Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Ce lifepath ai ales?

Voters
95. You may not vote on this poll
  • Nomad

    34 35.79%
  • Streetkid

    35 36.84%
  • Corpo

    26 27.37%
Page 57 of 77 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 1531

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #1121 SP
    Member JohnConstantine's Avatar



  2. #1122 SP
    Member IsNotMe's Avatar

  3. #1123 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cam asa este si Cyberpunk


  4. #1124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat si eu aseara dupa 59h de joaca din care ~30 am refuzat sa fac ultima misiune si am facut toate side missions/gigs disponibile si super repetitive - desi unele side missions au fost mai ok. N-a fost rau, dar nici bun. Nu zic mai mult.

    Am ales un sfarsit din 2 pe care le voiam (si 4 disponibile) dupa ce am citit pe internet care, cum se desfasoara si se pare ca ce voiam sa aleg erau cam cele mai ok.

    Astfel ca am:


    Ce nu inteleg este - de ce la final te pune sa alegi daca vrei sa continui sau nu, jocul tau? Am ales sa continui, intrucat dupa ce am trecut de point of no return, imi apaurse notificare cu ceva masina gratis data de cineva si inca o misiune si am zis ca le fac pe astea, dar nu am mai avut acces la ele.
    Also, dupa ce am continuat, mi-a zis jocul ca am primit niste cadouri pe care le vad in inventar, dar nu am gasit absolut nimic. Aveti idee ce ar trebui sa fie?

    Din pacate, fara misiuni noi si cu misiunea finala complet nefacuta, nu prea mai am ce face in joc. Efectiv nu mai am decat cele 2 side missions de colectat chestii si masinile de cumparat, in rest am facut chiar tot ce se putea (bine, pe harta sunt alea cu police activity si alte markere de umplutura, dar nu voi pierde timpu cu ele) - astfel ca nu pot sa inteleg ce anume ai putea sa faci in jocul asta in 175+h, asa cum zicea tipu ala inainte sa iasa jocul, fara sa termini povestea principala Poate daca doar mergi (fara sa alergi) pe jos tot jocul spre fiecare misiune...

    Si da, cladirile alea numerotate sunt doar de umplutura. Pacat. Aveau un potential atat de mare cu jocul asta si universul, incat consider ca a iesit doar 20-30% din ce putea fi.

    Si o faza "tare" - am avut crash chiar si pe generic/credits probabil prea multe caractere speciale, out of memory
    Culmea, crash-ul l-am avut fix cand arata o echipa din Romania la care s-a facut outsourcing.

  5. #1125 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    L-am terminat si eu aseara dupa 59h de joaca din care ~30 am refuzat sa fac ultima misiune si am facut toate side missions/gigs disponibile si super repetitive - desi unele side missions au fost mai ok. N-a fost rau, dar nici bun. Nu zic mai mult.

    Am ales un sfarsit din 2 pe care le voiam (si 4 disponibile) dupa ce am citit pe internet care, cum se desfasoara si se pare ca ce voiam sa aleg erau cam cele mai ok.

    Astfel ca am:


    Ce nu inteleg este - de ce la final te pune sa alegi daca vrei sa continui sau nu, jocul tau? Am ales sa continui, intrucat dupa ce am trecut de point of no return, imi apaurse notificare cu ceva masina gratis data de cineva si inca o misiune si am zis ca le fac pe astea, dar nu am mai avut acces la ele.
    Also, dupa ce am continuat, mi-a zis jocul ca am primit niste cadouri pe care le vad in inventar, dar nu am gasit absolut nimic. Aveti idee ce ar trebui sa fie?

  6. #1126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah, primisem deja geaca aia, iar majoritatea articolelor lui Johnny le culesesem din diverse side missions, inclusiv masina si pistolul, care vad ca nu sunt pe lista aia.

    Eu sunt tot la 60% prietenie cu el. Am 90, 60, 40 acolo sus. Dar nu stiu ce ar mai fi trebuit sa fac ca sa urc, din moment ce nu mai am nimic in Journal, iar pe harta mai sunt cateva ! dar cu very low, deci le-as face doar ca sa fie.

  7. #1127 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    La anumite discutii cu el, trebuie sa raspunzi corect. Dar cum am trecut de punctul aceela al jocului si l-am injurat...bye bye secret ending! Ramane pt data viitoare ! Gasesti aici tot : https://www.forbes.com/sites/paultas...h=4c109ab76ab5

  8. #1128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, nu e ceva ce ma intereseaza in mod special. Ok era sa poti ajunge la 100% prin misiuni, nu prin conversatii la care ai mai multe raspunsuri "finale" dar cu care poate nu rezonezi deci nu poti alege ceva ce nu-ti place.

    Nah, alegeri bune si alegeri proaste de game design.

    Voi astepta update-ul pentru PS5. Pana atunci, sper sa uit de el si poate-l mai iau la un playthrough, in ideea in care vor repara si problemele tehnice.

  9. #1129 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Same here ! ziceau ceva de DLC "early this year " dar...vedem !

  10. #1130 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    l-am terminat si eu zilele trecute, undeva la 75h jucate, in linii mari ma regasesc in ce a scris razvanrazy mai sus (inclisiv crashul in credits). Nu-i un joc rau, dar are niste chestii atat de slabe....incat e dezamagitor. Ce nu mi-a placut mie:
    - o chestie pe care am aflat-o abia dupa ce am terminat jocul, citind pe reddit - attributes don't stack - daca pui +30% crit damage pe pantaloni si +30% crit damage pe palarie...vei avea +30% crit damage.
    - toata chestia cu street cred nu mi s-a parut ca influenteaza ceva - mi s-a parut fix din pix, niciun incentive sa il faci, doar un sistem de progresie dublu la care s-ar fi putut renunta zic eu
    - ultimele 3 sferturi din joc le-am jucat cu acelasi pistol, dupa primele ore de joc am trecut jocul pe Hard, mi s-a parut atat de banal si fara challenge - efectiv intram intr-o zona, stateam ascuns si ii tocam cu Overheat, Cyberpsychosis, Short Circuit....si daca ma detectau, incepeam run and gun. AI foarte slab in zona asta. Singura diferenta ca am trecut jocul pe Hard era ca din cateva hit-uri muream.
    - economy - singurul incentive sa strangi bani era pentru masini, la un moment dat am renuntat sa mai cumpar masini, la sfarsit aveam vreo 10. otherwise, armele de la vendori erau over priced, cereau 100.000 eddies pe chestii pe care poate le lootam de la o cladire mai bine pazita.
    - am jucat pe PS5, aveam crash-uri foarte dese cand conduceam - a spart tot farmecul de plimbat prin oras, ajunsesem sa folosesc constant fast travel.

    pacat de lansarea asta, mi-a lasat un gust amar. imi place universul, si planuiesc sa il mai joc o data, cand va iesi versiunea de PS5...

  11. #1131 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca au gasit-o si pe tipa din teaser trailer, desi nu arata 100% la fel

  12. #1132 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Se pare ca au gasit-o si pe tipa din teaser trailer, desi nu arata 100% la fel
    Am urmarit clipul doar pana la minutul 5:28 ! Incerc diseara ! Eu tot am crezut ca tipa este Alt sau vreun viitor DLC ! Ty ! Cum gasesc astia toate chichitele astea, chiar nu stiu ! Am gasit si eu o data un sniper pe o cladire pitit (avea si un contract sa ucida pe cineva in jurnal) ! Ce-am cautat acolo ...nu stiu !

  13. #1133 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si mie mi se pare ciudat cum gasesc unele chestii - cum e cazu aici - iesi din magazin, te duci in dreapta 100m dupa care te intorci si mergi 500m in stanga, apoi fast travel in x loc, dai 24h si apoi te duci dincolo unde se activeaza misiunea

  14. #1134 SP
    Senior Member dronology's Avatar



    There is a new rumored statement going around reddit that shows a possibly angry developer explaining the problems of Cyberpunk 2077 and how the game may actually be greatly updated over the next few months.

    A good chunk of code is getting scrapped and rewritten from scratch. The intended game might be ready by June 2021.

  15. #1135 SP
    Admin MonkY's Avatar

  16. #1136 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nu inteleg obsesia tuturor dupa Panam. S-a umplut internetul cu meme-uri si pana si site-urile de stiri ca IGN , care cica este progresist si mai pro LGBT, tot spameaza stiri cu moaca/sau funduletul ei.

    Are fund misto , o avea si silicoane, dar nu-mi place deloc. Mi se pare antipatica, enervanta si pitipoanca, genul ala de Gold Digging Whore.
    De fiecare data cand o auzeam vorbind cand mergeam cu masina, imi venea sa iasa melteanul din mine si sa strig "taci FA odata" si sa o pocnesc. Bine,cred ca m-ar bate ea pe mine. Si are si niste misiuni plictisitoare, gen du-te cu masina de la A la B, omoara-i pe aia, elibereaza-l pe X-ulescu. Din ce am auzit, te mai si refuza, trebuie sa faci nu stiu cate chestii ca sa fie cu tine. Nu inteleg de ce au adaugat si partea asta cu Nomad intr-un joc cu tema Cyberpunk. Daca voiam sa merg cu masina prin pustiu si sa ma bat cu clanuri de motociclisti nomazi, ma jucam Mad Max.

    Judy, cu toate ca e lesbianca, are suflet bun, e de treaba, te ridica cand esti pe jos cand ai o defectiune. In timp ce Panam Panarama ......pai eram la un bar, personajului i se facuse rau, il lua lesinul, Panam nici nu s-a uitat, a mers inainte.

    Judy are si misiuni interesante , si secundare, si principale.Precum investigatiile virtuale.

    Iar la final,


    Poate ca jocul, avand producatori progresisti, chiar te incurajeaza sa devii homosexual, si face relatiile hetero sa fie enervante. Naiba stie, dar optiunea hetero e de tot **** Judy, care mi se pare singura femeie demna de iubit si apreciat din jocul asta, e lesbianca. Pana si prostituatele sunt praf din Cyberpunk , sub cele din Witcher .

    ---------- Post added 06-01-2021 at 12:24 ----------

    Mi-e dor de vremurile cand in Witcher aveam de ales intre doua femei, ambele bune la suflet si frumoase.
    Si nimeni nu se plangea ca jucai doar cu un barbat alb si hetero.

  17. #1137 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iar o iei pe aratura rau de tot si ipocrizia vad ca e la ea acasa cu tine. Mai lasa-te de ce fumezi si incearca sa scrii ceva ce chiar are substanta.

    SI btw, Panam are un final destul de ok (chiar cel mai bun, din ce am citit pe net) deci nu stiu ce si unde ai vazut tu, dar nu cred ca am vazut acelasi lucruri.

    In rest, de gustibus non est disputandum

  18. #1138 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Va amintiti de speech-ul motivational al Skye's ?!? Spoiler (trebuie sa experimetati prin gameplay)

  19. #1139 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Puțin offtopic (dar educativ):


    GLBT History in Video Games: 1980s - https://web.archive.org/web/20161013...o-games-1980s/

    People say that there are very few characters in video games that can be argued as identifying as GLBT. Initially, I agreed with this assessment. However, after doing some research, I’ve found that there are numerous examples dating back to the mid-1980s. The problem doesn’t appear to be the quantity of GLBT characters available but the quality of characters who are in contexts that are realistic. In the past, GLBT characters in video games often serve as the butt of a joke in which heterosexism is accepted, but thankfully, the trend has been a positive one over all. I’ve compiled a timeline for anyone interested in seeing these trends. The timeline is mostly restricted to North American releases, though if I’ve stumbled across a notable game released elsewhere, I’ve attempted to include it here as well.
    GLBT History in Video Games: 1990s - https://web.archive.org/web/20161027...o-games-1990s/

    Welcome back to another edition of GLBT History in Video Games. Last week’s article included four games from the 1980s, which was a larger number than I had expected from that era. This week, we’ll be continuing that trend by covering games from the 1990s. There are significantly more games featuring gay, lesbian, bisexual, and trans characters in this decade, but then again, there are significantly more games over all. The ratio of games with GLBT characters to over all games is still pathetic; however, one would hope that with more examples comes a wider variety of representation than we saw in the 1980s. With that said, let’s take a look to see how people who identify with GLBT communities have been portrayed in video games now that there are more examples to choose from.

    GLBT History in Video Games: 2000s (Part One) - https://web.archive.org/web/20160921...o-games-2000s/

    GLBT History in Video Games: 2000s (Part Two) - https://web.archive.org/web/20160815...000s-part-two/

    GLBT History in Video Games: Present Day and Beyond - https://web.archive.org/web/20160309...s-present-day/


  20. #1140 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    A fost lansat modul cu Third Person Camera


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 57 of 77 FirstFirst ... 7 47 55 56 57 58 59 67 ... LastLast

Similar Threads

  1. CD Projekt RED anunta Cyberpunk 2077 By Clopotarul in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 16-04-2017, 18:12
  2. Replies: 0 Last Post: 11-01-2013, 00:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts