Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 150

Thread: Lords of the Fallen

  1. #121 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu are nici o treabă. Clasa este dată de magia pe care ai ales-o de fapt. Dacă selectezi warrior doar vei avea mai multe puncte în strength la început. Nu explică jocul prea bine asta.

  2. #122 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    eu l-am dus la capat zilele trecute , imi venea si mie sa nu mai il joc apoi am inceput cu un cleric de la inceput si parca a fost mai bine apoi a inceput sa imi placa ,dupa ce iti faci lv mare nu o sa mai ai asa probleme in lupte
    E foarte frumos jocul per total

  3. #123 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu, dar m-a prins incat sa mai vreau sa il joc. Atmosfera imi place si grafic e ok. O sa ma gandesc daca am rabdare sa il reiau cu un cleric sau nu, altfel mai incerc sa continui cu warrior si vad cat reusesc sa joc. E clar ca dupa un timp m-as obisnui cu jocul, vad ca multi l-ati terminat, chestia e ca trebuie sa trec pragul ala dupa care jocul probabil devine ok si mi-e ca pana ajung acolo voi renunta.

  4. #124 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Fiecare "clasă" e identică, pune ceva stamina și inclusiv warrior se va mișcă repede, nu guvernează decât atributele cu care începi. Sau pune o armură Light sau medium și o sa vezi cum zbori. Cu equip burden sub 25% dai super rolls.

  5. #125 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    M-am mai enervat si aseara putin. Am ajuns la al doilea boss, care de fapt e primul, cel intalnit initial am inteles ca face parte din tutorial. Anyway, citisem chestii cum ca poti sa tot reiei in prostie zona si sa faci farming ca sa faci level up si sa iti fie mai usor sa treci de boss. E o chestie care nu prea imi convine, iar zona in care ma aflu nu ofera prea mult exploring. Cred ca voi renunta cat de curand la joc, ma streseaza mai mult decat e cazul. Nu m-ar deranja sa fie un joc greu, dar cand e unfair avand un handicap la control doar ma enerveaza.

  6. #126 SP
    Member snpz's Avatar
    Jocul nu e foarte lung, se merita terminat; e adevarat ca trebuie putin farming ca sa ai sanse mai multe la boss fighturi

  7. #127 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Mai încearcă, chiar e foarte ușor jocul, trebuie doar să înveți strategia.
    Întradevăr nu e foarte bun controlul, mai ales comparând cu Souls games și are destule bug-uri, dar merită terminat măcar o dată.

  8. #128 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Daca iti faci caracterul pur agilitate esti de neoprit iti mai pui si vrajile de asasinare si gata, pana si unii bosi iau damage serios din backstab...iti ia totusi ceva timp sa te obisnuiesti.

  9. #129 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Lords of the Fallen

    Mai incerc, farmingul in schimb e ceva ce evit mereu. E pacat de unele parti bune precum atmosfera sau grafica.

    Seamana mult cu DS, observ asta din ce in ce mai mult. E intradevar mai usor daca reusesti sa te obisnuiesti cu controlul. Dar daca Souls e greu pentru ca te face sa joci ca pe vremuri facand fiecare miscare corect, in LotF e mult mai greu sa faci asta pentru ca ai un control cu o agenda proprie si o camera care nu stie ce vrea. Cand esti aproape de un perete de exemplu o ia razna rau de tot.

    Nu stiu daca merita sa continui daca ma enervez constant si mai mult de o ora nu pot juca pana ma dau batut pentru o vreme. Una e sa fie greu pentru ca nu stii sa faci unele lucruri, dar e cretin sa stii cum sa iti invingi adversarii dar sa o dai in bara in 80% din cazuri pentru ca lag-ul intre ce apesi si ce face protagonistul e infinit sau pentru ca pur si simplu nu raspunde la comenzi sau camera se intoarce aiurea facandu-te sa lovesti in gol.

    E pacat de el, sincer. Ma bucur ca l-am luat si sper ca partea a doua sa fie mai bine pusa la punct, dar cu asta nu stiu cat mai rezist.

  10. #130 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Stiu sentimentul, e foarte enervant, si eu era sa il las deoparte dar a avut acel ceva care ma face sa trec peste neajunsuri pe care unele jocuri il au.

  11. #131 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Voi mă faceți cu capul, am trei jocuri de terminat și mă aprindeți cu asta

  12. #132 SP
    Member esop's Avatar
    Late to the party...
    Aseara am jucat si eu pentru prima data Lords Of The Fallen
    Sincer dupa prima ora imi spuneam in gand: "this game is bad. cine naiba m-a pus sa-l iau! "
    Nu a reusit sa ma impresioneze absolut cu nimic, poate doar sa-mi fac niste nervi... camera sucks uneori, tutorial cam slabut (bine ca am terminat Dark Souls 1 si 2 si cum seamana mult la controls nu a fost chiar atat de dificil sa ma obisnuiesc cu mecanica jocului), atmosfera medieval dark, parca totusi prea incarcata, senzatie puternica de deja vu a la Diablo, Dark Souls si Darksiders, etc.

    Dar cum sunt din fire mai incapatanat, am zis sa nu renunt asa usor si sa-l mai joc.
    Pareri dupa inca 4 ore de joc!?
    Am descoperit ce arme sunt mai bune pentru caracterul meu (poise, stat scaling, energy use..). M-am obisnuit cu genul de lupta mai lent, cu stats (am facut un Cleric/Solace/Faith-Endurance), etc
    Am prins gustul pentru boss fights. Ex: in tutorial, Warden, nu mi-a placut deloc, fat rolls, actiune lenta, etc. Pana mi-am adus aminte unele lucruri invatate in Dark Souls, am adaptat tactica si la a doua incercare Warden kaput ; la Commander deja mi-a fost mai lejer, dovedit din prima cu acel gauntlet; la Worshiper, am murit cred ca de 5-6 ori, din cauza faptului ca tarziu am descoperit acele shrine, mai mult accidental, in care puteai sa intrii cand iti dadea acea magie de mureai dintr-o data. Apoi a fost destul de usor de batut, charge and jump attacks, roll, attack, backoff, repeat.

    A inceput sa-mi placa atmosfera jocului. Chiar nu este rau.
    Totusi lipseste acel factor. Sentimentul de anxietate si frica, aka DarkSouls, gen oare ce imi rezerva urmatoarea lupta si ce este dupa colt. Oooooohhh ****! I;m dead!

    Concluzia: jocul nu este chiar atat de rau cum parea la prima impresie, este chiar interesant. Pot spune ca a inceput sa-mi placa.
    It kinda grows on you
    Cred ca o sa ma tin de el si o sa-l termin.
    Apoi trec la Bloodborne

  13. #133 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    la inceput e enervant dar pe masura ce avansezi devine tot mai captivant ,cel mai enervant mi sa parut ca a trebuit sa invat hartile sa nu mai ma invart aiurea

  14. #134 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce-i cu jocu asta de e asa rar si scump pe PS4 fata de Xbox One? De obicei e invers. Pe olx am găsit si cu 40 de lei pe one, da pe ps4 sunt doar 3 anunțuri, cel mai ieftin cu 100...

  15. #135 SP
    Member Baracuda's Avatar
    Am inteles ca apare pe X1 gratuit luna aceasta.

    Edit : M-am uitat acum pe cont si o sa fie disponibil gratuit din data de 16.

  16. #136 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu cred ca asta e cauza. E de mult situația asa ca am tot urmărit preturile

  17. #137 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Avand in vedere ca Altex nu il mai are de ceva vreme pe stoc... lumea creste pretul. Desi voiam editia fizica, l-am luat la vreo 70 de lei de pe Store acum 1-2 luni.

  18. #138 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Joc de vreo 2 zile la el si nu inteleg dc dreaq am tot lvl 12...nu face Lvl Up deloc si evident ca nu pot trece mai departe nicicum.Il dau naibii de joc...nu inteleg care e ideea sa-ti cresti caracterul.Am si farmat la greu insa la un moment dat ma tot omoara si tot asa

  19. #139 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    mie imi pare bine ca nu am cumparat porcaria asta , caci eram tentat la un moment dat..pai bloodborne e misto pe langa asta.

  20. #140 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu unul l-am cumpărat, dar noroc ca l-am vândut la același preț, altfel imi părea rau. Bloodborne si DS3 sunt la ani lumina de jocul asta, de fapt fata de multe jocuri din ultima vreme

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Lords of the Fallen By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 17-10-2023, 16:04
  2. Lords of the Fallen anuntat By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 17-05-2013, 03:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts