Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 20 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 390

Thread: Assassin's Creed IV: Black Flag

  1. #1 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

    Assassin's Creed IV: Black Flag


    A new Assassin's Creed game is coming in fiscal year 2014, and it's set to feature a new hero, a new team around him or her, and a new time period, Ubisoft CEO Yves Guillemot announced during today's earnings call.
    Next Assassin's Creed set for fiscal year 2014, new hero, new time period | Joystiq
    Attached Images Attached Images assassins_creed_4_black_flag.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Epoca de piatra si joci cu Fred sau Barney, se va putea alege personajul la inceputul jocului.

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sper sa fie in China continuand povestea din Embers.

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    deja devine telenovela...ce mai poate fi de spus si nu s-a spus pana acum...mi-e place seria asta ptr faptul ca a spus o poveste interesanta si e plin de conspiratii...dar cred ca asta va avea o poveste banala..

    sa-i chis in freza de bagabonti ce sunt !

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...heh, ce caterinca. Nu-mi pare rau ca m-am oprit la primul.

  6. #6 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    O dam in fifa si ''cal of duti'' deja.....

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 819397_10152569155915492_918416688_o.jpg

  8. #8 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    si eu care speram sa se opreasca la AC3 .cred ca in urmatorii ani o sa avem cate doua jocuri cu asasini pe an .

  9. #9 SP
    Junior Member Pamflet's Avatar
    o sa se ajunga ca serialul "Tanar si Nelinistit* , o sa fie un joc care nu se va termina niciodata.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe mine nu ma deranjeaza daca iese 1 pe an, cat timp sunt bine facute. AC este una din seriile preferate si cat timp seria va evolua atat tehnic/grafic cat si ca poveste, intensitate, chiar nu ma deranjeaza. Deranjat sunt de COD si alte mizerii care ies odata pe an si e exact acelasi joc.

    Cel putin in primele 3 AC, s-a spus povestea lui Desmond si s-a legat chiar bine.

    Eu sunt ffff incantat de aceasta stire

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nici eu nu sunt de acord cu lalaiala asta dar hai sa lăsăm ipocrizia la o parte, daca eram si noi sefi la ubi$oft, la fel mulgeam vaca, de mass effect nu mai spuneţi nimic, avem thread si pt muls effect 4

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    si dupa povestea lui Desmond ce ramane ?universul AC...ce se mai poate face in el ?pai telenovele...viata lui x sau viata lui y...in big picture nu mai au ce modifica..

    @Dante23: nu e nicio ipocrizie..aia de la Ubisoft sunt afaceristi..nu gameri...

    la Fifa si COD e different story....fifa il iau an de an ptr ca aduce mici modificari si schimba echipamentele-suna stupid dar imi place ca echipamentele sa fie la zi...iar la cod lumea il cumpara ptr multiplayer

    la AC situatia e diferita..lumea il cumpara ptr poveste(in principal) si ptr gameplay...si nu-i vad sa faca un gameplay atat de extraordinar ca sa puna in umbra povestea/lipsa ei/banalitatea ei..

    iar la Mass effect e iar different story...1 la mana..nu iese an de an..2 la mana...acolo se poate face un prequel cred..nu stiu ce subiecte din universul ME au ramas neacoperite...l-am jucat doar pe primul..

    ca e normal ce fac e treaba lor..nu inseamna ca trebuie sa fiu de acord cu asta..

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    si dupa povestea lui Desmond ce ramane ?universul AC...ce se mai poate face in el ?pai telenovele...viata lui x sau viata lui y...in big picture nu mai au ce modifica..

    @Dante23: nu e nicio ipocrizie..aia de la Ubisoft sunt afaceristi..nu gameri...
    Tu ce n-ai înţeles sau ai luat-o pe urma cârcotaşului de pe forum? E normal ce fac. Eram sigur ca se ajunge aici, ce naiba sa mai zic de FIFA si COD? Dar deh alea va "merge" la suflet ca "ne mai simtem" si noi bine


    PS facem pariu ca-l cumperi? Chiar o editie limitata la vreo 100$?

  14. #14 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    eu nu am jucat 3-ul si deja apare 4?

  15. #15 SP
    Junior Member Kefalus's Avatar
    Nu stiu de ce va ambalati.
    Dabia prin noiembrie cred ca o sa apara cum au aparut toate jocurile AC.
    De la 2 incoace toate au aparut la un an diferenta.
    Dintre toate AC2 ramane favoritul meu pana acuma dar nu pot sa zic ca nu mi-au placut Brotherhood si Revelations, despre AC3 nu am inca o parere formata pentru ca dabia acuma am inceput sa il joc.
    Pe mine unu nu ma deranjeaza daca apare in fiecare an cate un joc AC daca este facut calumea si aduc imbunatatiri la gameplay si avem parte de noi aventuri.
    Daca actiunea din AC4 o sa se desfasoare in Franta sau Japonia cred ca nu o sa ne dezamageasca.
    Cat despre povestea de dupa Desmond mai bine asteptam sa vedem cu ce or sa vina in AC4 si dupaia sa comentam.

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Daca locatia va fi Franta, voice-acting facut de un american francofon va fi like:


  17. #17 SP
    Member bartonn's Avatar
    Ubisoft CEO Yves Guillemot announces next Assassin’s Creed set for fiscal year 2014 featuring a new hero, a new setting and a new time!

    Where are we going next, Assassins?!
    Attached Images Attached Images 812544_10151314016088068_52961614_o.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Va fi cu pirati...
    AC IV:Black Flag

    http://ign.com/articles/2013/02/26/r...flag-uncovered

    Barem au pastrat cea mai buna parte din 3,luptele navale

  20. #20 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    First screenshot of 'Assassin's Creed IV: Black Flag' surfaces - Long Island Video Game Industry | Examiner.com

    Today I am bringing you the first rumored image and information known of Assassin's Creed: Black Flag. The main characters name is Edward Kenway, father of Haytham Kenway from Assassin's Creed 3. Edward is known as a Privateer, Assassin and occasional pirate. The games location is set in the Caribbean on multiple islands including Jamaica, Cuba and the Bahamas.

    The current game is running on the Xbox 360, but has plans for next generation console's as well. Finally, Darby McDevitt is the lead script writer, with tie in's from previous Assassin's Creed games.
    Attached Images Attached Images 1361901051_4267_1.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 20 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 02-09-2013, 08:07
  2. Replies: 0 Last Post: 19-05-2013, 17:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts