Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Jocul cu cea mai buna grafica

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Jocul cu cea mai buna grafica

    Desi sunt ferm convins de faptul ca acest thread va fi in continua schimbare (mai ales ca se apropie consolele next-gen, iar placile video evolueaza in continuu), ar fi bine sa aflam de la fiecare din voi care considerati ca este jocul cu cea mai buna grafica (indiferent de platforma, pc, tableta, etc.). Va rog sa mentionati doar jocuri care au fost deja lansate si jucate de voi... nu nebunii ce apar prin trailere (care nu stim cat de realtime sunt sau cat de procesate).

    Aduc in discutie cateva titluri care merita mentionate: Halo 4, Assassin's Creed III, Dishonored, Crysis, Hitman: Absolution, Max Payne 3, Far Cry 3, Uncharted 3: Drake's Deception, Batman: Arkham City, Killzone 3, The Elders Scrolls V: Skyrim, God of War 3, Metal Gears Solid 4, and so on...

    So, what's your number one choice? Si daca se poate sa scrieti si 2-3 cuvinte despre jocul cu cea mai buna grafica, ar fi super. Sau macar pe ce platforma l-ati jucat.

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Uncharted 3, MGS 4, God of War 3
    Metal Gear Rising(m-a impresionat din demo)

    LE: mi-e foarte greu si aici sa aleg un sg joc...pur si simplu nu am cum, mi-aduc aminte cand am vazut MGS 4 acum vreo 5 ani, am zis...wooow, superb, apoi uncharted care nu am ce sa mai adaug, iar kratos cu zeii din olimp si titanii din gow 3...super.
    PS prin urmare nu se lucrează chiar asa de greu pe Cell-ul ala "blestemat", totul e sa vrei

    PPS Cand am avut xbox, mi-a plăcut Gears of War, altceva nu m-a impresionat

  3. #3 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots !

    Pentru mine si la ora actuala ramane cel mai bun joc pe care l-am jucat unde grafica imbinata cu personajele, story-ul, diferitele concepte etalate si expuse de creatori alcatuiesc un blockbuster al industriei de gaming !

  4. #4 SP
    Member Mariush's Avatar
    Uncharted 3, ca si claritate, design, detalii etc. Totusi, din punct de vedere vizual God of war a fost mai aproape de ce imi doream sa vad
    Astept sa poposeasca Far Cry3 la mine in consola, deoarece ii dau o sansa la 1st place.

  5. #5 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    Greu de ales unul . Jocurile exclusive pentru PS 3 au o grafica foarte buna .

  6. #6 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    PS3 - Uncharted 3, tehnic, cea mai buna grafica de pe PS3 si-n plus de misca si fluent.
    X360 - Gears of War 3, grafica excelenta, tehnica si artistica dar parca tot nu ajunge la U3.
    PC - Crysis 1, desi sunt aproape 6 ani de la aparitie nu stiu sa fi aparut vreun joc care sa-l fi intrecut.
    PS2 - God of War 2, extraordinar, grafica se face remarcata mai mult dpdv artistic, la capitolul asta consider ca GodOW3 a dezamagit.
    PSP - Resistance Retribution, arata foarte bine si se misca foarte bine, ma indoiesc ca s-ar mai fi putut stoarce ceva de la consola.
    PSV - Uncharted GA, jocul arata fenomenal dar framerate-ul nu e constant si se simte un mic lag la control.
    Telefon - GTA Vice City, sunt anumite detalii care fac jocul sa arate mai bine decat pe console dar aluneca la control.

  7. #7 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu votez Uncharted 3. In anumite momente (mai ales in desert) nu imi venea sa cred ca asa ceva ruleaza pe PS3 si nu are nici o scadere de FPS.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Perlele generatiei actuale, atat tehnic cat si artistic, ar fi urmatoarele(nu intr-o anume ordine, cum imi aduc aminte):
    - seria Uncharted, toate 3
    - God of War 3
    - Gears of War 1 si 3
    - Castlevania Lords of Shadow
    - Crysis 2
    - Far Cry 3
    - Killzone 2, 3
    - Halo 4
    - Metal Gear Solid 4
    - Red Dead Redemption
    - Witcher 2
    - Vanquish
    - Dirt 2, 3
    - Alan Wake
    - Lost Planet 2
    - Resident Evil 5, muuuult mai impresionant din punct de vedere tehnic decat mizeria din toamna anului trecut
    - Dead Space 1, 2
    - Heavenly Sword, da Heavenly Sword - arata superb si la 5 ani de la lansare si depaseste lejer jocuri lansate anul trecut
    - Assasin's Creed 2 si 3(Brotherhood si Revelations au fost meh)
    - Criterion - Burnout Paradise, NFS Hot Pursuit, NFS Most Wanted
    - Bayonetta
    - Batman Arkham City
    - Ratchet and Clank Tools Of Destruction
    - Super Mario Galaxy 2
    - Trine 1, 2
    - Bioshock
    - Heavy Rain

    Stiu ca sunt destul de multe si nu am cum sa ma limitez doar la un singur joc, dar daca cineva si-ar cumpara oricare dintre consolele generatiei actuale in acest moment, jocurile de mai sus ar fi MUST din punct de vedere al prezentarii tehnice si artistice.

    ---------- Post added 05-02-2013 at 11:26 AM ----------

    Eram sigur ca mai uit dintre ele: Mass Effect 2,3

  9. #9 SP
    Junior Member inhumanDisease's Avatar
    Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots

  10. #10 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Uncharted 3. Am fost impresionat din versiunea beta.

  11. #11 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots , Uncharted seria , God of War 3.

  12. #12 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Nu am cine stie ce experienta in gaming, consola (PS3) o am din noiembrie 2010 si cred ca am jucat maxim 20 de jocuri... Cel mai mult mi-a placut Uncharted 3 urmat foarte aproape de Uncharted 2. Pe locul trei sa fie LA Noir. As adauga si GT5 si poate Max Payne 3.

  13. #13 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Uncharted 3 and Heavy Rain!


  14. #14 SP
    Ω Pira's Avatar
    Uncharted 3 si God of War 3. Unele din jocurile cu o grafica clean & sharp.

  15. #15 SP
    Junior Member Varsoph's Avatar
    Uncharted 2 si 3, God of War 3, Castlevania: Lords of Shadow.
    Crysis, Battlefield 3 pe un PC capabil de max settings si eventual graphic mods.

  16. #16 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pt mine jocul cu cea mai buna grafica nu e jocul care are cea mai buna grafica dpdv tehnic sau cea mai apropiata de realitate. Parerea mea e ca jocurile trebuie sa fie ceva frumos de privit, sa aiba un stil artistic deosebit ca sa putem spune ca au cea mai buna grafica.

    Preferatele mele sunt urmatoarele:

    -Jucate pe PC: Mirrors Edge, Limbo, Borderlands, Mark of the Ninja, Braid, Rayman Origins, Prince of Persia (cel din 2008), Far Cry 3 (foarte mare diferenta intre PC si console la asta), Battlefield 3, desi are niste culori cam seci (din nou mare diferenta fata de console). Mi-au mai placut si Bastion, Mafia 2 (arata superb orasul), LA Noire,

    -Jucate pe PS3: Uncharted 2, 3, GoW 3, Outland, Most Wanted 2012 (singurul joc la care nu am observat o mare diferenta intre PC si consola, bine, in afara de sidescrollere sau alte joculete mici). Nici Red Dead Redemption nu arata rau, mai ales cand te plimbi cu calul prin desert la apus, ar fi fost superb pe PC la rez full HD. Si sa nu uitam de Journey, cred ca e cel mai frumos joc pe care l-am vazut. Merita mentionate si Killzone 3, Infamous 2 si Heavy Rain.

  17. #17 SP
    Member Rukax's Avatar
    parerea mea : LA Noire , Mafia 2 , Prince of Persia (2008),Mirrors Edge,Skyrim,Far Cry 3 si The Witcher 2

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    parerea mea : LA Noire , Mafia 2 , Prince of Persia (2008),Mirrors Edge,Skyrim,Far Cry 3 si The Witcher 2
    Sigur nu ai ps3

  19. #19 SP
    Member Rukax's Avatar
    pai nu am ...daca aveam as fi spus si eu ca Uncharted Gow si restul...dar am preferat sa le precizez pe cele care am avut ocazia sa le joc

  20. #20 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Pe mine m-a impresionat Dead Space 3 din demo. Arata intr-un fel... uncharted n-am jucat nici unul din serie inca, asa ca nu stiu ce sa zic.
    Ce mi-a mai placut a fost Sleeping Dogs, vorbind de grafica

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. Replies: 18 Last Post: 16-12-2013, 18:34
  3. Cea mai buna grafica in jocuri PS2 By klausn in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 105 Last Post: 30-09-2012, 12:03
  4. Replies: 11 Last Post: 01-04-2012, 10:50
  5. Replies: 220 Last Post: 30-03-2011, 14:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts