Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 88

Thread: EA Sports UFC

  1. #41 SP
    Member colossus's Avatar
    Chiar asa de dezamagitor este ?

  2. #42 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    EA Sports UFC

    Nu e dezamăgitor , jocul chiar e complex in controll si cred ca e ceva mai usor decât Edițiile precedente , oricum e facut sa fie un joc competitiv sa fie jucat online , printr-un demo lame cum e asta nu poti sa tragi o concluzie . Mie personal imi place .

  3. #43 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    l-am luat si eu pe xb one.
    nu stiu ce nu va place la el. mi se pare f misto. mai complex decat precedentele si cu o grafica pe masura.

    de vreo jumatate de ora joc diverse meciuri si mereu au iesit altfel. multe miscari si necesita si un pic de gandire.


    si broadcast: http://www.twitch.tv/sirandrew2005

  4. #44 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by colossus View Post
    Chiar asa de dezamagitor este ?
    Nu e dezamagitor, sunt convins ca fanilor seriei o sa le placa. Jocul este complex, ai multe posibilitati de a lovi, dar parca nu are acel ceva.. Nu-mi da senzatia de fluid (apropo, voua nu va merge SACADAT? la mine are framerate drops....), mi se pare prea incet, unele lovituri parca pur si simplu nu au efect, desi isi ating tinta. Senzatia de "impact" e prea blanda. Iar mecanica de la sol, pt submissions, mi se pare naspa..

    Ma asteptam mai mult de la vestitul Ignite engine de la EA intr-un joc de lupte, dar nu m-a impresionat cu nimic.

  5. #45 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    cand oboseste gigel, da mai incet cu pumnul.

  6. #46 SP
    Member Buyk's Avatar
    Instalat, incercat, sters ! Nu sunt fan al seriei eram curios ce fel este un alt tip de joc cu bataie si din punctul meu de vedere este prea complex, prea multe combinatii iar cand te pune la pamant este foarte enervant, greu te mai intorci sau ridici iarasi combinatii multe trebuiesc facute . Totul se misca asa cu intarziere parca dupa ce apesi butonul abea dupa 1 secunda executa.
    Grafica este foarte buna nu am ce zice dar gameplay-ul nu-i de mine, pentru fani si persoanelor carora le plac luptele mai tactice asta este jocul potrivit .

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E bine atunci, mie jocurile mai vechi mi se pareau button mashing prin comparatie cu Fight Night.

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi jocul arata foarte bine din punct de vedere grafic... eu unul sunt complet dezamagit. Nu are pic de feeling... nu simti loviturile. Nu stiu ce draci se intampla, dar pur si simplu nu ai sunetul si vibratiile asociate loviturii, si ai impresia ca lovesti tot timpul in aer... Daca la Fight Night simteai fiecare lovitura in parte (atat data cat si primita), la UFC lipseste cu desavarsire orice feedback. Sper ca este doar ceva legat de demo... altfel il astept la maxim 50 RON. Pacat... mare pacat.

    Cu ocazia asta m-am jucat si eu mai mult pe PS4 cu sistemul de screenshot, si copiere pe USB. De ce Dzeu arata atat de urat jpg-urile (si atat de miscate)? Ce vad pe TV aproape ca nu are nici cea mai mica legatura cu ce vad in screenshot-uri. In unele e plin de "purici" in altele parca e totul blurat... WTH?

    P.S. O sa-l iau si pe Xbox One... sa ma asigur ca nu cumva e ceva in neregula cu demo-ul de PS4...
    Attached Images Attached Images ea-sports-ufc-demo_20140604020342.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020424.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020438.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020449.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020510.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020620.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020745.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020755.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020810.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020829.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604020848.jpg ea-sports-ufc-demo_20140604021325.jpg

  9. #49 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Later update: l-am incercat si pe Xbox One. Desi sunt mai puternice vibratiile pe gamepadul de la Xbox One (e posibil sa aiba legatura si cu force feedback-ul de pe triggere), am avut aceeasi impresie "fada"... De-abia acum imi dau seama cat de mult conteaza feedback-ul acela dat de sunet+imagine+vibratii. Daca imagine avem (ba chiar se vede cum se fac "valuri" in zona lovita), celelalte doua lipsesc. Ah, si mai lipseste (sau este extrem de mult diminuat) efectul loviturilor asupra fetelor. Daca in Fight Night sarea sange la orice pumn mai puternic, aici am avut si meci complet in care de-abia daca am vazut o arcada sparta.

    Nu stiu ce sa zic... aveam asteptari mari de la jocul asta. Ar trebui sa se lanseze pe 17 Iunie... sper ca datorita celor care au jucat demo-ul sa se schimbe ceva major la joc. Altfel e doar un joc care arata foarte bine dar nu are pic de feeling.

    Ah, si ce combinatii au reusit sa faca pe controller... te doare mintea.

  10. #50 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Nu scapi chiar asa de greu de la sol... trebuie sa iti recuperezi putin din stamina si dai L3.
    Eu unul sunt destul de multumit de joc, poate pentru ca sunt fan al luptelor de genul. E numai bun jocul intr-o seara cu prietenii.

  11. #51 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    EA Sports UFC

    Feelingul e ca si cum te uiti la un meci de fotbal făra suporteri pe stadion . Exact asta e demo-ul .

  12. #52 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    am cumparat eu jocul ,recomand, e diferenta la feeling dintre demo si jocul full (bruce lee e cam cocosat dar asta e ,din cauza muschilor)

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    077danyel: sa intelegem ca EA a modificat feedback-ul loviturilor din demo in versiunea finala? Daca poti sa fii mai specific te rog, ce anume e diferit fata de demo? Nu de alta, dar am citit in reviews ca din contra, fata de demo acum exista si un bug cu caderi de framerate.

  14. #54 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    de exemplu daca prinzi o lovitura in plin (sa zicem la coaste,fata sau in stomac) si ai stamina full se vede pe corpul adversarului impactul produs, nu mai zic ca ii dai si KO
    Pentru cei carora le place genul nu e de ratat jocul

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lasa partea vizuala... asta am stabilit-o ca e OK. Eu ma refer la vibratii (din gamepad), la sunet... Asa cum am zis mai sus, in demo parca te bateai cu o perna de puf, nu simteai nici-un feedback (indiferent cat de tare dadeai).

    Well, oricum la ce note a primit (73/100 pe PS4), ma astept sa-l gasesc la maxim jumatate de pret intr-o luna...

  16. #56 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    zilele astea ma prins mereu 5-6 dimineata (si asta nu sa mai intamplat demult), binenteles pe ufc in lupte online,jocul e foarte spectaculos si imi place mult,ai multe lovituri si iti poti diversifica stilul cum vrei, iti gaseste adversarii repede (nu ca la injustice) ai liga si clasament (promotion-relegation )
    Din pacate nu au bagat vibratii in controler nici macar pentru KO dar sunetul e ok deci daca cautati un joc de lupte (ps4) il recomand pe acesat in defavoarea "injustice-u-lui"

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Face-Off: EA Sports UFC • Eurogamer.net - se pare ca day 1 patch nu a rezolvat marile probleme. Also, e bizar ca pe Xbox One se misca mai fluent, in timp ce pe PS4 arata un pic mai bine (4x MSAA pe PS4 si 2x MSAA pe X1). In rest, 900p si 30fps all the way (welcome to "next-gen").




  18. #58 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Conform GfK/Chart-Track Top 10, EA Sports UFC a fost cel mai vândut titlu de săptămâna trecută în Marea Britanie, detronând Watch Dogs care a fost lider timp de 3 săptămâni consecutiv.
    Iată top 10 al celor mai bine vândute jocuri din Marea Britanie:
    01. EA Sports UFC (EA)
    02. Watch Dogs (Ubisoft)
    03. Titanfall (EA)
    04. Wolfenstein: The New Order (Bethesda)
    05. FIFA 14 (EA)
    06. 2014 FIFA World Cup Brazil (EA)
    07. Mario Kart 8 (Nintendo)
    08. Call of Duty: Ghosts (Activision)
    09. Minecraft PS3 Edition (Sony)
    10. Minecraft Xbox 360 Edition (Microsoft)

  19. #59 SP
    Junior Member alphacristi's Avatar

  20. #60 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nota 5/10 via Polygon pe PS4: EA Sports UFC review: losing ground | Polygon
    69/100 via Metacritic pe PS4: EA Sports UFC for PlayStation 4 Reviews - Metacritic
    Are note mai mari pe X1 - 73/100: EA Sports UFC for Xbox One Reviews - Metacritic

    Hai cu ieftinirea!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-05-2014, 09:42
  2. Replies: 0 Last Post: 11-02-2014, 02:22
  3. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 09:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts