Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 150

Thread: Lords of the Fallen

  1. #101 SP
    Banned asperas's Avatar
    Multumesc mult pt raspuns..

  2. #102 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    @Monky

    Din pacate nu are legatura cu souls. Pur si simplu Kaslo monkul ala NPC e in usa si nu mai pot trece de el iar alta ruta pt a progresa nu este. Le-am scris pe twitter dar nici un raspuns.

    Legat de al treilea boss trebuie sa intri in shrineurile de pe margine cand face aoe spellul ala. De asemenea daca stai langa un shrine cand face stompul ala care iti da stun, ia el stun si poti sa-i faci free damage.

    Am inceput si eu initial warrior level 15 si apoi am schimbat pe rogue + faith pt blaster. Muuuult mai fun. Un singur neajuns, nu mi-am dat seama inca ce trebuie facut pt a omorii mai usor tipii aia mari cu shield. Nu pot sa le fac damage cu altceva decat blastertul.

  3. #103 SP
    Member Wagram's Avatar
    Si pe mine m-au enervat aia care stau numai dupa dulap, fiindca dura jumate de ora sa-i dau jos. Apoi mi-am pus Flawless Poison Rune in gheara si e alta viata. Otrava face DoT, deci isi iau damage si in intervalul dintre lovituri.

  4. #104 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Si eu mi-am pus fire damage pe blaster care le face fire dot damage si din 3 blaster shots ii omor, dar din pacate doar 3 shots am in total. Daca ratez trebuie sa stau sa se incarce. Mai in fata in joc sunt si cate 3 unu dupa altu d-astia. O sa incerc si poison damage pe daggers (asa normal le fac 2 damage in shield )

  5. #105 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La tipii cu "dulap-ul" e placere maxima cu cleric-ul (de ce nu i-or fi zis monk nu stiu). Pur si simplu imi dau spell inainte, si se cam omoara singuri, pt. ca e reflect damage. De fapt, pana si bossii si-o fura asa. Fun, fun fun!

  6. #106 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Trebuie sa incerc si eu un run cu clericul. Sincer pentru rogue/warrior mi s-au parut absolut useless spellurile. Nu am bagat nici un singur xp point in ele (Am folosit doar free spell points ce mai primesti din cand in cand). Mult mai eficient a fost sa folosesc "mana" pentru shoturi cu blasterul.

    Intre timp am reusit sa fac awareness la bugul care imi impiedica progresul pe un stream facut ieri de devii jocului si au promis un fix next patch.

  7. #107 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    O mizerie de joc! Sunt pe la 90% si nu pot trece pt. ca lever-ul pe care l-am activat nu a coborat un mini pod (asa cum trebuia) si nu mai pot face nimic. Sa o iau de la zero nici nu ma gandesc. Mai ales ca am ramas blocat de n ori in textura, am intalnici npcs invincibili s.a.m.d.

    O copie prost executata de Dark Souls, cu doar trei zone in care te tot intorci. Sunt complet dezamagit de starea in care au livrat jocul. Il pun pe lista langa Driveclub, sa stiu sa nu mai cumpar vreodata vreun sequel.

  8. #108 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Si oamenii au zis ca abia de la new game + incepe distractia ... L-am luat ieri,am bagat 2-3 ore aseara,nu ma coafeaza sincer, toate sunt slomo in jocul asta,chiar si ghouls aia sau cum le-o zice se misca in reluare .Adica nu iti inspira o lume dinamica,si mie se pare cumva mai dark decat Dark Souls,daca se pate asa ceva. Adica chiar toti sunt disperati,ala isi pierde mana,din astea ,dezastru general ,zici ca e in Romania haha

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, gusturile nu se discuta... sau da?
    Anyway, cred ca si lui naz i-a placut, odata ce-a ajuns pe la 90% - dar probabil i-a stricat tot farmecul bug-ul respectiv.
    Cat despre NPC's invincibili... sper ca n-ai incercat sa omori vreun NPC
    Oricum, se pare ca asta e moda... jocuri neterminate, nefinisate, pe console cu bug-uri si tone de probleme. La naiba, zici ca m-am intors la PC Mustard Race...

  10. #110 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    :
    Oricum, se pare ca asta e moda... jocuri neterminate, nefinisate, pe console cu bug-uri si tone de probleme. La naiba, zici ca m-am intors la PC Mustard Race...
    Mi-ai luat vorbele din gura Dar cred ca avem si câteva jocuri foarte bune, de-abia astept sa imi ajunga Shadow of Mordor de la Rasko si Alien Isolation, ma simt ca in ziua de Crăciun

  11. #111 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, l-am terminat si eu (level 75 cleric). Inca odata, mie mi-a placut (poate chiar o sa-l mai continui cu un alt caracter, dar mai astept, poate mai apare vreun dlc, add-on ceva...). Insa nici nu stiu daca sa-l recomand sau nu, pentru ca e genul de joc "you either love it or hate it". I loved it, desi repet, initial cu warrior-ul mi se parea totul extrem de lent si de greu.

    Ca puncte slabe, in afara de faptul ca jocul poate fi cam lent cu anumite personaje sau daca incercati sa jucati cu armuri heavy, as puncta mici glitch-uri cu camera, 2 crash-uri de consola (dar aici nici nu stiu daca sa pun pe seama jocului sau a firmware-ului 2.0 - sau sunt ambele de vina) si caderi de frame-uri in anumite momente (din fericire nu foarte multe). Poate ar mai merge aici punctat negativ si faptul ca totusi locatiile puteau fi mai mari (sau mai multe)...

    Ca puncte forte, as enumera mecanica luptelor (in special atunci cand vine vorba de boss fights), grafica foarte ok, elemente rpg, sidequests-urile... Nu stiu, mie unul mi s-a parut asa, o combinatie intre Dark Souls, Devil May Cry, Darksiders si Infinity Blade. Tot la plusuri as adauga si "labirintul" si puzzle-urile care iti vor storci neuronul si iti vor masacra memoria vizuala - daca nu ar fi fost, jocul s-ar fi terminat mult prea repede.

    In concluzie, personal ii dau nota 8/10. Ia sa vedem cat e pe Metacritic... Oi oi oiii... are 69/100 pe PS4 si 79/100 pe Xbox One. Well, eu l-am jucat pe PS4, deci am fost marinimos

    Ma pregatisem sa va urc si cateva screenshot-uri frumoase din joc, dar din pacate mirobolantul update 2.0 mi-a distrus complet orice sansa de a mai copia ceva pe USB. Imi da eroare CE-36329-3 si nu copiaza nimic. Sorry.

  12. #112 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ma bate gandul sa il cumpar dar as vrea sa stiu daca mai crapa des pe ps4 sau daca mai are bug-uri din astea game breaking. Cineva?

  13. #113 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca il gasesti la un pret foarte bun, eu cred ca merita. In niciun caz nu merita pretul full (59.99$ pe PSN US).

  14. #114 SP
    Member clovnusor's Avatar
    L-am luat. Pacat ca multa lume nu ii da o sansa si se agata de review-uri. Din ce am jucat e foarte bun. Are ce imi place din dark souls dar fara frustrarea pe care o aduce jumatatea jocului.. Curse, blighttown..
    Cred ca 2-ul o sa fie mai bun. Go europeland!

  15. #115 SP
    Member Kratos666's Avatar
    La jocul asta trebe ps+?

  16. #116 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu, este doar SP, nu are MP.

  17. #117 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Multumesc de raspuns.

  18. #118 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Sa fiu sincer, m-am grabit cu laudele la adresa jocului. Jocul este bun dar nu se compara cu DS, nici pe departe. E mai usor, art style-ul si povestea sunt mediocre si cel mai important, jocul crapa pe ps4. O sa il termin dupa ce termin cu DS pe care l-am inceput din nou cu un dex build.

  19. #119 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Pe x1 nu am probleme tehnice cu el, din partea mea are un punct in plus pentru originalitate deoarece vine cu ceva in plus in bossfight, cei care l-ati jucat stiti la ce ma refer.
    Nu imi pare rau ca l-am cumparat.

  20. #120 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Lords of the Fallen

    Desi il am de luni bune, abia ieri mi-am facut timp de el. Mi-am facut un warrior si dupa lupte seculare am reusit sa trec de primul boss iar apoi a fost mai ok. Mecanica jocului insa mi se pare la pamant. Jocul mi se pare mai greu decat DS, iar asta din cauza gameplayului. Lent e putin spus, personajul abia se taraie, parca exista lag intre apasarea butonului si executarea actiunii de catre personaj. Si cu light armor nu simt diferente.

    Partea proasta pentru mine e ca jocul are acel "je ne sais quoi" pe care nu pot pune degetul si am dorinta de a-l continua. Ma scoate insa din minti controlul. E mai ok sa reincep cu un cleric cum zicea MonkY pe topic la un moment dat? E sesizabil mai agil clericul? Nu imi vine inca sa il pun deoparte dupa doar vreo 2 ore de chin si stres.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Lords of the Fallen By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 17-10-2023, 16:04
  2. Lords of the Fallen anuntat By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 17-05-2013, 03:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts