Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 155 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2761 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Leo, vezi video asta. Pe mine m-a ajutat ft mult felul in care explica. Tine cont de faptul ca uneori e mai bine sa pierzi prima runda.

  2. #2762 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Buna dimineata! Aveti ceva sfaturi pentru cineva care abia a inceput W3 fara sa joace celelate jocuri? Si vreau sa zic ca iau mereu bataie la carti, nu le am cu d'astea gen heartstone...
    Nici eu nu prea am fost incantat de Gwent. Solutia cea mai buna pe care am gasit-o a fost sa merg la toti negustorii care vand carti si sa le cumpar pe toate inainte sa incep sa joc, astfel ca am putut face un pachet cat de cat puternic. Dupa a fost mai greu pana am luat 3-4 carti legendare, ca dupa ce pui cartea cu Geralt de 15 puncte, pe care nu il afecteaza efectele speciale, cam greu sa pierzi.

    Este o idee buna sa iti pui in pachet cat mai multe carti spion.
    Nu uita sa pui dificultatea la Gwent pe easy in setari, e independenta de dificultatea jocului.

  3. #2763 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Spies, my friend, spies are the answer. Din pacate jocul devine monoton de la un punct, arunci toti spionii pe masa, eventual ii mai iei si pe ai adversarului cu dummy-ul si ii pui si pe aia, cedezi prima runda (cand el deja mai are juma de pachet si tu ai doua pachete in mana) si s-a dus. Din fericire o sa se schimbe treaba in jocul stand-alone, si-au dat si ei seama ca spionii aia nu prea sunt ce trebuie.

  4. #2764 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    NEAPARAT sa citesti acest articol, pe mine m-a ajutat foarte mult sa înțeleg universul ca si pentru mine w3 a fost primul din serie si asa am ajuns sa ma bucur mult mai mult de joc. In plus este fun de citit, este scris interesant: http://kotaku.com/a-beginner-s-guide...her-1704506152

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  5. #2765 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    +1 pentru articolul postat de Andrew, este fantastic de bine realizat.

  6. #2766 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Ok, citit articolul, interesat!
    Cateva sfaturi referitor la locul unde trebuie sa bag punctele de skill astfel incat sa fiu mai eficient in combat? Craftingul + inventarul pare a fi haos pe acolo, in rest incep sa ma descurc, nu e primul RPG pe care pun mana.

  7. #2767 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca joci pe orice alta dificultate in afara de Death March pune punctele cum iti place tie.
    Daca joci pe Death March poti folosi build-ul facut de mine sau ceva asemanator. Dupa ce ajungi pe la lvl 11-12 o sa ai destul de multe recipes, potiuni si uleiuri, astfel incat sa poti trece linistit pe alchemy. La inceput e mai greu ca esti vulnerabil, dar cu Puppet toti inamicii se vor omori intre ei.

    Level 5-8, Level 8-11, Reset abilities, mai departe Alchemy.

  8. #2768 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    djleo666 tata, iti recomand lasa netul, lasa guideul si joaca jocul cum te taie pe tine, invata din propria experinta cum trebuie sa joci, nu-i strica farmecul. doar atat iti spun pune punctele alea in skill cum te taie si crezi ca e bine ca NU sunt definitive le vei puteai schimba oricand oricum cand vrei (la un moment dat) fara sa pierzi nimic. Bucura-te de el, este experianta cea mai frumoasa din gamind care te va tine ocupat pana la sfarsitul anului o sa vezi. lasa forumul, lasa netul si go hunt some monsters

    ---------- Post added 07-07-2016 at 20:34 ----------

    internetul si guideurile astea care fac lucrurile foarte facile strica intr-o anumita masura experienta unui joc, in W3 trebuie sa explorezi singur si sa aflii chestii singur, cum ar fi sa joci gwent, mi-a laut cateva ore bune sa invat tactia dar a meritat. singurul guide pe care il recoamnd ar fi locatia unei armuri la inceput care sa te ajute. pune ultimul nivel de dificultate daca nu l-ai pus inca, obligatoriu dupa level 10

  9. #2769 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    le vei puteai schimba oricand oricum cand vrei (la un moment dat)
    Pai cum e, domne? Ori oricand, ori la un moment dat?
    Ce vrea Andrew sa spuna e ca exista niste potiuni pe care le poti cumpara si iti reseteaza toate punctele. Am facut asta de vreo 4-5 ori pe parcursul jocului, incercand sa gasesc un build cat mai bun. Oricum 80% din skill-urile alea sunt DEGEABA, o sa pui puncte in unele doar de dragul de a pune...

  10. #2770 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pai da man suna aiurea stiu dar, jocul asta dureaza sute de ore si potiunea respectiva se gaseste prima oara intr-un anumit oras care poti sa ajungi foarte repede sau foarte tarziu in funcție de cat tare te grabesti, dar in comparatie cu durata totala a jocului partea aia este la inceput ) deci poti sa spui cu aproximatie "oricand" hahajaha

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  11. #2771 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    A murit de ras la faza asta )


    ---------- Post added 13-07-2016 at 22:18 ----------

    Ce prostie mare au facut cu wolf school gear set. Cum dracu sa iti ceara sa te duci in Kaer Morhen la level 14 pentru basic set dar nu te poti duce acolo numai dupa un anumit timp.

  12. #2772 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cei care ati comandat cartile de gwent, online, nu uitati sa va verificati adresele de e-mail incep sa trimita baietii

    Your JINX order has been shipped

  13. #2773 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ultimul expansion ii exact ca piesa asta



    Totul incepe asa frumos...colorat...de poveste...cand dintr-o data!

  14. #2774 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    cu siguranță există fani pe aici: Witcher 3 Wild Hunt PVC Statues.
    Attached Images Attached Images 250333_s0.jpg 250335_s0.jpg dark-horse-witcher-3-wild-hunt-geralt-stat.jpg dscn88314.jpg

  15. #2775 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mi se par oribile. Par ok pana ajungi la chip, si-au batut joc acolo.

  16. #2776 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    No Triss no party!

  17. #2777 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt enorm de putine figurine de gen, mai ales la banii astia (as in, pana in 1-2k ron) care sa arate bine la fata/par.

  18. #2778 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Official witcher 3 print art colleciton:
    Cateva is super funny

  19. #2779 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Cui i-a placut acest joc neaparat sa-si ia blood & wine , este superba harta !
    Primul dlc heart stone este clar taiat din main game

  20. #2780 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa ce s-au batut cu pumnul in piept anul trecut ca nu vor scoate un Complete Edition, se pare ca...


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 155 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts