Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 101 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 2020

Thread: Console si accesorii cu preturi bune

  1. #1821 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Opc. Asteptati max. 30 zile + 15 in cazuri speciale si o sa aveti castile . Numai in cazul in care aveti confirmarea comenzii pe email ca dovada la opc. Reclamatia poate fii depusa si online. Vor sa va inchida gura cu 100 lei deoarece la fiecare sesizare primesc si cite o amenda . Acum fiecare face cum doreste - accepta suta sau face reclamatie.

  2. #1822 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mie nu mi-au zis nimic de voucher. Urat. Acum fac sesizare la anpc.


    LE: In contul emag imi apare ca am cerut eu anularea comenzii. What the actual ****? Intr-adevar, la telefon tipa s-a exprimat "e vorba de o eroare de pret, nu putem livra comanda, e in regula daca o anulez?" si eu am i-am spus automat ca da, e okay.


    LE2: Gata reclamatia. A durat 10 minute; va sfatuiesc sa faceti la fel. Pretul este unul decent, deci ventum nu va putea folosi scuza pretului derizoriu... sper.

  3. #1823 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar

    Talking

    Cu riscul de a supăra câțiva colegi, da' mi se pare țigănie maximă sa te pui sa faci reclamație la ANPC pt o greșeală de genu. Asta e, se mai întâmplă, nu v-a păcălit nimeni, nu ati primit altceva, ati pierdut cateva minute făcând o comanda. Chiar asa rai am ajuns încât nu mai putem înțelege ca si acolo lucrează oameni si oamenii mai fac greșeli? Probabil a greșit vreun angajat care lucrează pe un salariu de ***** si acum probabil va mai fi si penalizat pt o greșeală neintentionata. Toată lumea stie sa amenințe cu reclamații mai nou. Sunt de acord cand sunt situații de genul "reduceri fake"sau daca încearcă sa va bage pe gat altceva. Da nu-i cazu aici.
    PS: nu am legătură cu nici unu dintre magazine si nici cu vreo persoana de acolo.

  4. #1824 SP
    Junior Member mamurom's Avatar
    Poti accepta si invers !?? Adica crezi vreo secunda ca te va anunta ca pretul este supra evaluat" din greseala " de vreo 10 ori si iti vor anula sa inapoia suma de bani platita in plus ?
    Attached Images Attached Images image.jpeg

  5. #1825 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^This. Daca atunci cand pun pret prea mare nu anuleaza comanda, am pretentia sa nu o anuleze nici la pret mai mic.

    Bicky, "greseala" de care vorbesti poate sa fie doar o reclama de prost gust. In alte tari magazinele vin cu oferte super bune pe stoc limitat astfel incat sa castige niste publicitate (poate vand in pierdere, dar pierderea oricum e acoperita de bugetul de marketing). La noi in schimb se pune un pret bun vreo 12 ore (atentie, pretul e bun, nu derizoriu, reducerile de 70% nu sunt chiar extraterestre) cat sa se vorbeasca pe forumuri si pe la prieteni despre site-ul cu pricina si dupa o dau la intors. As prefera sa plateasca pentru mica publicitate (da' chiar, a auzit cineva de ventum pana acum?), chiar si o amenda la ANPC.

    Cand am comandat laptop cu 5 lei si Altex nu a onorat comanda nu am facut nicio plangere, nu era cazul. In schimb, o reducere de 60-70% la casti nu vad de ce nu ar putea onora ventum.

  6. #1826 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    PS Classic - 300 Lei



    https://www.emag.ro/consola-sony-playstation-classic-20-jocuri-preinstalate-ps719999591/pd/D32NB4BBM/

  7. #1827 SP
    Member justamodel's Avatar
    Eu am aflat de oferta (casca sony) de pe un grup de pe Facebook, si acolo au spus ca au fost sunati si le`au oferit un voucher de 100 lei. Ma suna pe mine, ca le pare rau, nimic ce voucher. Le spun ca altii au primit un voucher de 100 lei. Zice, bine va oferim 50 lei. Le multumesc si spun ca nu am nevoie de el si ca ma adresez OPC. Dupa ma suna un prieten ca a primit un voucher de 200 lei. Cam miroase a discriminare. Aceeasi comanda, compensatii diferite. Rusine emag.

  8. #1828 SP
    Member Clau23's Avatar
    Si ce a zis dupa ce ai pomenit ca te adresezi opc?

  9. #1829 SP
    Member justamodel's Avatar
    Ca e dreptul meu. Dar ca ei au stiplat in termeni si contitii ca doar daca am primit email ca au trimis pachetul sunt obligati sa il trimita la acel pret. (adica pot sa faca fake promotion cat vor) Si ziua urmatoare mi`au trimis 100 lei voucher.

  10. #1830 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Si-a cumparat cineva Xbox One X de aici https://www.ebay.com/itm/Microsoft-X...sAAOSwSspbM4vV ?

    Nu imi dau seama ce imi scapa, ar veni aproximativ 970ron cu totul, consola noua plus un joc.

  11. #1831 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Si-a cumparat cineva Xbox One X de aici https://www.ebay.com/itm/Microsoft-X...sAAOSwSspbM4vV ?

    Nu imi dau seama ce imi scapa, ar veni aproximativ 970ron cu totul, consola noua plus un joc.
    “100% positive seller feedback”



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1832 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Hmm, e prea bun pretul, de obicei cand ceva e prea frumos ca sa fie adevarat... stiti voi. Daca iei sa ne anunti

  13. #1833 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Incarcator Grip Joy - Con NINTENDO Switch NSW - 97,44

    https://altex.ro/incarcator-grip-joy...pd/GAMNSWGRIP/

  14. #1834 SP
    Junior Member drotaru's Avatar
    Mai gasesc pe undeva un bundle de ps4 pro cu FW 5.05 sau mai mic ?

  15. #1835 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai de ce vrei bundle daca vrei 5.05 sau mai mic, deci sa-l modezi si sa piratezi? Vrei sa vinzi jocurile si sa mai faci niste bani, dupa ce ca oricum nu vei baga bani in jocuri?

  16. #1836 SP
    Junior Member drotaru's Avatar
    Din ce am vazut singura sansa la ceva nou de magazin cu FW maxim 5.05 sunt bundleurile

    Din cauza asta am intrebat
    .

  17. #1837 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai de ce vrei bundle daca vrei 5.05 sau mai mic, deci sa-l modezi si sa piratezi? Vrei sa vinzi jocurile si sa mai faci niste bani, dupa ce ca oricum nu vei baga bani in jocuri?
    Tot site-ul CG a fost creat si mentinut cu ajutorul celui mai mare Modder din Romania. Om care a facut zeci de mii de euro din asta, neimpozitabili, bineinteles.

    Cred ca este putin de prost gust atitudinea asta, tinand cont ca Donely si thread-urile lui inca sunt printre cele mai populare pe acest forum.

    Chiar daca nu sunt de acord cu pirateria, nu inseamna ca e ok sa tai si sa judec. Fiecare om isi foloseste resursele cum crede mai bine, si atata timp cat nu incalca regurile forumului, e ok.

  18. #1838 SP
    Junior Member drotaru's Avatar
    Imi cer scuze daca am mentionat subiectul acesta, consider ca oarecum ambele pareri sunt valide , si pot sa ma pun si in pielea unei persoane care a investit o gramada de bani pe jocuri fata de mine care, caut varianta "ieftina" am vrut pur si simplu sa cer o parere despre stocuri de prin romania

  19. #1839 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu despre asta e vorba. Nu judec si nu ma intereseaza ce face fiecare cu banul lui.

    Dar stim cu totii ce se face cu PS cu acel firmware, deci nu e ok sa se posteze despre asa ceva, mai ales in felul in care s-a facut. Fie ca va place sau nu, asta este o discutie despre piraterie, iar asta e interzis aici pe forum.

    Personal, stiu de PS4 si PS4 Pro atat in bundle cat si singure, cu acel firmware. D-aia si neintelegerea.

    Cat de Donely, nu ma bag in discutie pentru ca nu este treaba mea.
    Dar nu, nu este de prost gust o asemenea discutie, chiar daca el si threadurile lui sunt "populare", cat timp in regulament zice clar ca nu se discuta despre asa ceva.

  20. #1840 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu despre asta e vorba. Nu judec si nu ma intereseaza ce face fiecare cu banul lui.

    Dar stim cu totii ce se face cu PS cu acel firmware, deci nu e ok sa se posteze despre asa ceva, mai ales in felul in care s-a facut. Fie ca va place sau nu, asta este o discutie despre piraterie, iar asta e interzis aici pe forum.

    Personal, stiu de PS4 si PS4 Pro atat in bundle cat si singure, cu acel firmware. D-aia si neintelegerea.

    Cat de Donely, nu ma bag in discutie pentru ca nu este treaba mea.
    Dar nu, nu este de prost gust o asemenea discutie, chiar daca el si threadurile lui sunt "populare", cat timp in regulament zice clar ca nu se discuta despre asa ceva.
    Ai facut o presupunere despre acel firmware. Daca cu totii stim ce se face cu el, stim cu totii si ce se face cu modarile, promovate pe site de 10 ani? Sau acei mii de clienti sunt programatori care isi baga homebrew si debian pe console? Sigur nu pirateaza.

    Hai sa lasam ipocrizia. Nu te bagi in discutie ca nu este treaba ta cu Donely, dar pe un utilizator normal iti e usor sa il critici, doar ca a intrebat de un simplu firmware.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 101 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 ... LastLast

Similar Threads

  1. Televizoare cu preturi bune By MonkY in forum HiFi
    Replies: 72 Last Post: 09-10-2022, 13:08
  2. Componente PC cu preturi bune By MonkY in forum Hardware
    Replies: 42 Last Post: 07-03-2021, 12:01
  3. Replies: 20 Last Post: 04-02-2010, 10:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts