste niciodata ca varianta de anul asta este ceva de genul "atat s-a putut". O sa taca cand vine vorba despre asta, intr-un mod convenabil lor, pana cand agoniseala cu pre-ordere si vanzarile de dupa lansare o sa fie multumitoare. Cand au totul gata pentru varianta "enchanted", o sa zica, "Uite ce bine ca a iesit noua generatie, luati de aici niste briz-brizuri noi".

    Dar atunci nu as intelege acel patch/update pentru consolele noi, se cam bat cap in cap. Macar sa iasa anul asta si mai vedem noi.

  16. #216 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Cel mai corect ar fi current gen & next gen version lansate simultan.

  17. #217 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Jocul se lanseaza inainte sa apara next gen, cum sa se lanseze simultan?

  18. #218 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am spus "cel mai corect ar fi". Chiar trebuie sa te iei de oricine pt ca nu e de acord cu tine sau nu are aceeasi gandire ?

  19. #219 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Chit ca nu o sa fie E3 anul asta, sper sa ne arate niste clipuri consistente cu gameplay prin vara asta ca sa ma convinga sa-l cumpar in toamna, indiferent de pret.

    Gameplay-ul de la E32018 mi s-a parut cam meh, dar ii iert ca era versiunea alfa. Mi-a dat impresia de un GTA combinat cu Deus Ex si Fallout.

    Sper sa fi imbunatatit jocul de atunci , sa fi corectat toate greselile penibile si sa includa si un mod third person (ca asa, degeaba mai e RPG daca nu-mi pot vedea personajul).

  20. #220 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    Gameplay-ul de la E32018 mi s-a parut cam meh, dar ii iert ca era versiunea alfa.
    Sper ca asta a fost o gluma...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 77 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts