Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 185 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast
Results 781 to 800 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #781 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    Nina, comparatia cu puscoace e asa, cu AIM ASSIST esti super bun, fara AIM asist esti mediocru, asta spun eu dar pt tine e greu de inteles, la fel si la fifa, majoritatea daca nu ar profita de cat de asistat e jocu ar fi varza, intelegi?
    poate sa fie modul ranked full manual atat in fifa cat si in counter strike sa zicem
    tu tot te-ai plange de ce unii joaca doar cu centrari sau joaca doar cu ak 47
    de la felul cum joaca oamenii tu sari la de ce se folosesc de assisturi
    pai daca asa le permite modul ranked
    n-ai vrea sa joace ei pe full manual in ranked si tu sa joci pe assist ca sa castigi?

    si stii ce mi se pare ipocrit la tine,ca niciodata n-ai jucat in lobbies la full manual room dar te plangi de assisturi
    nici nu stii cum decurg astfel de meciuri

  2. #782 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    @Pr3D4TH0R Da. In meniul play al UT ai "Play a fried online". Atentie! Nu "Play a friend squad".
    Dar nu se tine socoteala ca la Online friednlies.

  3. #783 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Si dupa meci primesti coins? Pentru ca probabil ti se duc din contracte si-ti scade fitness-ul si cam iesi in pierdere.

  4. #784 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    In 13 nu.ti dadea nimic .. in asta banuiesc ca e la fel ...

  5. #785 SP
    Member ramusg's Avatar
    @ nina, m-ai pierdut, ce legatura are ak 47 cu assistul, eu nu vb de faptul ca cineva joca doar la centrare ci ca joca pt ca centrarile sunt super asistate, iar de faptul ca eu nu joc manual, eu joc in UT cu setarile pe semi si manual , numai UT si club joc, iti place sa aperi jocul asta si pe cei care abuzeaza de assist pt ca esti unul dintre ei?
    Eu am jucat cu tine, te-am batut , am jucat si la club, esti genul L! XXXX si sut, ping pong pasa, pasa in spate si apoi imediat in fata , marca inregistrata in fifa

  6. #786 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3D4TH0R View Post
    Si dupa meci primesti coins? Pentru ca probabil ti se duc din contracte si-ti scade fitness-ul si cam iesi in pierdere.
    Nu primesti coins, nu scade fitnesul, nu se pierd contracte.

  7. #787 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    A, asta e de bine. Indrazneste cineva sa faca un meci cu echipa mea?

  8. #788 SP
    Member sollo's Avatar
    am avut echipa din Bundesliga, si jucam prost rau, retrogradasem 2 divizii la fifa13...daia joc cu ce jucatori imi place mie, indiferent ca nu am 100 chemistry...

    o sa incerc sa-mi fac o echipa numai din aceeasi tara/liga, dar sigur nu o sa am atac, mijloc sau aparare cum vreau eu...

  9. #789 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Care credeti ca e cea mai recomandata liga/tara sa ti faci echipa..am pe Italia dar ma gandeam sa vand sa iau pe alt campionat...

    ---------- Post added 03-11-2013 at 16:02 ----------

    De Spania/BBVA ce spuneti?

  10. #790 SP
    Member showman's Avatar
    Portugalia, ieftina si buna

  11. #791 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Cea mai buna e liga BPL, dar Rusia si Portugalia au un raport pret-calitate foarte bun.

  12. #792 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    @Pr3D4TH0R Da. In meniul play al UT ai "Play a fried online". Atentie! Nu "Play a friend squad".
    Dar nu se tine socoteala ca la Online friednlies.
    Quote Originally Posted by Pr3D4TH0R View Post
    Si dupa meci primesti coins? Pentru ca probabil ti se duc din contracte si-ti scade fitness-ul si cam iesi in pierdere.
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    In 13 nu.ti dadea nimic .. in asta banuiesc ca e la fel ...
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu primesti coins, nu scade fitnesul, nu se pierd contracte.
    Vad ca la FIFA14 au schimbat. Se dau coinsuri si se iau contracte/fitness si la "Play a friend online" in UT...

  13. #793 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    @ nina, m-ai pierdut, ce legatura are ak 47 cu assistul, eu nu vb de faptul ca cineva joca doar la centrare ci ca joca pt ca centrarile sunt super asistate, iar de faptul ca eu nu joc manual, eu joc in UT cu setarile pe semi si manual , numai UT si club joc, iti place sa aperi jocul asta si pe cei care abuzeaza de assist pt ca esti unul dintre ei?
    Eu am jucat cu tine, te-am batut , am jucat si la club, esti genul L! XXXX si sut, ping pong pasa, pasa in spate si apoi imediat in fata , marca inregistrata in fifa
    joc pe contraatac de obicei,chiar si cand nu e contraatac eu tot rapid joc
    desigur ca trebuie sa folosesc air throught balls si fast passes ca eu nu joc la posesie
    folosesc tot ce imi este util,prost as fi sa nu le folosesc
    joc ca neamtul,incerc sa inscriu cat mai mult,nu ma intereseaza ca e 4-0
    3-5-2 nu e formatie ca sa joci la posesie ci sa acoperi centrul terenului cand esti pe aparare ca apoi sa pleci pe un contraatac
    are slabiciunei ei acest 3-5-2,centrarile dese fiindca imi scapa des pe benzi
    dar nu ma supara faptul ca centreaza si inscrie usor.daca are atacant inalt si bun la cap e si normal
    ce nu mi se pare normal e ca sa-ti dea piticanii gol cu capul care n-au jumping si head accuracy

    te lauzi ca ai castigat si tu,am jucat 1 sau 2 meciuri de ut la fifa13.apa de ploaie
    online friendlies n-ai fi jucat un sezon intreg
    ai castigat tu 3 titluri consecutive de div1 ut?
    eu am castigat
    ai castigat in ut div1 avand 7 victorii consecutive?
    eu am reusit acel sezon perfect
    am in seasons 11 sezoane si am luat titlul in div1 de 2 ori
    tu te poti lauda cu asa perfermante?

  14. #794 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    A câștigat cineva MOVEMBER CUP online\offline ?

  15. #795 SP
    Ω Pira's Avatar
    Eu, dar... 1 pack de toata jena a fost, sub 1500 coins.

  16. #796 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Inseamna ca eu am fost un pic mai norocos ))
    Online in jur de 3000 coins iar offline 1500...

    LE : mă enervează că nu pot trece de div3
    Mă tot plimbă din div3 in div4 și invers .

  17. #797 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Atata cearta si scandal pentru un joc (ce nu prea mai are leagatura cu fifa 13) ! Nu sunt de 10 la fifa ( poate 7-8 acolo ) dar pierd 2-3 meciuri la rand cu prietenii fara sa inscriu (offline 1vs1) avand 12-13 suturi PE POARTA, iar de primit...hmm...am doi prieteni foarte buni cu care joc cel putin saptamanal, dar credeti-ma ca in 30-40 de meciuri in total pana acum, nu am primit mai mult de 5-6 goluri serioase ! Ii dau dreptate lui @ramusg ! De ce ? Pentru ca trebuie sa ai un pic de "onoare" si sa joci fifa de placere, pentru relaxare, sa joci ce-ti place tie, nu ce "iti permite jocul" (nu am dat ~240 de Lei pentru L1+triunghi si centrari). Bineinteles ca oricine a dat sau poate da gol din astfel de faze, dar unii abuzeaza, cum au mingea in posesie, ori o "arunca" prin aceasta metoda ori joaca numai pe benzi, ca sa poata centra. ORICINE poate juca asta la un moment dat (de ex : esti condus, nu mai stai de posesie si altele, introduci un atacant, doi...incerci orice metoda pentru a egala si pentru a forta un rezultate pozitiv, insa abia prin min 70+, depinde de scor). Fiecare poate avea orice parere doreste , dar EU joc FIFA de placere, sa ma distrez, nu sa castig doar niste trofee virtuale sau sa ma mandresc cu niste goluri de CACAO !

  18. #798 SP
    Member ramusg's Avatar
    Bravo, uite ca mai e cineva care intelege ca jocurile se joaca de placere si ca poti sa joci un joc si fara sa te folosesti in mod abuziv de toate asisturile exagerate, sa ai satisfactia ca ai creat tu o faza frumosa sau un gol si nu ca 90% a fost ajutorul AI-ului.

    Spunea cineva aici ca ne suparam cand pierdem, da, ma supar sa pierd cu cineva care a invatat trei lucruri super asistate in fifa si sa le repete la infinit fara pic de viziune sau inteligenta, nu ma supar sa pierd cu jucatori care au skill si jocul lor ma incanta chiar daca pierd, e f greu de inteles pt cineva acest lucru? Partea proasta e ca cei care joaca de placere si practica un joc curat si cu skill sunt putini, majoritatea sunt de alta maniera, daca ii intrebi de ce joca jocul daca nu pot face makar un amarat de dribling iti raspun , am castigat , nu?, doar asta conteaza, nu conteaza cum castigi , ci daca o faci, asta promoveaza EA.

    @ Nina, eu in UT la 13 am castigat DIV 1 de m-am plictisit, ca numar cred ca peste 25 de titluri daca nu si mai mult, la 14 am ajuns in DIV 1 acum 2 sau 3 saptamani cand nu cred ca cineva de pe forum a realizat asta in acel timp, nu m-am laudat cu asta dar m-a deranjat faptul ca de atunci am dat numai de abuseri, cred ca multi au invatat secretele gamplay-ului, si ma refer la partile asistate exagerat si le folosesc in draci.

    Poti sa ma crezi ca daca nimeresti pe cineva care stie sa se folosesca de L1 x sau L1 triunghi, si O care sunt super asistate, nu ai sansa, eu ii driblez de ii insir pana in careu, mai exagerez acum, dar cam asa sta treaba, numai ca sa ma ajunga din spate spamand O si tragand de jucatorul meu pana-l pune jos dar fara fault , si multe de genul, acum intelegi?

  19. #799 SP
    Banned asperas's Avatar
    Bravo mai baieti de cand astept sa aud ca mai sunt si oameni care joaca jocul(uri) de placere..

  20. #800 SP
    Junior Member ovilix's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 185 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 90 140 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts