Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 101

Thread: Prototype

  1. #1 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar

    Prototype

    Sincer sunt umpic mirat, azi dimineata stateam pe forum, ma uitam la threadurile mai vechi si m-am socat in momentul in care am realizat ca nimeni nu a pomenit de Prototype, SciFi Action-Adventure-ul de la Activision ce este programat sa iasa pe 9 iunie pe PS3 dar si pe Xbox360 si PC. Din ceea ce am citit, jucatorii vor intra in pielea lui Alex Mercer, un caracter confuz si amnezic care se trezeste cu o multime de puteri si trebuie sa afle asupra cui ar trebui focalizate acestea. Se anunta a fi un proiect ambitios cu un gameplay destul de liber si se pare ca va fi un competitor serios al jocului InFamous(care e exclusiv pentru PS3). Iata si niste video-uri:

    Prototype Video Game, Story Trailer | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    Prototype Video Game, Opening Cinematic Teaser | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    Previews: Prototype Impressions - PlayStation 3 Previews at GameSpot
    CES 2009: Prototype Updated Impressions - PlayStation 3 Previews at GameSpot

  2. #2 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    niciodata nu il va intrece pe InFamous.

  3. #3 SP
    Senior Member huber's Avatar
    argumente ?

  4. #4 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    1.e PS3 Exclusive
    2.are grafica mai buna
    3.are un gameplay atractiv
    4.nu vezi prea mult sange

  5. #5 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Era un thread de Prototype intr-unul de news, parca (stiu ca m-am uitat la un filmulet aici pe site si parca era si un thread, nu sunt sigur, totusi).

    Am vazut cateva filmulete si se anunta a fi un joc demn de luat in seama. Totusi, va trebui sa fie intr-adevar deosebit, la concurenta pe care o are anul acesta (Wolverine, Bionic Commando, etc.).

  6. #6 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    Bionic Commando nu mi se pare cine stie ce,iar Wolverine de asemenea

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au fost articole, filmulete despre Prototype, chiar si Featured Video insa intr-adevar, thread dedicat nu era. De-asta suntem o comunitate... sa ne completam unii pe altii, nu ?

    HeatoN: Si Bionic Commando si Wolverine sunt pe lista mea de Must Have... Gusturi si gusturi...

  8. #8 SP
    Banned HeatoN's Avatar
    OFF:@MonkY:eu mi-am exprimat parerea despre aceste 2 jocuri si am zis ca nu mi se pare un competitor pt InFamous sau Prototype.Poate ti-e iti plac insa mie nu

  9. #9 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Off-topic: bravo, era si timpul pentru ban-ul asta, omul era prea de tot...

    On-topic: ma intreb cum va arata partea de parkour cu oameni in jur (rima involuntara ), va putea calca personajul pe ei - din greseala? Si se va deplasa la fel cand se transforma intr-un NPC?

  10. #10 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Off-topic: bravo, era si timpul pentru ban-ul asta, omul era prea de tot...

    On-topic: ma intreb cum va arata partea de parkour cu oameni in jur (rima involuntara ), va putea calca personajul pe ei - din greseala? Si se va deplasa la fel cand se transforma intr-un NPC?
    Eu zic ca da din moment ce jocul este terminat dpdv al gameplay si open world-ului. Intr-un interviu acordat site-ului gamesradar.com, Max Belanger, senior producer a spus ca echipa de la Radical se concentreaza doar pe finisarea grafica si ca fac imbunatatiri vizuale. Personajul principal, Alex Mercer va fi unul din cei mai accentuati anti-eroi din industria jocurilor iar pentru asta a primit o multime de "cool-features".

  11. #11 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    un mic video comparativ intre cele 2 mari rivale

  12. #12 SP
    Banned Sir Dracu's Avatar
    Merg pe mana lui Prototype

  13. #13 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Si inFamous si Bionic Commando si X-Men Origins si Prototype pentru mine sunt un must-have si deja am pus bani deoparte pentru ele

  14. #14 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Sincer eu astept lansarea lui Prototype si dupaia ma decid care va fi urmatoare achizitie. Ideea e ca Infamous da sentimentul de libertate dar Prototype mi se pare ca va fi jocul care va oferi spectaculozitatea luptelor prin gama vasta de posibilitati de a alege arma. Plus ca am senzatia ca va avea si o poveste interesanta. We'll just have to wait n see

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sir Dracu, ma mir, ca dincolo ti se pare o gluma de joc:
    lol cum sa compari assassins creed cu gluma de prototype
    Pare un devil may cry...boring sh1t
    lol mi se pare de copii

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu am pre-order la Prototype de catva timp . Bionic Commando vine zilele acestea, courtesy of webpredator , iar cu Wolverine mai astept un pic.

    Infamous nu are relevanta pt. mine deocamdata, intrucat n-am inca PS3.

    Dar dintre toate cele enumerate my money is on Prototype.

  17. #17 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar

  18. #18 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Jah Rastafari! One love, big up Haile Selassie I, king of kingz, rullah of Zion!

    Back on topic: ce poveste tare se anunta, abia astept!

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Arata superb... Must have for me !
    Attached Images Attached Images prototype_01.jpg prototype_02.jpg prototype_03.jpg prototype_04.jpg prototype_05.jpg prototype_06.jpg prototype_07.jpg prototype_08.jpg prototype_09.jpg prototype_10.jpg prototype_11.jpg prototype_12.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    de obicei cand apar primele review-uri abia aproape de lansarea jocului, inseamna ca distribuitorul/producatorul nu doreste sa dea unda verde sa apara, de unde deduc ca review-urile nu vor fi favorabile.
    sper sa ma insel...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Prototype 2 By Nash in forum Console Club
    Replies: 51 Last Post: 10-03-2016, 14:12
  2. Prototype 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 9 Last Post: 17-08-2011, 20:24
  3. Prototype Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 24 Last Post: 09-07-2009, 20:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts