Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 24 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 479

Thread: Star Wars Battlefront

  1. #181 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ma lasa sa il downloadez dar nu ma lasa sa il joc....that's just mean.

  2. #182 SP
    Member Joystick's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Jocul asta avea nevoie grav de o campanie single player , ar fi fost un must buy pentru majoritatea.
    Gameplay-ul are nenvoie de mai multe ajustari pe partea de arme. Poti sa omori linistit un inamic din capatul hartii trangand din hip-fire mode , uneori ai impresia ca e mai precis din hip fire si necesita mai putin "leading".
    Perfect pentru casual gameplay , skill-gap mai mic decat la COD.
    You Spawn pew pew , you kill pew pew , you die pew pew instant respawn and repeat Star Wars BATTLENOOBS. Let's be onest , noi am vrut un BATTLEFIELD cu skin de STAR WARS . Insa am primit un Call of Duty cu skin de STAR WARS in 3rd person . Insa cum am vorbit aseara sa vedem cat multiplayer content are , cat dureaza sa-l deblocam si max lvl cap . daca are acelasi nr de arme ca in BF4 ai avea de jucat

  3. #183 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum adica e COD si nu BF? Nu am mai jucat niciunul de ani buni, de pe vremea cand erau cu al doilea razboi mondial. Care e diferenta si de ce nu e bine ce s-a facut cu Battlefront? Nu am jucat beta si sunt curios de concluziile la care ati ajuns voi.

  4. #184 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Păi joacă beta și o să te convingi. În mare parte se împarte lumea în două părți: cei care vroiau un Battlefront sunt mulțumiți, cei care vroiau alt Battlefield nu sunt.

  5. #185 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar cei care voiau un Star Wars o așteaptă pe Amy Henning cu speranță în gând și lacrimi în ochi.

  6. #186 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Din punctul meu de vere sunt 4-5 diferente intre Bf si Cod:
    1. Dimensiunea hartilor. Bf are harti mult mai mari, iar acest lucru iti permite sa adopti o tactica mai strategica sau sa campezi intr-un colt de harta cu lupa de 40x pe sniper. Pe cand hartile mici din Cod te cam abliga joci run&gun, mai putin in modul serch and destroy.
    2. In Bf ai la dispozitie o mare varietate de vehicule.
    3. Mecanica. Bf este mai realist, spre exemplu la distante medii spre mari esti obligat sa calculezi bullet drop-ul si viteze cu care se deplaseaza inamicul, in Cod nu exista asa ceva.
    4. In Bf poti sa defrisezi padurile si sa distrugi unele ziduri sau chiar cladiri.
    5. Comunitatea. Bf are un public putin mai matur, pe cand in Cod predomina generatia "yolo swag".

    Iar din ceea ce am vazut in cateva clipuri cu SW Battlefront, jocul este putin cam haotic.(posibil sa ma insel in privinta asta)

  7. #187 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    BizZare , iti spun eu care este minusul la jocul asta, cel mai mare minus este faptul ca l-au facut "pt toata" lumea, adica si pt aia care nu se prea omoara cu FPS , un fel de user friendly , dar daca ai echipa ok te poti distra .

    Pe assault walker desi sunt turnuri de atac nu le folosea nimeni.. toti campau pe cate un deal , iar respawnul este penbil.

    asteptam un nou BF5 , pana atunci eu o sa alternez BF4 cu SWB si sper ca SWB sa aibe cat mai multe arme de deblocat si abilitati si nivele cat mai mari la soldat, altfel o sa aibe mai mult harti goale dupa o perioada relativ scurta.

  8. #188 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Din ce am jucat eu la acest beta pot spune urmatoarele:
    - jocul este foarte distractiv si orientat pe distractie,
    - random power pick ups este un sistem care in opinia mea este gandit pentru strategie, ai luat un scut de echipa de jos sau mai stiu eu ce, trebuie sa stii cand sa il dai pentru a maximiza efortul comun,
    - vehiculele aeriene au feeling de jocuri vechi star wars in cel mai bun sens al cuvantului,
    - vehiculele terestre te fac sa te simti bad ass dar cobori imediat cu picioarele pe pamant daca esti abordat cum trebuie de catre inamici,
    - armele din joc mi se par foarte echilibrate, am simtit ca pot juca cu orice arma fara sa dau peste sindromul god gun,
    - sistemul de perkuri sau carti de tipul alege 3 + 1 este gandit in asa fel incat sa se plieze pe mai multe stiluri de joc eliminand astfel ideea si nevoia de clase
    - respawnul uneori te scoate din minti
    - cooldownurile sunt un pic prea mici pentru cartile mai puternice,
    - hartile trebuiesc putin modificate pentru a stopa haosul la care se ajunge la un moment dat
    - atat modul first cat si third se comporta foarte bine pentru un beta
    - grafica si performanta pe ps4 arata de parca traiesti un atac dintr-un film star wars.

  9. #189 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  10. #190 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Deci 720p pt Xbox One..

  11. #191 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    După ce am văzut cerințele recomandate pt PC m-am calmat

  12. #192 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Super Star Wars Battlefront - 16 Bit Trailer

  13. #193 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Am jucat beta, mi se pare cam foarte boring. Dar oricum nu aveam asteptari prea mari.

  14. #194 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Si mie la fel.. Noroc cu beta-urile astea din ultima vreme, ma salveaza de la niste cheltuieli aiurea.

  15. #195 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Hahahahaha


  16. #196 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Super Star Wars Battlefront - 16 Bit Trailer
    pai in mare cam asa e , remaster la asta in 16 biti ) doar ca asta avea farmecul lui..

  17. #197 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Jocul din clip nu exista, ii doar o transpunere.

    Tu la asta te referi


  18. #198 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    lol , m-am... m-ai pacalit

  19. #199 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    lasati tacticile, relaxati-va, distrati-va, eu il cumpar clar. La faza cu Luke n-am mai ras demult asa

  20. #200 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 24 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 19-04-2015, 17:05
  2. Replies: 17 Last Post: 12-02-2015, 18:45
  3. Replies: 2 Last Post: 01-08-2013, 14:39
  4. Replies: 0 Last Post: 16-10-2009, 06:48
  5. Star Wars Battlefront: Elite Squadron By trickz in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-05-2009, 09:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts